Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 9:17:41

Ne, ne, ne, ne, ne atd.


To je tvoje připitomnělá mapa negování, tvůj idiotskej koncept vykopčenej vod mistrů z kterýho děláš nějaký "je jen todle"

no pro tebe asi jo, když jsi schopen tvrdit superhovadinu že jsi ničím...


Už jsem ti jasně psal, že koncepty jsou docela užitečné pro "poučenou nevědomost"

zdá se že je to pro tebe moc náročný na pochopení, paradoxy ti prostě nejdou, jde ti jen negování....


Sestavit mapu není zas až tak těžké,

prostě ta mapa je paradoxní, což je něco zcela jiného než to tvoje neti neti,

nebo ukazování prstíčkem jak činí mistři,

nelze totiž znegovat sám sebe sám sebou i když ty se snažíš docela nadšeně, což je občas i obdivuhodný jak do toho furt biješ jak hlavou do zdi...


Pro začátečníky je možná to co píšeš užitečný, jen se tím nesměj tak voblbnout jak se to stalo tobě,

páč nelze sám sebe znegovat,

čím více neguješ sám sebe tím více sám sebe posiluješ,

což ti jde docela dobře...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 9:28:05

. A při odpadnutí té iluze je nad slunce jasnější, že tu žádná iluze nikdy nebyla.


Jedeš to dokola jak básničku, takovej kolovrátek sebevoblbování skrze vizualizace,

proto se radši ani nebudu ptát komu je to nad slunce jasnější,

je naprostý jistý že nikomu kterej nic netvrdí a nepíše jen je mu to nad slunce jasnější....


Ani to pitomý negování neumíš, což je nad slunce jasnější zase mně...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 10:04:32

A vo iluzi fakt nic nevím,

ale vím že je snadné pomocí chtění a nechtění snadno nahradit jednu iluzi jinou iluzí,

a přijde mně, že jsi tedy tu iluzi duality jen nahradil iluzí neduality...

Což zdá se je pro tebe velmi uspokojivé...


To je ale tvůj boj, já s iluzema nemám žádný problém, stejně jako se světem či egem,

tudíž ani necítím potřebu je nějak negovat coby iluzi,

která by mně způsoboval nějaký utrpení, jelikož ani proti utrpení nic nemám...


Nemám ani nic proti idiotům, jsou to prostě jen idioti,

kteří se neustále voblbují svm chtěním a nechtěním...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 06. čer 2022 10:52:13

Vostálník píše:Už jsem ti jasně psal, že koncepty jsou docela užitečné pro "poučenou nevědomost"
zdá se že je to pro tebe moc náročný na pochopení, paradoxy ti prostě nejdou, jde ti jen negování....
Sestavit mapu není zas až tak těžké,
prostě ta mapa je paradoxní, což je něco zcela jiného než to tvoje neti neti,
nebo ukazování prstíčkem jak činí mistři,
nelze totiž znegovat sám sebe sám sebou i když ty se snažíš docela nadšeně, což je občas i obdivuhodný jak do toho furt biješ jak hlavou do zdi...
Pro začátečníky je možná to co píšeš užitečný, jen se tím nesměj tak voblbnout jak se to stalo tobě,
páč nelze sám sebe znegovat,
čím více neguješ sám sebe tím více sám sebe posiluješ,
což ti jde docela dobře...


Pořád jeden o voze, druhý o koze. Nečteš co píšu, nebo to nechápeš. Pro koho je ta mapa? Kdo má kam jít?

Pokusím se mluvit v tvých konceptech, třeba to něco přinese:
Smrt ega není smrt nějaké tvé ošklivé části, není to smrt nějaké vymyšlené osobnosti, co se projevuje tím, jak je jízlivá a ironická a sprostá. Smrt ega je smrt tebe. Nejsi žádným vědomím, nejsi žádným absolutnem. Ty jsi ta překážka, ty, který si myslí, že tu existuje, má život, žije na planetě s názvem Země. Ta entita je iluzorní. Ta není. Ty tu nejsi. Tahle entita slyší "smrt ega" a do konce doufá, že něco ošklivého umře a ona tu bude jako vědomí, nebo absolutno. Tak to ale není. Proto je tak směšné, když se pokouší soustředit, něco dělat, nebo něco nedělat. Ke své smrti jí to nepřiblíží, jen to tu smrt oddaluje.

Je tu jen tohle, ať to nazveš jakkoli. Ale ty tím nejsi. Až když ty nejsi, je možné říct, že vlastně jsi vším, ale není to tak, jak si myslíš. Ty prostě nejsi vším. Ty nejsi. Je jen všechno.
Veil
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 11:08:11

Pokusím se mluvit v tvých konceptech, třeba to něco přinese:
Smrt ega není smrt nějaké tvé ošklivé části, není to smrt nějaké vymyšlené osobnosti, co se projevuje tím, jak je jízlivá a ironická a sprostá. Smrt ega je smrt tebe. Nejsi žádným vědomím, nejsi žádným absolutnem. Ty jsi ta překážka, ty, který si myslí, že tu existuje, má život, žije na planetě s názvem Země. Ta entita je iluzorní. Ta není. Ty tu nejsi. Tahle entita slyší "smrt ega" a do konce doufá, že něco ošklivého umře a ona tu bude jako vědomí, nebo absolutno. Tak to ale není. Proto je tak směšné, když se pokouší soustředit, něco dělat, nebo něco nedělat. Ke své smrti jí to nepřiblíží, jen to tu smrt oddaluje.



To znám, vůbec ale netuším proč mně to píšeš,

to nejsou mé koncepty,

mé koncepty jsou zásadně paradoxní

tudíž ani nestojí na nějaký sračce že ego je překážka či že je ničím, ani na tom, že bys měl či neměl něco dělat,

to je pouze a jen hromada negativistickejch sraček neti neti


S tím nemám nic společnýho, to je tvoje hovno a ne moje....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 11:12:17

. Tak to ale není. Proto je tak směšné, když se pokouší soustředit, něco dělat, nebo něco nedělat. Ke své smrti jí to nepřiblíží, jen to tu smrt oddaluje.


Ale kdepak, to je jen tvoje čuromrdárna,

neumíš paradoxy proto taky píšeš tadle hovna...


PROTO TAKY JE VRCHOLEM TVÝHO BLÁBOLENÍ JEN TO ŽE JSI NIČÍM...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 06. čer 2022 11:12:35

Myslíte že vasany umožní stvoření navenek konající osobu? Sebevědomí projev který má záměr.
salmo1cz.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 11:24:30

Pro koho je ta mapa? Kdo má kam jít?


Ty máš ale starosti,

takže komu je to nad slunce jasnější ???


A už mě neser těmadle debilitama...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 12:02:38

salmo1cz. píše:Myslíte že vasany umožní stvoření navenek konající osobu? Sebevědomí projev který má záměr.


Určitě, ztotožnění s tělem je naprosto spontánní záležitost,

stejně tak jako karma nebo ego,

já to nahlížím naprosto pozitivně, nemyslím si totiž že "bůh" je nějako zlomyslný idot který to stvoření posral,

to jsou náhledy negativistických náboženství kř. a hind. a bud.

je třeba to naopak přijmout, nikoliv negovat...

No ale někdo má prostě takovou karmu, že je jí veden k negování...


Stejně tak i to osvícení je spontánní záležitost, to nemá ego pod kontrolou...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 06. čer 2022 12:08:21

Veil píše:Vtipné také je, že ty návody prostě nejsou úspěšné a nikomu dalšímu se nedaří po nich někam dojít :D, protože ani ten mistr je nepoužil, aby měl zážitek který měl, ale jen se mu to nějak "stalo" a on se to snaží zpětně tu cestu vymodelovat.

Je to zajímavá myšlenka, Veile. Nicméně může se stát, že se to mistrovi podaří vymodelovat naprosto dokonale a tomu, koho s ním láska sjednotí a té cesty se drží, se pak přihodí totéž.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7289
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 06. čer 2022 12:18:13

Jana píše:
Veil píše:Vtipné také je, že ty návody prostě nejsou úspěšné a nikomu dalšímu se nedaří po nich někam dojít :D, protože ani ten mistr je nepoužil, aby měl zážitek který měl, ale jen se mu to nějak "stalo" a on se to snaží zpětně tu cestu vymodelovat.

Je to zajímavá myšlenka, Veile. Nicméně může se stát, že se to mistrovi podaří vymodelovat naprosto dokonale a tomu, koho s ním láska sjednotí a té cesty se drží, se pak přihodí totéž.

:D


Nikdy se mu to nepodaří a každý, komu se to stane a dojde "na konec cesty" pak musí přiznat, že ten návod na to ve skutečnosti neměl žádný vliv, že to celé je jen příběh a připisuje to milosti apod.
Veil
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 12:23:52

Nikdy se mu to nepodaří


Ale ano podaří, jen musí použít paradox...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 06. čer 2022 13:03:37

Veil píše:
Nikdy se mu to nepodaří a každý, komu se to stane a dojde "na konec cesty" pak musí přiznat, že ten návod na to ve skutečnosti neměl žádný vliv, že to celé je jen příběh a připisuje to milosti apod.


Šrí Nisargadatta Maharadž:
"Můj guru mi uložil, abych si hleděl pocitu "Já jsem" a nevěnoval pozornost ničemu jinému. Tak jsem ho poslechl. Neprováděl jsem žádná konkrétní dechová ani meditační cvičení, ani jsem nestudoval duchovní texty. Ať se stalo cokoli, obrátil jsem od toho svou pozornost, a setrvával v pocitu "Já jsem". Může se to zdát příliš snadné, nebo dokonce primitivní. Jediný důvod, proč jsem to dělal byl, že mi to řekl můj guru. A přece to fungovalo!"

Nicméně milostí to v každém případě bylo, zpíval svému guruovi:

Spi, spi, spi Sadguru Siddharámo, jsi čiré Brahman.

Mé srdce je tvou postelí, připravenou pro tebe.
V ruce mám vějíř a budu tě ovívat, takže můžeš klidně spát.

Nabízím ti přikrývku lásky. Přehodím ji přes Tebe. Je pozdě.
Spi nyní ve svém Já.

Jsi tak velký. Svou silou jsi nás probudil z hlubokého spánku. Nyní, jsi tak unaven.
Tak prosím odpočívej sám v sobě, v místě radosti...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7289
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 06. čer 2022 13:11:08

Ovšem, Veile, máš pravdu, že ono probuzení je poznáním, že nic se nestalo, žádná cesta neexistuje, je jen tohle.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7289
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 13:16:03

Pokud bych přistoupil na tvoje "pohádky" čili axiomy,

tak pak bych to měl stejně jako ty,

ale jak sis všimnul, já na ně nepřistupuji,

protože takto se jen vytvářejí axiomy pro štastné sebevoblbnutí...

A to jsem viděl už mnohokráte...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 06. čer 2022 13:30:34



Ano, přebývej v pocitu já jsem, až všechno co zůstane je já jsem. Já je pak bohem. To ale jak jsme si již řekli není finální pochopení.

Jen rychlé hledání mi našlo, že to jeho zůstávat v já taky nebyla finální realizace:
Maharadž také přiřazuje podstatu bytí k vědomí nebo pravému vědění a podle něho se stále jedná o výtažek pěti elementů (zakořeněný ve hmotě). Prohlašuje: "Toto poznání 'já jsem' neboli 'podstata bytí' je plášť iluze, který je přehozen přes Absolutno.Proto poté, kdy je brahma překonáno, je tu pouze Parabrahma, kde není jediná stopa po poznání 'já jsem'." Stav "podstaty bytí" je jasně nedokonalý přechodný stav pochopení, jak je také jasně patrné z Maharadžových následujících slov: Světci a proroci nejprve rozpoznali pocit 'bytí'. Potom meditovali a spočívali v něm a nakonec jej překonali, co vyústilo v jejich konečnou realizaci".

viz: https://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky ... aharadz-1/
Veil
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 06. čer 2022 13:35:47

Vostálník píše:
Říkám, že vše projevené je jen sen.


No jasně, říkat můžeš samozřejmě cokoliv,

ale to že vše projevné je sen je pitomost, tento koncept není popisem toho co je,

ale je příměr nebo podobenství toho, jak je to projevené a co je projevené, co čím je

to není popis skutečnosti ale pouze podobenství....


Tak to je asi zřejmé, že je to jako sen. A že je to sen, nebo jako sen se říká proto, že to není skutečné. Není to jak to pro jedince vypadá. Není to plné, není to z hmoty, je to jen "obraz".

Vostálník píše:A je třeba to podobenství správně pochopit....to že se něco zjevuje a pak mizí neznamená že to není...


Jak říkám, není to takové, jaké to pro jedince vypadá. Není to skutečný svět z hmoty. Není to něco. Není to objekt.
Veil
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 13:57:47

A že je to sen, nebo jako sen se říká proto, že to není skutečné.


No takto to můžeš pochopit pouze povrchně na první záběr,

přičemž jsi vůbec nezanalyzoval jak to bylo "děláno"

z čeho co a proč a kde atd.

Já jsem to četl co jsi o tom napsal, dokonce jsem na to i zde (asi včera ?) i reagoval

Jak říkám, není to takové, jaké to pro jedince vypadá. Není to skutečný svět z hmoty. Není to něco. Není to objekt.


No není a co jako ?

To mně říkáš zcela zbytečně, nebot já nic takového netvrdím
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 06. čer 2022 14:17:06

Veil píše:


Ano, přebývej v pocitu já jsem, až všechno co zůstane je já jsem. Já je pak bohem. To ale jak jsme si již řekli není finální pochopení.

Jen rychlé hledání mi našlo, že to jeho zůstávat v já taky nebyla finální realizace:
Maharadž také přiřazuje podstatu bytí k vědomí nebo pravému vědění a podle něho se stále jedná o výtažek pěti elementů (zakořeněný ve hmotě). Prohlašuje: "Toto poznání 'já jsem' neboli 'podstata bytí' je plášť iluze, který je přehozen přes Absolutno.Proto poté, kdy je brahma překonáno, je tu pouze Parabrahma, kde není jediná stopa po poznání 'já jsem'." Stav "podstaty bytí" je jasně nedokonalý přechodný stav pochopení, jak je také jasně patrné z Maharadžových následujících slov: Světci a proroci nejprve rozpoznali pocit 'bytí'. Potom meditovali a spočívali v něm a nakonec jej překonali, co vyústilo v jejich konečnou realizaci".

viz: https://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky ... aharadz-1/


Ano, jasně, díky, Veile.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7289
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 06. čer 2022 14:33:11

Ano, přebývej v pocitu já jsem, až všechno co zůstane je já jsem. Já je pak bohem. To ale jak jsme si již řekli není finální pochopení.


To Jana stejně nepochopí, stejně jako ty nepochopíš že to tvoje "jsem ničím" také není finální záležitost,

tomu prvému se dá říkat koncetrace, tomu druhému se dá říkat meditace,

ale realizace to není ani jedno a ani druhé....


A oba pak na ty svoje voblbovačky jen dále navěšujete duchovní koncepty aby to bylo vono a dokonalé apd.
Vostálník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků