Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » úte 21. pro 2021 20:31:51

Kde to je? Je to přece tohle! Je to všude a nikde.


No a ?

Bud si to uvědomuješ nebo tím jsi bez uvědomění,

když si to uvědomuješ tak to potom popisuješ jako krásný,

ale když tím jsi tak to není vůbec krásný, prostě to je bez nákýho pocitovýho hodnocení a je jsem Toto...

Jedno je saviklpa kde si to ego uvědomuje a druhé je nirvikalpa bez vědomění a ega...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 21. pro 2021 20:57:25

VOSTÁLNÍK píše:takže je, není důvod proč by nemělo nějako bejt,

když zcela evidentně díky ztotožnění je...


Reálně ale není. Dokud tu je uvědomění, je tu i zdánlivé já. Jakmile tu zdánlivé já není, je jasné, že není ani uvědomění a nikdy nebylo. Pak je jen tohle.


VOSTÁLNÍK píše:Uvědomění není stejně nic jiného než mysl a mysl není nic jiného než Vědomí v pohybu a to Vědomí prostě je,

jedno jestli je Vědomí kamenem nebo hovnem nebo uvědoměním...


To je ten poslední sen. Že já jsem nějaké vědomí. To je ta oddělenost - vědomí jako čisté já. Žádné já ale není :).
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 21. pro 2021 20:59:57

VOSTÁLNÍK píše:Bud si to uvědomuješ nebo tím jsi bez uvědomění,


Ani jedno. Není žádné já. Je jen tohle.

VOSTÁLNÍK píše:když si to uvědomuješ tak to potom popisuješ jako krásný,


Já si to neuvědomuju. Není žádné já.

VOSTÁLNÍK píše:ale když tím jsi tak to není vůbec krásný, prostě to je bez nákýho pocitovýho hodnocení a je jsem Toto...


Není žádné já. Je jen tohle.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 21. pro 2021 21:01:06

VOSTÁLNÍK píše:
S tou myšlenkou moc nevim, jak to myslíš


No prostě je to pocit, když ne přímo myšlenka, pocity prováděj hodnocení jaké co je,

vdyt je to totálně jedno jestli myšlenka či pocit,

oboje funguje pouze na uvědomění...


To si asi nerozumíme. Já mluvím o tomhle. A tohle je všechno a nic. Tohle nepotřebuje žádné uvědomění. Prostě už to je tím, čím to je.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 22. pro 2021 8:34:34

VOSTÁLNÍK píše:
Skutečnost není žádný pitomý nic, je to to jediné co skutečně existuje a je vším,

a ne žádným zasraným ničím,

jako nic se může jevit pouze nevědomé tamasické mysli...


Ale tohle je ničím. Je to vším i ničím. Je to prázdnota tvářící se jako vesmir. Proto jedinec nemůže najít žádné uspokojení. Protože nic není skutečné. A on hledá něco skutečného, co mu zůstane, o co se bude moci opřít a říct: tady jsem, našel jsem něco skutečného a já sám jsem také skutečný. Nic takového není.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 22. pro 2021 8:38:57

VOSTÁLNÍK píše:
Ani jedno. Není žádné já. Je jen tohle.


Ale je, co by nebylo.


Tak mi to tvé já tedy ukaž. Kde je? Co dělá? Jaké má funkce?

Už dřív jsme přišli na to, že ty tomu prostě nevěříš, že není žádné já. To je v pořádku. Nemusíš se kvůli tomu rozčilovat. Nikdo ti to tvé já nebere. Není totiž skutečné. Stav bez já je už tohle.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » stř 22. pro 2021 9:58:07

p1.png


p2.png


p3.png


Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7126
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » stř 22. pro 2021 10:07:07

Co je mně po tom že má někdo pocit vděčnosti ???

Je to naprosto stejný jako kdyby měl pocit nasranosti .....

Už to pochopte vy pocitářský blbové že pocit není skutečnost, nýbrž modifikace skutečnosti...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » stř 22. pro 2021 10:24:49

VOSTÁLNÍK píše:
ale když tím jsi tak to není vůbec krásný, prostě to je bez nákýho pocitovýho hodnocení a je jsem Toto...

Jedno je saviklpa kde si to ego uvědomuje a druhé je nirvikalpa bez vědomění a ega...


Tenhle tvůj koncept vhodný pro začátečníky ti zašprtnul další cestu. Kolem toho se pořád točíš a "není východiska"
Kdyby ses od něj uvolnil, neutvrzoval se pořád v něm, přestal ho bránit, tak bys zjistil, že všechno je jinak a otevřela by se ti cesta..
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » stř 22. pro 2021 10:32:35

Veil píše:
Zdeněk píše:Může to tak být. Ale nemůže to být tak, že by to nebyla myšlenka.

A když se nedrží, kde je to tvoje Tohle, "záhadné, nádherné, divoké a spontánní"?


S tou myšlenkou moc nevim, jak to myslíš. Tohle není myšlenka. Myšlenky jsou tohle.

Kde to je? Je to přece tohle! Je to všude a nikde.

Máš pravdu, není to obyčejná myšlenka, tak jako tvé schované já není obyčejné já.

Na co se snažím poukázat, že světlo sice může osvítit všechno, ale neosvítí baterku, ze které vychází. V této analogii světlo mylně předpokládá, že jeho zdroj není nikde, pokud to přeneseme do psychologie člověka, že žádné já neexistuje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » stř 22. pro 2021 10:34:31

Vostálník píše:pocit není skutečnost, nýbrž modifikace skutečnosti...


Zlatý šperk není zlato ale modifikací zlata ?
Je to pořád zlato, ale je v tom něco víc než jenom zlato, inteligence, tvorba, smysl.
A to celé a zdaleka ne jen to, je Skutečnost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 22. pro 2021 11:55:51

Zdeněk píše:Na co se snažím poukázat, že světlo sice může osvítit všechno, ale neosvítí baterku, ze které vychází. V této analogii světlo mylně předpokládá, že jeho zdroj není nikde, pokud to přeneseme do psychologie člověka, že žádné já neexistuje.


To světlo je vědomí. Chápu. Ale říkám něco jiného. Já jsem vědomí je ten poslední sen. Tohle je vědomí a tohle je součástí vědomí je sen. Není to vědomí. Vědomí v sobe implikuje vztahy objekt-subjekt. Je to tohle.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » stř 22. pro 2021 12:55:21

Veil píše:
Zdeněk píše:Na co se snažím poukázat, že světlo sice může osvítit všechno, ale neosvítí baterku, ze které vychází. V této analogii světlo mylně předpokládá, že jeho zdroj není nikde, pokud to přeneseme do psychologie člověka, že žádné já neexistuje.


To světlo je vědomí. Chápu. Ale říkám něco jiného. Já jsem vědomí je ten poslední sen. Tohle je vědomí a tohle je součástí vědomí je sen. Není to vědomí. Vědomí v sobe implikuje vztahy objekt-subjekt. Je to tohle.

Ale když o tom mluvíš, tak si to musíš uvědomovat. I "Tohle". Jinak bys o tom nemluvil, neměl k tomu jediný důvod. Tak komu a proč to říkáš?
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » stř 22. pro 2021 12:58:23

Veil píše:
Zdeněk píše:Na co se snažím poukázat, že světlo sice může osvítit všechno, ale neosvítí baterku, ze které vychází. V této analogii světlo mylně předpokládá, že jeho zdroj není nikde, pokud to přeneseme do psychologie člověka, že žádné já neexistuje.


To světlo je vědomí. Chápu. Ale říkám něco jiného. Já jsem vědomí je ten poslední sen. Tohle je vědomí a tohle je součástí vědomí je sen. Není to vědomí. Vědomí v sobe implikuje vztahy objekt-subjekt. Je to tohle.

Netvrdím, že Tohle neexistuje. Tvrdím, že "Tohle neexistuje" a "Tohle existuje" je pravdivostně ekvivalentní.

Kdežto ty zastáváš slavnostní pozici "je jen Tohle" (resp. "je jen tohle", což je jedno, když je jen Tohle). Ok, já to nepopírám, jenom tvrdím, že to nevidíš celé. Nevidíš tam sebe. Protože kdybys ho tam viděl, tak bys to nemohl tvrdit, protože bys viděl, že mluví nesmysly, jak poeticky vyjadřuje oxymóron K. H. Máchy: strhané struny zvuk, zborcené harfy tón.

"Je to tohle" nemůže nebýt objekt. A ten nemůže nemít subjekt.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 22. pro 2021 13:27:23

Pedriito píše:Ale když o tom mluvíš, tak si to musíš uvědomovat. I "Tohle". Jinak bys o tom nemluvil, neměl k tomu jediný důvod. Tak komu a proč to říkáš?


A to pro člověka nepochopitelné na tom je, že si to uvědomovat nemusím. Protože tu nejsem. Já to neříkám. Já si to neuvědomuji. Všechno se jen děje. Samo.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 22. pro 2021 13:34:30

Zdeněk píše: Nevidíš tam sebe. Protože kdybys ho tam viděl, tak bys to nemohl tvrdit, protože bys viděl, že mluví nesmysly, jak poeticky vyjadřuje oxymóron K. H. Máchy: strhané struny zvuk, zborcené harfy tón.

"Je to tohle" nemůže nebýt objekt. A ten nemůže nemít subjekt.


Tohle ale tvoje pravidla vůbec nerespektuje. Tohle neni objekt. A nejde ani rict, ze by to byl subjekt. Protoze subjekt muze existovat jen ve vztahu subjekt-objekt. Tohle nema zadne hranice a nepodleha to zadnym pravidlum. Jen zdánlivě.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » stř 22. pro 2021 13:39:40

Tak ty vole, kdo to říka? Vždyť máš nick a jal ses hovořit na fóru. To máš fakt za to, že tebou hovoří To? To není blbé, a nehovoří, od toho má bytosti ve svém projevu. A tady jde jen o to, nakolik je kdo tím projevem zrovna zblblej. Nemůžeš prostě z toho vyjmout slunce a padající vločky, co studí na tváři. A až už bude po tom, nevidáš ani hlasku. Tehdy nebudeš.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 22. pro 2021 13:50:27

Pedriito píše:A co jsi měl dnes k snídani? Co včera k obědu? Co jsi žil až do teď? Jaké bylo dětství, jaké lásky, čím se živíš? Bez toho všeho je jen Tohle. Ale i to vše bylo, a díky tomu si to uvědomuješ. A nemůžeš to vzít těm, co tím pravě žijí. A řeší věci života. Co je život? Je to obraz poskládaný smysly, včetně mysly. Já je sice sen, ale dočasně žije. Páč to není jen tak obyčejný sen. Kdyby univerzum nikdy nevzniklo, žádné já by tohle neřešilo. Ale vzniklo, a já řeší.


Neměl jsem žádné dětství a nikdy jsem nic nejedl. Ničím se nezivim a nemel jsem zadne lasky. Nic taky nikomu neberu. Predstav si, ze najednou se ta realita okolo zmeni a neni zadna realita okolo, ale je jen to co se děje. A neni nikdo, kdo ji pozoruje. A v tu chvili je jasne, ze to nikdy nebylo jinak.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » stř 22. pro 2021 13:57:58

Veil píše:
Pedriito píše:A co jsi měl dnes k snídani? Co včera k obědu? Co jsi žil až do teď? Jaké bylo dětství, jaké lásky, čím se živíš? Bez toho všeho je jen Tohle. Ale i to vše bylo, a díky tomu si to uvědomuješ. A nemůžeš to vzít těm, co tím pravě žijí. A řeší věci života. Co je život? Je to obraz poskládaný smysly, včetně mysly. Já je sice sen, ale dočasně žije. Páč to není jen tak obyčejný sen. Kdyby univerzum nikdy nevzniklo, žádné já by tohle neřešilo. Ale vzniklo, a já řeší.


Neměl jsem žádné dětství a nikdy jsem nic nejedl. Ničím se nezivim a nemel jsem zadne lasky. Nic taky nikomu neberu. Predstav si, ze najednou se ta realita okolo zmeni a neni zadna realita okolo, ale je jen to co se děje. A neni nikdo, kdo ji pozoruje. A v tu chvili je jasne, ze to nikdy nebylo jinak.

Chápu. To říkal i Krišna, že nedělal něco, co dělal. Byl nad tím.
Co se děje, se děje, a dít se bude. Tak měj oci dokořán, Veile.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » stř 22. pro 2021 14:16:59

Ráma byl však vedle Krišny, jinej typ, jednou hledali s Hanumanem lék na otrávený šíp, co se zabod... A ten lék, květina, rostla na jediném místě, hoře... A tak Ráma poslal Hanumana pro tu květinu. On se však v květech nevyznal. Tak přines celou horu.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků