Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » úte 09. srp 2022 7:54:54

Veil píše:
Ono to je ve skutečnosti nepoznání, nikoli poznání. Je to konec poznání. Konec iluze, že tohle je poznatelné. Proto je to pak jako dětský údiv nad vším. Ale realizace je tohle. Nic není potřeba. Už to je, jaké to je. Už teď je to realita bez snů a pohádek. Ty sny a pohádky jsou k tomu uměle přidané. Je to konec požadavku, aby tohle bylo něčím jiným, než to je.


:D

Veile, díky, čím to je, že přesně tohle jsem od Tebe čekala?

Nicméně, trošku bys mohl z toho osvícení slevit a mohl bys být také trochu pohádkář. Ty pohádky s dobrým koncem jsou totiž tak boží.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 09. srp 2022 8:04:50

Jana píše:Je mi jasné, Veile, že s Tvým poznáním, je Tvůj příběh o tom, jak jsi prohlédl, že nejsi, pohádka. Miluju tyhle pohádky a vím, že úplně každý, kdo dospěje k poznání, že iluze je iluze, takovou pohádku má. Buddha seděl pod stromem, Maharaj si říkal podle učitelova návodu "já jsem", Tolle zjistil, že nemůže sám se sebou vydržet a že v něm není ten druhý, kdo by s ním nevydržel, Mojimu řekl Papaji: "Je to "já", co způsobuje trable, je to "já", co způsobuje utrpení. "Já trpím. Já umírám" , jen "já" je neposlušné, musíš se zbavit toho "já" ...místo hledání Boha. Boha nemůžeš najít nikde jinde, je všude, jen ty teď zmiz. Pak uvidíš, Bůh je všude. Ty musíš zmizet."

Mně řekl kdysi dědeček: "Miluj všechny", brával mě sebou do ráje, protože on všechny opravdu miloval. Pak jsem si přečetla v Bibli, kterou můj dědeček nečetl: "Miluj Boha celým svým srdcem, myslí a duší ze vší síly" a ono to začalo držet. :D A při tom druhém přikázání: "Miluj bližního svého jako sebe sama" jsem chtěla vzít bližního do ráje, jenže jsem zjistila, že on už v tom ráji je a nemůže v něm nebýt, protože on je tím rájem, ve kterém je tak nádherné a bezpečné zmizet. Je tím Bohem, který je všude.

:)


Moje pohádka není ničím zvláštní, je to jen příběh o jedinci, který od dětství hledal naplnění. V dětství měl z hmotného světa na co si pomyslel a právě v takové chvíli to neuspokojení přichází nejrychleji, protože máš po čem ostatní touží, ale nic ti to nedává. Není v tom naplnění. Hledání naplnění se po mnoha zklamáních otočí k duchovnu. Šel jsem různými cestami, zkoušel různé učení. Dlouho zakotvil u Ruperta Spiry a jeho přímé cesty (všechno je vědomí). Stále žádné naplnění. Být vědomím je únavná a neuspokojující práce, no snažil jsem se deset let.

Pak jsem přesedlal k radikální nedvojnosti. A tam se to začlo hýbat. Ta zpráva vyvolávala nečekanou odezvu, jako by se tělo začalo tetelit blahem, když to poslouchalo, jako by vás někdo lechtal, ale velmi příjemně. Ze začátku jsem nerozuměl tomu, co říkají, ale byl jsem si jistý, že mají pravdu. Ta energie byla doposud nepředstavitelná. Někdy to bylo tak energetické, že jsem musel přestat a jít se projít, nebo jít dělat nějakou fyzickou práci. V té době začaly první záblesky, odhalení o realitě. Tehdy se zdály tak zásadní. Třeba že není tradiční čas, že vše už je tohle. Pak jednoho večera přišlo něco, co jde popsat jen jako zavalení naprostou láskou. Něco co vás jakoby zcela vyplaví. Orgasmus je proti tomu naprosto nic.

Ale to všechno je jen příběh. Nic to neznamená, není to ani to, co se zdánlivě stalo. Nemá to žádnou hodnotu ani relevanci. Jen příběh.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 8:11:09

Veil píše:
Jana píše:Je mi jasné, Veile, že s Tvým poznáním, je Tvůj příběh o tom, jak jsi prohlédl, že nejsi, pohádka. Miluju tyhle pohádky a vím, že úplně každý, kdo dospěje k poznání, že iluze je iluze, takovou pohádku má. Buddha seděl pod stromem, Maharaj si říkal podle učitelova návodu "já jsem", Tolle zjistil, že nemůže sám se sebou vydržet a že v něm není ten druhý, kdo by s ním nevydržel, Mojimu řekl Papaji: "Je to "já", co způsobuje trable, je to "já", co způsobuje utrpení. "Já trpím. Já umírám" , jen "já" je neposlušné, musíš se zbavit toho "já" ...místo hledání Boha. Boha nemůžeš najít nikde jinde, je všude, jen ty teď zmiz. Pak uvidíš, Bůh je všude. Ty musíš zmizet."

Mně řekl kdysi dědeček: "Miluj všechny", brával mě sebou do ráje, protože on všechny opravdu miloval. Pak jsem si přečetla v Bibli, kterou můj dědeček nečetl: "Miluj Boha celým svým srdcem, myslí a duší ze vší síly" a ono to začalo držet. :D A při tom druhém přikázání: "Miluj bližního svého jako sebe sama" jsem chtěla vzít bližního do ráje, jenže jsem zjistila, že on už v tom ráji je a nemůže v něm nebýt, protože on je tím rájem, ve kterém je tak nádherné a bezpečné zmizet. Je tím Bohem, který je všude.

:)


Moje pohádka není ničím zvláštní, je to jen příběh o jedinci, který od dětství hledal naplnění. V dětství měl z hmotného světa na co si pomyslel a právě v takové chvíli to neuspokojení přichází nejrychleji, protože máš po čem ostatní touží, ale nic ti to nedává. Není v tom naplnění. Hledání naplnění se po mnoha zklamáních otočí k duchovnu. Šel jsem různými cestami, zkoušel různé učení. Dlouho zakotvil u Ruperta Spiry a jeho přímé cesty (všechno je vědomí). Stále žádné naplnění. Být vědomím je únavná a neuspokojující práce, no snažil jsem se deset let.

Pak jsem přesedlal k radikální nedvojnosti. A tam se to začlo hýbat. Ta zpráva vyvolávala nečekanou odezvu, jako by se tělo začalo tetelit blahem, když to poslouchalo, jako by vás někdo lechtal, ale velmi příjemně. Že začátku jsem nerozuměl tomu, co říkají, ale byl jsem si jistý, že mají pravdu. Ta energie byla doposud nepředstavitelná. Někdy to bylo tak energetické, že jsem musel přestat a jít se projít, nebo jít dělat nějakou fyzickou práci. V té době začaly první záblesky, odhalení o realitě. Tehdy se zdály tak zásadní. Třeba že není tradiční čas, že vše už je tohle. Pak jednoho večera přišlo něco, co jde popsat jen jako zavalení naprostou láskou. Něco co vás jakoby zcela vyplaví. Orgasmus je proti tomu naprosto nic.

Ale to všechno je jen příběh. Nic to neznamená, není to ani to, co se zdánlivě stalo. Nemá to žádnou hodnotu ani relevanci. Jen příběh.

Máš to prostě tak, je fajn že jsi hledal a našel :-)
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 8:17:22

Ono se to jednou ukáže, kde byl blud, kde světlo.. nedá se to obelstít.
Jsou stovky cest, úhlů pohledu, jako různá stanoviště okolo hory .. všecchny cílí na její vrcholek,
ale tou geologií je dáno, že každý to vidí jinak.
A to je dobře.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » úte 09. srp 2022 8:59:03

Veil píše:
Ale to všechno je jen příběh. Nic to neznamená, není to ani to, co se zdánlivě stalo. Nemá to žádnou hodnotu ani relevanci. Jen příběh.


Čo bolo, bolo. Terazky si majorom.
:yeah:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » úte 09. srp 2022 9:09:39

P.S.
Myslím, že tě to pominutí časem přejde. Máš dobrou karmu.

A Janu snad taky, akorát u té - jako ženy to bude trvat asi déle
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 9:33:11

Však času dost :-)
Tohle je jen výběr, co se tu sešel..
V práci máme podobný výběr
to je to, čeho jsi svědkem
a pak je tu celý svět, s miliardamy osobních příběhů,
šťastných i nešťastných i převalováním se mezi nimi...
Toho být svědkem už je těžší, nepozbyt přitom cit...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » úte 09. srp 2022 10:00:36

Co bylo v tom příběhu bráno jako velký krok dopředu bylo uvědomění, že to nejde rozlousknout myslí, že to není logické v tom smyslu, že by to bylo poznatelné a pochopitelné, že přistupovat k tomu jako ke kouzlu, je mnohem blíže skutečnosti, než snažit se to vysvětlit jakkoli logicky.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 10:10:37

Ale ono to je jednoduché, Veile, To, co se nikdy nezrodilo a nikdy neumře,
o čem lze jen básnit, a i tak jsou to jen šupiny myšlenek...
jeho myšlenek, ono to nedbá, zda je to pozitivní nebo negativní
Je tou nosností toho všeho. I tvého příběhu. I mého a Miroslavova.
A nebže by To nešlo uvidět. Lze to uvidět. Je to totiž i tebou, a proto
To lze uvidět.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 10:25:24

Lásku tvoríš ty, ne Ono, . Ono zdaleka není tím pojmem "láska".
Ono nemá to rozlišení čehokoliv, není ani dobré ani zlé, ani láskou ani nenávistí, atp...
Vše, co kolem Toho máš, je jen tvá invence.. v tvý hlavě.
Díkybohu
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 10:49:25

Nellze ani o tom říct že to je .."tohle", a ty to nemůžeš říct jako pravdu. Říkáž jen lež, pravdu bys řek, kdybys řek že lžeš.
Páč tohle není debata o o tom, jak si zasadit kytičky, tohle je debata o "Tom",
A i ty jím jsi, i tvůj sen, tvé hledání i nacházení... vše je On. A není žádná nadstavba není nic mimo...
A život je, jeho zahrada. Že se tam omamuje květy od narození až k smrti... jo bolí to, moc zbytečné bolesti,..ale holt to jinak nejde
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 11:06:26

Takže, to pochob, chceš-li. Že ty, jako jedinec jsi dostal ten dar, proměnit díky kouzlu smyslů vše na lásku, nevinnost, tvořivost, odvahu, nespoutanost, objeť, i cestu.... v cíly zdaleka zatím nejsi, páč opomíjíš mnohé. A to pude vždy tlak - podvědomí...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 12:17:20

Pokud nechceš mít tlak, a on se bude stupňovat, musíš hodit minu do svýho podvědomí.
Ono to ego je jen chudák na píchačkách, a ty jeho banky, co ho živí, je tvý podvědomí.
Takže hovno Nirvikalpa! Hovno Turija, a hovno čisté vědomí! Napřed rozliš já, a pak tu svini
hoň a píchni. A bude žranice...
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » úte 09. srp 2022 13:57:54

Veil píše:Pak jsem přesedlal k radikální nedvojnosti. A tam se to začlo hýbat. Ta zpráva vyvolávala nečekanou odezvu, jako by se tělo začalo tetelit blahem, když to poslouchalo, jako by vás někdo lechtal, ale velmi příjemně. Že začátku jsem nerozuměl tomu, co říkají, ale byl jsem si jistý, že mají pravdu. Ta energie byla doposud nepředstavitelná....


Díky, Veile. Připadá mi, že výstižnějšími slovy popisuješ i mou zkušenost, než jak bych ji dokázala popsat. Ano, něco z těch slov probuzených, kterým jsem mnohdy ani nerozuměla, probouzelo ve mně něco tak nádherného, že možná právě proto vznikly tyhle stránky, aby toho materiálu, který probouzí, bylo co nejvíc pohromadě pro kohokoliv, komu by to mohlo poskytnout totéž.

:D

I když ono to není ve slovech, v myšlenkách, v příbězích, a je jen tohle. Takže není co brát, co dát. Možná jen sdílet a sou znít.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 14:11:56

No to bych písk. Když jsem přišel poprvý na net, byl jsem jen mladý jogín plný ideálů...
No.. dnes jsem už jen prostý jogín ... A plný ideálů!!! Juch!
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » úte 09. srp 2022 16:16:30

Díky, Veile. Připadá mi, že výstižnějšími slovy popisuješ i mou zkušenost, než jak bych ji dokázala popsat.


Měl jsem známou v mexiku
Měla nápis na triku
A tím nápisem kryla
Co tam pod ním měla.

Měla taky sukni
To mexikánky umí
Naštěstí mexiko není espaňa
Tam tančí ti holky před očima

Tam nejezděte pánovè
Vyvenčit ženu svou
Myšlenky tyhle bláhové
By pokazily šou.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » čtv 11. srp 2022 12:12:49

Pedriito píše:Lásku tvoríš ty, ne Ono, . Ono zdaleka není tím pojmem "láska".
Ono nemá to rozlišení čehokoliv, není ani dobré ani zlé, ani láskou ani nenávistí, atp...
Vše, co kolem Toho máš, je jen tvá invence.. v tvý hlavě.
Díkybohu


To není, o čem mluvím. Tohle je vším. Nejde říct, že něco není tohle nebo že kolem toho je něco jiného. Není.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 11. srp 2022 13:53:20

Veil píše:
Pedriito píše:Lásku tvoríš ty, ne Ono, . Ono zdaleka není tím pojmem "láska".
Ono nemá to rozlišení čehokoliv, není ani dobré ani zlé, ani láskou ani nenávistí, atp...
Vše, co kolem Toho máš, je jen tvá invence.. v tvý hlavě.
Díkybohu


To není, o čem mluvím. Tohle je vším. Nejde říct, že něco není tohle nebo že kolem toho je něco jiného. Není.

Já vím o cěm mluvíš. Jen se divím, proč o tom takto mluvíš? Když sám velice dobře víš, že nemůžeš říct o tom ani slovo.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 4:30:57

Díky, Veile. Připadá mi, že výstižnějšími slovy popisuješ i mou zkušenost, než jak bych ji dokázala popsat. Ano, něco z těch slov probuzených, kterým jsem mnohdy ani nerozuměla, probouzelo ve mně něco tak nádherného, že možná právě proto vznikly tyhle stránky, aby toho materiálu, který probouzí, bylo co nejvíc pohromadě pro kohokoliv, komu by to mohlo poskytnout totéž.



Vidíš Pedrito,

ti je přesně to co jsem psal,

že každej trouba dostane jen to, na co zaměří svou pozornost,

takže když chce sen, má sen,

atd.

Bavit se s idioty nemá smyslu, páč většina duchohledajíchc jedou ve sračkách vůle,

jen zaměnili světské touhy za duchovní touhy,

a pak mají jen to co chtěli...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pát 12. srp 2022 4:54:05

že možná právě proto vznikly tyhle stránky, aby toho materiálu, který probouzí, bylo co nejvíc pohromadě pro kohokoliv, komu by to mohlo poskytnout totéž.


Proto je to zde jen hromada sraček a hoven a hoven a hoven,

mělo by se to spíše jmenovat

Voblbovárna zdarma pro citlivý pocitáře,

poradna je příliš vznešený název pro vezdejší idiologický hovna...


No ale každýho věc jakým hovnem se chce voblbnout,

takhle to prostě chodí v tom "snu"

čili Vědomí v pohybu...
Vostálník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků