Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 03. čer 2021 21:57:15

Zdeněk píše:Je opravdové vědomí také z vědomí? Odkud by jinak bylo?


Ono je i neprave vedomi? Mozna je lepsi zmenit nazev, protože vedomi te mate. Co prazdnota, nebo záhada?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » čtv 03. čer 2021 21:59:19

Veil píše:
Zdeněk píše:Je opravdové vědomí také z vědomí? Odkud by jinak bylo?


Ono je i neprave vedomi? Mozna je lepsi zmenit nazev, protože vedomi te mate. Co prazdnota, nebo záhada?

Zeptám se jinak. Máme tu jediné vědomí, které je tu skrze jediné vědomí, neboť samo o sobě neexistuje...?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. čer 2021 22:03:02

Pedriito píše:Děduška Lenin dycky říkal,

„Zvelič pravdu a máš hloupost.“


Někde si to přečet a ted' chce střílet goly. K ničemu jinému mu to přečtené není. :D Žádná zkušenost za tím není. To by se projevoval úplně jinak.

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. čer 2021 23:23:54

Když jsem bylo ještě malým dětským tvarem vědomí, a vše kolem bylo též takové hezky nevinně tvarované,
tak mě každý rok děsně sralo, že jsem neletělo na tábor do Artěku
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. čer 2021 23:50:35

Ale v sedmičce se podařila Poznaň (sedmička tvarem třída a Poznaň tvarem město), a jeli jsme tam tvarem vědomí vlakem.
A rozličné formy příhod vědomí jako vědomí zažívali, jj..
Iluzi třikrát zdar!
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 04. čer 2021 5:53:20

Páni... to je ale kočka. Osvícená? :)

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 04. čer 2021 5:58:26

Veil píše:
Kdo by tvoril realitu? Ty? Ty se ani sam nenadechnes, ani jednu vlastni myslenku nedostanes, ani se o nicem nerozhodnes. Neni zadna osoba, ktera by si mohla neco tvorit. Jen jeden tvori. V jednom. Z jednoho.


Díky. Ano.

Může tady být hluboký sen, hluboká nevědomost, nepoznání Jediného. Pak kde kdo ví, co je na kde kom a kde čem špatně.

Může tady být okamžik prozření a Buddha stvoří dlouhou cestu vedoucí k nápravě a nalezení toho, po čem toužíš.

Může tady být hlubší prozření, a hledajícímu, který se Tě ptá na cestu, můžeš říct - otevři své srdce a beze zbytku mě přijmi, najdeš dokonalost, Lásku, blaho, štěstí, krásu, Božství, království, které hledáš.

Může tady být ultrakrátká cesta, kdy hledajícímu prozradíš, že mu nemáš co dát, protože on sám je tím nejcennějším, co existuje, tím nejdokonalejším štěstím, Božstvím, radostí, Láskou, kterou je možné nalézt.

A může tady být jasno bez cesty - Jsem To, Jsi To, Jsi Já.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » pát 04. čer 2021 7:31:44

Zdeněk píše:Páni... to je ale kočka. Osvícená? :)


Nasvícená a namakeupovaná je hezky. Ale nevim, co říká, chcíp mi asi repráček.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » pát 04. čer 2021 7:33:35

Zdeněk píše:Páni... to je ale kočka. Osvícená? :)


Nasvícená a namakeupovaná je hezky. Ale nevim, co říká, chcíp mi asi repráček.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » pát 04. čer 2021 7:37:16

Pedriito píše:
Zdeněk píše:Páni... to je ale kočka. Osvícená? :)


Nasvícená a namakeupovaná je hezky. Ale nevim, co říká, chcíp mi asi repráček.

To co Veil. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 7:56:54

salmo1cz. píše:
Veil píše:
salmo1cz. píše:Já chápu co chce prof.Rak říci, ale k tomu je ještě hodně dlouhá cesta.


Chacha. Obrovsky dlouha cesta. Mas to primo pred nosem. Videl jsi nekdy neco mimo sve vedomi? Jak vis, ze neco takove existuje, kdyz to neni v tvem vedomi? Jen tomu veris. Ale zadny dukaz mi nemuzes dat. Proc tomu teda veris?

Jasně já nemám potřebu dávat nějaký důkaz.Pokud věříš, že to co nevidíš nebo nevnimaš neexistuje pak hodně štěstí.
Bez ironie.


Nejen tak. Nejen že svět neexistuje. Neexistuješ ani ty. Ani já. Je jen To.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 7:58:06

Návštěvník píše:
Veil píše:A pozor, ted prijde gol. I vase telo ke jen jevem ve vedomi. I vase myslenky. Vsechno je jen jevem ve vedomi. Kazdy jev ve vedomi, je ale stvoren jen z vedomi.


:D
Ty si fakt myslíš, že píšeš nějaké novinky?
A pořád se nosí voda a štípe dříví...

:)


Píšu jen co je zjevné. Přesto tu je tolik nesouhlasu.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 8:05:09

Návštěvník píše:
Veil píše:
Návštěvník píše:Takže, když porazím strom a udělám si z jeho dřeva stůl, tak ten stůl není ze dřeva toho stromu? :what:


Haha. Jaky strom? Ja videl jen stromy z vedomi. Najdi mi opravdovy strom, ktery nebude z vedomi.


To je přece úplně jedno, jak nazveš to, z čeho je. Z vody si stůl neuděláš, i když obojí je vědomí nebo hmota - jedno, jak to nazveš. 8)


Neříkám, že hmota se má přejmenovat na vědomí. Celý koncept fyzického světa a oddělenosti individuí jednajících dle vlastní svobodné vůle je kompletně iluzorní. Myšlenka i stůl i nebe i hvězdy i celý vesmír je jen prázdnota, iluze promítaná stejné prázdnotě, ze které sestává.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 8:09:49

Zdeněk píše:Páni... to je ale kočka. Osvícená? :)



Nikdo není osvícený. Všechno je osvícené. Tohle už je ono. Není tu žádná Lisa, která by byla osvícená. Je jen osvícení.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. čer 2021 8:56:32

Veil píše:Nikdo není osvícený. Všechno je osvícené. Tohle už je ono. Není tu žádná Lisa, která by byla osvícená. Je jen osvícení.


Není to všechno co píšeš o osvícení jen pomatená iluze?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3552
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 9:25:57

Veil píše:
Neříkám, že hmota se má přejmenovat na vědomí. Celý koncept fyzického světa a oddělenosti individuí jednajících dle vlastní svobodné vůle je kompletně iluzorní. Myšlenka i stůl i nebe i hvězdy i celý vesmír je jen prázdnota, iluze promítaná stejné prázdnotě, ze které sestává.


No a? Koho tím chceš ohromovat, když podle tebe tady nikdo takový není? :D

Když se pustí ten koncept "iluze", může se to osvítit. Takový malý tip.

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 9:30:54

miroslav píše:
Veil píše:Nikdo není osvícený. Všechno je osvícené. Tohle už je ono. Není tu žádná Lisa, která by byla osvícená. Je jen osvícení.


Není to všechno co píšeš o osvícení jen pomatená iluze?


:D
Ale je z toho celý nadšený, tak proč mu to brát. Mír a klid ale za tím není. Jen touha ohromovat ostatní - samozřejmě iluzorní ostatní. :D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. čer 2021 9:33:45

Veil píše:
Nikdo není osvícený. Všechno je osvícené. Tohle už je ono. Není tu žádná Lisa, která by byla osvícená. Je jen osvícení.


Tyhle poučky tady všichni známe. Ty sis je zřejmě právě někde přečetl a máš pocit, že jsi objevil Ameriku.

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 9:35:51

miroslav píše:
Veil píše:Nikdo není osvícený. Všechno je osvícené. Tohle už je ono. Není tu žádná Lisa, která by byla osvícená. Je jen osvícení.


Není to všechno co píšeš o osvícení jen pomatená iluze?


Vše co píšu není ono. Nejde to trefit, nejde to vyjádřit. Může to znít pomateně, může to znít jakkoli. Ale i tvůj odsudek o tom, jak pomatené, hloupé, zmatené to je, není tvůj odsudek. I to je Ono. Nemůžeš ovlivnit, jaký názor si na co uděláš, protože to není tvůj názor. Nejsi ani ty. :)
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 04. čer 2021 9:37:20

Návštěvník píše:
Veil píše:
Neříkám, že hmota se má přejmenovat na vědomí. Celý koncept fyzického světa a oddělenosti individuí jednajících dle vlastní svobodné vůle je kompletně iluzorní. Myšlenka i stůl i nebe i hvězdy i celý vesmír je jen prázdnota, iluze promítaná stejné prázdnotě, ze které sestává.


No a? Koho tím chceš ohromovat, když podle tebe tady nikdo takový není? :D

Když se pustí ten koncept "iluze", může se to osvítit. Takový malý tip.

:)


Já nechci nic. Ono zdánlivě chce něco. Nemůže se to osvítit. Je to už zcela osvícené. :)
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků