Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 12:44:56

Jde o to, že je prohlédnutá forma jakožto prázdná a to, co zůstává je Jsoucno, neboli Bytí, což je Láska.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Kdo maže, ten jede

Nový příspěvekod Pedro. » pon 18. pro 2023 12:45:30

:D :D :D
Pedro.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:47:09

Jana píše:
Veil píše:Tak ještě jednou pomalinku:



Jestli je láska všechno co je skutečné, tak jak může zdánlivá skutečnost nebýt láska?

Protože to, co není skutečné, prostě není ničím, tudíž to nemůže být ani láskou.


Pro zajímavost:

Nisargadatta: Moudrost říká nejsem nic.

Nějak ti to vázne, Jani.
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 12:48:32

P.etra píše:.
Tohle vlákno otevřel Veil, Jano. Mažeš tady Tařiny příspěvky s jeho souhlasem?


Kdyby si Veil založil vlákno ve svém subfóru, tak si tam příspěvky maže jen on sám. Má-li kdokoliv zájem, může tady své subfórum dostat i s moderátorskými právy.

Ale jinak, pokud se někdo neúčastní diskuze, jen troluje, tak pro přehlednost je v pořádku takové příspěvky mazat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 12:49:34

P.etra píše:
Jana píše:
Veil píše:Tak ještě jednou pomalinku:



Jestli je láska všechno co je skutečné, tak jak může zdánlivá skutečnost nebýt láska?

Protože to, co není skutečné, prostě není ničím, tudíž to nemůže být ani láskou.


Pro zajímavost:

Nisargadatta: Moudrost říká nejsem nic.

Nějak ti to vázne, Jani.


Proč by to mělo váznout. Nejsem nic říká moudrost. Jsem vším říká láska.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo maže, ten jede

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. pro 2023 12:49:54

Pedro. píše: :D :D :D


Halo, Pedritto. Už jsi mi chyběl. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:52:23

Jana píše:
P.etra píše:
Jana píše:
Pro zajímavost:

Nisargadatta: Moudrost říká nejsem nic.

Nějak ti to vázne, Jani.


Proč by to mělo váznout. Nejsem nic říká moudrost. Jsem vším říká láska.


Protože to funguje, jen když jsou dohromady - láska a moudrost. Na to upozornují realizovaní.
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:54:04

Jana píše:
P.etra píše:.
Tohle vlákno otevřel Veil, Jano. Mažeš tady Tařiny příspěvky s jeho souhlasem?


Kdyby si Veil založil vlákno ve svém subfóru, tak si tam příspěvky maže jen on sám. Má-li kdokoliv zájem, může tady své subfórum dostat i s moderátorskými právy.

Ale jinak, pokud se někdo neúčastní diskuze, jen troluje, tak pro přehlednost je v pořádku takové příspěvky mazat.


Není to v pořádku. Nejdříve ses měla Veila zeptat, jestli tady smíš mazat.
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pon 18. pro 2023 12:55:59

Jana píše:
P.etra píše:.
Tohle vlákno otevřel Veil, Jano. Mažeš tady Tařiny příspěvky s jeho souhlasem?


Kdyby si Veil založil vlákno ve svém subfóru, tak si tam příspěvky maže jen on sám. Má-li kdokoliv zájem, může tady své subfórum dostat i s moderátorskými právy.

Ale jinak, pokud se někdo neúčastní diskuze, jen troluje, tak pro přehlednost je v pořádku takové příspěvky mazat.

Jani, přitom ty roky neděláš nic jiného, než troluješ s citacemi moudrých a mě napíšeš do soukromé zprávy, abych přestala trolovat.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 18. pro 2023 12:56:45

Jana píše:Jestli je láska všechno co je skutečné, tak jak může zdánlivá skutečnost nebýt láska?
Protože to, co není skutečné, prostě není ničím, tudíž to nemůže být ani láskou.


No a hned jsme u dalšího nesmyslu mistrů, který přebíráš. Jestli je něco skutečné a něco neskutečné, tak je to zákonitě dualita. Bum. Jestli to není proto, že jsou mistři jak říkám pořád naprosto ve snu a všechno co říkají je pořád jen sen... :D
Veil
 
Příspěvky: 1518
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 12:57:23

Mudrc píše:Aha, támhleten třpyt prázdna je to. A támhleten. A támhleten se nějak divně třpytí.

A čím víc budu mít toho posbíraného třpytu, tím víc se mi to bude třpytit. A tím víc budu spokojena.

:)


Jana tady ted maže všechno, co se jí nelíbí. Tak jsem tvůj poetický příspěvek dala pro jistotu na vp inspiruj.
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 18. pro 2023 13:01:42

Jana píše:Proč by to mělo váznout. Nejsem nic říká moudrost. Jsem vším říká láska.


To je jen další blábol a vyzobávání rozinek z neduality. Viz:


Jim Newman: (…) Víš, když jdeš spát a probudíš se uprostřed snu, ale zdá se, že to dává smysl, netrápí tě, že to nemá skutečný začátek a ta situace nemá skutečnou kontinuitu, ale vypadá to ok, protože je to sen... Není žádný způsob, jak zjistit, že tohle není stejné. Že tohle není sen, který nemá skutečný začátek a prostě začíná teď. To nemůžeš vědět. Není způsob, jak poznat, že tohle je součástí skutečného kontinua. A důvod, proč to nemůžeš vědět je, že to (součástí skutečného kontinua) není. Ale je zážitek, že je a to je sen. Nevíš, co se děje.
(…)

Tazatel: (…) Pojďme zpět ke snu. Řekněme, že já sním normální sen, že jedu na kole. Když se vzbudím, kolo je pryč, kolo nebylo skutečné, není žádná silnice, to byl sen. Ve snu si pořád myslím, že je tu skutečná silnice a kolo a když se vzbudím, nic z toho tu není.

Jim Newman: To je pokračující sen. Tohle je „nic z toho tu není“. Tohle je kolo, které není skutečné. To (probuzení) je jen další sen.

Tazatel: Tohle?

Jim Newman: Absolutně.
Veil
 
Příspěvky: 1518
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 13:04:28

Péťo, mohla bys, prosím, najít tady v překladu knihy Já jsem To, ve které kapitole podle Tebe tvrdí Nisargadattta, že "Vědomí není láska"?


Protože podle mě nic takového nikde neříká.

Ale třeba překvapíš a nabídneš ještě něco, co bylo skryto.

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » pon 18. pro 2023 13:11:14

P.etra píše:
Mudrc píše:Aha, támhleten třpyt prázdna je to. A támhleten. A támhleten se nějak divně třpytí.

A čím víc budu mít toho posbíraného třpytu, tím víc se mi to bude třpytit. A tím víc budu spokojena.

:)


Jana tady ted maže všechno, co se jí nelíbí. Tak jsem tvůj poetický příspěvek dala pro jistotu na vp inspiruj.

Nic by se nestalo. Vždyť je to jen taková kdovíjaká třpytka.

:)
Mudrc
 

Re: Kdo maže, ten jede

Nový příspěvekod Pedro. » pon 18. pro 2023 13:13:39

Návštěvník píše:
Pedro. píše: :D :D :D


Halo, Pedritto. Už jsi mi chyběl. :)

Čus, mazal jsem vše po webu pochytané, tak jdu otestovat výsledek. :)
Pedro.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 13:15:45

Jana píše:Péťo, mohla bys, prosím, najít tady v překladu knihy Já jsem To, ve které kapitole podle Tebe tvrdí Nisargadattta, že "Vědomí není láska"?


Protože podle mě, nic takového nikde neříká.

Ale třeba mě překvapíš a nabídneš ještě něco, co mi bylo skryto.

Díky


Které vědomí myslíš, Jani - vědomí nebo Vědomí?

Jana píše:
***
Otázka: Existují úrovně povědomí?
M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Je z jednoho bloku, homogenní. Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji. Zdroj je jednoduchý a jediný, ale jeho dary jsou nekonečné. Jen neberte dary za zdroj. Uvědomte si sami sebe jako zdroj a ne jako řeku; to je vše.

***


Tady jasně říká, že láska je jeho odrazem v mysli. To máš podobné jako odraz měsíce na hladině. Je ten odraz měsíc? Láska je odraz Vědomí v mysli. Mysl je tedy něco jako hladina.
P.etra
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. pro 2023 13:21:10

P.etra píše:
Jana píše:Péťo, mohla bys, prosím, najít tady v překladu knihy Já jsem To, ve které kapitole podle Tebe tvrdí Nisargadattta, že "Vědomí není láska"?


Protože podle mě, nic takového nikde neříká.

Ale třeba mě překvapíš a nabídneš ještě něco, co mi bylo skryto.

Díky


Které vědomí myslíš, Jani - vědomí nebo Vědomí?

Jana píše:
***
Otázka: Existují úrovně povědomí?
M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve vědomí. Je z jednoho bloku, homogenní. Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji. Zdroj je jednoduchý a jediný, ale jeho dary jsou nekonečné. Jen neberte dary za zdroj. Uvědomte si sami sebe jako zdroj a ne jako řeku; to je vše.

***


Tady jasně říká, že láska je jeho odrazem v mysli. To máš podobné jako odraz měsíce na hladině. Je ten odraz měsíc? Láska je odraz Vědomí v mysli. Mysl je tedy něco jako hladina.


P.S.

Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji.

Vědomí s velkým V je Zdrojem lásky, to samozřejmě je. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 13:21:32

Dáme do té citace velké V

P.etra píše:
Jana píše:
***
Otázka: Existují úrovně povědomí?
M: Ve vědomí jsou úrovně, ale ne ve Vědomí. Je z jednoho bloku, homogenní. Jeho odrazem v mysli je láska a porozumění. Existují úrovně jasnosti v porozumění a intenzity v lásce, ale ne v jejich zdroji. Zdroj je jednoduchý a jediný, ale jeho dary jsou nekonečné. Jen neberte dary za zdroj. Uvědomte si sami sebe jako zdroj a ne jako řeku; to je vše.

***


Odrazem Vědomí v mysli je láska a porozumění.

To znamená, že v mysli odraz Vědomí je láskou a porozuměním.

A se zmizením mysli je tady jen Vědomí = existence, která je Láskou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 18. pro 2023 13:23:16

Jinak, Péťo, díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod P.etra » pon 18. pro 2023 13:26:01

Jana píše:
Odrazem Vědomí v mysli je láska a porozumění.

To znamená, že v mysli odraz Vědomí je láskou a porozuměním.

A se zmizením mysli je tady jen Vědomí = existence, která je Láskou.


Ne, to jsou je tvoje interpretace, protože ti chybí zkušenosti Poznání.

Vědomí je Vědomí, nic víc. Je mimo slova, tedy nepopsatelné. Všechno, co se o tom dá říct, to není. (Nisargadatta)

Ale mohu tě uklidnit, je to neskonalé lepší než všechno, co jsi kdy poznala včetně lásky.

:)
P.etra
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků