Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 18. pro 2023 9:45:36

Jana píše:"Bez lásky je všechno špatné. Život bez lásky je nešťastný."
Celé jeho učení je o tom, že láska je vším, co je skutečné, že láska je život, podstata všeho,
a to, co se jeví, že není láska, skutečné není, je to sen, mája, nevědomost, iluze, zdroj utrpení...,


Tak pokud je láska vším, tak asi těžko může říkat, že bez lásky je všechno špatně, nebo že bez lásky je život nešťastný. Klasické nesmysly mistrů. :D


V knize Já jsem to najdeš třeba tahle vyjádření, ze kterých tohle vyplývá:

„Já jsem“ a miluji co teď miluješ? „Já jsem“. Věnujte tomu své srdce a mysl, nemyslete na nic jiného. Toto, když je to snadné a přirozené, je nejvyšší stav. Láska sama je v něm milencem a milovaným.


No jasně. Věnujte tomu srdce a mysl a nemyslete na nic jiného. A kdo to má dělat? A proč pane? A tu vaší mysl, mohl bych jí vidět? A co je špatně na tom co je? A proč má "někdo něco dělat a někam jít na vaší nesmyslné cestě nikam"? Láska je nejvyšší stav? Když je vším, tak je nějaký jiný stav? Co to je zase za nesmysly?

Jedná láska záměrně? Ano i ne. Život je láska a láska je život. Co jiného drží tělo pohromadě než život? Čím jiným je touha, než láskou k já? Čím jiným je strach, než potřebou ochraňovat? A co jiného je po­znání, než láska k pravdě? Prostředky a formy mohou být špatné, ale motiv, který je za nimi, je vždy láska – láska k já a k tomu, co je moje. Já a moje mohou být malé, nebo mohou explodovat a vyplnit celý vesmír, ale láska zůstává.


Pořád stejné nesmysly. Buď je vším, nebo není. Není to "Když se mi to hodí, tak je vším a když děláte co se mi nelíbí, tak není." NESMYSLY.


Opět záleží na tom, co myslíte láskou. Touha je samozřejmě stav mysli. Ale realizace jednoty je mimo mysli. Pro mě nic neexistuje samo o sobě. Všechno je Já, všechno jsem já. Vidět sebe v každém a každého v sobě je určitě láska.


A říká, že všechno je on, protože trčí až po uši ve snu. Prý je poslední kniha Nisargadatty, kde už o já, vědomí a podobných nesmyslech nemluví, naopak, říká, že není žádné já. Škoda, že na to přišel až na smrtelné posteli...


M: Na dualitě není nic špatného, ​​pokud nevytváří konflikt. Mnohost a rozmanitost bez sváru je radost. V čistém vědomí je světlo. Pro teplo je nutný kontakt. Nad jednotou bytí je spojení lásky. Láska je smyslem a účelem duality.


Tak to je opravdu mistr nad mistry, klaním se před jeho pochopením :D. Na dualitě není nic špatného, akorát pokud do toho chce zamíchat nedualitu, tak by si měl vyjasnit pojmy s dojmy. Není buď to, nebo to. Je jen tohle. Není žádná dualita.

Mým jádrem je soucit a láska. Bez všech zálib, mohu milovat.


Komik a jeho svět :D

Abyste našli vodu, nekopejte malé jámy všude, ale vrtejte hluboko pouze na jednom místě. Podobně, abyste našli své já, musíte prozkoumat sami sebe. Když si uvědomíte, že jste světlo světa, uvědomíte si také, že jste jeho láskou;


Jojo, když si uvědomíte, že jste světlo světa, měli byste si uvědomit, že je to pořád sen. :D

Nemusíte a nemůžete se stát tím, čím už jste. Jen si přestaňte představovat, že jste konkrétní.


Něčím jste jen ve snu. Někdo si může něco přestat představovat jen ve snu. Pokud se nemůžu stát čím už jsem, tak jsou přece všechny jeho řeči k ničemu. Kam mě to teda chce pak vést? :D

Co přichází a odchází, nemá žádné bytí. Za svůj vzhled vděčí realitě. Víš, že existuje svět, ale zná tě svět? Veškeré poznání plyne z vás, jako veškeré bytí a veškerá radost. Uvědomte si, že jste věčným zdrojem a přijměte vše za své. Takové přijetí je pravá láska.


Každá věta křičí nepochopení. A lidi mu to žerou. :D

Bez seberealizace není žádná ctnost pravá.


A už je to tady. Co mám já je strašně cenné. Musíte to získat. A můžete to získat jen když mě budete poslouchat a dělat co říkám. A nalákám vás tím, že všechno je láska, akorát to nesmíte pochopit, protože pak by bylo jasné, že co říkám jsou nesmysly. :D To samé s tím, že není žádné já a tady je návod, co má to já dělat. Klasické gagy mistrů.

Nepředstírejte, že milujete ostatní jako sami sebe. Pokud si je neuvědomíte jako jedno se sebou samým, nemůžete je milovat. Nepředstírejte, že jste tím, čím nejste, neodmítejte být tím, čím jste.


Nesmíš tamto, nesmíš tohle, nedělej tamto, nemůžeš tohle, nepředstírej tamto, neodmítej tohle. NECH SI SVOJE NESMYSLNÉ RADY. Sám tomu vůbec nerozumíš. Všechno co říkáš, je pořád sen, včetně tvého jsem vším, jsem pravým já a podobně.

Vaše láska k druhým je výsledkem sebepoznání, nikoli jeho příčinou.


Nesmysl.

Bez seberealizace není žádná ctnost pravá.


Jasně, máš úplnej poklad, všichni tě budou poslouchat a zbožňovat, abys je mohl sekýrovat co mají a nemají dělat. Mistr "láska je vším". :D

Prosím, podívej se, že od tebe nic nechci.


No nevím. Kdyby nebyl guru, mohl prodávat předražené hrnce důchodcům. Má podobné metody.

Je v samotné povaze lásky nevidět žádný rozdíl.


A proto je tak strašně cenné jeho blábolení a proto všichni musí dělat co říká. Sám vidí rozdíly všude, hlavně že má plnou pusu řečí o lásce a žádných rozdílech. Ty hrnce by mu šly lépe.

M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí.


To bych asi potřeboval nakreslit. :D Možná bych fakt měl koupit nějakej hrnec? :D

Mysl je manželkou srdce a svět je jejich domovem – aby byl udržován jasný a šťastný.


Mysl je manželkou srdce a srdce je matkou prostaty a ta by měla být hodně šťastná, jinak bude strýc zas nevrlý...

Koneckonců jste v každém okamžiku svého života tím, čím jste, ale nikdy si to neuvědomujete, možná s výjimkou okamžiku, kdy se probouzíte ze spánku.


Jak slyším jste čím jste, tak mysl vypíná a peněženka se otvírá. Tak kolik za ten hrnec?
Veil
 
Příspěvky: 1518
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 10:22:57

Veil píše:
Jana píše:"Bez lásky je všechno špatné. Život bez lásky je nešťastný."
Celé jeho učení je o tom, že láska je vším, co je skutečné, že láska je život, podstata všeho,
a to, co se jeví, že není láska, skutečné není, je to sen, mája, nevědomost, iluze, zdroj utrpení...,


Tak pokud je láska vším, tak asi těžko může říkat, že bez lásky je všechno špatně, nebo že bez lásky je život nešťastný. Klasické nesmysly mistrů. :D


Pro Tebe, Veile, skutečnost neexistuje, je to tak?
Tím pádem Ti nemůže být ani jasný rozdíl mezi skutečností (tím, co láska je) a iluzí (tím, co láska není).


Veil píše:
V knize Já jsem to najdeš třeba tahle vyjádření, ze kterých tohle vyplývá:

„Já jsem“ a miluji co teď miluješ? „Já jsem“. Věnujte tomu své srdce a mysl, nemyslete na nic jiného. Toto, když je to snadné a přirozené, je nejvyšší stav. Láska sama je v něm milencem a milovaným.


No jasně. Věnujte tomu srdce a mysl a nemyslete na nic jiného. A kdo to má dělat? A proč pane? A tu vaší mysl, mohl bych jí vidět? A co je špatně na tom co je? A proč má "někdo něco dělat a někam jít na vaší nesmyslné cestě nikam"? Láska je nejvyšší stav? Když je vším, tak je nějaký jiný stav? Co to je zase za nesmysly?


Ano, stav nevědomosti, kdy není jasné, čím tohle všechno, co existuje, je.

A dál už mě to, Veile, nebaví číst, protože vycházíš z naprosto mylné představy, mylného přesvědčení, co je a co není skutečnost. Tím pádem není šance, aby Ti bylo jasné, o čem ti Probuzení mluví.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 18. pro 2023 10:45:49

Jana píše:Pro Tebe, Veile, skutečnost neexistuje, je to tak?
Tím pádem Ti nemůže být ani jasné rozdíl mezi skutečností (tím, co láska je) a iluzí (tím, co láska není).


Není žádná skutečnost, protože nic není skutečné.

Nezbývá ti, než útočit na mne a mé domnělé pochopení, protože s tímhle nemůžeš argumentovat, viď?:

Tak pokud je láska vším, tak asi těžko může říkat, že bez lásky je všechno špatně, nebo že bez lásky je život nešťastný. Klasické nesmysly mistrů.


Veil píše:
V knize Já jsem to najdeš třeba tahle vyjádření, ze kterých tohle vyplývá:

„Já jsem“ a miluji co teď miluješ? „Já jsem“. Věnujte tomu své srdce a mysl, nemyslete na nic jiného. Toto, když je to snadné a přirozené, je nejvyšší stav. Láska sama je v něm milencem a milovaným.


No jasně. Věnujte tomu srdce a mysl a nemyslete na nic jiného. A kdo to má dělat? A proč pane? A tu vaší mysl, mohl bych jí vidět? A co je špatně na tom co je? A proč má "někdo něco dělat a někam jít na vaší nesmyslné cestě nikam"? Láska je nejvyšší stav? Když je vším, tak je nějaký jiný stav? Co to je zase za nesmysly?


Jana píše:Ano, stav nevědomosti, kdy není jasné, čím tohle všechno, co existuje, je.


Jasné je to jen tobě a Nisargadattovi. Proto jste oba tak strašně mimo. :D

Jana píše:A dál už mě to, Veile, nebaví číst, protože vycházíš z naprosto mylné představy, mylného přesvědčení, co je a co není skutečnost.


To je mi jasné, že se ti to těžko čte. Je na tom totiž jasně vidět, jaké nesmysly to jsou. Jak si přímo protiřečí, jak je to celé jen blábol.

Jana píše:Tím pádem není šance, aby Ti bylo jasné, o čem ti Probuzení mluví.


Ó naopak, o čem ti tvoji "probuzení" mluví, je naprosto jednoduché. Je to celé pořád sen a s nedualitou to nemá nic společného. Jak jednou prokoukneš podvodníky s hrncema, není to už velká věda :D
Veil
 
Příspěvky: 1518
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 10:47:39

Jana píše:
P.etra píše:Na druhou stranu ale, Jani, řekl, že motivem je vždy láska - láska k sobě a láska k tomu svému. Člověk obvykle miluje svůj majetek, a proto má o něj strach. I o tom Nisargadatta mluvil.



Strach pramení z nevědomosti,

:)


To jsou koncepty mysli. Koncepty ze světa forem, v kterém všechna slova vznikla.

Nevysvětlují, proč se Vědomí ztotožnuje se vším možným (Nisargadatta) a proč na tom není nic chybného.

Např. Veil je svým způsobem Pravdě blíž než ti, které se upnuli a připoutali ke konceptům jako je nevědomost, iluze atd.

Realizovaní nejsou k žádným konceptům připoutaní, neopakují nic pořád dokola na rozdíl od kazatelů. Tím ukazují, že se všechny koncepty - i ty pro mysl nejsvatější - musí pustit, aby mohlo dojít k Poznání.

:)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 11:09:17

Jana píše:
P.etra píše:
V I Am That jsem to našla jen jednou, že bez lásky je všechno špatně. Můžeš ukázat, kde to opakovaně říkal?


Doslovně je to v kapitole Všechno utrpení je zrozeno z touhy:


Je to tam jen jednou, vždyt vím. :)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 11:17:36

.
Tohle není nic pro tebe, Jani, tak to raději nečti.


Otázka: Existují úrovně povědomí?


M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Je z jednoho bloku, homogenní. Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji. Zdroj je jednoduchý a jediný, ale jeho dary jsou nekonečné. Jen neberte dary za zdroj. Uvědomte si sami sebe jako zdroj a ne jako řeku; to je vše.




Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Tady se překladateli stal velký malér. Správně to je: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve Vědomí. Nisargadatta totiž rozlišoval dva druhy vědomí: vědomí a Vědomí.

Je z jednoho bloku, homogenní. Zde právě mluví o Vědomí.

Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Zde jasně říká, že Vědomí není láska, ale že láska je jeho odrazem (= odrazem Vědomí) v mysli. Proto řekl, že je i za láskou.

Vědomí s velkým V je Zdrojem všech darů včetně lásky. A upozornuje, že nemáme považovat dary za Zdroj.

....
Ale tohle všechno, co řekl, se stane jasné teprve po zkušenosti Poznání.

:)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 11:29:44

P.etra píše:
Jana píše:
P.etra píše:
V I Am That jsem to našla jen jednou, že bez lásky je všechno špatně. Můžeš ukázat, kde to opakovaně říkal?


Doslovně je to v kapitole Všechno utrpení je zrozeno z touhy:


Je to tam jen jednou, vždyt vím. :)


Doslovně ano, ale obsahově se v jeho promluvách neustále prolíná to, že láska je vším, co je skutečné, a to, co není láskou, je nevědomostí, je tím, co je špatně (poznané).
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 11:37:08

Jana píše:
P.etra píše:
Jana píše:
Doslovně je to v kapitole Všechno utrpení je zrozeno z touhy:


Je to tam jen jednou, vždyt vím. :)


Doslovně ano,


ale obsahově se v jeho promluvách neustále prolíná to, že láska je vším, co je skutečné, a to, co není láskou, je nevědomostí, je tím, co je špatně (poznané).


Tak si to interpretuješ.

Každému, kdo má zájem o Nisargadatttu, doporučuji si přečíst I AM THAT - bud v angličitně nebo v jiném dobrém překladu - a vykašlat se na všechny interpretace jiných čtenářů. Opravdu hodnotné je, co tam k tomu říká Balsekar, Nisargadattův přímý žák.

:)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 11:48:30

P.etra píše:.
Tohle není nic pro tebe, Jani, tak to raději nečti.


Otázka: Existují úrovně povědomí?


M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Je z jednoho bloku, homogenní. Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji. Zdroj je jednoduchý a jediný, ale jeho dary jsou nekonečné. Jen neberte dary za zdroj. Uvědomte si sami sebe jako zdroj a ne jako řeku; to je vše.




Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Tady se překladateli stal velký malér. Správně to je: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve Vědomí. Nisargadatta totiž rozlišoval dva druhy vědomí: vědomí a Vědomí.


Souhlas

P.etra píše:Je z jednoho bloku, homogenní. Zde právě mluví o Vědomí.

Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Zde jasně říká, že Vědomí není láska, ale že láska je jeho odrazem (= odrazem Vědomí) v mysli. Proto řekl, že je i za láskou.

Vědomí s velkým V je Zdrojem všech darů včetně lásky. A upozornuje, že nemáme považovat dary za Zdroj.

....
Ale tohle všechno, co řekl, se stane jasné teprve po zkušenosti Poznání.

:)


Tohle, co říkáš, Péťo, stojí za to podrobněji prozkoumat.

Podle Nisargadatty je univerzální vědomí a nepodmíněná láska těsně propojené. Nisargadatta zdůrazňuje, že univerzální vědomí je základem veškeré existence a je to, co nás spojuje se vším, co existuje. Nepodmíněná láska je pak přirozeným projevem tohoto univerzálního vědomí. Když plně pochopíme a přijmeme své místo v univerzálním vědomí, můžeme projevit nepodmíněnou lásku k všemu, co existuje. Tato láska je bez podmínek, protože nevychází z našich osobních tužeb nebo očekávání, ale z hlubokého pochopení jednoty všeho, co existuje.

Tady je dobré porozumět i tomu, co je tím poznáním skutečnosti, ve které žádná mysl není:

Otázka: Ať se dívám jakkoli hluboko, nacházím pouze mysl. Vaše slova 'mimo mysl' mi nedávají žádnou smysl.

M: Když se díváte myslí, nemůžete ji překročit. Chcete-li jít dál, musíte odhlédnout od mysli a jejího obsahu.

Otázka: Jakým směrem se mám dívat?

M: Všechny směry jsou v mysli! Nežádám vás, abyste se dívali nějakým konkrétním směrem. Jen se odhlédněte od všeho, co se děje ve vaší mysli, a přiveďte to k pocitu „Já jsem“. „Já jsem“ není směr. Je to negace všech směrů. Nakonec i to „Já jsem“ bude muset odejít, protože nemusíte stále tvrdit, co je zřejmé. Přivedení mysli k pocitu „Já jsem“ pouze pomáhá odvrátit mysl od všeho ostatního.

Otázka: Kam mě to všechno vede?

M: Když je mysl držena stranou od svých starostí, ztichne. Pokud toto ticho nebudete rušit a zůstanete v něm, zjistíte, že je prostoupeno světlem a láskou, kterou jste nikdy nepoznali; a přesto to hned rozpoznáte jako svou vlastní přirozenost. Jakmile jednou projdete touto zkušeností, už nikdy nebudete stejní; neukázněná mysl může zlomit svůj klid a zničit svou vizi; ale musí se vrátit, pokud úsilí vydrží; až do dne, kdy budou přerušena všechna pouta, skončí iluze a připoutanosti a život se svrchovaně soustředí v přítomnosti.

Otázka: Jaký je v tom rozdíl?

M: Mysl už není. Existuje pouze láska v akci.

https://www.spiritawake.net/select-teac ... s-masters/


A teď se ještě jednou podívejme na to, co píšeš:

P.etra píše:Je z jednoho bloku, homogenní. Zde právě mluví o Vědomí.


Bezpodmínečná láska a Vědomí je homogenní, ano.

P.etra píše:Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Zde jasně říká, že Vědomí není láska, ale že láska je jeho odrazem (= odrazem Vědomí) v mysli. Proto řekl, že je i za láskou.

Prosím dej sem celou citaci i s odkazem odkud tohle přesně je.

Promluvy Nisargadatty se zaměřují na pochopení jednoty vědomí a lásky, nikoli na jejich oddělení.

Tudíž je dobré to, co sem dáváš, vidět v celém kontextu, prosím i s odkazem, odkud - ze které kapitoly a knihy to je.

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:13:28

Jana píše:
Tohle, co říkáš, Péťo, stojí za to podrobněji prozkoumat.


Zkoumej si, Jani, já to nepotřebuji. Vím, o čem Nisargadatta mluví.


Jana píše:
Tudíž je dobré to, co sem dáváš, vidět v celém kontextu, prosím i s odkazem, odkud - ze které kapitoly a knihy to je.


Ani žádný širší kontext nepotřebuji.

Už jsem mnohokrát psala, že cituji z I Am That v německém překladu. Jsou to tři knihy. Odpovídá to anglickému překladu, ale očislování kapitol je jiné a nemají názvy - na štěstí.

Pro zajímavost: Němčina nemá slovo pro mysl/mind. :D

http://www.nirgunjohn.com/assets/pdf/I-AM-THAT.pdf
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 12:17:23

P.etra píše:
Jana píše:
Tohle, co říkáš, Péťo, stojí za to podrobněji prozkoumat.


Zkoumej si, Jani, já to nepotřebuji. Vím, o čem Nisargadatta mluví.


Jana píše:
Tudíž je dobré to, co sem dáváš, vidět v celém kontextu, prosím i s odkazem, odkud - ze které kapitoly a knihy to je.


Ani žádný širší kontext nepotřebuji.

Už jsem mnohokrát psala, že cituji z I Am That v německém překladu. Jsou to tři knihy. Odpovídá to anglickému překladu, ale očislování kapitol je jiné a nemají názvy - na štěstí.

Pro zajímavost: Němčina nemá slovo pro mysl/mind. :D

http://www.nirgunjohn.com/assets/pdf/I-AM-THAT.pdf


Prosím, tak kvůli mně a případně dalším zájemcům, co to čtou, sem dávej, pokud kohokoliv cituješ, odkaz, ze které kapitoly dané knihy to je. Můžeš dávat odkazy odtud, tady jsou všechny kapitoly.

Podle mě Nisargadattta nikde nic takového neříká, že "Vědomí není láska".
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 18. pro 2023 12:24:03

Jana píše:Tím pádem Ti nemůže být ani jasný rozdíl mezi skutečností (tím, co láska je) a iluzí (tím, co láska není).


Drahá Jano. Musíš si holt vybrat a ne jako pan obchodník s hrncema si vyzobávat, co se ti líbí a v každé větě stavět nedualitu na hlavu. Buď je láska vším, nebo není. Pokud je, tak jak můžeš mluvit o tom, co není láska? Pokud je všechno láska, tak jaký je pak rozdíl mezi tím, co láska je a co láska není? Trošku ti to vrže, viď? :D
Veil
 
Příspěvky: 1518
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 12:29:53

Veil píše:
Jana píše:Tím pádem Ti nemůže být ani jasný rozdíl mezi skutečností (tím, co láska je) a iluzí (tím, co láska není).


Drahá Jano. Musíš si holt vybrat a ne jako pan obchodník s hrncema si vyzobávat, co se ti líbí a v každé větě stavět nedualitu na hlavu. Buď je láska vším, nebo není. Pokud je, tak jak můžeš mluvit o tom, co není láska? Pokud je všechno láska, tak jaký je pak rozdíl mezi tím, co láska je a co láska není? Trošku ti to vrže, viď? :D


Tak ještě jednou pomalinku:

Láska je vším skutečným, co je. Je to jediná skutečnost. Proto také Jim Newman i Nisargadattta říkají: že láska je všechno, co existuje.

Iluze ničím skutečným není, jen se to jako skutečnost může jevit, iluze je jen zdánlivá skutečnost.

Je tohle jasné?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:32:10

Jana píše:
Prosím, tak kvůli mně a případně dalším zájemcům, co to čtou, sem dávej, pokud kohokoliv cituješ, odkaz, ze které kapitoly dané knihy to je.



Jani, to jsi fakt nepoznala, že jsem to citovala z tvé citace? Copak ty cituješ a nevíš co?


Jana píše:
***
Otázka: Existují úrovně povědomí?
M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Je z jednoho bloku, homogenní. Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji. Zdroj je jednoduchý a jediný, ale jeho dary jsou nekonečné. Jen neberte dary za zdroj. Uvědomte si sami sebe jako zdroj a ne jako řeku; to je vše.

***



Tak si tu svoji citaci prozkoumej. ;)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 18. pro 2023 12:32:28

Jana píše:Tak ještě jednou pomalinku:
Láska je vším skutečným, co je. Je to jediná skutečnost. Proto také Jim Newman i Nisargadattta říkají: že láska je všechno, co existuje.
Iluze ničím skutečným není, jen se to jako skutečnost může jevit, iluze je zdánlivá skutečnost.
Je tohle jasné?


Tak ještě jednou pomalinku:
Jestli je láska všechno co je, tak jak může zdánlivá skutečnost nebýt láska? Jak může iluze nebýt láska? Eh? Někde tam máš s mistry něco, co ti tam rachtá, viď?
Je tohle jasné? :D
Veil
 
Příspěvky: 1518
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:35:31

Jana píše:
Veil píše:
Jana píše:Tím pádem Ti nemůže být ani jasný rozdíl mezi skutečností (tím, co láska je) a iluzí (tím, co láska není).


Drahá Jano. Musíš si holt vybrat a ne jako pan obchodník s hrncema si vyzobávat, co se ti líbí a v každé větě stavět nedualitu na hlavu. Buď je láska vším, nebo není. Pokud je, tak jak můžeš mluvit o tom, co není láska? Pokud je všechno láska, tak jaký je pak rozdíl mezi tím, co láska je a co láska není? Trošku ti to vrže, viď? :D


Tak ještě jednou pomalinku:

Láska je vším skutečným, co je. Je to jediná skutečnost. Proto také Jim Newman i Nisargadattta říkají: že láska je všechno, co existuje.

Iluze ničím skutečným není, jen se to jako skutečnost může jevit, iluze je jen zdánlivá skutečnost.

Je tohle jasné?


Nisargadatta řekl, že láska je jen vše skutečné? Můžeš uvést, kde to řekl?
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:38:37

Veil píše:
Jana píše:Tak ještě jednou pomalinku:
Láska je vším skutečným, co je. Je to jediná skutečnost. Proto také Jim Newman i Nisargadattta říkají: že láska je všechno, co existuje.
Iluze ničím skutečným není, jen se to jako skutečnost může jevit, iluze je zdánlivá skutečnost.
Je tohle jasné?


Tak ještě jednou pomalinku:
Jestli je láska všechno co je, tak jak může zdánlivá skutečnost nebýt láska? Jak může iluze nebýt láska?
Je tohle jasné? :D


Přesně tak. :)
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » pon 18. pro 2023 12:41:19

Aha, támhleten třpyt prázdna je to. A támhleten. A támhleten se nějak divně třpytí.

A čím víc budu mít toho posbíraného třpytu, tím víc se mi to bude třpytit. A tím víc budu spokojena.

:)
Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 12:41:34

Veil píše:Tak ještě jednou pomalinku:



Jestli je láska všechno co je skutečné, tak jak může zdánlivá skutečnost nebýt láska?

Protože to, co není skutečné, prostě není ničím, tudíž to nemůže být ani láskou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:43:14

.
Tohle vlákno otevřel Veil, Jano. Mažeš tady Tařiny příspěvky s jeho souhlasem?
P.etra
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků