Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 9:11:49

Vostálník píše:Z toho vzniká poučení, že stav rajské nevinnosti je
nutno žít a neuvědomovat si jej. V tu chvíli, kdy si
jej člověk uvědomí, pozná protiklad prožívání vížícího se na tuto nevinnost – člověk je vyhnán z ráje,
jak to čteme ve Starém Zákoně.



Minařík



Je to zajímavé, že v srdci, kde není žádné ztotožnění, jen bezbřehé vědomí, je i to ničím nedotknutelné vědomí rajské nevinnosti, která se logicky ani nemůže týkat nikoho, kdo by z ráje mohl být vyhnán.

Nicméně v mysli, kde je hra na četníky a na zloděje, na viníky a sudiče, o nějaké nevinnosti nemůže být řeč.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Pedro » ned 25. zář 2022 9:12:13

Když na to koukneš, je to jen jedna sidha v jednom...

Já teď Janě pošlu bandham, ať vše falešné z ní zmizí, z jejího projevu na to má...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 9:15:47

Pedro píše:Když na to koukneš, je to jen jedna sidha v jednom...

Já teď Janě pošlu bandham, ať vše falešné z ní zmizí, z jejího projevu na to má...


:D

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 9:18:36

Pedro píše:Když na to koukneš, je to jen jedna sidha v jednom...

Já teď Janě pošlu bandham, ať vše falešné z ní zmizí, z jejího projevu na to má...


To, co posíláš, se Ti vrátí, takže když si uvědomíš, kdo jsi, kdo jsme, zůstane v Tobě jen vědomí blaha, štěstí, lásky, krásy, radosti, klid a mír.

oooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Pedro » ned 25. zář 2022 9:19:04

Jana píše:
Pedro píše:Když na to koukneš, je to jen jedna sidha v jednom...

Já teď Janě pošlu bandham, ať vše falešné z ní zmizí, z jejího projevu na to má...


:D


To jsou novodobé duchovní kloužáky, sračky...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 9:22:12

Všechno falešné ve Tvé mysli, všechno, co Ti bránilo poznávat, čím tohle všechno ve skutečnosti je, rozpouští Tvé přání toho nejlepšího, co můžeš druhému přát.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 9:23:39

Tvá existence je stejně šťastná, jako má existence.

Není mezi nimi žádný rozdíl.

Protože existuje jen jedna existence.

Sat-čit-ánanda
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Pedroza » ned 25. zář 2022 9:25:49

Jana píše:
Pedro píše:Když na to koukneš, je to jen jedna sidha v jednom...

Já teď Janě pošlu bandham, ať vše falešné z ní zmizí, z jejího projevu na to má...


To, co posíláš, se Ti vrátí, takže když si uvědomíš, kdo jsi, kdo jsme, zůstane v Tobě jen vědomí blaha, štěstí, lásky, krásy, radosti, klid a mír.

oooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

:)

Jj, co vyšleš se ti vrátí. To je gravitace. Zvedni hlavu a flusni, a máš to spátky.
A pak je tu gravitace ducha.. jakoukoliv myšlenku on pojme, například být individuální osoba, to se mu vrátí jako bumerang..
Zmrdi tvrdí že nejsou nic, či jsou i smrdi, co tvrdí že to nic, je láska...
Dobře jim tak.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Pedro » ned 25. zář 2022 9:28:08

Jana píše:Tvá existence je stejně šťastná, jako má existence.

Není mezi nimi žádný rozdíl.

Protože existuje jen jedna existence.

Sat-čit-ánanda

Tvá ecistence je mýtus
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Vostálník » ned 25. zář 2022 9:37:41

Protože existuje jen jedna existence.

Sat-čit-ánanda


To je jen tvoje voblbovačka,

která je stejně tak jako všechno zcela na hovno !!!

SČA je zcela na hovno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Vostálník » ned 25. zář 2022 9:41:20

Nicméně v mysli, kde je hra na četníky a na zloděje


Aniž si to uvědomuješ, páč jsi nejen blbá ale i voblblá,

tak přesně tudle hru tady ta tvoje mysl neustále hraje...

:D :D :D
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 9:48:57

Pedroza píše:Jj, co vyšleš se ti vrátí.


Tak, tak.


A pak je tu gravitace ducha.. jakoukoliv myšlenku on pojme, například být individuální osoba, to se mu vrátí jako bumerang..
Zmrdi tvrdí že nejsou nic, či jsou i smrdi, co tvrdí že to nic, je láska...
Dobře jim tak.


Takhle nesmyslně se to jeví v mysli. V srdci otevřeném lásce je štěstím nebýt ničím a dovolit, aby Láska byla vším.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Vostálník » ned 25. zář 2022 10:08:47

Takhle nesmyslně se to jeví v mysli.


V tvý zamindrákovaný, sebestředný mysli se kdeco jeví nesmyslné

pro tvoji mysl má smysl pouze potláčet nežádoucí a ztotožnovat se žádoucím,

to je mysl troglodyta,

jehož nejvyšší duchovní úrovní byla extáze,

jak to lze vidět u dosud existujích primitivních kmenů,

nebo u zpitomnělých katolíků...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 10:21:39

Vostálník píše:páč ta tvoje zkurvená láska zakazuje hru a četníky a na zloděje,


Tak to není, Láska nezakazuje absolutně nic a dává všemu svobodu. V ní je láskou i ta hra na četníky a na zloděje. Kdyby to láskou nebylo, tak by to neexistovalo.

Jediný rozdíl je v tom, že v mysli jsme "někdo", třeba i ten, kdo za nic nestojí, klidně i zloděj nebo četník. Kdežto v srdci, kde zmizela mysl, neexistuje šance být s čímkoliv ztotožněni. Tady sám sebe nenajdeš. Najdeš tady každého a všechno v podobě Lásky, jejíž forma je prázdná. Je to tím, že tady nepotřebuje mít nikdo a nic žádnou formu, aby mohl být láskou, je to všechno stejná energie existence, jestli mi rozumíš.

Možná jedna věc by se měla vysvětlit, že se zmizením mysli ve svém zdroji, v srdci, Probuzení dál mluví, projevují se, a vše nasvědčuje tomu, že i myslí. :D

Smyslové vnímání i všechno to rozlišování funguje dál. Nicméně sama vědomá existence je v mnohem větší hloubce, než je povrchní mentální a smyslové poznávání.

Tedy obrazně řečeno, Probuzení nežijí v hlavě, kde je všechno to "vědění" - kdo je četník a kdo zloděj, ale žijí v srdci, kde se rodí a mizí mysl a všechno je tady nevinné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Vostálník » ned 25. zář 2022 10:36:06

Jediný rozdíl je v tom, že v mysli jsme "někdo", třeba i ten, kdo za nic nestojí, klidně i zloděj nebo četník. Kdežto v srdci, kde zmizela mysl, neexistuje šance být s čímkoliv ztotožněni. Tady sám sebe nenajdeš. Najdeš tady každého a všechno v podobě Lásky, jejíž forma je prázdná. Je to tím, že tady nepotřebuje mít nikdo a nic žádnou formu, aby mohl být láskou, je to všechno stejná energie existence, jestli mi rozumíš


Blábolíš naprostý pitomosti,

hromady hoven svých zblblých vizualizací,

neznáš duchovní základy proto jen sereš hovna a pitomosti,

vždyt ty ani neznáš tu cestu srdce jak jsi pitomá,
¨
umíš leda zasraný sebevoblbovačky,

a spojování se nějakejma pocitama lásky....



Nebudu ti to vysvětlovat, stejně by to bylo k hovnu,

ty se jen voblbuješ dle Naopelona,

takže zákonitě mastíš leda hovna...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 10:36:52

Pedro píše:Když na to koukneš, je to jen jedna sidha v jednom...

Já teď Janě pošlu bandham, ať vše falešné z ní zmizí, z jejího projevu na to má...


A ještě něco posílení, ať vše falešné zmizí a poznává se jen to skutečné:



ObrázekObrázekObrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 10:45:44

Vostálník píše:
a spojování se nějakejma pocitama lásky....


Láska není nějaký pouhý pocit, ale sama skutečnost.

Jak říká Maharaj: "Kromě lásky neexistuje nic skutečného."


ty se jen voblbuješ dle Naopelona,...


Napoleon Hill poskytuje skvělý návod, podobně jako Abraham, jak mysl může přestat být zlý pánem a jak se z ní stane dobrý sluha. Vědomí je dokonale plastické a schopné zrealizovat cokoliv, co si člověk představí a čemu uvěří.

Jenže to skutečné štěstí není produktem mysli, ale naopak její absencí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 10:51:19

Vostálník píše:
Mysl se v žádný pitomým srdci nerodí, to jsou leda tvý pomateniny....


Co je to mysl?
Mysl pramení V duchovním srdci, potom jde do hlavy a pěti smysly do světa. Cesta k Pravdě je obrácená.
Je to dlouhá cesta?
Ani ne, asi 35 cm. Jenomže mnohý člověk by raději kopal jámu 35 m hlubokou, než aby se vydal na cestu z hlavy do Srdce.


:)

Vždyť si to můžeš vyzkoušet. V tichu srdce veškeré myšlenky mizí. A odtud myšlenky mohou přicházet do hlavy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » ned 25. zář 2022 10:57:45

Vostálník píše:žádný "Univerzální srdce" neexistuje


No, to by s Tebou určitě Veil souhlasil. :D

Ale, že jsi to Ty, tak Ti sem dám něco od Tvého oblíbeného Vacka. A abys neřekl, tak si to i přečtu.

:D

Tajemné duchovní srdce

Jiří Vacek

Jedna z nejvyšších pravd nás učí: „Já jsem láska“. Bůh je vědomí Já jsem a to je láska. Nejsou dva, ale jedno.

Je známo, že ve vztahu k naší bytosti Srdce je duchovním orgánem na pravé straně hrudi, skrze který v nás působí vědomí Já jsem. Je také spojnicí mezi oblastí neprojevu a projevu.

Srdce je pověřeno i jinou duchovní činností. Je všeobecnou zkušeností, že lásku cítíme v srdci. Nikoliv v srdci tělesném, ale duchovním. Dokonce říkáme: „Miluji celým srdcem“. Tím potvrzujeme, že láska vzniká a působí v duchovním srdci. I tak je v nás přítomen tímto způsobem Bůh jako láska.

Není však na srdce omezen, ale je-li láska dostatečně silná, proudí ze srdce ven, vyzařuje sama sebe na vše, kam se obrátí a zaplavuje sebou vše.

Je-li Bůh láska, pak je možné říci, že je přítomen v našem duchovním srdci, jako v orgánu, ve kterém se projevuje svou láskou, když milujeme. Blaženost a štěstí, které v srdci cítíme, jsou blažeností boží.

Toto vše potvrzuje důležitost duchovního srdce ve vztahu k naší stvořené osobnosti. Je nejen orgánem božího vědomí, ale i lásky. Je proto dobré věnovat mu pozornost, jakou si zaslouží a v duchovní praxi využívat možnosti, které nám poskytuje.

Odmítat srdce a jeho existenci a význam pro duchovní praxi zejména na jejím začátku z hlediska nejvyšších pravd typu „Bůh je všude“, není proto správné. Hlediska praxe zejména těch, kteří se stezkou začínají, jsou jiná než hledisko nejvyšší. Jejich uskutečnění se právě dějí duchovní praxí, i když je, ale pouze z nejvyššího hlediska pravda, že není oč usilovat. K tomu, abychom neměli oč usilovat, slouží právě duchovní praxe. Jejím cílem je samovolné spočívání v Bohu bez úsilí.

Z hlediska pokroku nevědomého jedince na stezce je jedno, že je Bůh vše, protože si tuto jeho přítomnost nedokáže uvědomit. Co dokáže, byť často i s velkými obtížemi, je soustřeďovat se na Srdce a vzývat v něm přítomného Boha jako lásku, vědomí, klid, mír a blaženost.

Když pokročíme dále, nebudeme se v praxi omezovat na srdce, ale to si stále určitý význam podrží jako střed vědomí sama sebe, aniž bychom je, jeho prožitky na ně omezovali. Spočíváme v srdci ve vědomí Já jsem a zakoušíme jeho všudypřítomnost.

Je velmi nešťastné, když nejvyšší Pravdy, jsou-li nesprávně chápány, našemu duchovnímu pokroku víc škodí než pomáhají. Nejhorší omyl pak je, když tyto pravdy přijmeme jako svůj pevný názor a tento názor zaměníme za jejich dosažení. Nevědomí hledající se pak vzdávají úsilí, protože „přece není oč usilovat“.

Bůh opravdu nemusí o nic usilovat, ale ten, kdo s ním ztratil spojení, bez správného úsilí nic nedosáhne a zůstane v nevědomosti a v nebožském světě.

Pro stvořené bytosti jsou nejvyšší pravdy pravdivé, výhradně pokud je v sobě a pro sebe uskutečnili. Jinak jsou jen neúčinným a nežitým přesvědčením mysli.

Dokud slepý neprohlédne, nic nevidí i když žije v jasném světle. To je velmi přiléhavý příklad hledajících, jejich stavu i toho, co mají udělat: prohlédnout, uvědomit si přímo pravdu, která je oblastí nad myslí. Proto ji není možné myslí dosáhnout, ale pouze si ji uvědomit vědomím.

Nelze usilovat o něco, co existuje samo o sobě bez úsilí, ale je třeba ze všech sil usilovat o to, abychom si toto absolutno, bez úsilí existující Skutečnost uvědomili.

Tato Skutečnost není daleko. Je v nás i kolem nás. Je – její vědomí Já jsem, naší podstatou a vše, co je třeba k jejímu dosažení, je obrátit na ni pozornost a uvědomit si ji.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Vostálník » ned 25. zář 2022 11:09:22

Odmítat srdce a jeho existenci a význam pro duchovní praxi zejména na jejím začátku z hlediska nejvyšších pravd typu „Bůh je všude“, není proto správné. Hlediska praxe zejména těch, kteří se stezkou začínají, jsou jiná než hledisko nejvyšší.


No vždyt to sem píšu neustále, že píšete hovna pro začátečníky,

a dál to neznáte,

a ještě to drze vykládáte coby nejvyšší úroven,

a znát to ani nemůžete, páč to vše co sem mastíte jsou pouze vaše zasraný vizualizace duchovních konceptů,

jimiž se voblbujete...


Takže chípněte (třeba neobrazně)
Vostálník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků