Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » pon 02. led 2023 14:40:00

Cco co, znalnal jsem.. Belu. Počkej, spočítám to
Hmm, 40 let nazpět.. to už asi Bela pádí ve věčných
lovištích.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. led 2023 15:39:56

Veil píše:Tahle zpráva, pokud tomu chcete říkat zpráva, říká, že je pouze to, po čem je touženo. Zkrátka není nic jiného. Všechno, co je, je život. Všechno, co je, je nic. Všechno, co je, je bezpodmínečná láska. A tohle je ono. Není nic jiného než to. A v tom vyvstává zkušenost, která je také pouze tím, která tohle bere jako poznatelné a oddělené, poznávané mnou. Je to energie jednotlivce v těle, která zdánlivě poznává objektivní svět. To je taky život. To je taky bezpodmínečná láska. Ale zážitek toho, že tohle je objektivní, poznatelné, dává tomu co se jeví pocit, že se to něčím stává, že by se to mělo něčím stát. Že tohle není ono, že tohle není dostatečné, že to není takové, jaké by to být mělo, že to potřebuje něco, aby se to stalo tím, čím to má být. A zážitek toho odděleného jedince je, že já to udělám, že já to musím udělat. A v podstatě to, jak to mám udělat, je prostřednictvím zážitků, nebo poznání. Buď najdu odpověď, nebo zažiji určitý posun, změnu, nebo cokoliv se má stát, aby tohle bylo tím, čím to už je. Co možná není jasné z toho, co už jsem řekl je, že ta naděje, že najdu něco, co vyřeší ten problém, je naprosto planá. Není naprosto žádná šance, že bude mít jakýkoliv efekt na pokus najít, co už je, a to ze dvou důvodů. Už to tak je a není nic jiného a ten oddělený zážitek je také ono. Takže není žádná cesta, jak to najít. Nejen to, ale co hledá je něco, co bude moct poznat, a to je přesně kde se bezpodmínečná láska skrývá, v místě, které nemůžete poznat. Takže tohle setkání není vlastně o ničem, není to o tom něco měnit, jen to poukazuje na to, že nejhlubší tužby jsou v tomhle už naplněny, nic se nemusí stát a zkušenost že ano, je iluze.
Jim Newman


Ten Newman má ale problémy.
:confused:
A proč vlastně?
Jak říkával Krishnamurti: "Co bychom byli bez našich problémů".
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 15:42:14

Co možná není jasné z toho, co už jsem řekl je, že ta naděje, že najdu něco, co vyřeší ten problém, je naprosto planá. Není naprosto žádná šance, že bude mít jakýkoliv efekt na pokus najít, co už je, a to ze dvou důvodů. Už to tak je a není nic jiného a ten oddělený zážitek je také ono. Takže není žádná cesta, jak to najít.


Tak to abych tedy šel hledat, protože hledání je už to...


Takže není žádná cesta, jak to najít.


No to je ta cesta jak to najít, že není žádná cesta jak to najít,

což je stav meditace,

to je něco zcela jiného než blábolení vo tom, že není žádní cesta...

Blábolení vo tom, že není žádná cesta je cesta sebevoblbování, tedy vopak meditace...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 15:48:42

Ten Newman má ale problémy.


No ale zcela naprosto zbytečné, protože hledání je již to, můžeš klidně hledat a už to bude to,

úplně stejné to, jaké každé jiné tamto....

Takovej Newman má výhodu v tom, že může popírat hledání proto, protože hledání je to,

takže si vlastně sám sobě sere na hlavu,

a nepotřebuje už druhý, aby ho poslali do prdele,

protože už je v prdeli, což ovšem znamená že i to je už to...


Z toho musí mít jeden docela dobrou extázi bezpomínečného zblbnutí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pon 02. led 2023 15:51:42

miroslav píše:
Veil píše:Tahle zpráva, pokud tomu chcete říkat zpráva, říká, že je pouze to, po čem je touženo. Zkrátka není nic jiného. Všechno, co je, je život. Všechno, co je, je nic. Všechno, co je, je bezpodmínečná láska. A tohle je ono. Není nic jiného než to. A v tom vyvstává zkušenost, která je také pouze tím, která tohle bere jako poznatelné a oddělené, poznávané mnou. Je to energie jednotlivce v těle, která zdánlivě poznává objektivní svět. To je taky život. To je taky bezpodmínečná láska. Ale zážitek toho, že tohle je objektivní, poznatelné, dává tomu co se jeví pocit, že se to něčím stává, že by se to mělo něčím stát. Že tohle není ono, že tohle není dostatečné, že to není takové, jaké by to být mělo, že to potřebuje něco, aby se to stalo tím, čím to má být. A zážitek toho odděleného jedince je, že já to udělám, že já to musím udělat. A v podstatě to, jak to mám udělat, je prostřednictvím zážitků, nebo poznání. Buď najdu odpověď, nebo zažiji určitý posun, změnu, nebo cokoliv se má stát, aby tohle bylo tím, čím to už je. Co možná není jasné z toho, co už jsem řekl je, že ta naděje, že najdu něco, co vyřeší ten problém, je naprosto planá. Není naprosto žádná šance, že bude mít jakýkoliv efekt na pokus najít, co už je, a to ze dvou důvodů. Už to tak je a není nic jiného a ten oddělený zážitek je také ono. Takže není žádná cesta, jak to najít. Nejen to, ale co hledá je něco, co bude moct poznat, a to je přesně kde se bezpodmínečná láska skrývá, v místě, které nemůžete poznat. Takže tohle setkání není vlastně o ničem, není to o tom něco měnit, jen to poukazuje na to, že nejhlubší tužby jsou v tomhle už naplněny, nic se nemusí stát a zkušenost že ano, je iluze.
Jim Newman


Ten Newman má ale problémy.
:confused:
A proč vlastně?
Jak říkával Krishnamurti: "Co bychom byli bez našich problémů".

I ten Ježíš by ho vypráskal ..
Jim přijde za Ješišem
Hej, Ježíši, slyšel jsem žes nachytal ryby a proměnil vodu ve víno.
Ahoj Jime.. chceš jít s námi, máme spoustu práce.
Je jen tohle Ježíši, ty tu nejsi, nikdo tu není, říkáš pohádky, je jen tohle... vidíš?
Vidím, Jime, vidím...
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 15:52:55

Jak říkával Krishnamurti: "Co bychom byli bez našich problémů".


Nejspíš asi Jana...

Ta zcela bez jakýchkoliv problémů kritizuje kritizování....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 15:58:14

Tedy ještě jednou aby to bylo zřejmější :



Blábolení vo tom, že není žádná cesta - je cesta sebevoblbování, tedy vopak meditace...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » pon 02. led 2023 16:10:48

Vostálník píše:Tedy ještě jednou aby to bylo zřejmější :



Blábolení vo tom, že není žádná cesta - je cesta sebevoblbování, tedy vopak meditace...

Pšššš
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 02. led 2023 16:48:30

Vostálník píše:No to je ta cesta jak to najít, že není žádná cesta jak to najít,

což je stav meditace,


A nemeditace není to co už je?
Veil
 
Příspěvky: 1484
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 02. led 2023 16:51:14

Pedroza píše:I ten Ježíš by ho vypráskal ..


Jak můžeš vědět, co by udělal Ježíš?
Veil
 
Příspěvky: 1484
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 02. led 2023 17:01:38

Vostálník píše:Takovej Newman má výhodu v tom, že může popírat hledání proto, protože hledání je to,


Copak popírá hledání? Jen říká, že není žádná cesta jak to najít a nejde to poznat, nepopírá hledání.
Veil
 
Příspěvky: 1484
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 02. led 2023 17:04:42

Vostálník píše:Blábolení vo tom, že není žádná cesta - je cesta sebevoblbování, tedy vopak meditace...


Haha, a co když je to jak říká a cesta sebeoblbování je každá cesta? Není žádná cesta k tomu co už je. :D
Veil
 
Příspěvky: 1484
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » pon 02. led 2023 17:05:37

Veil píše:
Pedroza píše:I ten Ježíš by ho vypráskal ..


Jak můžeš vědět, co by udělal Ježíš?

Odhad, po tom co vypráskal falešníky z chrámu...
Ale třeba se pletu, a hned by tě pozval k sobě
A ty nadšeně bys šel.. viď?
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 17:26:38

Veil píše:
Vostálník píše:Takovej Newman má výhodu v tom, že může popírat hledání proto, protože hledání je to,


Copak popírá hledání? Jen říká, že není žádná cesta jak to najít a nejde to poznat, nepopírá hledání.



Tak proč to čurák blbej tvrdí, když všechno je to ???


Poznání a nepoznání, dualita a nedualita,

cesta nebo necesta

hledání nebo nehledání,

všechno je to,

tak proč vo tom ten blbec furt mele, že to nelze poznat, když to nepoznání je úplně stejný to jako poznání ???

Bezpodmínečná láska je úplně stejný to jako psí hovno, které je také to,

tak proč mele vo nějaký bezpodmínečný lásce a ne vo psím hovnu ???


Vždyt je naprosto u prdele, jestli to lze nebo nelze poznat, vždycky to bude to,

tak proč vo tom mele hovna ???
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 17:48:25

není žádná cesta jak to najít a nejde to poznat


No jo, ten kdo nepochopí duchovní cestu,

tak ten pak bude tvrdit, že není žádná cesta jak to najít a že to nejde poznat,

to je pak jeho poznání vlastního nepoznání...


Ale i tak, i toto je to co je, takže jen někdo je blbec a to je to co je...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 18:05:40

Veil píše:
Vostálník píše:Blábolení vo tom, že není žádná cesta - je cesta sebevoblbování, tedy vopak meditace...


Haha, a co když je to jak říká a cesta sebeoblbování je každá cesta? Není žádná cesta k tomu co už je. :D


To je ta cesta ty čuráku, to že není žádná cesta,

to je duchovní cesta kreténe pitomej,

co na tom nechápeš hovado pitomý,

že to, že není žádná cesta je duchovní cesta...



Blbe, jsi pitomej papoušek a hnup jako ti co sem kopíruješ,

není divu že s jejich intelektuálním poznáním duchovní cesty došli to prdele ničeho,

když nepochopili, že to je ta cesta, že není žádná cesta...


To je ovšem meditace, nikoliv sebevoblbování tím, že není žádná cesta...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 02. led 2023 18:31:00

A meditace, to je stav "jsem ničím"

ale meditace (podobně jako spánek nebo extáze kdy jsem také ničím) není osvícení,

může být, že někdo může meditovat roky a neustále je jen ničím a nic nepoznal,

to není nic neobvyklého,

a nic co by ho snad opravnovalo k tvrzení,

že toto je osvícení...


Co je osvícení jsem již psal, viz slovo "světlo"
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 02. led 2023 19:45:00

Vostálník píše:Co je osvícení jsem již psal, viz slovo "světlo"


Co je osvícení je podle tebe pár řádek co napsal někdo, kdo určitě osvícený nebyl. Takové bláboly se píší dnes a denně, tak se toho tak nedrž. A ty sám přiznáváš, že nejsi osvícený, takže si můžeš vykřikovat jak chceš, odkazovat na koho chceš, nic to neznamená, dokonce ani v tvém světě plném osvícených mistrů myslících si, že jsou vědomí.
Veil
 
Příspěvky: 1484
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 02. led 2023 19:46:34

Vostálník píše:To je ovšem meditace, nikoliv sebevoblbování tím, že není žádná cesta...


Hehehe, a jak ti ta meditace vychází? Kolik let ještě budeš meditovat, než dojdeš k tomu, co už je? :D
Veil
 
Příspěvky: 1484
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. led 2023 19:46:52

Veil píše:A nemeditace není to co už je?


Všechno je, to co je.

A zajímavé je, proč to ten Newman potažmo Veil potřebují říkat. Objevili Ameriku?

Cesta k tomu, co je samozřejmě není, ale je například cesta poznávání toho, co je. Stejně tak je cesta z Prahy do Bratislavy, nebo ven z bludiště.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků