Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 15:56:28

Návštěvník píše:Proč po něm něco chceš, když neexistuješ. A co bys taky mohl chtít po ničem?
Navrhuji návštěvu psychiatrického lékaře.


Je to celkem fér otázka, ale odpovídám na ní celé tohle vlákno pořád dokola.

Takže znovu: co se zde navrhuje je, že není nic jiného, než tohle. V rámci tohohle nejsou žádní skuteční jedinci, není žádná skutečná pozice ze které by bylo možné něco o něčem pravdivě říci, protože tohle je naprosto nedefinovatelné, mysteriózní a je to zároveň vším, tedy není žádná pozice, ze které by bylo možné to nezávisle pozorovat, ani neexistuje žádný nezávislý pozorovatel. Že se v rámci tohoto zdánlivě objevují slova, nebo zdánlivá těla něco zdánlivě dělají, není důkazem, že uvnitř těch těl jsou nějaké entity, které je řídí, které rozhodují co budou těla dělat atd.

Co je zde navrhováno je, že tu nikdo ve skutečnosti není. A ne jen u Veila, ale prostě nikde. To, že je nějaká entita, která tělo ovládá, přemýšlí, dívá se z očí, je jen iluze.
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 16:40:02

Veil píše:
Pedroza píše:Prostě jen ujel na jednom z myslitelných aspektů, a pak z tohoto stupně, minuty a sekundy vytvořil nový kruh... aniž by se předtím dotkl středu toho pravého, podstatného...
Jen fanatik osobního, byť dle sebe skutečného názoru (který si projistotu ani nenázoruje, páč jako že není, i když to z jeho neexistence furt lítá, jeho jménem....), zavrhuje velké Mistry. Dělaj to všichni sektáři.
Mě spíš udivuje, že tohle umrlé pseudoláskyplno, chcíplé v každé větě, našlo stoupence.
Inu, svět je pestrý (i ve své zdánlivé beztvarosti) že ano.
"A o překvapení v něm není nouze"



Haha, to jsou odvážná a ničím nepodložená tvrzení. Když jsi takový expert, tak mi to popiš, kde je podle tebe v tom co říkám chyba.

Na to musíš kvantově, jinak to v celku (zdánlivá tvarovost i beztvarost, plnost i prázdnota..) prostě nepobereš.
A budeš furt zdůrazňovat, že to pobrat nejde, že je to nepoznatelné.
Ne že by ten objev, tohoto bezztrátového spojení, těchto vnímatelných protikladů (páč i ty sám přece vnímáš, že je tu skutečné tohle a jakoby neskutečný příběh), byl stěžejní. Ale pokud tě to propojení zajímá, no tak holt
na to kápneš. A když ne, tak ne. A prostě, zůstane to pro tebe nepoznané. A tvrzení že to nejde, se zas na revanš jeví nepodložená a odvážná mě.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 16:59:11

Pedroza píše:Na to musíš kvantově, jinak to v celku (zdánlivá tvarovost i beztvarost, plnost i prázdnota..) prostě nepobereš.


Hlouposti typu "na to musíš kvantově" si nech od cesty. Očividně nechápeš, co to znamená.

A budeš furt zdůrazňovat, že to pobrat nejde, že je to nepoznatelné.


Já se ptal, kde je ta chyba. Tohle je podle tebe ta chyba? Samozřejmě, že je to nepoznatelné. Jestli není, tak mi kompletně popiš jakýkoliv předmět si vybereš včetně jeho veškerých aspektů, vlastností a materiálu, ze kterého se skládá do nejmenších částic. Garantuji ti, že to nedokážeš a v dnešním světě to nedokáže nikdo. Protože takhle narazíš u čehokoli, je to celé nepoznatelné...

Ne že by ten objev, tohoto bezztrátového spojení, těchto vnímatelných protikladů (páč i ty sám přece vnímáš, že je tu skutečné tohle a jakoby neskutečný příběh), byl stěžejní. Ale pokud tě to propojení zajímá, no tak holt
na to kápneš. A když ne, tak ne. A prostě, zůstane to pro tebe nepoznané. A tvrzení že to nejde, se zas na revanš jeví nepodložená a odvážná mě.


Jen plácáš a plácáš jednu hloupost za druhou. Tvrdíš, že jsem sektář a co se tu říká je "umrlé pseudoláskyplno, chcíplé v každé větě", ale nedokážeš vůbec vysvětlit proč. Jsi jen křikloun a urážeč na internetu... Ubohost.
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 17:30:43

Veil píše:
Pedroza píše:Na to musíš kvantově, jinak to v celku (zdánlivá tvarovost i beztvarost, plnost i prázdnota..) prostě nepobereš.


Hlouposti typu "na to musíš kvantově" si nech od cesty. Očividně nechápeš, co to znamená.

A budeš furt zdůrazňovat, že to pobrat nejde, že je to nepoznatelné.


Já se ptal, kde je ta chyba. Tohle je podle tebe ta chyba? Samozřejmě, že je to nepoznatelné. Jestli není, tak mi kompletně popiš jakýkoliv předmět si vybereš včetně jeho veškerých aspektů, vlastností a materiálu, ze kterého se skládá do nejmenších částic. Garantuji ti, že to nedokážeš a v dnešním světě to nedokáže nikdo. Protože takhle narazíš u čehokoli, je to celé nepoznatelné...

Ne že by ten objev, tohoto bezztrátového spojení, těchto vnímatelných protikladů (páč i ty sám přece vnímáš, že je tu skutečné tohle a jakoby neskutečný příběh), byl stěžejní. Ale pokud tě to propojení zajímá, no tak holt
na to kápneš. A když ne, tak ne. A prostě, zůstane to pro tebe nepoznané. A tvrzení že to nejde, se zas na revanš jeví nepodložená a odvážná mě.


Jen plácáš a plácáš jednu hloupost za druhou. Tvrdíš, že jsem sektář a co se tu říká je "umrlé pseudoláskyplno, chcíplé v každé větě", ale nedokážeš vůbec vysvětlit proč. Jsi jen křikloun a urážeč na internetu... Ubohost.

"Na to musíš kvantově", znamená, že musíš pod povrch forem, obsahů, jmen... pokud ovšem si to přeješ.
Pokud ti stačí pocit, idea, které ti z vjemu mozek nějak intrpretuje, a to v závislosti na tvých zkušenostech, tak ti prostě stačí. Jáčko z toho udělá logii, a pedro, Veil ji nese a projevuje.
Jakýkoliv předmět, věc i jako myšlenka, tvar, i jeho obsah, jde rozpitvat až do mrtě. Až k tomu Tat.
Ale jde to i zpětně, od Tat k té myšlence, jakýkoliv "náklad" nese.
Vem si smysly, duchověda stranou, jsou schopny vnímat jen nepatrnou vlnovou délku celého spektra.. nejsou schopny vnímat, to co vidí silný mikroskop.. molekuly, atomy, mikrokosmos...
Vidí vyznění, jen tuhle barevnou úroveň plnou tvarů.
A pod tím viďeným je obrovské "podhoubí" neviděného.
To je skryté čivám. A z toho se to děje. Ateisté tvrdí, že to neviděné smysly, neexistuje, duchovňáci a spol zas, že existuje jen to skryté.. ortodoxní advaitisti, že je jen tohle.
Pro mě za mě... :)
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 17:40:48

Pedroza píše:"Na to musíš kvantově", znamená, že musíš pod povrch forem, obsahů, jmen... pokud ovšem si to přeješ.


Ne, to tedy neznamená.

Pokud ti stačí pocit, idea, které ti z vjemu mozek nějak intrpretuje, a to v závislosti na tvých zkušenostech, tak ti prostě stačí. Jáčko z toho udělá logii, a pedro, Veil ji nese a projevuje.
Jakýkoliv předmět, věc i jako myšlenka, tvar, i jeho obsah, jde rozpitvat až do mrtě. Až k tomu Tat.


Ne, to teda nejde rozpitvat až do mrtě. A jestli na tom trváš, tak to předveď.

Ale jde to i zpětně, od Tat k té myšlence, jakýkoliv "náklad" nese.


Ale houby. Plácáš co tě napadne, ale nic neříkáš... jen bláboly.

Vem si smysly, duchověda stranou, jsou schopny vnímat jen nepatrnou vlnovou délku celého spektra.. nejsou schopny vnímat, to co vidí silný mikroskop.. molekuly, atomy, mikrokosmos...
Vidí vyznění, jen tuhle barevnou úroveň plnou tvarů.
A pod tím viďeným je obrovské "podhoubí" neviděného.
To je skryté čivám. A z toho se to děje. Ateisté tvrdí, že to neviděné smysly, neexistuje, duchovňáci a spol zas, že existuje jen to skryté.. ortodoxní advaitisti, že je jen tohle.
Pro mě za mě... :)


Nejdřív urážíš a pak jen plácáš hlouposti, místo toho aby ses postavil za to cos řekl a vysvětlil proč. Pořád ubohost. Každá věta cos napsal je jen blábol co si myslíš, ale nemá to žádnou hodnotu, relevanci, nijak to nejde ověřit, jsou to jen tvoje představy a myšlenkové onanie.
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 17:50:52

Já s tím urážením nezačal, urážíš Mistry, jako by se nechumelilo.
A pak se divíš... Jinej uráží jinak, a pak se diví...
Tak dej věc, rozpitváme ji.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 17:55:47

Pedroza píše:Já s tím urážením nezačal, urážíš Mistry, jako by se nechumelilo.
A pak se divíš... Jinej uráží jinak, a pak se diví...


Já si za tím ale na rozdíl od tebe stojím a proč je kritizuju jsem jasně vysvětlil. Ty jen křičíš nesmysly.

Tak dej věc, rozpitváme ji.


Vem jakoukoli věc tě napadne a chci abys mi jí popsal kompletně a včetně toho, z čeho je složená. Samozřejmě nezapomeň na to jak se chová v jakých prostředích, teplotách, gravitaci, přetížení atd.
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. pro 2022 17:58:45

Veil píše:Takže znovu: co se zde navrhuje je, že není nic jiného, než tohle.

Čili tvrdíš, že tohle je bez tebe.

Ve skutečnosti ty jsi tohle celé. Neboli jsi nic. Navrhovaná blbost.

Kdyby sis to uvědomoval, nepsal bys celé tohle vlákno.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 18:03:53

Veil píše:Vem jakoukoli věc tě napadne a chci abys mi jí popsal kompletně a včetně toho, z čeho je složená. Samozřejmě nezapomeň na to jak se chová v jakých prostředích, teplotách, gravitaci, přetížení atd.


Jen abychom si rozuměli, samozřejmě nestačí říct, že stůl je ze dřeva. Chci abys ho popsal kompletně včetně veškerých částic, molekul, atomů, kvarků atd. Už to je nesmysl, protože cokoli budeš popisovat není fixní a tedy nejde nikdy dospět k nějaké superpozici, kterou bys mohl vyčerpávajícím způsobem popsat. Už z toho je jasné, že toho nebudeš schopen a že tohle je nepoznatelné.
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 18:06:37

Návštěvník píše:Čili tvrdíš, že tohle je bez tebe.


Tvrdím, že je jen tohle a já tu není.

Kdyby sis to uvědomoval, nepsal bys celé tohle vlákno.


Já si to samozřejmě neuvědomuji a nic nepíši. Že je tohle uvědomované je jen iluze.
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 18:30:38

Veil píše:
Pedroza píše:Já s tím urážením nezačal, urážíš Mistry, jako by se nechumelilo.
A pak se divíš... Jinej uráží jinak, a pak se diví...


Já si za tím ale na rozdíl od tebe stojím a proč je kritizuju jsem jasně vysvětlil. Ty jen křičíš nesmysly.

Tak dej věc, rozpitváme ji.


Vem jakoukoli věc tě napadne a chci abys mi jí popsal kompletně a včetně toho, z čeho je složená. Samozřejmě nezapomeň na to jak se chová v jakých prostředích, teplotách, gravitaci, přetížení atd.

Proč bych nestál za tím, co tíkám, pokud zrovna nesranduju? Teď nesranduju.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 18:34:58

Pedroza píše:
Veil píše:
Pedroza píše:Já s tím urážením nezačal, urážíš Mistry, jako by se nechumelilo.
A pak se divíš... Jinej uráží jinak, a pak se diví...


Já si za tím ale na rozdíl od tebe stojím a proč je kritizuju jsem jasně vysvětlil. Ty jen křičíš nesmysly.

Tak dej věc, rozpitváme ji.


Vem jakoukoli věc tě napadne a chci abys mi jí popsal kompletně a včetně toho, z čeho je složená. Samozřejmě nezapomeň na to jak se chová v jakých prostředích, teplotách, gravitaci, přetížení atd.

Proč bych nestál za tím, co tíkám, pokud zrovna nesranduju? Teď nesranduju.


Tak předveď jak si za tím stojíš a definuj mi jakoukoli věc způsobem jaký jsem popsal, abys dokázal, že je to poznatelné (že znáš všechny části toho).
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 18:37:19

Veil píše:
Veil píše:Vem jakoukoli věc tě napadne a chci abys mi jí popsal kompletně a včetně toho, z čeho je složená. Samozřejmě nezapomeň na to jak se chová v jakých prostředích, teplotách, gravitaci, přetížení atd.


Jen abychom si rozumněli, samozřejmě nestačí říct, že stůl je ze dřeva. Chci abys ho popsal kompletně včetně veškerých částic, molekul, atomů, kvarků atd. Už to je nesmysl, protože cokoli budeš popisovat není fixní a tedy nejde nikdy dospět k nějaké superpozici, kterou bys mohl vyčerpávajícím způsobem popsat. Už z toho je jasné, že toho nebudeš schopen a že tohle je nepoznatelné.

Nestačily by všechny zásoby papíru, popsat to detailně. Ale o to nejde. Od toho máš intuici, nevyřčené si domyslet.
Ok. Stůl. Tak až zas bude chvilka.
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 22. pro 2022 18:47:24

Pedroza píše:Nestačily by všechny zásoby papíru, popsat to detailně. Ale o to nejde.


O to právě jde. A popsat to nejde, je mi jasné, že ty toho nejsi schopen, ale nikdo toho není schopen. Protože samotné měření je zásah. Protože když to neměříš, měřitelné to není. Protože když to měříš, chová se to jinak, jak nám ukazuje kvantová fyzika. Tohle celé je naprosto nedefinovatelné. To je prostě fakt. Takže tvé urážky pokud jsi jako chybu v tom co jsem říkal skutečně vnímal to, že je to nepoznatelné, byly na základě tvého vlastního omylu, nikoli mého. Gentleman by se v takovém případě omluvil, ale nebudu tě přeceňovat.

Ok. Stůl. Tak až zas bude chvilka.


"Tvoje ego vypisuje šeky, které tvé tělo nedokáže proplatit." Top gun
Veil
 
Příspěvky: 1505
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. pro 2022 18:55:03

Veil píše:
Návštěvník píše:Čili tvrdíš, že tohle je bez tebe.


Tvrdím, že je jen tohle a já tu není.

Kdyby sis to uvědomoval, nepsal bys celé tohle vlákno.


Já si to samozřejmě neuvědomuji a nic nepíši. Že je tohle uvědomované je jen iluze.

Čili je to bez vědomí?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 19:17:45

Veil píše:
Pedroza píše:Nestačily by všechny zásoby papíru, popsat to detailně. Ale o to nejde.


O to právě jde. A popsat to nejde, je mi jasné, že ty toho nejsi schopen, ale nikdo toho není schopen. Protože samotné měření je zásah. Protože když to neměříš, měřitelné to není. Protože když to měříš, chová se to jinak, jak nám ukazuje kvantová fyzika. Tohle celé je naprosto nedefinovatelné. To je prostě fakt. Takže tvé urážky pokud jsi jako chybu v tom co jsem říkal skutečně vnímal to, že je to nepoznatelné, byly na základě tvého vlastního omylu, nikoli mého. Gentleman by se v takovém případě omluvil, ale nebudu tě přeceňovat.

Ok. Stůl. Tak až zas bude chvilka.


"Tvoje ego vypisuje šeky, které tvé tělo nedokáže proplatit." Top gun

Omluvit bys ses měl ty, za to urážení Mistrů, to nemá nic společného s advaitou.
A Ten Emerson a zatím ani ty, nemá nic společného s advaitou.
Ego je nástroj, i ono má svůj důvod, třeba jako ten stůl.
Tvý oči vidí stůl, a já už jsem to řek, to hlavní, vidí to tvý smysly, atomový mikroskop to vidí jinak, tvým okem. Ale to neznamená, že stůl tu není. Foton je první zaznamenatelný "jev" z vakuua. Neměl by tam být, ale je. Já za to nemůžu. Ověř si to. To znamená, velmi prostou řečí, že vše vnímatelné je interakcí fotonů. Kvarky, gravitony, atomy... A co to je? Jsou to vibrace. To znamená, že to vše jsou roje vibrací. Ale bez smyslového těla, kterého nervová soustava a mozek, to nevyhodnotí jako stůl, židli, dům.., oheň, vodu, zemi, vzduch.. květinu, nebe, tebe... to jsou jen shluky vibrací. A na to ty a spol stavíte svou advaitu. Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...
Tak kde je jaká iluze?
Pedroza
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » čtv 22. pro 2022 19:21:49

Veil píše:
Je to celkem fér otázka, ale odpovídám na ní celé tohle vlákno pořád dokola.


To je jenom sen. Ve skutečnosti na nic neodpovídáš, není kdo by odpovídal ani není komu ani není proč. Je jenom tohle.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3608
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » čtv 22. pro 2022 19:24:38

Veil píše:
Jen abychom si rozumněli

Kdo s kým si má rozumnět??
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3608
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod adiuv » čtv 22. pro 2022 19:27:24

Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...


A co když ten stůl, uložený v korbě náklaďáku a projíždějící kolem sloupu, automaticky nafilmovala a zaznamenala dálkově ovládaná kamera, která je zapnutá na sloupu?
adiuv
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedroza » čtv 22. pro 2022 19:36:32

adiuv píše:
Stůl tu není, páč tu není vnímající, jehož mozek ty abstraktní tahy fotonů převede do tvarů, barev a zvuků...


A co když ten stůl, uložený v korbě náklaďáku a projíždějící kolem sloupu, automaticky nafilmovala a zaznamenala dálkově ovládaná kamera, která je zapnutá na sloupu?

A co se tím mění?
Pedroza
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků