Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. říj 2022 12:15:55

Veil píše:
Abych nebyl příčinnou zbytečné hádky rovnou přiznávám, že mi chybí veškerá duchovní zkušenost a vůbec nerozumím tomu co říkám.


To tady většina čtenářů poznala. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 12:27:13

HD. píše:V mém psaní nikdy nejde o tebe o tebe osobně. A je mi líto, že to na sebe vztahuješ....


No tak, například píšeš o něco výše:

HD. píše: Soukromě by se s tebou už nikdo nebavil,....


Neberu to osobně, aby Ti to nebylo líto. Dobře.

Jen mi ještě tedy prozraď s kým by se nikdo soukromě nebavil? Je tady někdo s kým se nikdo už soukromě nebaví? Opravdu někoho takového znáš?

HD. píše:Podívej, umíš být v ráji. To je OK, seď někde tiše a žasni a užívej si ten med. Nikdo na to neřekne ani popel. A ono tě to samo povede.
Ale pokud s tím vyrukuješ veřejně, že je to konečná, tak se ti dostane odpovědi, že to konečná není.


Cesta je v mysli, v srdci žádná cesta není.

HD. píše:...pokud budeš dál veřejně psát o tom, že to, co poznáváš, je totéž jako poznání Mistrů. Takto komentovat budu.


Jestli se cítíš být pověřená starat se, aby se druzí projevovali podle Tvých představ a nikdo nepoznával totéž, co poznávají Probuzení, tak si klidně posluž.

Dám Ti sem jeden nádherný citát od Moojiho:

“Don’t worry about anything at all. You are not here by accident.
This form is just a costume for a while. But the one who is behind the costume, this one is eternal. You must know this.
If you know this and trust this, you don’t have to worry about anything.
This world is so full of love.
And your heart, your being, is so full of love, so full of peace. You don’t have to go to someplace else to find peace. It is right where you are.”

"Nebuďte skladištěm vzpomínek. Nechte minulé, budoucí a dokonce současné myšlenky za sebou. Buď svědkem života, který se odvíjí sám od sebe. Osvoboďte se od všech připoutaností, strachů a obav tím, že budete svou mysl udržovat ve svém vlastním srdci. Odpočívej v bytí. Váš život je tak vždy svěží a prodchnutý čistou radostí a nadčasovou přítomností. Buďte šťastní, moudří a svobodní."

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 03. říj 2022 12:29:36

Na 176 stanách téhle diskuze je mi toho vyčítáno mnoho a často dost nevybíravě. Zkusím to shrnout jak ty výčitky chápu já:

1) Ničemu nerozumíš, musíš ještě přidat na pozornosti, vědomí, zkoumat tohle nebo tamto, číst tohle nebo tamto, tenhle to říká jinak, tamten to říká jinak, neprošel jsi celou cestou, jsi teprve na začátku, musíš víc meditovat, nerozumíš základům.

Tyhle doporučení vychází ze dvou předpokladů. Za prvé, že je tu někdo kdo má svobodnou vůli něco dělat nebo nedělat. Za druhé, že tomuhle něco chybí, něco se musí stát, aby tohle bylo jaké to má být. Zde je dokola poukazováno na to, že oba tyto předpoklady jsou nesprávné.

2) Dobře, tak tu nejsi ty jako osobnost, to je jasné, to je přece úplný základ, to ví každý, ale to co jsi je Já, je to Vědomí. Začni u svého vědomí (které je nepopiratelné) a promedituj se do univerzálního vědomí.

Tady se říká něco kompletně jiného. Tady se říká, že ve skutečnosti není žádné vědomí. Vědomí je limitace tohohle. Tohle nepotřebuje žádné vědomí a nemá žádné limity. Tady se říká, že "já jsem" je oddělení. Tady se říká, že já jsem není konec cesty. Konec cesty je tohle. Proto není žádná cesta.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 12:31:38

Veil píše: Konec cesty je tohle. Proto není žádná cesta.


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod HD. » pon 03. říj 2022 13:45:36

Veil píše:Na 176 stanách téhle diskuze je mi toho vyčítáno mnoho a často dost nevybíravě. Zkusím to shrnout jak ty výčitky chápu já:

1) Ničemu nerozumíš, musíš ještě přidat na pozornosti, vědomí, zkoumat tohle nebo tamto, číst tohle nebo tamto, tenhle to říká jinak, tamten to říká jinak, neprošel jsi celou cestou, jsi teprve na začátku, musíš víc meditovat, nerozumíš základům.

Tyhle doporučení vychází ze dvou předpokladů. Za prvé, že je tu někdo kdo má svobodnou vůli něco dělat nebo nedělat. Za druhé, že tomuhle něco chybí, něco se musí stát, aby tohle bylo jaké to má být. Zde je dokola poukazováno na to, že oba tyto předpoklady jsou nesprávné.

2) Dobře, tak tu nejsi ty jako osobnost, to je jasné, to je přece úplný základ, to ví každý, ale to co jsi je Já, je to Vědomí. Začni u svého vědomí (které je nepopiratelné) a promedituj se do univerzálního vědomí.

Tady se říká něco kompletně jiného. Tady se říká, že ve skutečnosti není žádné vědomí. Vědomí je limitace tohohle. Tohle nepotřebuje žádné vědomí a nemá žádné limity. Tady se říká, že "já jsem" je oddělení. Tady se říká, že já jsem není konec cesty. Konec cesty je tohle. Proto není žádná cesta.


Ber to třeba jako test jestli je tu nekdo, kdo si ty výčitky vztáhne na sebe.
Je-li tu nějaký Veil se kterým lze komunikovat nebo je tu jen tohle.
:)

Není žádná cesta.
A přece je tu dění, někde se něco píše, někde se něco říká ...
HD.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pon 03. říj 2022 13:49:45

Veil píše:Na 176 stanách téhle diskuze je mi toho vyčítáno mnoho a často dost nevybíravě. Zkusím to shrnout jak ty výčitky chápu já:

1) Ničemu nerozumíš, musíš ještě přidat na pozornosti, vědomí, zkoumat tohle nebo tamto, číst tohle nebo tamto, tenhle to říká jinak, tamten to říká jinak, neprošel jsi celou cestou, jsi teprve na začátku, musíš víc meditovat, nerozumíš základům.

Tyhle doporučení vychází ze dvou předpokladů. Za prvé, že je tu někdo kdo má svobodnou vůli něco dělat nebo nedělat. Za druhé, že tomuhle něco chybí, něco se musí stát, aby tohle bylo jaké to má být. Zde je dokola poukazováno na to, že oba tyto předpoklady jsou nesprávné.

2) Dobře, tak tu nejsi ty jako osobnost, to je jasné, to je přece úplný základ, to ví každý, ale to co jsi je Já, je to Vědomí. Začni u svého vědomí (které je nepopiratelné) a promedituj se do univerzálního vědomí.

Tady se říká něco kompletně jiného. Tady se říká, že ve skutečnosti není žádné vědomí. Vědomí je limitace tohohle. Tohle nepotřebuje žádné vědomí a nemá žádné limity. Tady se říká, že "já jsem" je oddělení. Tady se říká, že já jsem není konec cesty. Konec cesty je tohle. Proto není žádná cesta.


Tak si to tak neber, co tě nezabije, to tě zestejní. Aspoň si můžeš říct, prali do mě, ale ani jsem nehnul brvou! A trochu humoru do toho zdánlivého dění. Jen se rozhlídni.. skoro v každým příspěvku se tu dá najít něco srandovního. Podívej se na tu Janu, jaká je to akční čiperka, plná štěstí, moudrosti, nedílnosti a lásky... a to zajisté zdaleka není všechno.
Juch :yeah:
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 14:23:35

:D

Pedro píše:Tak si to tak neber, co tě nezabije, to tě zestejní.


Ach, Pedrito, jsi Boží. :D

Veil ignoruje mysl. Proto v ní nemá žádné rozlišování. Tomu se nedivím, je to skvělé.

"Ignorování mysli je krásná sádhana. To dělali mnozí mudrci." (Mooji)

Ale to, že ignoruje i existenci existence (vědomí), to mě trošku překvapuje. Ale zřejmě je to vyšší level ignorování. :D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 03. říj 2022 15:08:26

Jana píše:Veil ignoruje mysl. Proto v ní nemá žádné rozlišování. Tomu se nedivím, je to skvělé.

Prdlačky.
Žádný Veil neexistuje ani žádná mysl neexistuje. Je jen tohle.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3585
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. říj 2022 15:23:04

Jana píše:
HD. píše:...pokud budeš dál veřejně psát o tom, že to, co poznáváš, je totéž jako poznání Mistrů. Takto komentovat budu.


Jestli se cítíš být pověřená starat se, aby se druzí projevovali podle Tvých představ a nikdo nepoznával totéž, co poznávají Probuzení, tak si klidně posluž.



HD ti sdělila, že se jen domníváš, že jsi probuzená a že to máš jako probuzení. Máš možnost navštívit Moojiho, at ti potvdí, že poznáváš to samé co on. Tak to ti, kteří chtějí být od ostatních uznávaní jako probuzení, běžně dělají. U koho byl Mooji? U Papajiho?

Každej trumbera může o sobě tvrdit, že poznává to, co probuzení. Akorát se pak nemůže divit, že mu to nikdo nevěří, :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 15:54:58

Návštěvník píše:
Jana píše:
HD. píše:...pokud budeš dál veřejně psát o tom, že to, co poznáváš, je totéž jako poznání Mistrů. Takto komentovat budu.


Jestli se cítíš být pověřená starat se, aby se druzí projevovali podle Tvých představ a nikdo nepoznával totéž, co poznávají Probuzení, tak si klidně posluž.



HD ti sdělila, že se jen domníváš, že jsi probuzená a že to máš jako probuzení.Máš možnost navštívit Moojiho, at ti potvdí, že poznáváš to samé co on. Tak to ti, kteří chtějí být od ostatních uznávaní jako probuzení, běžně dělají. U koho byl Mooji? U Papajiho?

Věříš, že mi je šumafuk jakékoliv potvrzení? :D

Každej trumbera může o sobě tvrdit, že poznává to, co probuzení. Akorát se pak nemůže divit, že mu to nikdo nevěří, :D

Pokud věříš, že to, co poznávají probuzení, je takhle nedostižné, tak Ti tenhle dištanc zaručí, že si nikdy nedovolíš dívat se srdcem probuzeného.

Je to neskonale nádherné nebýt ničím (ani představou, že jsem probuzená), když láska je vším. Nemusí to být brané ani jako nějaká duchovní disciplína, jejíž zvládnutí je třeba si nechávat od někoho potvrzovat. :D

Nemá to chybu. A co si o tom myslíš, je Tvoje věc.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 18:12:49

miroslav píše:
Jana píše:Veil ignoruje mysl. Proto v ní nemá žádné rozlišování. Tomu se nedivím, je to skvělé.

Prdlačky.
Žádný Veil neexistuje ani žádná mysl neexistuje. Je jen tohle.


No, vidíš to. Už mluvíš jako Probuzený:

"Hledejte zdroj mysli a naleznete, že mysl neexistuje! Mysl obrácená dovnitř se sama stane Já.
Ramana Mahariši


A jestli to i tak poznáváš...

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. říj 2022 19:07:08

Jana píše:Pokud věříš, že to, co poznávají probuzení, je takhle nedostižné, .


Ano, věřím Nisargadattovi, že jen velice málo lidí to může dosáhnout. Nisargadatta byl probuzený, ty ne, takže je zcela nedůležité, co si o tom ty myslíš. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. říj 2022 19:10:54

Návštěvník píše:
Jana píše:Pokud věříš, že to, co poznávají probuzení, je takhle nedostižné, .


Ano, věřím Nisargadattovi, že jen velice málo lidí to může dosáhnout. Nisargadatta byl probuzený, ty ne, takže je zcela nedůležité, co si o tom ty myslíš. :)


P.S. Ale samozřejmě si o tom můžeš myslet a psát, co chceš. I když všem je jasné, že to není nic od probuzeného. :)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 03. říj 2022 20:28:53

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:Veil ignoruje mysl. Proto v ní nemá žádné rozlišování. Tomu se nedivím, je to skvělé.

Prdlačky.
Žádný Veil neexistuje ani žádná mysl neexistuje. Je jen tohle.


No, vidíš to. Už mluvíš jako Probuzený:


Nejen jako probuzený, ale dokonce i jako Veil. A to ty nedovedeš. :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3585
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 20:34:23

miroslav píše:
Jana píše:
No, vidíš to. Už mluvíš jako Probuzený:


Nejen jako probuzený, ale dokonce i jako Veil. A to ty nedovedeš. :D


No, tos mě tedy dostal.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 20:48:31

Návštěvník píše:
Ano, věřím Nisargadattovi, že jen velice málo lidí to může dosáhnout..


Petro, tak jestli to říkal Nisargadatta, kterému bezvýhradně věříš, tak to máš docela malou šanci.

To Neem Karoli Baba říkal: "Kdekoliv jsi, všude jsem s Tebou" a taky říkal: "Nevím nic, ale umím změnit Tvé srdce", což je pro Probuzení to nejdůležitější a máš to bez práce a zadarmo.

:D

Papaji probouzel lidi jak na běžícím pásu, dívej:



a Mooji to tempo ještě snad zrychlil.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 21:01:22

No, a naštěstí je tady i Veil se skvělou informací, že tady není nikdo, kdo by se měl probudit, žádný probuzený a ani neprobuzený, takže konec konců není co řešit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 03. říj 2022 21:36:26

Jana píše:No, a naštěstí je tady i Veil se skvělou informací, že tady není nikdo, kdo by se měl probudit, žádný probuzený a ani neprobuzený, takže konec konců není co řešit.

:)

Veil tady není a nikdy nebyl. Žádný Veil totiž neeistuje ani nikdy neexistoval, zrovna tak neexistuje žádná informace, žádný probuzený, je jenom tohle.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3585
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 03. říj 2022 21:40:05

miroslav píše:
Jana píše:No, a naštěstí je tady i Veil se skvělou informací, že tady není nikdo, kdo by se měl probudit, žádný probuzený a ani neprobuzený, takže konec konců není co řešit.

:)

Veil tady není a nikdy nebyl. Žádný Veil totiž neeistuje ani nikdy neexistoval, zrovna tak neexistuje žádná informace, žádný probuzený, je jenom tohle.


Vidíš to, ještě, že tu jsi a můžeš ty nepřesné informace upřesnit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 03. říj 2022 21:48:07

miroslav píše:
Jana píše:No, a naštěstí je tady i Veil se skvělou informací, že tady není nikdo, kdo by se měl probudit, žádný probuzený a ani neprobuzený, takže konec konců není co řešit.

:)

Veil tady není a nikdy nebyl. Žádný Veil totiž neeistuje ani nikdy neexistoval, zrovna tak neexistuje žádná informace, žádný probuzený, je jenom tohle.


Nejenom Veil a pár probuzených. Není tu nikdo. Je jen tohle.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků