Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 15. říj 2022 12:33:03

To jsou všechno koncepty. Dokud je tu zážitek lokalizace, dokud je tu zážitek já jsem, dokud to vypadá poznatelné, je tu zážitek vlastníka toho. Ale vlastník je také jen koncept.


Správně ty sráči,

ovšem to že jsi ničím je opět jen koncept a opět jen nějaký stav ega,

který popisuješ víceméně správně,

ovšem jaksi to nemá vůbec nic společnýho s osvícením...

Skutečnost je nepopsatelná.


Všechno je popsatelné,

takže jen sereš nesmyslná hovna,

a navíc sám popisuješ jak jeblej pitomec jakáže je to krása...

Takže tady neser hovna, jinak tě opět pošlu to prdele,

už jsem tě na todle neupozornoval jen já ale i Miroslav...


Tak jaká potom možnost? I když si jedinec myslí, že se rozhoduje, jestli zvedne ruku, nebo jí nezvedne, ve skutečnosti to tak není. I když ten proces bude dělat co nejpomaleji a říkat si co při tom zažívá a kde je to rozhodování, stejně to mine. Bylo by to třeba nějak takhle: "Teď přichází myšlenka: "Mohl bych zvednout ruku". Teď přichází myšlenka: "Mohl bych jí také nezvednout a tím dokázat, že mám možnost volby.". Další myšlenka: "Tak já jí nezvednu.". Další myšlenka: "Možná jsem jí měl zvednout". To rozhodnutí samotné ale ten jedinec nedělá. Jen se to vše děje a to včetně následné myšlenky: "No vida, zvedl (nebo nezvedl) jsem ruku. To jsem udělal já. Taky jsem nemusel.". Celé je to děj. Žádná vlastní vůle v tom není.


To víš že ne,

jen je v tom ta vlastní karma která to jaksi řídí,

takže holt někteří prostě uváznou v ničem,

a to na tak dlouhou dobu,

dokud ten stav "klidu" postupně nerozpustí tu karmu...

A pokud budeš srát hovna že být ničím je stav osvícení, tak to tam uvázneš na hodně dlouhou dobu,

páč na to přiblble zaměřuješ pozornost jak pitomý jelito...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 15. říj 2022 12:52:21

Jo a kdybys náhodou nevěděl co je to karma,

a zase jako obvykle jsi trpěl svojí vyjebanou potřebou psát vo nějaký neexistenci a konceptech či pohádkách,

tak tě už dopředu ty zkurvenej pitomče upozornuji,

že karma je právě ta "sevřená energie"

a to nejen v oblasti pocitů (to pak jeden blbne z krásy)

a nejen v oblasti mysli (to pak jeden blbne z konceptů)

ale především jde o příčinné čili karmické tělo...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 15. říj 2022 12:55:47

PS.

(to pak jeden blbne z toho že je ničím, láskou, vědomím apd)
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 15. říj 2022 13:30:57

Samozřejmě je vše předivo TO a nic mimo není.Vše co pojmenujeme jsou nakonec jenom koncepty, více méně někdy i pohádky.
Není ale třeba upadat do nějaké letargie i když je sebevědomí upředeno, neznamená to že není.
Panáček na plátně si začne žít vlastními políčky na plátně... zázrak.Já jsem to nevymyslel, nemusím to řešit a tak si dělám další a další políčka.
Vnímám odkud a kam to směřuje, jako jedinci i jako společenstvo.
Vše osvícené ale není, pokud by bylo celé by to nefungovalo.Vládla by stagnace.
salmo1cz.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 15. říj 2022 13:57:24

Veil píše:
Není důvod se omlouvat, proto tu to sdílení je. Já nic nevím, ale pokusím se odpovědět.


Když nic nevíš, tak proč se přesto pokoušíš "odpovědět"? Co tě k tomu vede?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3495
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tři svišti » sob 15. říj 2022 14:08:26

:D :D :D
Tři svišti
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tři svišti » sob 15. říj 2022 14:14:41

miroslav píše:
Veil píše:
Není důvod se omlouvat, proto tu to sdílení je. Já nic nevím, ale pokusím se odpovědět.


Když nic nevíš, tak proč se přesto pokoušíš "odpovědět"? Co tě k tomu vede?

To bude empatická láska, která přesahuje i nevědění :D
Tři svišti
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 15. říj 2022 14:31:08

Veil píše:
Jana píše:Veile, omlouvám se, že Ti budu chvíli vyprávět pohádky.


Není důvod se omlouvat, proto tu to sdílení je. Já nic nevím, ale pokusím se odpovědět.


Díky

Jana píše:Nejsem nic, co by bylo ve vědomí od čehokoliv odděleno. Nejsem nic, co by se dalo popsat slovy. Ani tělo a ani žádná myšlenka. Asi je to jedna z nejvíc osvobozujících věcí, co se dá na duchovní cestě potkat. Nejsme ničím, co by mohla jakákoliv myšlenka zranit. Nejsme ničím, v čem by mohl být zažíván strach, ke kterému ve skutečnosti s tímhle poznáním neexistuje vůbec žádný důvod...


Tedy je tu naděje, že existuješ jako něco mystického, na co nejde ukázat. Jde to vysvětlovat z mnoha různých úhlů a začít kdekoli a stejně to vždy vede k tomu, že tohle je nepoznatelné. Říkáš, že nejsi tělo ani žádná myšlenka. Ale to je už samo o sobě obrovské zjednodušení a ve skutečnosti to nemůže být takhle řečeno. Abys něco takového mohla říci, musela bys totiž vědět, co je tělo, nebo myšlenka.

Proč by tady tohle poznání nemohlo být? Je možné prohlédnout mysl, rozpoznat, že myšlenky nejsou ničím skutečným, že představa není nic skutečného, může tu být poznání, že mysl je prázdná a to, co jsem, se nemění. Může tady být i poznání, že tělo ve skutečnosti je složeno jen z potravy, a i když se od narození po smrt stále mění, to, co jsem, to nijak neovlivňuje, jsem stále totéž. Může tady dokonce být i vhled do různých inkarnací a s tím i poznání, že to, co se narodilo, zemřelo, měnilo těla, se nikdy nijak nemění.

Víš to koncepčně, že tělo má končetiny, funguje v něm nějaký systém chodu krve, potravy, dýchání atd., že myšlenka tě najednou přepadne a ostatní jí "neslyší", tedy je to něco (asi) nehmotného - to všechno jsou koncepty.


A může tady být i vhled - ne vjem skrz smyslové orgány - ale přímo, že absolutně všechno, co existuje, má stejnou kvalitu vědomé existence.

Je tady jen bezbřehá existence všeho co je, která je láskou, blahem, štěstím, krásou. Vědomá existence. Vědomí.


Říkáš vědomá existence, ale to je zase jen koncept. Jak víš, co je existence a co znamená vědomé?


Prázdná mysl, ve které je jasné, že myšlenky nejsou ničím, nedokáže zaclonit, čím existence ve skutečnosti sama o sobě je. Bytí = vědomí = blaho. Tohle je tady právě to tohle, které je stále stejné a které je vším, co je. Mysl to nezkresluje. Ani připoutanost k smyslovým vjemům to nezkresluje. Jakýpak koncept, je to to jediné skutečné, co je. Existence je blahem, proto nemůže být jiná než vědomá. Bez vědomí by blaho nebylo vědomé.

Že si toho je někdo vědom je opět koncept.

To si tam přidáváš navíc. O něčem takovém nebyla řeč. Není v tom žádná oddělená izolovaná individualita. Je to jedno jediné Bytí, které je vědomé.

Je ve mně možnost uvědomovat se ve vědomí jako to, co s Tebou mluví. Ta kvalita v Tobě, je stejná, jako kvalita ve mně.


Ale to popisuješ jen to, co se zdánlivě děje. Ta možnost ve skutečnosti není žádná možnost. Nemá to druhou alternativu. To co se zdánlivě děje nemá nějakou jinou realitu, kdy se to mohlo stát jinak. Tak jaká potom možnost? I když si jedinec myslí, že se rozhoduje,...

Zase si tam přidáváš něco, co nepíšu. Je tady možnost, že prší nebo svítí sluníčko. Myslíš si, že jedinec si myslí, že se rozhoduje, jestli bude pršet nebo svítít?

Nicméně nemůžu o sobě tvrdit, že jsem láska, která je vším, že jsem vědomím, které vše obsahuje. Fakticky, když se já jakožto subjekt přiblížím k lásce jako k objektu, tak v ní mizím, nejsem a zůstává jen láska, blaho, štěstí, krása, vědomá existence, vědomí...


To jsou všechno koncepty. Dokud je tu zážitek lokalizace, dokud je tu zážitek já jsem, dokud to vypadá poznatelné, je tu zážitek vlastníka toho. Ale vlastník je také jen koncept. Skutečnost je nepopsatelná. A zvláštní na tom je, že ta sevřená energie se může uvolnit a pak je naprosto jasné, zcela očividné, nepochybné, že tu ten vlastník nikdy nebyl. Od začátku to byl jen koncept. Ale i to je co se zdánlivě děje.

A do třetice, kde jsi vzal vlastníka?

To, co jinak píšeš, nevyvracím. To že nejvyšší level, který je jedinou skutečností, je nepopsatelný, Ti nevyvracím.

Momentálně to líp popsat neumím. Ale je možné, že to někdo dokáže líp a moc ráda si to přečtu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6989
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 15. říj 2022 15:32:38

Vostálník píše:
Proč by tady tohle poznání nemohlo být? Je možné prohlédnout mysl, rozpoznat, že myšlenky nejsou ničím skutečným, že představa není nic skutečného, může tu být poznání, že mysl je prázdná a to, co jsem, se nemění.


To je právě to tvý fantazírování a nechápání duchovních textů,

myšlenka samozřejmě není nic neskutečného,

nýbrž je to modifikované Vědomí v pohybu,...



Sat-čit -ánanda není žádný pohyb, je to pořád stejné.
Vizi pohybu vytváří mysl. Musí v tom být představa minulosti a představa budoucnosti, aby se to jevilo jako pohyb. Přičemž minulost a ani budoucnost není skutečností.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6989
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 15:59:01

Vždyť je to jednoduchý. Co furt ohledávat ze všech stran? Což už není několikanásobně ohledáno, těmi co ohledávají?
To je jak ten jeden když šplhal na horu, a jak byl rozjetej, tak přepad přes vrchol v domění, že furt stoupá, ale v reálu už si to šinul z druhý strany dolů...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 16:10:39

To je jak vočuchávat pořád stejný hovno, zleva, zprava, zespoda, zvrchu, v jemných úhlech mezi...
Furt bude něco k vočuchávání.. přitom je to řečeno jasně, "jsi átman".. a odtud vše počíná.. i končí.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 16:30:49

Otec (Bůh) - syn (Vědomí) - duch svatý (Šakti).. Brahman (Átman) - Projev (Mysl) - Energie (Projev)...
Tělo člověka - schopnost vnímat. Žádná filozofie to nezaokrouhlí, žádná nauka to nevytříbí. Ani advaita.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 16:40:46

Jsi tu a vnímáš, tak hobluj, ať to k něčemu je! Nikoliv k ničemu.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 17:07:39

Nejde o život a nejde o smrt, to jsou jen bratr a sestra.. Nejde o to žít věčně, což je myšlenka.
Jde jen o jedinou věc... Sebrat veškerou pozornost, co jsi tomu dění kolem dala, a obrátit ji na "já"..
Že se nenacházíš? To je dobře. Není já jako já.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 15. říj 2022 17:26:41

Jana píše:A může tady být i vhled - ne vjem skrz smyslové orgány - ale přímo, že absolutně všechno, co existuje, má stejnou kvalitu vědomé existence.


Neříkám, že nemůže. Tohle se může jevit jakkoli. Z pohledu toho co říkám pak záleží na tom, kdo má nějaký vhled. Na konci je to ale všechno pořád tohle.

Jana píše:Prázdná mysl, ve které je jasné, že myšlenky nejsou ničím, nedokáže zaclonit, čím existence ve skutečnosti sama o sobě je. Bytí = vědomí = blaho. Tohle je tady právě to tohle, které je stále stejné a které je vším, co je. Mysl to nezkresluje. Ani připoutanost k smyslovým vjemům to nezkresluje. Jakýpak koncept, je to to jediné skutečné, co je. Existence je blahem, proto nemůže být jiná než vědomá. Bez vědomí by blaho nebylo vědomé.


Vidíš, a to je právě něco, co nemůžeš vědět. Říkáš o tomhle soudy, ale ty tohle nemůžeš znát. Všechno co si o tom myslíš, je tohle. Říkáš mysl? Tak mi jí ukaž. Kde je? Říkáš vědomí, já slyším limit. Říkáš vhled, ale vhled neznamená, že víš co tohle je. I kdyby sis byla na miliardu procent jistá, i kdybys řekla jestli mám pravdu ať spadne obloha a moře shoří a hned se to stalo - nic to neznamená. Tohle je sen. Dělá si to co chce. Nemá to žádná skutečná pravidla.

Jana píše:To si tam přidáváš navíc. O něčem takovém nebyla řeč. Není v tom žádná oddělená izolovaná individualita. Je to jedno jediné Bytí, které je vědomé.


A já říkám, že vůbec ne. Nemůžeš o tom říct, že je to vědomé. Nemůžeš o tom říct nic. Aspoň ne pravdivě. Tohle si nikdo neuvědomuje. Tohle je prostě samo sebou.


Zase si tam přidáváš něco, co nepíšu. Je tady možnost, že prší nebo svítí sluníčko. Myslíš si, že jedinec si myslí, že se rozhoduje, jestli bude pršet nebo svítít?


Ve skutečnosti tu nikdy není žádná jiná možnost, než to co se zdánlivě jeví. Když jsi šla na rozcestí doleva, nemohla jsi jít jinudy. Čímž neříkám, že je to předpovězené předem. Nikdy tu nejsou ani opozita. Vždy je to jen to co se zdánlivě jeví.


To, co jinak píšeš, nevyvracím. To že nejvyšší level, který je jedinou skutečností, je nepopsatelný, Ti nevyvracím.


Nepíšu o nejvyšším levelu jako o nějaké zvláštní kvantové realitě, kterou nikdo nevidí a v ní je všechno energie nebo prázdnota. Tohle je ono. To co právě "vidíš". To je nejvyšší level. To je to jediné co je.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 17:32:27

Nepíšu o nejvyšším levelu jako o nějaké zvláštní kvantové realitě, kterou nikdo nevidí a v ní je všechno energie nebo prázdnota. Tohle je ono. To co právě "vidíš". To je nejvyšší level. To je to jediné co je.

Jakto že zas takhle kurvíš svou nedílnost? Jakto že, sis vědom nějakého vyššího levelu? Ty jsi zkrátka sebelhář.. a vrána k vráně sedá.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 17:39:04

Joshi by tě měl nakopat do prdele.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 15. říj 2022 18:19:29

Z toho, co jsi tu předved, se učíš, páč se chystáš učit, možná už učíš. Zajímají tě reakce, defakto psychologie. Nejde ti o to, někomu pomoci. Jde ti o kariéru - ega. Toho příběhu, viď. Nasrat.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 15. říj 2022 18:33:02

Veil píše: Tohle je ono. To co právě "vidíš". To je nejvyšší level. To je to jediné co je.

Takže to, co právě "vidí" Jana je to jediné, co je?
A to, co právě vidíš ty nebo někdo jiný, to je co?

Hele nic nevíš a furt něco vysvětluješ. Proč raději po pravdě neřekneš, že o tom nic nevíš?
Totéž Jana. Taky nic neví, ale namele toho požehnaně.
K čemu je to dobré?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3495
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 15. říj 2022 18:33:25

Pedro píše:
Nepíšu o nejvyšším levelu jako o nějaké zvláštní kvantové realitě, kterou nikdo nevidí a v ní je všechno energie nebo prázdnota. Tohle je ono. To co právě "vidíš". To je nejvyšší level. To je to jediné co je.

Jakto že zas takhle kurvíš svou nedílnost? Jakto že, sis vědom nějakého vyššího levelu? Ty jsi zkrátka sebelhář.. a vrána k vráně sedá.


Možná kdyby sis to přečetl pořádně... To je nejvyšší level. To je to jediné co je.
Veil
 
Příspěvky: 1477
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků