Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 16:05:43

Přitom jak můžeš dát návod k tomu co už je?


Mnohem lépe, než k tomu co není...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 16:08:02

Ale kdybys stále nevěděl jak,

tak zkus třeba https://mapy.cz/zakladni?x=14.9532000&y=50.5366000&z=11


Vidíš, není to nic složitýho...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 30. kvě 2022 16:12:35

Vostálník píše:Nikoliv,
žádná cesta k osvícení nevede proto, protože k osvícení vede zastavení,
ale rozhodně ne proto, protože toto už je osvícení,
a už vůbec ne proto, protože tu nikdo není, nebo protože ty jsi ničím,
z čehož ti zcela evidentně pěkně jebe...


Hmm - jen kontrolní otázka - a to víš jak? Tos někde vyčetl, nebo ses zastavil a teď jsi osvícený?

Je to nesmysl a to z více důvodů. Tohle už musí být osvícení, protože tohle je zkrátka všechno co je. Nikam to nejde, je to naprosto svobodné tak jak to je. Tohle už je osvícení.

Zastavit se je stejný návod jako nic nechtít, nebo nic nedělat, nebo něco dělat. Pořád je to něco co se musí udělat, aby se někdo někam dostal.

Protože tohle je všechno, není nikdo, kdo by to mohl nějak pozorovat, něco s tím dělat, někam jít, nebo se zastavit. To zkrátka nejde, když tohle je všechno, protože jakýkoli pohyb, úmysl, zastavení, pozorování, prostě cokoli je pořád jen tohle. Tak kdo by se zastavil a jak?

Vostálník píše:Já o mistrech nepíšu ale protože to co říkaj znám,
tak vidím že jsi z toho co říkaj vytvořil prvotřídní duchovní hovno pitomostí jenž ti slouží k sebevoblbování,
že jsi ničím...
Blábolení o ničem a všem tě zřejmě uklidnuje do tý tvý "neduality" kterou pak pocituješ...


Jen jestli pitomosti neříkají ti "mistři". Jak bys to zjistil?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 30. kvě 2022 16:13:22

Vostálník píše:
Přitom jak můžeš dát návod k tomu co už je?


Mnohem lépe, než k tomu co není...


Tak dělej. Udělej návod k tomu, co už je. Chci ho vidět.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 16:21:39

Místo psaní duchovních pitomostí k sebevoblbování by ti prospělo být tím ničím,

což tvrdíš že jsi,

a až opravdu budeš ničím, tak uvidíš že nejsi žádným ničím ale že jsi Vědomím,

a ne žádným ničím,

a Vědomí rozhodně není nějaký nic, ale rozhodně je vším,

a pak si ty svoje hovadiny vopravíš sám,

to by snad tvý ego už mohlo i zvládnout...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 16:24:44

Pořád je to něco co se musí udělat, aby se někdo někam dostal.


No jasně, co bys taky asi chtěl ???

Je to návod na to, jak udělat to, co nejde udělat...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 30. kvě 2022 16:32:53

Vostálník píše:Místo psaní duchovních pitomostí k sebevoblbování by ti prospělo být tím ničím,

což tvrdíš že jsi,

a až opravdu budeš ničím, tak uvidíš že nejsi žádným ničím ale že jsi Vědomím,

a ne žádným ničím,

a Vědomí rozhodně není nějaký nic, ale rozhodně je vším,

a pak si ty svoje hovadiny vopravíš sám,

to by snad tvý ego už mohlo i zvládnout...


Pokud bys tohle nazýval vědomím, tak by se teoreticky dalo o tom dál mluvit, ale vědomí není dobrý název, protože to slovo implikuje, že je něco vědomé si něčeho. Tak to ale v případě tohohle není. Tohle je naprosto slepé. Bůh nevidí vše, bůh je vše. A tohle je opravdu nic a všechno a to nejsou žádné teoretické řeči. Jen se podívej, jak se to objevuje a mizí zároveň. Nemá to žádnou minulost nebo budoucnost, nemá to ani přítomný okamžik. Je to jen tohle. Tak jednoduché. Je to všechno a nic. Není tu žádný jednotlivec, který by od toho byl oddělený a mohl něco dělat. Protože všechno je jen tohle. Prázdnota tvářící se jako vesmír. Všechno se jen zdánlivě děje. Je to film, který nikdo nesleduje, je to výbuch spontánnosti.

Ale nemá to smysl se dál bavit. Nedokážeš mi odpovědět ani na ty nejjednodušší otázky, jako kdo by se měl zastavit, když všechno je tohle. Nebo jak jsi přišel na to, že to zastavení je ta správná cesta, jestli jsi to vyčetl, nebo se sám zastavil a teď jsi jediný osvícený jedinec ve vesmíru. Jsi jen trol, který mele a mele, ale odpovědi ho nezajímají.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 16:39:28

Hmm - jen kontrolní otázka - a to víš jak? Tos někde vyčetl, nebo ses zastavil a teď jsi osvícený?


Na kontrolní votázky zapomen,

nemám sebemenší důvod svěřovat s osobními záležitosti nějakýmu anonymu co se neumí ani podepsat,

a píše pod nějakým přiblblým nickem,

takže je ti po tom naprostý hovno,

já se tě taky neptám na tvý jméno pomocí kontrolních votázek....


Ale lidé většinou vědí věci pomocí uvědomění ke kterému obvykle používají čtyři orientační funkce,

rozum, cit, vnímání a intuici
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 16:51:51

Pokud bys tohle nazýval vědomím, tak by se teoreticky dalo o tom dál mluvit, ale vědomí není dobrý název, protože to slovo implikuje, že je něco vědomé si něčeho. Tak to ale v případě tohohle není. Tohle je naprosto slepé. Bůh nevidí vše, bůh je vše. A tohle je opravdu nic a všechno a to nejsou žádné teoretické řeči. Jen se podívej, jak se to objevuje a mizí zároveň. Nemá to žádnou minulost nebo budoucnost, nemá to ani přítomný okamžik. Je to jen tohle. Tak jednoduché. Je to všechno a nic. Není tu žádný jednotlivec, který by od toho byl oddělený a mohl něco dělat. Protože všechno je jen tohle. Prázdnota tvářící se jako vesmír. Všechno se jen zdánlivě děje. Je to film, který nikdo nesleduje, je to výbuch spontánnosti.


A proč by si proboha Vědomí mělo být něčeho vědomo ???

To jen ukazuje na to, že nevíš co je Vědomí,

a tvrdíš o něm pitomost, že je nějaký nic...

Vědomí není žádný pitomý nic...


Není tu žádný jednotlivec, který by od toho byl oddělený a mohl něco dělat.


Takový jednotlivec tu opravdu není,

ale to neznamená že tu není jednotlivec který musí něco dělat


Prázdnota tvářící se jako vesmír.


Prázdnota neexistuje,

to co existuje je naopak plnost tvářící se jako prázdný prostor



Ale nemá to smysl se dál bavit. Nedokážeš mi odpovědět ani na ty nejjednodušší otázky, jako kdo by se měl zastavit, když všechno je tohle.


To určitě nemá,

pokud tvrdíš (a já to rozhodně netvrdím) že zde není žádný jednotlivec,

tak pak se nikdo zastavit nemůže,

jenže já ti ty pitomče zcela jasně říkám, že zde ten jednotlivec je a ne že není,

proto ti taky nebudu taky vodpovídat na tvou hovadinu


Jsi jen trol, který mele a mele, ale odpovědi ho nezajímají.


Jsem, protože já jsem to všechno,

zatímco ty jsi jen nějaký zamrdaný nic...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 18:21:29

Ja jsem nikdy nic neudelal. Jak mam neco poustet? S kym myslis, ze mluvis? Tady je jen vedomi. Ale i u tebe. Nic jineho totiz neni.


Ale ano je,

je Vědomí a Vědomí umí zcela spontánně spoustu věcí,

umí se stejně tak dobře ztotožnovat jako stejně tak dobře přijímat a pouštět,

to že ty umíš hovno (s vyjímkou plácání pitomostí) rozhodně není problém Vědomí,

ale toho že ty jsi ničím,

proto taky umíš hovno

a ani neumíš nic dělat...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 18:39:04

Vše co píšu není ono. Nejde to trefit, nejde to vyjádřit. Může to znít pomateně, může to znít jakkoli. Ale i tvůj odsudek o tom, jak pomatené, hloupé, zmatené to je, není tvůj odsudek. I to je Ono. Nemůžeš ovlivnit, jaký názor si na co uděláš, protože to není tvůj názor. Nejsi ani ty.


Nic z toho nedokazuje to tvoje nablblý "nejsi ani ty"

Ty jsi prvotřídní hnup, asi tak jako kdybys pomocí existencí jablek dokazoval neexistenci atomobilů,

a a při tom svém IQ debila sis myslel, že je to tím dokázáno....


Ten tvůj nablblej axiom "jsem ničím" kolem kterýho se tady roky točíš jak pes za vlastním vocasem je jen tvoje hovno co ti straší v hlavě...






Máš ale smůlu,

smysl nebo nesmysl,

u mě ti todle zpitomnělý hovno rozhodně neprojde....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 30. kvě 2022 19:28:24

Vostálník píše:
Na kontrolní votázky zapomen,

nemám sebemenší důvod svěřovat s osobními záležitosti nějakýmu jeblýmu anonymu co se neumí ani podepsat,


Na kontrolní otázky zapomeň, mohlo by se taky ukázat, že plácám kraviny, viď?

Ale nemá to smysl se dál bavit. Nedokážeš mi odpovědět ani na ty nejjednodušší otázky, jako kdo by se měl zastavit, když všechno je tohle. Nebo jak jsi přišel na to, že to zastavení je ta správná cesta, jestli jsi to vyčetl, nebo se sám zastavil a teď jsi jediný osvícený jedinec ve vesmíru. Jsi jen trol, který mele a mele, ale odpovědi ho nezajímají.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 30. kvě 2022 19:38:09

Vostálník píše:Takový jednotlivec tu opravdu není,

ale to neznamená že tu není jednotlivec který musí něco dělat


A stejně tu žádný není :). Pořád by to nebyla nedvojnost ani nedualita, kdyby tu nějaký jednotlivec byl, byť by se měl stát zpět zdrojem, nebo jakkoli to chceš nazvat.

Vostálník píše:Prázdnota neexistuje,

to co existuje je naopak plnost tvářící se jako prázdný prostor


Svým způsobem máš pravdu, prázdnota neexistuje, ale přesto je. A je ničím a vším zároveň. A je to už tohle. Všechno co si myslíš, že vidíš, slyšíš, cítíš, myslíš a jakkoli vnímáš. A nejen to, ale i cokoli si myslíš, odkud to vnímání vychází. A není to někde v budoucnu. Není třeba toho nijak dosahovat. JE TO TOHLE. TOHLE!!!! TEĎ!!!!! :)


Vostálník píše:tak pak se nikdo zastavit nemůže,

jenže já ti ty pitomče zcela jasně říkám, že zde ten jednotlivec je a ne že není,

proto ti taky nebudu taky vodpovídat na tvou hovadinu


To je asi jako když na mě někdo ve snu křičí, že tu skutečně je a že to není sen. Jasně no... a dál? Máš nějaký důkaz?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 30. kvě 2022 19:50:25

Vostálník píše:Ale kdybys stále nevěděl jak,

tak zkus třeba https://mapy.cz/zakladni?x=14.9532000&y=50.5366000&z=11


Vidíš, není to nic složitýho...


To ale není návod, ale mapa. Já chci návod k tomu, aby všechno bylo takové, jaké to je. Tak se předveď.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 20:02:10

Na kontrolní otázky zapomeň, mohlo by se taky ukázat, že plácám kraviny, viď?


A jak by se to mohlo asi tak ukázat ty zblbej idiote ???

Dokonce i kdybych měl všechno jen vyčtený, což je samozřejmě duchovní základ,

tak jde vždy o správné pochopení duchovních textů a ne vo plácání sračky že jsem ničím...


Ty tady roky sereš hovno vo nějakým ničím,

a já ti říkám že žádný nic a ničím neexistuje,

a je jedno jestli to mám vyčtený nebo nějak jinak poznaný...


Pořád by to nebyla nedvojnost ani nedualita, kdyby tu nějaký jednotlivec byl, byť by se měl stát zpět zdrojem, nebo jakkoli to chceš nazvat.


Nemůže se stát tím čím je,

ego je ztotožnění Vědomí, takže stále je zdrojem,

jen je prostě zdrojem vo kterém lze říci že je na úrovni duality a neosvícenosti,

ale stále je zdrojem...

Proto nic nemám proti jednotlivci a dualitě, ale jsem dalek tvrdit že je kdejaký hovno osvícený...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 20:09:07

To ale není návod, ale mapa. Já chci návod k tomu, aby všechno bylo takové, jaké to je. Tak se předveď.


Samozřejmě že to je návod,

to je návod na přítomnost tady,

jen musíš na tý mapě najít to tady

tak hledej

a až ho najdeš na mapě, najdeš jej i v "realitě"

Pro začátek to máš jednodušší , nebot mapa je pouze dvourozměrná zatímco Vesmír má vo prostorový rozměr více...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 20:13:24

A to tě dohání k té zuřivosti.


Zuřivost je pouze můj voblíbený pocit,

v podstatě jsem lenoch a bez zuřivosti bych se asi na ty hovadiny sotva zaměřil pozorností a byly by mně šumák...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. kvě 2022 22:38:57

Vostalnik, také bych zuřil, kdybych se bál, že bez ega nebudu nic a vedle osvíceného budu vypadat jak idiot.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. kvě 2022 23:10:29

Tak se neboj troubo,

bez ega určitě nebudeš ničím a když nebudeš běhat za těmi osvícenými,

tak se možná ani nepozná že jsi vopice,

leda snad že bys chytil ty vopičí spalničky a tím by se to profláklo...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » úte 31. kvě 2022 5:40:38

Pánové, díky. Prosím, vysvětlete mi tedy to - kdo, co jsem?

Začnu tím, čemu říká Veil pohádka. Ano, spoustu let jsem sbírala všechny ty duchovní knihy. Ty, které mě neoslovily, jsem odkládala, ty, které mě oslovily, v těch jsem si zaškrtávala a znovu se k nim vracela. Dodnes ty texty, které vyjasňují to, co voní Pravdou, miluju, i když knihy už nesbírám, jen tady ta moudra na Poradně. Ale kdyby na to přišlo a Poradna se smázla, tak se nic neděje. Na růst kopřiv to nemá vliv.

Čítávala jsem i Bibli. Jednou jsem v ní narazila na Největší přikázání a bylo mi jasné, že zbytek v té Bibli už není pro mě nijak podstatný. Říkalo se v ní něco podobného, co mi sdělil můj dědeček, když jsem od něj chtěla, aby mi napsal něco, co je pro mě nejdůležitější. Napsal mi "miluj". "Miluj všechny". Nebylo to pro mě nijak nemožné, protože dědečka jsem už tehdy bezmezně milovala, byl pro mě vším a i když už tělo opustil, zůstává pro mě nekonečnou láskou, která můj život dělá šťastný.

Ale když zkoumám , jestli já jsem láska, tak to nejde. Jakmile se má mysl k lásce přiblíží, tak v ní zmizí. Je tu jen nekonečné blaho, štěstí, krása a já nejsem nic.

Jenže, když se vrátím k těm vyčteninám, tak Nisargadatta Maharaj říká, že on je Absolutno. To, že nejsem nic, říká Moudrost. To, že jsem vším, říká Láska. Ale Maharaj říká: " Já jsem Absolutno".

Věřím mu. Tedy důvěřuji tomu, co říká.

Jenže, co to Absolutno je?

Je to tohle?

Jsem tedy tohle?

Jsi i Ty tohle?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků