Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 16:02:31

Pedro píše:
Jana píše:
Pedro píše:Připadám ti, že se tím trápím?

Za jakých jiných okolností používá dospělá bytost vulgarismy, urážky, nadávky, hrubé výrazy, než že si potřebuje ulevit od napětí, bolesti, trápení?

Ty jsi ale trdlo, na tebe už plýtvat tzv. sprostými slovy, nemá smysl.
Ty urázíš nevědomě, skrytě každého, kdo ti nesype.. a pak jsi celá jurovitá
že ti to někdo reflektuje. Asi proto aby sis to uvědomila. Ale já už jsem tím unavený.
A myslím že i ostatní. Takže už si s tím budeš muset poradit sama. Je to tvůj život.

Cituj, prosím, kde tady byly použity vůči Tobě nějaké vulgarismy, urážky, nadávky, hrubé výrazy. Okopíruj, prosím sem to, co se Tě konkrétně dotklo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 01. říj 2022 16:07:55

Jana píše:
Jak bys diagnostikoval, Miroslave, všechny Probuzené, kteří ve své podstatě říkají to samé, co říká Veil. Vsadím se o co chceš, že u každého probuzeného najdeš přesně totéž, jen to říkají v různých podobách, obměnách, různými způsoby.


Když dva říkají totéž, je to totéž, co se slov týká, ale nemusí to být totéž co se sdělení a motivace ke sdělování týká.
Srovnej třeba Mistra a papouška říkajícího totéž.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3593
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 16:09:19

Jana píše:
miroslav píše:
Já s tím nebojuji. Já tě jen diagnostikuji případně byla jistá naděje (ta umírá poslední), že vhodně položenými otázkami a reakcemi třeba pochopíš, že píšeš nesmysly.
Takže to, co si teď ocitoval, je moje závěrečná zpráva, diagnóza. :)


Jak bys diagnostikoval, Miroslave, všechny Probuzené, kteří ve své podstatě říkají to samé, co říká Veil. Vsadím se o co chceš, že u každého probuzeného najdeš přesně totéž, jen to říkají v různých podobách, obměnách, různými způsoby.

Ram Dass říkal, že stačí zastavit na vteřinu mysl a jsi rázem nejosvícenější bytost na téhle planetě.

To, co tady píše Veil, dokáže zastavit mysl toho, v kom rezonuje moudrost.

Znáš to, Nisargadatta Maharaj říká: “Když poznáš, že nejsi nic, to je moudrost. Když poznáš, že jsi vše, to je láska.”


Veil neříká žádnou moudrost, blábolí co mu zapadlo do způsobu chápání. A jen hlupák naletí tomu, v čem lítá on.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 16:17:09

miroslav píše:
Jana píše:
Jak bys diagnostikoval, Miroslave, všechny Probuzené, kteří ve své podstatě říkají to samé, co říká Veil. Vsadím se o co chceš, že u každého probuzeného najdeš přesně totéž, jen to říkají v různých podobách, obměnách, různými způsoby.


Když dva říkají totéž, je to totéž, co se slov týká, ale nemusí to být totéž co se sdělení a motivace ke sdělování týká.
Srovnej třeba Mistra a papouška říkajícího totéž.

Kdyby v Tobě bylo jasno, o čem Veil mluví, tak bys dokázal docela lehce odhalit, jestli je to papouškování, nebo je to skutečné poznání. Jenže Ty každým rozhovorem s ním usvědčuješ jen sebe.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 16:25:55

Pedro píše:
Jana píše:
miroslav píše:
Já s tím nebojuji. Já tě jen diagnostikuji případně byla jistá naděje (ta umírá poslední), že vhodně položenými otázkami a reakcemi třeba pochopíš, že píšeš nesmysly.
Takže to, co si teď ocitoval, je moje závěrečná zpráva, diagnóza. :)


Jak bys diagnostikoval, Miroslave, všechny Probuzené, kteří ve své podstatě říkají to samé, co říká Veil. Vsadím se o co chceš, že u každého probuzeného najdeš přesně totéž, jen to říkají v různých podobách, obměnách, různými způsoby.

Ram Dass říkal, že stačí zastavit na vteřinu mysl a jsi rázem nejosvícenější bytost na téhle planetě.

To, co tady píše Veil, dokáže zastavit mysl toho, v kom rezonuje moudrost.

Znáš to, Nisargadatta Maharaj říká: “Když poznáš, že nejsi nic, to je moudrost. Když poznáš, že jsi vše, to je láska.”


Veil neříká žádnou moudrost, blábolí co mu zapadlo do způsobu chápání. A jen hlupák naletí tomu, v čem lítá on.


Pedro, jak poznáš, že neblábolí Mooji, když říká: "Nejsem nic" a jak poznáš, že blábolí další probuzení, kteří hovoří o tom, že poznání, že nejsme tělo, nejsme mysl, a nejsme nic, je moudrostí?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 16:47:03

Jana píše:Cituj, prosím, kde tady byly použity vůči Tobě nějaké vulgarismy, urážky, nadávky, hrubé výrazy. Okopíruj, prosím sem to, co se Tě konkrétně dotklo.

Seš hluchá? Říkám že to děláš nevědomě, nebo možná tak nelidsky vědomě, že je to pro většinu nestravitelné až urážející nejen je, ale samotnou Cestu. Jako například tou nedávnou manipulací s Moojim vůči HD... kdo má citlivý anténky, tak to najde v každym tvym ani ne druhym příspěvku. A jaký sprosroty tu kálíš za návštěvníka, to se nikdo nikdy nedozví, viď. Tak se tu nesnaš hrát další přitroublou hru. Tady fakt nejsme v jesličkách, jen nechápu žes to dosud nepochopila.
Takže když tu s tebou a tvým koněm Veilem někdo nesouhlasí. A už tu vaši faleš nesnese, jako třeba Petr, a pošle vás doprdele.. tak co je na tom divnýho? Málo kdo je tak odvázanej a nedělá si servítky. To buď ráda...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 16:55:11

Pedro, jak poznáš, že neblábolí Mooji, když říká: "Nejsem nic" a jak poznáš, že blábolí další probuzení, kteří hovoří o tom, že poznání, že nejsme tělo, nejsme mysl, a nejsme nic, je moudrostí?


Už ti to řek Miroslav. Není to o slovech a když dva říkají totéž, není to totéž.
Je to o dechu který to nese. A v tom tady málokoho oblbnete.
Nepodceňuj citlivost lidí, když ty sama ji máš chromou.
Velká chyba, pro někoho, kdo chce být za autoritu. Díky bohu.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 17:02:41

Pedro píše:
Jana píše:Cituj, prosím, kde tady byly použity vůči Tobě nějaké vulgarismy, urážky, nadávky, hrubé výrazy. Okopíruj, prosím sem to, co se Tě konkrétně dotklo.

Seš hluchá? Říkám že to děláš nevědomě, nebo možná tak nelidsky vědomě, že je to pro většinu nestravitelné až urážející nejen je, ale samotnou Cestu. Jako například tou nedávnou manipulací s Moojim vůči HD...

Konkrétně: Cituj, prosím, kde se jednalo o nějakou manipulaci s Moojim?

...kdo má citlivý anténky, tak to najde v každym tvym ani ne druhym příspěvku. A jaký sprosroty tu kálíš za návštěvníka, to se nikdo nikdy nedozví, viď. Tak se tu nesnaš hrát další přitroublou hru. Tady fakt nejsme v jesličkách, jen nechápu žes to dosud nepochopila.
Takže když tu s tebou a tvým koněm Veilem někdo nesouhlasí. A už tu vaši faleš nesnese, jako třeba Petr, a pošle vás doprdele.. tak co je na tom divnýho? Málo kdo je tak odvázanej a nedělá si servítky. To buď ráda...

Pedro, konkrétně, zkus být naprosto upřímný. Co Tě z toho, co se tady píše, doopravdy čílí?
Čím se na Tobě provinil třeba Veil?

Strach, že by mohlo ego zmizet a nebyl bys také ničím?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 17:10:08

Hledej si sama až ti to dojde. A nehraj se mnou tuhle hru na dokazování. Co vidím, to vidím.
A jestli se pletu, přijmu následky. Já se do nebe a nikam necpu, a za svoje omyly rád zaplatím.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 17:14:15

Pedro píše:
Pedro, jak poznáš, že neblábolí Mooji, když říká: "Nejsem nic" a jak poznáš, že blábolí další probuzení, kteří hovoří o tom, že poznání, že nejsme tělo, nejsme mysl, a nejsme nic, je moudrostí?


Už ti to řek Miroslav. Není to o slovech a když dva říkají totéž, není to totéž.
Je to o dechu který to nese. A v tom tady málokoho oblbnete.
Nepodceňuj citlivost lidí, když ty sama ji máš chromou.


Takže se bojíš nějakého oblbnutí. To by mohlo vypadat konkrétně jak? Že bys uvěřil, že si píšeš na fóru s někým, kdo potvrzuje, že co říkají Probuzení o štěstí pravého Já, o sat-čit-ánandě, je pravda?

Velká chyba, pro někoho, kdo chce být za autoritu. Díky bohu.


Neznáš sladkou svobodu nebýt ničím, ani autoritou. Láskou je lehkost Bytí, které dává všemu svobodu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 17:16:58

Pedro píše:Hledej si sama až ti to dojde. A nehraj se mnou tuhle hru na dokazování. Co vidím, to vidím.
A jestli se pletu, přijmu následky. Já se do nebe a nikam necpu, a za svoje omyly rád zaplatím.


Vídet lze jen podle toho, z jaké úrovně se díváme. Nepřeji Ti žádné následky za Tvé omyly.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 17:33:10

:D :D :D

Pamatuješ si, jak jsem ti psal, abys z těmahle tabulkama na mě nelezla?

To je celej ten tvůj, váš kumšt, opakovat to samé furt dokolečka, zblbnout lidi.
Čemuž ovšem vy, říkáte osvícení... ano vaše pitomost světélkuje, ale jako ty farebné
lustry na diskotéce..

Říkal jsem ti to mnohokrát, mě neotrdlíš. Ostatní ať tě vidí po svém.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 01. říj 2022 17:49:59

Jana píše:Kdyby v Tobě bylo jasno, o čem Veil mluví, tak bys dokázal docela lehce odhalit, jestli je to papouškování, nebo je to skutečné poznání. Jenže Ty každým rozhovorem s ním usvědčuješ jen sebe.

Překvapuje mne, že ty, taková zkušená harcovnice to nedokážeš odhalit. Rozlišit Mistra od hochštaplera, možná neúmyslného - ani o tom neví, že si myslí blbosti, když podobně píší nějaké autority, protože mu evidentně chybí hlubší duchovní zkušenost.
Jestli ty na tom nejsi podobně jako ten Veil. :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3593
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 18:43:26

Pedro píše:
Říkal jsem ti to mnohokrát, mě neotrdlíš.


Ano, jestli tu je nějaké otrdlení, tak jedině každý sebe sám, viď.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 01. říj 2022 18:46:44

miroslav píše:Jestli ty na tom nejsi podobně jako ten Veil. :(


:D

Jestli Ty nejsi na tom podobně jako Nisargadatta Maharaj nebo JÁ:



"Jsem pouze JÁ, mezi mnou a ostatními není absolutně žádný rozdíl, kromě toho, že se znám, jaký jsem."

:)

A teď jde o to, jestli se taky tak dokonale znáš, nebo se neznáš a vidíš nějaké rozdíly.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7142
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 19:06:16

Pedro, jak poznáš, že neblábolí Mooji, když říká: "Nejsem nic" a jak poznáš, že blábolí další probuzení, kteří hovoří o tom, že poznání, že nejsme tělo, nejsme mysl, a nejsme nic, je moudrostí?


Vycítím to, dýchne to na mě, a o pojmologii vůbec nejde.
Vše v tý duchovní terminologii může mít desítky názvů i spojeních,
která třeba zastánce konkrétní cesty už nepojme..
Jako třeba Veil. Co nepobere řadí automaticky do snu.
U tebe je to zas tak, že bereš téměř vše, co má punc mysticismu,
krásy, čím víc slov jako je láska, blaženost, věčnost, atp,
tím větší pravdivost...

Už tohle je indicie, že něco na tý vaší cestě je ... podivuhodné :crazy:
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 19:22:02

Jana píše:
miroslav píše:Jestli ty na tom nejsi podobně jako ten Veil. :(


:D

Jestli Ty nejsi na tom podobně jako Nisargadatta Maharaj nebo JÁ:



"Jsem pouze JÁ, mezi mnou a ostatními není absolutně žádný rozdíl, kromě toho, že se znám, jaký jsem."

:)

A teď jde o to, jestli se taky tak dokonale znáš, nebo se neznáš a vidíš nějaké rozdíly.

:D


Už zase hází Mistrama... no co na tohle říct?
Asi nic.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 01. říj 2022 19:41:53

Že je jen jedno skutečné JÁ, čím blíž pravdě, tím víc jasné, že je stejné.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » sob 01. říj 2022 21:03:24

Tak si taky zacituji, bo to sem pasuje.

Co je to osvícení? Nic. Nic. Nic. I osvícení se stává něčím. Nestaň se ničím. Buď takový, jaký jsi. Neoznačujte se. Nemám žádnou značku. Značka je pro zvířata. Jaká značka může být pro Já, která nemá jméno ani formu! Co je zdrojem slova „osvícení“? Je to slovo, ne? Než to bylo slovo, co bylo zdrojem kořene tohoto slova? Před myšlenkou, před etiketami, je ticho.
Proto vám nedávám praxi. Pokud praktikujete meditaci jednu hodinu nebo dvě hodiny, na desetidenní retreat nebo jednoměsíční retreat, tak co zbytek roku? Musí to být šedesát sekund každé minuty, šedesát minut každé hodiny, dvacet čtyři hodin denně. To je pravé ticho. To je pravá meditace. Pravá meditace nikdy nekončí. Proto se nedá nic dělat. Žádný trénink. Prostě buď tím, kým už jsi.
Nic ti nedávám a nic ti neberu, jen ukazuju na to, čím už jsi.
Řeknu vám, co mi řekl můj učitel. Prostě buď potichu. Toto ticho nezahrnuje mluvení nebo nemluvení. Nezahrnuje to vůbec žádné dělání. Jen nech mysl upadnout do ticha. Tohle stačí.

Papaji
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 01. říj 2022 21:11:27

Tara píše:Tak si taky zacituji, bo to sem pasuje.

Co je to osvícení? Nic. Nic. Nic. I osvícení se stává něčím. Nestaň se ničím. Buď takový, jaký jsi. Neoznačujte se. Nemám žádnou značku. Značka je pro zvířata. Jaká značka může být pro Já, která nemá jméno ani formu! Co je zdrojem slova „osvícení“? Je to slovo, ne? Než to bylo slovo, co bylo zdrojem kořene tohoto slova? Před myšlenkou, před etiketami, je ticho.
Proto vám nedávám praxi. Pokud praktikujete meditaci jednu hodinu nebo dvě hodiny, na desetidenní retreat nebo jednoměsíční retreat, tak co zbytek roku? Musí to být šedesát sekund každé minuty, šedesát minut každé hodiny, dvacet čtyři hodin denně. To je pravé ticho. To je pravá meditace. Pravá meditace nikdy nekončí. Proto se nedá nic dělat. Žádný trénink. Prostě buď tím, kým už jsi.
Nic ti nedávám a nic ti neberu, jen ukazuju na to, čím už jsi.
Řeknu vám, co mi řekl můj učitel. Prostě buď potichu. Toto ticho nezahrnuje mluvení nebo nemluvení. Nezahrnuje to vůbec žádné dělání. Jen nech mysl upadnout do ticha. Tohle stačí.

Papaji


Obrázek
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků