Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » úte 19. pro 2023 16:16:28

Pedro, že je rak :-)))))))
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 07. bře 2024 9:58:41

Tazatel: Zmínila jsi někoho jménem Tony Parsons, možná bys nám mohla říct víc?

Alexis: Jak toužení a hledání v příběhu pokračovaly, ona našla různé buddhistické učitele, swami, jogíny, guruy různých tradicí a linií a nelinií, však víš, Osha, pak objevila Eckharta Tolleho a Ruperta Spiru a všechny ty další učitele, a to všechno bylo velmi podnětné a milé a velmi velmi zajímavé, a pak tohle tělo objevilo někoho se jménem Tony Parsons, který doručuje zprávu tak radikální, že není možné jí porozumět, nebo jí pochopit. Nemůže být naučena, protože je koncem poznání. Poznání je dualitou, a to je část, která je nepochopitelná. Poznání předpokládá poznávajícího a něco, co je poznáváno, což je dualitou. Tedy o čem je nedualita je ne-vědění, je to mimo polaritu vědění a poznání. Proto nemůže být naučena, může být na ní jen poukazováno dualistickými slovy.

Tazatel: Ok, tak jak se dotkneme této energie, o které mluvíš?

Alexis: Takže to my, které se chce dotknout té energie, je hledání, což je hledání konce hledání, což je sladké a nevinné… Tohle energetické stažení „já“ a oddělení, které zažívá samo sebe jako oddělené od všeho ostatního, je iluzí. A ta iluze „já“ nemůže vidět skrz sama sebe. Nemůže vidět samo sebe jako iluzi. Nemůže znát nic kromě té iluzorní nátury. Ale nějak, ať už spontánně, při procházce parkem, jako to bylo co se zdánlivě stalo v případě Tonyho těla, nebo v depresi, jako u pana Tolleho, nebo u dalších bytostí, může nastat tohle „Pfffff“, odvátí, kompletní spontánní exploze, a to je konec pocitu já v těle, zažívajícího svět tam venku. Pak je jen všechno. (…)

Tazatel: Eckhart říká, že jsme ve skutečnosti vědomím.

Alexis: Tahle zpráva je dost radikálně odlišná od toho, což je v pořádku, je to, jaké to je. Pokud jde o tuhle zprávu, vědomí je dualitou, a to je velmi provokativní, radikální a nepochopitelné, protože dokud je tu vědomí, bude tu někdo, kdo je zdánlivě vědomý a něco, čeho si je vědomý. A to je dualita. Vědomí, slovo vědomí v angličtině znamená vědět, je to poznávací kvalita, nebo poznávací přítomnost – přítomnost, vědomí – znamená to, že je tu entita, která si je něčeho vědomá, tedy subjekt-objekt realita. To je dualita. Když já odpadne, není už žádné vědomí. Je jen jednoduše co je. Zdánlivě. Jen co se děje.

Tazatel: Dobře, ok a doporučila bys nějaké duchovní učitele, nebo průvodce, kteří se toho více dotýkají, od kterých bychom se mohli učit?

Alexis: Kvůli tomu, co jsem právě říkala, nedualita nemůže být naučena, protože je to už tohle. Už je to tím, co je. Učení předpokládá, že někam jdeme, že je něco nekompletního a někdo se může naučit, jak být kompletní a to je také dualismus. Takže tahle neduální zpráva říká, že všechno už je kompletní, úplné, naplněné a dokonce dokonalé, i přes zdánlivé "jevení se" nedokonalosti, nedostatku, separace, což je pořád úplnost jevící se tak. Někteří učitelé s tím budou totálně nesouhlasit, protože tohle prostě odhazuje každou jednolivou kartu, kterou "já" má, aby zachovalo samo sebe, protože všechno co zná, je oddělení a bojí se nevědění, to je největší strach já - nevědět, což je smrt.
Tahle zpráva se zdánlivě v poslední době rozšiřuje, máte Tonyho Parsonse, první tělo, které komunikovalo tímto způsobem za posledních cca 50 let. Od něj to pak byl Jim Newman, Kenneth Madden, Naho, Andreas Müller a pár dalších, jak lidé začínají "odpadat" a tahle zpráva je víc a víc populární, ale pro já je to strašně nepopulární, protože to "já" naprosto nic nedává. Pro "já" to nemá absolutně co nabídnout. Žádné učení, žádná cesta, žádná praxe, protože to říká, že tohle už je úplné. Jedna poslední věc, můžeš vidět v minulosti, když vystopuješ zpět určité svaté, guruy, mistry, swami, učitele, lámy, rinpoche, kněze atd., můžeš vidět, že určité svaté písmo na tohle zdánlivě ukazuje, ale co se pak stane je, že spousta lidí si to přečte, nesprávně si to vyloží a změní to v učení, které je možné aplikovat na to, abychom udělali život více kompletním, a tehdy se to zase stane dualitním. Takže je to zdánlivá konstantní bitva (smích).

Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Malý mnich a jeho začátky; Harry Farra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. bře 2024 10:37:50

Kdo je Alexis?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » čtv 07. bře 2024 12:35:17

Alexis Karpouzos má několik názorů na univerzální vědomí:

Hlavní učení mysticismu je, že Všechno je Jedno, zatímco z hlediska racionalismu je vesmír Mnohočetný.
Podstata mystické tradice není konkrétní filosofický systém, ale jednoduché uvědomění si, že duše jakékoliv jednotlivé existence je totožná s Absolutnem.
Mysticismus směřuje k Prázdnotě Nuly, zatímco racionalismus směřuje k identifikaci s Nekonečnem Všeho.
Na základě ontologie vyplývající z moderní fyziky je Jedno také Mnohočetné a Mnohost je také Modul, také Prázdné a Všechno jsou komplementární aspekty jediné a nedělitelné reality.
To znamená, že mysticismus a racionalismus jsou dvě strany Kosmického Myšlení, které se vyjadřuje prostřednictvím vědomí.
Tyto názory jsou založeny na jeho díle “Universal Consciousness” (Univerzální vědomí)

Z jeho pohledu je správně obojí, co říkají kompromisní i nekompromisní neučitelé.


Obrázek
UNIVERZÁLNÍ VĚDOMÍ - ALEXIS KARPOUZOS

A nebo může být Alexis tahle slečna youtuberka:


Tady bych řekla, že hlubší poznání toho, o čem mluví mystici jako o nejvyšší pravdě, ještě nebude úplné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 07. bře 2024 14:11:19

Jana píše:Alexis Karpouzos má několik názorů na univerzální vědomí:


Názorů na univerzální vědomí může mít kolik chce. Je to jako mít názory na jednorožce, protože žádné univerzální vědomí neexistuje. Je to jen pohádka pro hledače, která byla vytvořena takto:

můžeš vidět v minulosti, když vystopuješ zpět určité svaté, guruy, mistry, swami, učitele, lámy, rinpoche, kněze atd., můžeš vidět, že určité svaté písmo na tohle zdánlivě ukazuje, ale co se pak stane je, že spousta lidí si to přečte, nesprávně si to vyloží a změní to v učení, které je možné aplikovat na to, abychom udělali život více kompletním, a tehdy se to zase stane dualitním. Takže je to zdánlivá konstatní bitva (smích).


Tady bych řekla, že hlubší poznání toho, o čem mluví mystici jako o nejvyšší pravdě, ještě nebude úplné.


Jistě, že bys to řekla. Protože neumíš pochopit, o čem se tam mluví. Všechno co píšeš, je z pozice poznání.

Poznání je dualitou, a to je část, která je nepochopitelná. Poznání předpokládá poznávajícího a něco, co je poznáváno, což je dualitou. Tedy o čem je nedualita je ne-vědění, je to mimo polaritu vědění a poznání. Proto nemůže být naučena, může být na ní jen poukazováno dualistickými slovy.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » čtv 07. bře 2024 15:05:38

Veil píše:může být na ní jen poukazováno dualistickými slovy.

Nemůže na ní být poukazováno dualistickými slovy.

Ani nemůže být poukazováno, že na ni nemůže být poukazováno dualistickými slovy.

Resp. může, jako ta "zdánlivá bitva".
Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Mudrc » čtv 07. bře 2024 18:13:10

Jana, má tohle zakázáno sledovat:



a i když, její reakce budou ignorovány.

A ty tu máš Veile, 400 stránek. Furt meleš jenom o tom.

A co tam máš jinýho.
Mudrc
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 08. bře 2024 6:37:54

Veil píše:
Jana píše:Alexis Karpouzos má několik názorů na univerzální vědomí:


Názorů na univerzální vědomí může mít kolik chce. Je to jako mít názory na jednorožce, protože žádné univerzální vědomí neexistuje. Je to jen pohádka pro hledače, která byla vytvořena takto:

můžeš vidět v minulosti, když vystopuješ zpět určité svaté, guruy, mistry, swami, učitele, lámy, rinpoche, kněze atd., můžeš vidět, že určité svaté písmo na tohle zdánlivě ukazuje, ale co se pak stane je, že spousta lidí si to přečte, nesprávně si to vyloží a změní to v učení, které je možné aplikovat na to, abychom udělali život více kompletním, a tehdy se to zase stane dualitním. Takže je to zdánlivá konstatní bitva (smích).


Je tady možné samotné čisté uvědomění bez jakýchkoliv představ, že JE to co JE. Je možné tomu říkat všelijak Jsoucno, Bytí, Láska, Bůh, Absolutno, Brahma... A tohle, co JE, je vším , co JE. Tudíž je možné poznání, že tohle všechno je Absolutno, Láska. Nebo jak říkají Mudrcové - "Láska je vším." Bez uvědomění by nemohlo být to, že tohle JE, vědomé.

Proto Mudrcové říkají, že pravda je sat-čit-ánanda, to znamená, že Bytí=Vědomí. Pozor, neplést si univerzální vědomí (nedotčené iluzí osobní mysli) s osobním vědomím, o kterém mluví ta youtuberka. Univerzální vědomí je projevem absolutna.

Při zkoumání, čím všechno to, co je, je bez zkreslením tím, jak se to jeví skrz osobní mysl, smyslové vnímání, zjistíme, že to je prázdné, není to nic.

Proto podle Mudrců moudrost říká: "Nejsem nic". Tohle je zřejmě poznání i té youtuberky.

To, co jsme-nejsme je však ještě drobátko z hlubšího zdroje. Uvědomění neexistence přesahuje veškerou existenci (tudíž i vědomí), tady nemůže být řeč ani o vědomí.

Ale s uvědoměním, že je vědomé, že "tohle je", tak absolutní vědomí není možné popírat, protože to je jedno a to samé.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. bře 2024 7:59:45

Jana píše:Je tady možné samotné čisté uvědomění bez jakýchkoliv představ, že JE to co JE.


To je možné jen ve snu. Pořád nerozumíš tomu, že pokud by bylo jakékoli uvědomění, pořád by to byla dualita (uvědomění/neuvědomění, uvědomění/co je uvědoměno).

Jana píše:Tudíž je možné poznání, že tohle všechno je Absolutno, Láska. Nebo jak říkají Mudrcové - "Láska je vším." Bez uvědomění by nemohlo být to, že tohle JE, vědomé.


Mudrcové se pletou a je toho plné celé tohle vlákno. Co říkají mudrcové je pořád sen. Není žádné poznání. Jakékoli poznání je dualita. Stejně jako je jakékoli „vědomé“ dualita. Kdyby bylo pravda co říkáš, nemohlo by být pravda tohle:
nedualita nemůže být naučena, protože je to už tohle. Už je to tím, co je. Učení předpokládá, že někam jdeme, že je něco nekompletního a někdo se může naučit, jak být kompletní a to je také dualismus. Takže tahle neduální zpráva říká, že všechno už je kompletní, úplné, naplněné a dokonce dokonalé, i přes zdánlivé "jevení se" nedokonalosti, nedostatku, separace, což je pořád úplnost jevící se tak. Někteří učitelé s tím budou totálně nesouhlasit, protože tohle prostě odhazuje každou jednolivou kartu, kterou "já" má, aby zachovalo samo sebe, protože všechno co zná, je oddělení a bojí se nevědění, to je největší strach já - nevědět, což je smrt.

Proto Mudrcové říkají, že pravda je sat-čit-ánanda, to znamená, že Bytí=Vědomí. Pozor, neplést si univerzální vědomí (nedotčené iluzí osobní mysli) s osobním vědomím, o kterém mluví ta youtuberka. Univerzální vědomí je projevem absolutna.


Není žádné vědomí. Univerzální, neuniverzální, prostě žádné. Celé je to výmysl mistrů, jak pojímat sen, ve kterém se plácají. Sat-čit-ánanda je přesně ten samý sen. Copak není jasné, že by to byla pořád dualita?

Při zkoumání, čím všechno to, co je, je bez zkreslením tím, jak se to jeví skrz osobní mysl, smyslové vnímání, zjistíme, že to je prázdné, není to nic.


Jasně a zjistíš to tak, že si přečteš citace mistrů a pak o tom přemýšlíš. A pak ti rupne v hlavě a všechno je pro tebe prázdné. Tady se mluví o něčem zcela jiném. Není žádná osobní mysl a není žádné smyslové vnímání. To je pořád naprostý sen, kde „platí“ (ve skutečnosti neplatí) všechny tyhle vyčtená moudra.

Proto podle Mudrců moudrost říká: "Nejsem nic". Tohle je zřejmě poznání i té youtuberky. To, co jsme-nejsme je však ještě drobátko z hlubšího zdroje. Uvědomění neexistence přesahuje veškerou existenci (tudíž i vědomí), tady nemůže být řeč ani o vědomí.


Moudrost říká "nejsem nic" je blábol. Není žádný hlubší zdroj. Není žádná existence a žádné vědomí. Je opravdu tak těžké porozumět pojmům dualita - nedualita?

Ale s uvědoměním, že je vědomé, že "tohle je", tak absolutní vědomí není možné popírat, protože to je jedno a to samé.


Pořád stejná snová oblbovačka. Uvědomění je dualita. Vědomé je dualita. "Tohle je" je dualita. Absolutní vědomí je výmysl.

Já je iluzí, takže nikdo není. Proto nemůže být nic dosaženo a proto nic nebylo ztraceno. Je to tenhle pocit „Já jsem“ a „jsem nenaplněný“, který nemá žádný obsah, to je ten sen, to je iluze. A nemůže být nahrazen „Mnou, který to vidí, nebo který se stal osvíceným“. To je souboj, který nejde vyhrát. Nikdy nebude vyhrán. Nikdy nebude někdo, kdo to pochopil.
Andreas Müller
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 08. bře 2024 9:24:33

"Všechna tato učení, doporučení a předpisy se snaží poskytnout hledajícímu odpovědi na to, co je nepoznatelné, a způsoby, jak najít to, co se nikdy neztratilo.

Takže „já“ je oddělený hledající, který usiluje o vše, co si myslí, že může poznat a zjistit, s výjimkou nepřítomnosti sebe sama. Tou nepřítomností je ta prázdnota, která je nepoznatelná, ale paradoxně je to i samotná plnost, celistvost (nebo ráj), po kterém toužíme."

Tony Parsons


Drahý Veile, zkusme si odpovědět na jednu otázku.

Je možné potvrdit, že krom té prázdnoty, která je nepoznatelná, JE tohle, co JE, ve skutečnosti tou celistvostí, tím rájem, po kterém toužíme? Nebo je tady pořád ještě ta nevědomost, sen, iluze, skrz kterou není poznatelný ten ráj tedy ta celistvost u které vyvstávají slova dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska ?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. bře 2024 10:07:10

Jana píše:Drahý Veile, zkusme si odpovědět na jednu otázku.

Je možné potvrdit, že krom té prázdnoty, která je nepoznatelná, JE tohle, co JE, ve skutečnosti tou celistvostí, tím rájem, po kterém toužíme? Nebo je tady pořád ještě ta nevědomost, sen, iluze, skrz kterou není poznatelný ten ráj tedy ta celistvost u které vyvstávají slova dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska ?

:)


Kdo by to mohl potvrdit? Dokud je někdo, kdo o sobě prohlašuje cokoli, je to pořád dualita.

Dokud je subjekt, ať jej nazveš pravé já, univerzální vědomí, nebo jakkoli jinak, je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že tohle JE, je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že tohle je rájem, po kterém toužíš, tak je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že můžeš překonat nějakou nevědomost, že můžeš něco poznat, někam se dostat, je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že jsi vším nebo ničím, je to pořád sen.
Dokud ti rozum říká, že jsi vším a srdce, že jsi ničím, a mezi tím se tvůj život pohybuje, tak je to pořád sen.

Tohle bourá všechno co sem píšeš, včetně citátů tvých "mistrů": Proto nemůže být nic dosaženo a proto nic nebylo ztraceno. Je to tenhle pocit „Já jsem“ a „jsem nenaplněný“, který nemá žádný obsah, to je ten sen, to je iluze. A nemůže být nahrazen „Mnou, který to vidí, nebo který se stal osvíceným“. To je souboj, který nejde vyhrát. Nikdy nebude vyhrán. Nikdy nebude někdo, kdo to pochopil.

Problém s nedualitou je, že skutečná nedualita ti u každé pozice podtrhne nohy. A jediné co máš a co tu prezentuješ, jsou pozice.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 08. bře 2024 10:58:41

Veil píše:
Jana píše:Drahý Veile, zkusme si odpovědět na jednu otázku.

Je možné potvrdit, že krom té prázdnoty, která je nepoznatelná, JE tohle, co JE, ve skutečnosti tou celistvostí, tím rájem, po kterém toužíme? Nebo je tady pořád ještě ta nevědomost, sen, iluze, skrz kterou není poznatelný ten ráj tedy ta celistvost u které vyvstávají slova dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska ?

:)


Kdo by to mohl potvrdit? Dokud je někdo, kdo o sobě prohlašuje cokoli, je to pořád dualita.


Dobře, jestli to vidíš opravdu takhle, pak je i tohle psaní dualita a je nesmysl cokoliv o tom napíšeš, ať už se pokusíš napsat cokoliv.

Dokud je subjekt, ať jej nazveš pravé já, univerzální vědomí, nebo jakkoli jinak, je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že tohle JE, je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že tohle je rájem, po kterém toužíš, tak je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že můžeš překonat nějakou nevědomost, že můžeš něco poznat, někam se dostat, je to pořád sen.
Dokud máš pocit, že jsi vším nebo ničím, je to pořád sen.
Dokud ti rozum říká, že jsi vším a srdce, že jsi ničím, a mezi tím se tvůj život pohybuje, tak je to pořád sen.


Tohle bourá všechno co sem píšeš, včetně citátů tvých "mistrů": Proto nemůže být nic dosaženo a proto nic nebylo ztraceno. Je to tenhle pocit „Já jsem“ a „jsem nenaplněný“, který nemá žádný obsah, to je ten sen, to je iluze. A nemůže být nahrazen „Mnou, který to vidí, nebo který se stal osvíceným“. To je souboj, který nejde vyhrát. Nikdy nebude vyhrán. Nikdy nebude někdo, kdo to pochopil.


Pak tohle bourá i tuhle citaci, kterou sem dáváš, bourá to všechno, co sem napíšeš, napíšeme. :D

Protože:

Problém s nedualitou je, že skutečná nedualita ti u každé pozice podtrhne nohy. A jediné co máš a co tu prezentuješ, jsou pozice.


Nicméně to, co čem mluví všichni ti neduální probuzení neučitelé bez ohledu na to, jestli jsou kompromisní nebo nekompromisní, je skutečnost.

:D :D :D

A teď jde o to, jestli Veil absolutně vůbec neexistuje, potom všechno, co sem napíše pod svým nickem Veil je nesmysl, protože ten, kdo neexistuje, tak přece nemůže vědět něco o nějakých podvodnících jako je například Ramana Maharishi a ani nemůže potvrzovat, že je pravda to, co tvrdí nějaká slečna youtuberka Alexis.

Probuzení neexistují jen z pohledu moudrosti, z pohledu lásky jsou vším, co existuje, proto je tahle celistvost láskou, rájem, dokonalostí a tím vším, co na závěr všech svých promluv nakonec všichni říkají. Což není žádná dvojnost.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. bře 2024 11:43:57

Jana píše:Dobře, jestli to vidíš opravdu takhle, pak je i tohle psaní dualita a je nesmysl cokoliv o tom napíšeš, ať už se pokusíš napsat cokoliv.


Dualita je to jen v tvojí hlavě. Všechno co (zdánlivě) píšeš, je z hlediska neduality nesmysl. I v téhle diskuzi na posledních dvou stranách je jasně vidět, jak rychle ustupuješ ze svých vyjádření, aby ses přimkla k tomu nejvíc obecnému, kde ještě o tom můžeš smlouvat, že tam by mohli mít tvoji mistři aspoň vzdáleně pravdu, viz:

Jana píše:Nicméně to, co čem mluví všichni ti neduální probuzení neučitelé bez ohledu na to, jestli jsou kompromisní nebo nekompromisní, je skutečnost.


Ehm, takže následující dvě citace jsou stejné?
1)
"Maharadž: Nepodceňujte pozornost. Znamená zájem a také lásku. K tomu, abyste mohli něco poznat, dělat, objevit nebo stvořit, tak do toho musíte dát celé srdce, tedy věnovat tomu pozornost. Z toho plyne vší požehnání.
Tazatel: Radíte nám, abychom se soustředili na „já jsem“. Je to také forma pozornosti?
Maharadž: Co jiného? Věnujte celou pozornost tomu nejdůležitějšímu ve svém životě – sobě. Vy jste středem svého světa – bez znalosti tohoto středu, co byste jinak mohl poznat?
Tazatel: Ale jak mohu poznat sám sebe? K tomu bych musel vystoupit ze sebe samého. Takže se mi zdá, že nemohu poznat to, co opravdu jsem, ale jenom to, co mi samotnému připadá, že jsem.
Maharadž: Zcela správně. Stejně jako nemůžete vidět svou tvář, ale jenom její odraz v zrcadle, tak můžete poznat jenom svou představu odrážející se v nablýskaném zrcadle čirého vědomí.
Tazatel: Jak mohu získat takové neposkvrněné zrcadlo?
Maharadž: Jednoduše, tím, že vyčistíte skvrny. Podívejte se, kde jsou skvrny a odstraňte je."


2)
"Já je iluzí, takže nikdo není. Proto nemůže být nic dosaženo a proto nic nebylo ztraceno. Je to tenhle pocit „Já jsem“ a „jsem nenaplněný“, který nemá žádný obsah, to je ten sen, to je iluze. A nemůže být nahrazen „Mnou, který to vidí, nebo který se stal osvíceným“. To je souboj, který nejde vyhrát. Nikdy nebude vyhrán. Nikdy nebude někdo, kdo to pochopil.
Andreas Müller"


Jana píše:A teď jde o to, jestli Veil absolutně vůbec neexistuje, potom všechno, co sem napíše pod svým nickem Veil je nesmysl, protože ten, kdo neexistuje, tak přece nemůže vědět něco o nějakých podvodnících jako je například Ramana Maharishi a ani nemůže potvrzovat, že je pravda to, co tvrdí nějaká slečna youtuberka Alexis.


Jen vůbec nerozumíš tomu, co se tu říká. A své nepochopení používáš v diskuzi jako argumenty... :D

Probuzení neexistují jen z pohledu moudrosti, z pohledu lásky jsou vším, co existuje, proto je tahle celistvost láskou, rájem, dokonalostí a tím vším, co na závěr všech svých promluv nakonec všichni říkají. Což není žádná dvojnost.


Vůbec nevíš, co ta nedualita je. Znáš jen citace nesmyslů a to je vše.
Dokud je tu pohled moudrosti, je to sen. Dokud je tu pohled lásky, je to sen. Dokud něco existuje, je to sen.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pampalini » pát 08. bře 2024 15:16:25

Jak mi ukážeš, jak mě přesvědčíš, že máš pravdu, že "Já je iluzí, takže nikdo není"? Musíme slepě věřit?
Pampalini
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pát 08. bře 2024 18:36:56

Veil píše: Pořád nerozumíš tomu, že....

... "Nikdy nebude někdo, kdo to pochopil."
Andreas Müller"


Tak jak?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 08. bře 2024 18:56:52

Pampalini píše:Jak mi ukážeš, jak mě přesvědčíš, že máš pravdu, že "Já je iluzí, takže nikdo není"? Musíme slepě věřit?


Tady není nikdo, kdo by měl chuť tě o něčem přesvědčovat. Není tu ani nikdo, kdo by viděl nějaké jedince. Jsou tu jen zdánlivě tahle slova, ruce, které je píší, ale nikdo to nepíše, ani nečte, je to všechno jen to, co se zdánlivě děje. Jako všechno ostatní. Nemá to žádný skutečný čas, nejde to nijak definovat, je to jednoduše vším a ničím zároveň. Jako sen.

Nemůže to být zjevnější.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 08. bře 2024 21:09:23

Veil píše:
Pampalini píše:Jak mi ukážeš, jak mě přesvědčíš, že máš pravdu, že "Já je iluzí, takže nikdo není"? Musíme slepě věřit?


Tady není nikdo, kdo by měl chuť tě o něčem přesvědčovat. Není tu ani nikdo, kdo by viděl nějaké jedince. Jsou tu jen zdánlivě tahle slova, ruce, které je píší, ale nikdo to nepíše, ani nečte, je to všechno jen to, co se zdánlivě děje. Jako všechno ostatní. Nemá to žádný skutečný čas, nejde to nijak definovat, je to jednoduše vším a ničím zároveň. Jako sen.

Nemůže to být zjevnější.


Sen není vším a ničím zároveň.
Sen je sen, blecha je blecha a Veil je Veil.
Blecha ve snu je blechou ve snu, blecha v kožichu je blechou v kožichu atd.
Netřeba si vymýšlet že to co je je něčím jiným než to je.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. bře 2024 13:01:32

Jana píše:
Šlo by tenhle přístup k poznávání skutečnosti zastavit?


Obávám se, že tady o poznávání skutečnosti nikomu snad ani nejde.
Jde hlavně o zabývání se duchovností a sebeprezentaci.
V lepším případě jde o vzájemné poznávání názorů a problému ostatních a jejich pojmenovávání na jedné straně a obhajobu na druhé.
A opravdu výjimečně na základě tohoto rumraje může dojít k poznávání vlastních problémů a závislostí a to je ta úzká a jediná cesta - k poznávání skutečnosti.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. bře 2024 13:25:36

Široký trychtýř má jen ďírku malinkou.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. bře 2024 13:53:18

miroslav píše:
Jana píše:
Šlo by tenhle přístup k poznávání skutečnosti zastavit?


Obávám se, že tady o poznávání skutečnosti nikomu snad ani nejde.
Jde hlavně o zabývání se duchovností a sebeprezentaci.


Řekla bych, že každý může mluvit nejlépe sám za sebe.

Když se budeme bavit o sebeprezentaci, je sebeprezentací prezentovat sebe jako duchovně pokročilého a druhé jako začátečníky, nebo tvrzení: "Není tu ani nikdo..", nebo tvrzení, že všichni jsou ve své podstatě Boží láskou?

miroslav píše:V lepším případě jde o vzájemné poznávání názorů a problému ostatních a jejich pojmenovávání na jedné straně a obhajobu na druhé.
A opravdu výjimečně na základě tohoto rumraje může dojít k poznávání vlastních problémů a závislostí a to je ta úzká a jediná cesta - k poznávání skutečnosti.

Co když tady nejde ani o poznávání problémů, ale naopak o poznání absolutně bezproblémové nejvyšší pravdy, kterou tohle všechno ve skutečnosti je?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků