Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 12:48:59

Vostálník píše:Mysl nejsou žádné myšlenky, nýbrž uvědomění,
a uvědomění není nic jiného než Vědomí v pohybu,
zkus použít tu svou mysl k uvědomění a pochopení co je mysl,
páč jinak tvá mysl bude vymýšlet pitomosti,
jako je ta tvoje myšlenka, že mysl jsou myšlenky...


Není žádná mysl. Mysl, stejně jako vše co píšeš, je jen příběh. Není to skutečné. Není nikdo, kdo by mohl použít mysl. Uvědomění i pochopení je jen příběh.

Chápu, že jsi obrovský zastánce všech těch duchovních řečí, co sis kde vyčetl. Jsou to všechno jen příběhy, mapy k něčemu, co je vším a žádné mapy to nepotřebuje. Můžeš znát všechny cesty, je to k ničemu. Kdyby to bylo k něčemu, nepsal bys sem to co píšeš. Ty cesty k tomu bohužel nevedou, protože už je to vším. Jak můžeš jít po cestě k tomu, co už je vším?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 13:10:57

Vostálník píše:Skutečnost je jak neměnná tak i neustále proměnná,
a vytváří i stavy že zde může být kdokoliv,
a to nejen že může, ale že dokonce musí, protože každý je v podstatě Skutečnost,


Tady je vidět, proč se tolik mýlíš. Předpokládáš totiž, že je nějaká skutečnost, která je v podstatě základem všeho a kolem toho chodí jedinci a neuvědomují si, že jejich podstatou je skutečnost.

To by ale nebyla nedvojnost.

Tohle je vším i ničím zároveň. Není v tom žádný subjekt. Není žádný jedinec, není žádná část, která by nebyla tohle. Tohle je prostě vším a ničím. Není nic, co by z toho vyčnívalo, mělo vlastní myšlenky, volby, rozhodnutí atd. Je jen tohle.




Vostálník píše:a Skutečnost vytváří neustále neskutečnost která je zároven skutečná, nebot jejím podkladem nemůže být nic jiného než Skutečnost...


To je jen příběh, jen sen. Žádná neskutečnost a skutečnost není. Je jen tohle. Jako bys tvrdil, že ve snu jsou části snu, které nejsou snem. Tak to prostě není.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. srp 2022 13:14:35

Veil píše: Můžeme říct, že je to bezpodmínečná láska, ale co je bezpodmínečná láska nejde definovat.

Děkuji. Jsou "Mít rád a láska" dvě úplně jiné záležitosti?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 13:33:18

Návštěvník píše:
Veil píše: Můžeme říct, že je to bezpodmínečná láska, ale co je bezpodmínečná láska nejde definovat.

Děkuji. Jsou "Mít rád a láska" dvě úplně jiné záležitosti?


Pokud tohle pojmenujeme jako bezpodmíněná láska, pak i vražda je bezpodminěná láska. Láska mezi jedinci je něco jiného, ale protože všechno je tohle, tak i láska mezi jedinci je bezpodminěná láska tvářící se jako láska mezi jedinci.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 13:49:08

miroslav píše:
VOSTÁLNÍK píše:pokud je spokojenej jako ten nikdo, tak proč ne,

je to vcelku uvolnující stav takže se nemrcasí v nějakým stresu apd.


https://www.youtube.com/watch?v=7YkkIaVHOtg


Štastnej kůn je docela v pořádku,

jen je poněkud nervorznější v době krmení,

což je způsobeno jeho domistifikací,

zatímco v přírodě kůn žere kdykoliv má hlad nebo najde něco na zub,

mnohem horší je to se štastnými katolíky, kteří jsou neštastní z toho,

že nejsou štastní všichni

a podobně jako neštast nípolitici mají potřebu aby byli všichni stejní jako oni,

proto tvrdí, že ty jsi já,

tedy že je teba být stejný pitomec...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. srp 2022 14:04:45

Veil píše:
Návštěvník píše:
Veil píše: Můžeme říct, že je to bezpodmínečná láska, ale co je bezpodmínečná láska nejde definovat.

Děkuji. Jsou "Mít rád a láska" dvě úplně jiné záležitosti?


Pokud tohle pojmenujeme jako bezpodmíněná láska, pak i vražda je bezpodminěná láska. Láska mezi jedinci je něco jiného, ale protože všechno je tohle, tak i láska mezi jedinci je bezpodminěná láska tvářící se jako láska mezi jedinci.


Nádherné, díky.

:)
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 14:13:41

Není žádná mysl. Mysl, stejně jako vše co píšeš, je jen příběh. Není to skutečné. Není nikdo, kdo by mohl použít mysl. Uvědomění i pochopení je jen příběh.

Chápu, že jsi obrovský zastánce všech těch duchovních řečí, co sis kde vyčetl. Jsou to všechno jen příběhy, mapy k něčemu, co je vším a žádné mapy to nepotřebuje. Můžeš znát všechny cesty, je to k ničemu. Kdyby to bylo k něčemu, nepsal bys sem to co píšeš. Ty cesty k tomu bohužel nevedou, protože už je to vším. Jak můžeš jít po cestě k tomu, co už je vším?


Ty chápeš hovno čuráku,

nejsi schopen ani pochopit mapu jak dojít tam kde již jsi, tedy tady,

jen sereš nesmyslná hovna vo tom, že jsi tím,

zatímco jsi jenom idioský ego který je ničím...


Odpověd jsi dostal zcela jasnou takže se neustále neptej na to, na co jsem ti vodpověděl



Tobě jsou samozřejmě cesty k hovnu, jednak je neznáš a když znáš tak blbě,

takže svou debilitu rozhodně nesváděj na druhý,

ne, fakt na tom nesou stejně jako ty...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 14:37:40

Tady je vidět, proč se tolik mýlíš. Předpokládáš totiž, že je nějaká skutečnost, která je v podstatě základem všeho a kolem toho chodí jedinci a neuvědomují si, že jejich podstatou je skutečnost.

To by ale nebyla nedvojnost.

Tohle je vším i ničím zároveň. Není v tom žádný subjekt. Není žádný jedinec, není žádná část, která by nebyla tohle. Tohle je prostě vším a ničím. Není nic, co by z toho vyčnívalo, mělo vlastní myšlenky, volby, rozhodnutí atd. Je jen tohle.


No to se pěkně mýlíš,

navzdory tomu že nemohu nebýt Skutečností, musím se já Skutečnost stávat neskutečností,

a to jen proto, abych mohl sebe sama (Skutečnost) poznávat,

jelikož jako Skutečnost sama o sobě nemám možnost uvědomění sebe sama,

což blbům obvykle činí obrovské problémy,

páč se nemohouu srovnat sami se svou tvorbou,

prohlašují že nikdo neexistuje aby taky nikdo nevyčuhoval
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 14:55:21

Není nic, co by z toho vyčnívalo, mělo vlastní myšlenky, volby, rozhodnutí atd. Je jen tohle.


Pro by to takto nemohlo bejt ???

Vždyt je přesně takto vytvořený jako ten sen,

jenže to není nějaký neskutečný sen, nýbrž je to Skutečnost,

a říkat tomu bezpomnínečná láska znamená to vykleštit jak vzteklýho psa,

jen aby něco hlavně nevyčnívalo, nemělo vlastní myšlenky, volby a rozhodnutí,

páč nějací idioti pocitářský maj problém s tím, že je někdo poslal do prdele...


Víte vo lásce naprost hovno a proto taky hovna serete...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 15:21:33

Vostálník píše:No to se pěkně mýlíš,
navzdory tomu že nemohu nebýt Skutečností, musím se já Skutečnost stávat neskutečností,


Vidíš tu domýšlivost? Ty si opravdu myslíš, že jsi skutečnost. Nejsi. Je jen tohle. Ani to není skutečnost.

Vostálník píše:a to jen proto, abych mohl sebe sama (Skutečnost) poznávat,


Další naprostá pohádka. Vědomí se stává lidmi, aby se mohlo samo poznat. Tak to vůbec není. To je jen názor nějakého "mistra" co to zahlédl z vlaku.

Vostálník píše:jelikož jako Skutečnost sama o sobě nemám možnost uvědomění sebe sama,

což blbům obvykle činí obrovské problémy,


A zase ta domýšlivost. Nejsi žádná skutečnost. Není žádná skutečnost. Je jen tohle a to tě nepotřebuje naprosto k ničemu.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 15:32:57

Vostálník píše:
Není nic, co by z toho vyčnívalo, mělo vlastní myšlenky, volby, rozhodnutí atd. Je jen tohle.


Pro by to takto nemohlo bejt ???


Možná by mohlo, ale není to tak. Tohle je vším. Když se nad tím trochu zamyslíš, přestaneš psát takové nesmysly. Ale to jsme v nedvojnosti lekce 001. Nedvojnost znamená, že tam není subjekt a objekt. Že tam není jedna množina a druhá množina. Že tam není všechno a vedle toho ty. Že tam nejsou tvoje myšlenky, tvoje rozhodnutí. Na to kolik nesmyslných konceptů o tomhle znáš a kolik jsi jich vyčetl nerozumíš úplně tomu největšímu základu.

Vostálník píše:Vždyt je přesně takto vytvořený jako ten sen, jenže to není nějaký neskutečný sen, nýbrž je to Skutečnost,


Je to sen. Nemá to žádnou podstatu, nemá to žádnou minulost, nemá to žádnou hmotu.


Vostálník píše:a říkat tomu bezpomnínečná láska znamená to vykleštit jak vzteklýho psa,

jen aby něco hlavně nevyčnívalo, nemělo vlastní myšlenky, volby a rozhodnutí,

páč nějací idioti pocitářský maj problém s tím, že je někdo poslal do prdele...


Můžeš tomu říkat jak chceš. Nemůžeš ale tvrdit, že v nedvojnosti je nějaké vědomí, které si toho je vědomo. Že si můžeš dělat nebo myslet co chceš, že jsou tu skuteční lidé a skutečný svět atd. To už by byla dvojnost mistře. Tedy tvrdit to samozřejmě můžeš a taky to děláš, ale každý kdo chápe slovo nedvojnost zároveň chápe, že jsou to nesmysly.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 15:59:45

Další naprostá pohádka. Vědomí se stává lidmi, aby se mohlo samo poznat. Tak to vůbec není. To je jen názor nějakého "mistra" co to zahlédl z vlaku.


Zrcadlem sebepoznávání nejsou jen nějací lidé, nýbrž celý projev a nekonečná říše možností sebenáhledů na sebe sama,

což znamená neustálou tvorbu která vzniká zcela spontánně skrze entropii...

Nejde vo nějaký vyprcaný poznání že já jsem Skutečnost, ale o poznání a tvoření já jsem Pepa Novák,

což vám vy pocitářský trdla činí poněkud problémy...




A jdi s nějakými názory mistrů do prdele, ten tvůj sen je právě jen názor mistrů,

nic co by vopice tvýho IQ sama vymyslela, nebo dokonce i pochopila..
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 16:08:49

Nemůžeš ale tvrdit, že v nedvojnosti je nějaké vědomí, které si toho je vědomo. Že si můžeš dělat nebo myslet co chceš, že jsou tu skuteční lidé a skutečný svět atd. To už by byla dvojnost mistře. Tedy tvrdit to samozřejmě můžeš a taky to děláš, ale každý kdo chápe slovo nedvojnost zároveň chápe, že jsou to nesmysly.


Já s nějakou dvojností mám asi takovej problém jako s nedvojností,

jsou to pouze jen různé způsoby sebeprožívání,

přičemž každý je svým způsobem pěkný,

ego je stejně pěkný stav jako nějaký stav nějaké duchovní zkušenosti,

já tady nejsem v projevu za nějaký trest či blbou karmu,

já jsem tady za odměnu,

i když správně jsem tady proto, protože zde nemohu nebýt



Mně osobně nějaká nedvojnost příliš nezajímala,

pro mě je zajímavá Šakti a to jak to celé funguje...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 06. srp 2022 16:48:59

Nemůžeš ale tvrdit, že v nedvojnosti je nějaké vědomí, které si toho je vědomo.


Osvícení je v podstatě uvědomění mysli že je Vědomím (Světlem)

takže je zcela pitomost tvrdit, že už tím jsi,

protože když je mysl (Vědomí) v pohybu tak si toho není vědoma,

tudíž to je jako mít v bance milion, jenže o tom nevíš a nemůžeš se k tomu dostat,

tedy

Vědomí osvíceno být nemůže, nebot již osvícené je,

ale mysl (Vědomí v pohybu) není osvícená (není si vědoma své osvícenosti)

takže

nejde vo žádný osvícení Vědomí,

ale o osvícení mysli...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 18:19:49

Vostálník píše:
Další naprostá pohádka. Vědomí se stává lidmi, aby se mohlo samo poznat. Tak to vůbec není. To je jen názor nějakého "mistra" co to zahlédl z vlaku.


Zrcadlem sebepoznávání nejsou jen nějací lidé, nýbrž celý projev a nekonečná říše možností sebenáhledů na sebe sama,

což znamená neustálou tvorbu která vzniká zcela spontánně skrze entropii...

Nejde vo nějaký vyprcaný poznání že já jsem Skutečnost, ale o poznání a tvoření já jsem Pepa Novák,


To je naprosto totální příběh. Nic víc.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 18:28:26

Vostálník píše:
Nemůžeš ale tvrdit, že v nedvojnosti je nějaké vědomí, které si toho je vědomo. Že si můžeš dělat nebo myslet co chceš, že jsou tu skuteční lidé a skutečný svět atd. To už by byla dvojnost mistře. Tedy tvrdit to samozřejmě můžeš a taky to děláš, ale každý kdo chápe slovo nedvojnost zároveň chápe, že jsou to nesmysly.


Já s nějakou dvojností mám asi takovej problém jako s nedvojností,


Myslíš ten problém, že tomu nerozumíš, ale stejně plácáš a plácáš nesmysl za nesmyslem?

Vostálník píše:jsou to pouze jen různé způsoby sebeprožívání,


A já říkám, že vůbec ne. Nejsou to žádné způsoby prožívání. Naprosto a zcela kecáš. Naprosto si vymýšlíš, nebo opakuješ po někom, kdo si naprosto vymýšlí. Výsledek je stejný.


Vostálník píše:ego je stejně pěkný stav jako nějaký stav nějaké duchovní zkušenosti,


Pořád plácáš.


Vostálník píše:já tady nejsem v projevu za nějaký trest či blbou karmu,

já jsem tady za odměnu, i když správně jsem tady proto, protože zde nemohu nebýt


Jen řeči. Jen tvoje fantazie.


Vostálník píše:Mně osobně nějaká nedvojnost příliš nezajímala,

pro mě je zajímavá Šakti a to jak to celé funguje...


Má smysl ptát se proč do toho plácáš, když tomu vůbec nerozumíš? Nemá. Jsi plácal tak plácáš...
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 06. srp 2022 18:35:24

Vostálník píše:Osvícení je v podstatě uvědomění mysli že je Vědomím (Světlem)


Ne není. Že je mysl vědomím je možná první záblesk, špatně vyložený. Vůbec to tak není.


Vostálník píše:takže je zcela pitomost tvrdit, že už tím jsi,


To taky netvrdím. To ses spletl. Já říkám, že tohle je už všechno a nic.

Vostálník píše:protože když je mysl (Vědomí) v pohybu tak si toho není vědoma,


Ty si toho nejsi možná vědom. To je tak všechno co k tomu můžeš říct. To ostatní máš vyčtené a jsou to jen příběhy.

Vostálník píše:Vědomí osvíceno být nemůže, nebot již osvícené je, ale mysl (Vědomí v pohybu) není osvícená (není si vědoma své osvícenosti) takže nejde vo žádný osvícení Vědomí, ale o osvícení mysli...


Totální příběh. Totální pohádka pro lidi jako jsi ty. Tak já to zopakuju: Není žádná mysl. Není žádné vědomí. Není žádný vztah subjekt-objekt. Přes to se se svými pohádkami těžko můžeš propasovat.
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Prdriito » ned 07. srp 2022 3:00:02

Však je to jednoduchý, když se pozornost nedobere k tomu spojení Brahman (Ducha), Šakti (Síly) a Čit (Vědomí)..
prostě to z dlouhodobého nezdaru vzdá, tak začne pro pocit zadostiučinění modernizovat svými logiemi např. Advaitu, atp.
A pak to takhle vypadá.
Copak kdyby tu nebyla ta naše těla, se všemi jejich funkcemi, schopnostmi, možnostmi,
mohlo by něco z tohohle být na pořadu dne? Kdo by o tom povídal, komu a kde?
Jak, kdo může tohle popřít, když se toho sám aktivně účastní?
No a, tak to je Hra Jediného, hra vznikání a zanikání, rození a smrtí, planet, měsíců, sluncí, těl, pozorností....
Je to Život.
Prdriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 07. srp 2022 7:51:51

Však je to jednoduchý, když se pozornost nedobere k tomu spojení Brahman (Ducha), Šakti (Síly) a Čit (Vědomí)..
prostě to z dlouhodobého nezdaru vzdá, tak začne pro pocit zadostiučinění modernizovat svými logiemi např. Advaitu, atp.
A pak to takhle vypadá.


Vo to nejde,

jde vo to, že když někdo zaměří pozorování určitým směrem, tak prostě taky tím směrem směřuje v k tomu vytyčenýmu cíli,

úplně stejně jako když jedu autem do Pardubic, tak tam prostě dojedu,

kdyby Tomáš nebyl trouba,

zakázal by svým žákům nejen představy o cíli,

ale i jakékoliv směřování k cíli,

takovéto duchovno je pak nejen vomezené právě tím zaměřením a cílem, ale navíc podporuje ego,

nebot jednou z opor ega je pocit konatelství....



Takto to prostě funguje a je zcela u prdele jestli to bude snová osoba nazývat snem nebo iluzí nebo to rovnou budeme považovat za činnost UV nebo třeba Hru jediného nebo vo tom vybleje to je vším a ničím...

A tak každej dostává to co si zaslouží (lépe řečeno to, kamže byl nasměrován svou individuální karmou nebo karmou kolektivní)
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 07. srp 2022 8:17:49

Na co se mě ptáš je příběh.


A vono je jako k dispozici něco lepšího ???

Tam kde není žádný sebeuvědomění tam není žádný příběh, tam je jen to tvý nic, protože tam není ani ta SČA,

ani existence a ani neexistence,

takže todle chceš ???

Pitomci jako ty by nejraději všechno zrušili, což je ovšem zase jejich příběh,

pokud je něco zázrak, tak je to ten příběh a ne to tvoje nic,

nic je naprosto nanic a navíc k čemu by bylo když zde nikdo ani není ????

Pokud mě v životě něco udivovalo, tak to bylo to že je něco a ne že je nic...


Žij si ten svůj příběh pokud možno s osvícenou myslí, nebo klidně jako pitomec co trpí a tvrdí že život je utrpení,

a že je možné utéct do věčného a neměnného...

Mně se ego líbí a líbí se mně i to "něco", je to moc pěkný příběh...
Vostálník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků