Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. bře 2024 16:20:14

kterou tohle všechno ve skutečnosti je?


Opakovaně po desítky let, je to stav autohypnózy. Kdybys jen tušil Dodo, co brábíš...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod dodo » sob 09. bře 2024 16:58:10

Koľko tisíc rokov je to, čo si nazval autohypnózou opakované Prebudenými, hľadajúcim.
Čo ak netušíš, čomu sa brániš...
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. bře 2024 17:49:49

dodo píše:Koľko tisíc rokov je to, čo si nazval autohypnózou opakované Prebudenými, hľadajúcim.
Čo ak netušíš, čomu sa brániš...


A co jako?

Kolik tisíc let se věřilo že země je placatá a je středem vesmíru ?

A jací učenci to tvrdili, takže co jako ?


Když se budeš řídit návodem na autohypnozu tak výsledkem bude asi autohypnoza,

Vždyť voblbenost je jedna z nejlepších věcí na světě,

Dává ti sebepotvrzeni třeba že jsi osvícený apd.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. bře 2024 18:05:57

Návštěvník píše:
dodo píše:Koľko tisíc rokov je to, čo si nazval autohypnózou opakované Prebudenými, hľadajúcim.
Čo ak netušíš, čomu sa brániš...


A co jako?

Kolik tisíc let se věřilo že země je placatá a je středem vesmíru ?

A jací učenci to tvrdili, takže co jako ?


Když se budeš řídit návodem na autohypnozu tak výsledkem bude asi autohypnoza,

Vždyť voblbenost je jedna z nejlepších věcí na světě,

Dává ti sebepotvrzeni třeba že jsi osvícený apd.


K čemu je komu dobré potvrzení o osvícení, když je jasné, že sama skutečnost nemá chybu?

A k čemu je komu platné potvrzení o osvícení, když jeho svět je plný utrpení?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7095
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. bře 2024 18:07:55

Jana píše:Co když tady nejde ani o poznávání problémů, ale naopak o poznání absolutně bezproblémové nejvyšší pravdy, kterou tohle všechno ve skutečnosti je?


Bez nalezení, porozumění a rozpuštění svých závislostí, psychologických potřeb a vytěsněných obsahů nevědomí žádnou nejvyšší pravdu nemůžeš poznat i kdyby ses rozkrájela, podobně jako ji nemůže poznat třeba pes. Naopak tím nalezením, porozuměním a rozpuštěním to poznání přichází samo, nemůže nepřijít.
A to, že ty seš rádobyprobuzená a při tom ani ne opravdový začátečník, jen slyšíš na slova Mistrů pro začátečníky, není žádné povyšování se, to je fakt, který ty akorát nevidíš a to je tvoje chyba, tvůj problém, tvoje velká překážka na cestě poznání.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3554
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. bře 2024 18:36:24

miroslav píše:
Jana píše:Co když tady nejde ani o poznávání problémů, ale naopak o poznání absolutně bezproblémové nejvyšší pravdy, kterou tohle všechno ve skutečnosti je?


Bez nalezení, porozumění a rozpuštění svých závislostí, psychologických potřeb a vytěsněných obsahů nevědomí žádnou nejvyšší pravdu nemůžeš poznat i kdyby ses rozkrájela, podobně jako ji nemůže poznat třeba pes. Naopak tím nalezením, porozuměním a rozpuštěním to poznání přichází samo, nemůže nepřijít.
A to, že ty seš rádobyprobuzená a při tom ani ne opravdový začátečník, jen slyšíš na slova Mistrů pro začátečníky, není žádné povyšování se, to je fakt, který ty akorát nevidíš a to je tvoje chyba, tvůj problém, tvoje velká překážka na cestě poznání.


Miroslave, všechno, co se jeví jako osobní (osobní problémy, osobní dosažení, osobní osvícení, osobní rádobyprobuzení, osobní pokročilost a podobně) je jen čistou iluzí, snem, nevědomostí.

Nejvyšší pravda JE. Nemá chybu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7095
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro. » sob 09. bře 2024 19:23:10

dodo píše:Koľko tisíc rokov je to, čo si nazval autohypnózou opakované Prebudenými, hľadajúcim.
Čo ak netušíš, čomu sa brániš...

To jo, ale ne hypnotizícíma se, znáš Pravdu Dodo?
Jako sekretář své paní? Nebo jen jsi měkota, co nesnese pravdu o svém vztahu s ní?
Jak ty víš že ona ví? Tím že že zastitťuje slovy moudrých?
A ty jí to žereš. Naštěstí to dělá tak pitomě, že jí to nikdo jinej nesbaští.
Pedro.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. bře 2024 19:40:45

Jana píše:
Nejvyšší pravda JE. Nemá chybu.

:)

No to je hezký, ale tobě je to pro tvoje probuzení prd platný, asi jako třeba básnička Maryčka Mogdonova. :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3554
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. bře 2024 19:47:34

miroslav píše:
Jana píše:
Nejvyšší pravda JE. Nemá chybu.

:)

No to je hezký, ale tobě je to pro tvoje probuzení prd platný, asi jako třeba básnička Maryčka Mogdonova. :(


Ve Tvých představách o tom není pochyb, jinak bys něco takového nepsal, to dá rozum.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7095
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. bře 2024 1:28:18

Jana píše:Ve Tvých představách o tom není pochyb, jinak bys něco takového nepsal, to dá rozum.

:)


To dá rozum, ten tvůj. A co dá ten tvůj rozum se často - stejně jako v toto případě míjí pravdou.
Vychází zřejmě z chybných předpokladů.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3554
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 10. bře 2024 12:32:31

miroslav píše:Bez nalezení, porozumění a rozpuštění svých závislostí, psychologických potřeb a vytěsněných obsahů nevědomí žádnou nejvyšší pravdu nemůžeš poznat i kdyby ses rozkrájela, podobně jako ji nemůže poznat třeba pes.


Práce na zbavení se iluze je součástí iluze. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním. (A. Müller)

miroslav píše:Naopak tím nalezením, porozuměním a rozpuštěním to poznání přichází samo, nemůže nepřijít.


Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo. (A. Müller)
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. bře 2024 12:42:28

Veil píše:
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo. (A. Müller)

Není nic jiného než ten "sen". A to je to tvoje "tohle".
Všechno je o tom aby se něco stalo a také se stále něco děje. A to je to tvoje "tohle"
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3554
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Malý mnich a jeho začátky; Harry Farra

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. bře 2024 14:16:18

Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. dub 2024 11:53:53

"Zůstaňte tichý. Neexistuje nic, o čem byste měl přemýšlet. Je třeba jen být tichý. V tichosti, v klidu se Já objeví samo od sebe. To je nejlepší satsang. Nemáte-li důvěru ve své vlastní Já, pak si někoho najděte. A budete-li čestný, upřímný a odhodlaný, pak vás při vhodné příležitosti toto Já zavede někam, kde potkáte totéž Já, které vám řekne: "Já jsem tvé vlastní Já.“
Ano, je to nauka o neučení. Všechno ostatní je kázání. Žádný učitel nemá vlastní nauku. Učitel je puzen k tomu, aby hovořil, ale neodpovídá za to, co říká. Prostě žijte jako svobodný člověk, jako neposkvrněný, prázdný člověk. To je nejlepší nauka, kterou člověk může někomu předat. Seďte naprosto tiše. Bez myšlenky. Takové učení je nejlepší - nikdo je nemůže odmítnout a všichni z něj mají prospěch."
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 03. dub 2024 8:55:05

Návštěvník píše:"Zůstaňte tichý. Neexistuje nic, o čem byste měl přemýšlet. Je třeba jen být tichý.
V tichosti, v klidu se Já objeví samo od sebe. To je nejlepší satsang. Nemáte-li důvěru ve své vlastní Já, pak si někoho najděte. A budete-li čestný, upřímný a odhodlaný, pak vás při vhodné příležitosti toto Já zavede někam, kde potkáte totéž Já, které vám řekne: "Já jsem tvé vlastní Já.“


Pořád stejná písnička. Musíte udělat jen to a to a pak už na to přijdete. A jestli ne, tak jste se dost nesnažili, nebo jste nebyli připraveni, nebo milion dalších nesmyslů. Celé je to blábolení ze snu. Ze snu o já a Já. Není žádné já ani Já.


Návštěvník píše:Učitel je puzen k tomu, aby hovořil, ale neodpovídá za to, co říká. Prostě žijte jako svobodný člověk, jako neposkvrněný, prázdný člověk. To je nejlepší nauka, kterou člověk může někomu předat. Seďte naprosto tiše. Bez myšlenky. Takové učení je nejlepší - nikdo je nemůže odmítnout a všichni z něj mají prospěch."


Takže učitel neodpovídá za to, co dělá, ale hledač za to odpovídá? Trošku dualita, že?

Moci něco někomu předat jde jen ve snu, ze kterého tenhle mistr mluví.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. dub 2024 20:27:59

Veil tyhle informace předává někomu také ve snu?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 05. dub 2024 8:43:14

Návštěvník píše:Veil tyhle informace předává někomu také ve snu?


Není žádný Veil a nikomu informace nepředává. Všechno se jen zdánlivě děje samo od sebe. Jako film na který se nikdo nedívá. Je to konec "reality" založené na vztahu subjekt - objekt.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 05. dub 2024 12:47:17

Veil píše:
Takže učitel neodpovídá za to, co dělá, ale hledač za to odpovídá? Trošku dualita, že?

Moci něco někomu předat jde jen ve snu, ze kterého tenhle mistr mluví.


Žádná dualita není, ta je jen ve "snu" ale ani žádný sen není. Je jen tohle.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3554
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. dub 2024 12:58:53

Veil píše:
Návštěvník píše:"Zůstaňte tichý. Neexistuje nic, o čem byste měl přemýšlet. Je třeba jen být tichý.
V tichosti, v klidu se Já objeví samo od sebe. To je nejlepší satsang. Nemáte-li důvěru ve své vlastní Já, pak si někoho najděte. A budete-li čestný, upřímný a odhodlaný, pak vás při vhodné příležitosti toto Já zavede někam, kde potkáte totéž Já, které vám řekne: "Já jsem tvé vlastní Já.“


Pořád stejná písnička. Musíte udělat jen to a to a pak už na to přijdete. A jestli ne, tak jste se dost nesnažili, nebo jste nebyli připraveni, nebo milion dalších nesmyslů. Celé je to blábolení ze snu. Ze snu o já a Já. Není žádné já ani Já.


Veil píše:Není žádný Veil a nikomu informace nepředává. Všechno se jen zdánlivě děje samo od sebe. Jako film na který se nikdo nedívá. Je to konec "reality" založené na vztahu subjekt - objekt.


A ta stejná písnička a blábolení ze snu je? Kdo má něčeho dost zažít nebo být připraven?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 05. dub 2024 13:55:47

Návštěvník píše:A ta stejná písnička a blábolení ze snu je? Kdo má něčeho dost zažít nebo být připraven?


Stejná písnička je, že něco musí hledač udělat, aby něčeho dosáhl. To je samozřejmě nesmysl.

Kdo má něco zažít a být připraven? No tím je právě poukazováno na to, jaký nesmysl to je. :)
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků