Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. říj 2021 12:43:18

Veil píše:
Zdeněk píše:To si nerozumíme. Já mluvím o všem, co je i není. Tedy v tom jsou moje vyčtená moudra, někdo, kdo jde po cestě zrovnatak jako nikdo, kdo by mohl po té cestě jít, smysl cesty, nesmyslnost cesty, Veilovo mystérium, moje zkušenosti...

Kdežto ty zastáváš partikulární stanovisko a nejsi schopen to mé obsáhnout.


Ty si myslíš, že mluvíš o všem. Co tu ale píšeš jsou věci, které jsou z pohledu pochopení nesmysl. A oháníš se při tom zenem, který ale vlastně nechápeš. A když ti dojdou argumenty, tak pliveš a urážíš. Přitom poukazuju na úplně jednoduchou věc a ty tančíš kolem toho a uskakuješ na všechny strany a utíkáš k nepodstatnému a nerelevantnímu.

Podívej, sedni, zhluboka se nadechni a vydechni. Pozoruj myšlenky, mezery mezi nimi. "Není nikdo kdo by pozoroval myšlenky" je zase jen myšlenka, nech ji být.

Pokud nedosáhneš tohoto stavu, nemáme o čem diskutovat, budeme se míjet.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. říj 2021 12:53:59

Zdeněk píše:Pokud nedosáhneš tohoto stavu, nemáme o čem diskutovat, budeme se míjet.


My skutečně nemáme o čem diskutovat, protože ty předpokládáš, že tu je někdo kdo má dosáhnout nějakého stavu. Celou dobu říkám, že tu nikdo není a tohle je už ono. Tohle je úplné. Není nic, co by tohle udělalo víc úplné, než už to je.

Ale to je v pořádku, to je taky to, co se děje. Tady není žádný záměr tě někam tlačit. Prostě přestaň reagovat na tohle vlákno a je to. Pokračuj na cestě. Určitě tě někam dovede :). Jednou budeš třeba osvícená osoba :).
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. říj 2021 13:06:16

Veil píše:Celou dobu říkám, že tu nikdo není a tohle je už ono. Tohle je úplné. Není nic, co by tohle udělalo víc úplné, než už to je.

No tak se snaž pochopit, že je to jen myšlenka, a budeme si rozumět. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 14:26:07

"Je tu" je jen iluze. Ve skutečnosti tu není.


Seš debil že nechápeš co je paradox ???

Furt do blba opakuješ pouze jednu Šankarovu větu,

ale von řekl tři,

chápu, tři je prostě na tebe moc...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 14:27:38

Zdeněk píše:
Veil píše:Celou dobu říkám, že tu nikdo není a tohle je už ono. Tohle je úplné. Není nic, co by tohle udělalo víc úplné, než už to je.

No tak se snaž pochopit, že je to jen myšlenka, a budeme si rozumět. :)


Pro něj to není myšlenka, pro něj je to Pravda k sebevoblbování...

Nechápe že na počátku hry bylo Slovo...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pát 08. říj 2021 14:29:22

Zdeňku, že ty dycky na ty Janiny veiloviny skočíš a diskutuješ, jak o dušu :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 14:33:51

No je třeba ji řádně nakopat prdel za ty její moudra co sere kudy leze...

Vždycky něco vyčtě, blbě to pochopí (páč je blbka) a pak to mastí furt dokola (páč se tím potřebuje voblbovat)

Jinak se z toho nevymotá, dokut to milionkrát nezopakuje... :D
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. říj 2021 14:46:12

Tara píše:Zdeňku, že ty dycky na ty Janiny veiloviny skočíš a diskutuješ, jak o dušu :D

Ano, je to moje slabost. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 15:56:01

A s tím, co nic neví,
se bude tomu, co ví,
jen smát.


To je pěkný jak si blbá, furt tady píšeš jen co víš,

a myslíš si že to nevíš,

což je ovšem k smíchu jen tobě...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 08. říj 2021 16:00:25

petr vostál píše:
"Je tu" je jen iluze. Ve skutečnosti tu není.


Seš debil že nechápeš co je paradox ???

Furt do blba opakuješ pouze jednu Šankarovu větu,

ale von řekl tři,

chápu, tři je prostě na tebe moc...


Pravděpodobně těch vět řekl víc, ale ty jsi jich možná víc nečetl.


petr vostál píše:No je třeba ji řádně nakopat prdel za ty její moudra co sere kudy leze...

Vždycky něco vyčtě, blbě to pochopí (páč je blbka) a pak to mastí furt dokola (páč se tím potřebuje voblbovat)

Jinak se z toho nevymotá, dokut to milionkrát nezopakuje... :D


Potřebuješ si nalézat pro svou agresi nějaký důvod, aby sis nepřipadal jako ubožák?

Že se ptám, viď?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 16:08:14

No jo, je to furt dokola,

ty vidíš třísku v mém oku, ale trám v oku vlastním nevidíš...

Agresivní jsi pouze ty jenže o tom nevíš a divíš se stejně jako pablb Miroslav, že se ti vrací tvé pitomosti...

To je ale překvapení, co...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 08. říj 2021 16:21:08

petr vostál píše:No jo, je to furt dokola,

ty vidíš třísku v mém oku, ale trám v oku vlastním nevidíš...

Agresivní jsi pouze ty jenže o tom nevíš a divíš se stejně jako pablb Miroslav, že se ti vrací tvé pitomosti...

To je ale překvapení, co...


Mohl bys doslovně citovat něco, co si vykládáš jako agresivní?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 18:02:40

Citovat ?

To snad nemyslíš vážně, tvá ageresivita spočívá v tom, jak tlačíš na pilu a meleš jedno a to samý furt dokola,

u papouška to projde, u posedlýho magora ovšem ne...

Myslíš si snad, že agresivita spočívá jen v psaní vulgarit a mlácení někoho holí ???

Ta spočívá i v tom sraní pravdy...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod dodo » pát 08. říj 2021 19:55:32

petr vostál píše:Citovat ?

Myslíš si snad, že agresivita spočívá jen v psaní vulgarit a mlácení někoho holí ???

Ta spočívá i v tom sraní pravdy...


Ak chceš ostať chrápať, tak aj slnečný svit budeš zrejme obviňovať z toho, že je agresívny.

(Inak, sme na vlákne s témou Osvícení)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » pát 08. říj 2021 21:52:05

Veil píše:
Takhle ten rozhovor ale probíhá jen v tvé hlavě. Když si ho znovu přečteš zjistíš, že říkáme každý něco úplně jiného. Ty mi opakovaně podstrkuješ nějaká vyčtená moudra o tom, co by se mělo na cestě dělat. Já ti opakovaně říkám, že tu není nikdo kdo by mohl jít po cestě a každá cesta je nesmyslná.


Hele Veile, děláš si z nás stradu?
Na jedné straně nikdo neexistuje.
A na jednou, píšeš Ty (který neexistuješ) mi (který neexistuju) opakovaně podstrkuješ nějaká...
(který neexistuji) ti (který neexistuješ) opakovaně říkám...

Dyť ty tu hru na já a ty taky hraješ rád. A i když vidíš, že je iluzorní, hraješ ji dál. A pokud jsi ve hře a vypadá to, že ji bereš vážně. Budou tu ti sekundanti, kteří ji taky berou vážně.

No a ještě k té neexistenci. Existují upíři? Nejsou skuteční. Ale v myslích lidí i v kolektivní mysli vesmíru jsou. Dá se o nich mluvit. Mají své příběhy.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 22:49:06

Ak chceš ostať chrápať, tak aj slnečný svit budeš zrejme obviňovať z toho, že je agresívny.


To víš že je,

nebo máš snad pocit že kvůli tomu že slunce svítí je to slunce osvícený ???

U tebe bych se tomu asi ani nedivil, Jana si furt plete Světlo se světlem a furt cosi drmolí o tom světle co zahání tmu...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod petr vostál » pát 08. říj 2021 22:58:17

A na jednou, píšeš Ty (který neexistuješ) mi (který neexistuju) opakovaně podstrkuješ nějaká...
Já (který neexistuji) ti (který neexistuješ) opakovaně říkám...


Tak to je snadno vysvětlitelné,

to už vysvětlil kdysi dávno Jára Cimrman,

jak neexistující filozof dokáže vytvořit filozofii,

jenže u ní jde právě o opačný případ, vona je splašený jeblý ego co se uvnitřnilo a z toho mu jeblo...

Takhle to dopadá když lidé dělaj pravý opak duchovna a uvnitřnují se, začne jim zákonitě mrdat...
petr vostál
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. říj 2021 6:50:33

petr vostál píše:Citovat ?

To snad nemyslíš vážně, tvá ageresivita spočívá v tom, jak tlačíš na pilu a meleš jedno a to samý furt dokola,

u papouška to projde, u posedlýho magora ovšem ne...

Myslíš si snad, že agresivita spočívá jen v psaní vulgarit a mlácení někoho holí ???

Ta spočívá i v tom sraní pravdy...


Aha, ona pravda někdy bolí, víc než mlácení holí, viď. Nechápu tedy, proč si nezůstáváš notovat na vp s Alajou o světelné bramboře, což Tě nijak nezraňuje, a chodíš se traumatizovat sem?

Nemám nejmenší zájem Tě trápit a jakkoliv tlačit na pilu. Jenže Ty si na ni tlačíš sám. Jak jsi se už mnohokrát zmiňoval, Ježíše, Buddhu, Tomášovi a mnoho dalších vidíš podobně. Jejich slova Tě zraňují, i když momentálně těžko kdokoliv z nich by měl na Tvém zraňování zájem. Na pilu si tlačíš sám podle míry pozornosti, čemu jsi ochoten ji věnovat.

Chyba je jen to, z čeho se nepoučíme. Ježíš, Buddha, Tomášovi a další, kteří Ti podobně ubližují, jako já, se těžko mohou z nějaké chyby poučit a přestat Ti ubližovat. Na druhou stranu pro Tebe by neměl být problém to, co Tě zraňuje, nečíst a neubližovat si tím.

Ale je možné, že si rád ubližuješ a ten přetlak v sobě pak umíš uvolnit jen vulgaritami a vizualizací fyzického násilí vůči druhému. A nebo je to nad Tvé možnosti nedělat, co nemáš rád?

Za sebe můžu říct, že když nejsi osobní a píšeš bez agresivity s nadhledem a humorem, tak mě baví číst Tvé postřehy, ve skutečnosti jsem ráda, že tu jsi.

Netuším, jestli můžu slíbit, že nikdy nebudu reagovat na to, co napíšeš. Na druhou stranu můžeš mít téměř stoprocentní jistotu, že budu psát jen o tom, co poznávám, a tím pádem se ode mě nedočkáš ničeho jiného, než že budu psát pořád dokolečka o tom samém, čemu říkáš "sraní pravdy". Zlepšovat se možná může jen způsob vyjadřování.

A taky je dost velká pravděpodobnost, že když sem budeš chodit, tak tady narazíš na to, co píšu. Až mě to psaní sem přestane bavit, tak tenhle web někomu daruju, ať si to dál financuje sám, nebo se tenhle web zruší.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » sob 09. říj 2021 7:35:04

Jana píše:Až mě to psaní sem přestane bavit, tak tenhle web někomu daruju, ať si to dál financuje sám, nebo se tenhle web zruší.

A kolik tě to stojí peněz a času?

Mě by zajímal projekt něco jako zpovednice.cz, čili zdarma poradna pro osobní problémy lidí. Jenže tam to vede taky nějaká ženská, neschopná zařídit nějaká rozumná pravidla pro adminy (jeden anonymní admin-hovado dokáže otrávit celé fórum).

Tady se to zvrtlo, což není divu, ženám rozhodčím se v mužských klubech také moc nedaří, a samy ženské by se leckdy skoro až uklofaly (zkrátka někdo je nadanější na tohle, jiný na tamto, gender z toho nevyjímaje).

Tady tipuji ti s tou administrací pomáhá asi Dodo (a po technické stránce si vede velmi dobře).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. říj 2021 7:50:32

Zdeněk píše:
Jana píše:Až mě to psaní sem přestane bavit, tak tenhle web někomu daruju, ať si to dál financuje sám, nebo se tenhle web zruší.

A kolik tě to stojí peněz a času?

Mě by zajímal projekt něco jako zpovednice.cz, čili zdarma poradna pro osobní problémy lidí. Jenže tam to vede taky nějaká ženská, neschopná zařídit nějaká rozumná pravidla pro adminy (jeden anonymní admin-hovado dokáže otrávit celé fórum).

Tady se to zvrtlo, což není divu, ženám rozhodčím se v mužských klubech také moc nedaří, a samy ženské by se leckdy skoro až uklofaly (zkrátka někdo je nadanější na tohle, jiný na tamto, gender z toho nevyjímaje).

Tady tipuji ti s tou administrací pomáhá asi Dodo (a po technické stránce si vede velmi dobře).


Kolik to stojí jsem tu už psala mockrát, za ty roky by to dalo slušnou dovolenou u moře. Ale jsou weby, kde se dá, když jsi šikovný, snad i zadarmo.

Zdeňku, nezbývá, než abys místo planého kritizování předvedl v praxi, jak se to správně dělá. Těším se, až mě na to své fórum pozveš, jen si tam podle všeho už moc spolu nepopovídáme, protože ve Tvých pravidlech fóra jistě bude to, že ženy tam smí jen mlčet.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků