Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 30. zář 2022 21:57:18

Pedro píše:Veil je totiž toho mínění, že nejen idea. Ale i svět bez té myšlenky o světě, neexistuje. A to je ten průser.
A přitom nedokáže říct, kde a jak se ta myšlenka vzala... Proto ta vize snu. Hovno advaita.


Newman píše:Konec hledání není naplnění potřeb jednotlivce na odpovědi na otázky co je život, co je smrt, a není ani uspokojením potřeby smyslu a významu. Je to konec potřeby vědět, což je konec otázek a hledání odpovědí, jako bezpříčinný konec dotazujícího, který nikdy nebyl. Konec něčeho, co se nikdy nestalo.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 30. zář 2022 22:02:17

miroslav píše:
Veil píše:
Napsal jsem to tu možná stokrát. Není nic jiného, než je tohle. To co se zdánlivě děje, je samozřejmě tohle. Veil se neděje. Miroslav se ve skutečnosti taky neděje. Zatímco vše co se jeví se zdánlivě děje, já se neděje ani zdánlivě. Je to jen koncept, který v realitě oporu nemá. Je to vymyšlená entita. A to neznamená, že je skutečná. Jak je v tom článku od Newmana, pravá oddělenost (já jsem) neexistuje.

A co je tedy Veil, když se ani neděje?
Já je myšlenka. A myšlenka je tohle, jak jsi potvrdil.
Myšlenka se děje nebo se neděje?
Koncept je tohle, nebo je koncept něco jiného než tohle?
vymyšlená entita je tohle, nebo vymyšlená entita je něco jiného než tohle?
"já jsem" neexistuje? vždyť je to myšlenka a myšlenka je tohle. Nebo "já jsem" je něco jiného?


To mi řekni ty, co jsi. Co je to tvoje já jsem? Jsi jen myšlenka? Nebo něco jiného?

Veil tu samozřejmě není a nikdy nebyl.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 22:05:54

Veil píše:Napsal jsem to tu možná stokrát. Není nic jiného, než je tohle. To co se zdánlivě děje, je samozřejmě tohle. Veil se neděje. Miroslav se ve skutečnosti taky neděje. Zatímco vše co se jeví se zdánlivě děje, já se neděje ani zdánlivě. Je to jen koncept, který v realitě oporu nemá. Je to vymyšlená entita. A to neznamená, že je skutečná. Jak je v tom článku od Newmana, pravá oddělenost (já jsem) neexistuje.

Kecáš, napsals to víc než stokrát. A furt kecáš. Ale to to ti může být fuk, neb nejsi. Nikdo není. Jen se to tu samo píše... :D
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 30. zář 2022 22:08:50

Pedro píše:
Veil píše:Napsal jsem to tu možná stokrát. Není nic jiného, než je tohle. To co se zdánlivě děje, je samozřejmě tohle. Veil se neděje. Miroslav se ve skutečnosti taky neděje. Zatímco vše co se jeví se zdánlivě děje, já se neděje ani zdánlivě. Je to jen koncept, který v realitě oporu nemá. Je to vymyšlená entita. A to neznamená, že je skutečná. Jak je v tom článku od Newmana, pravá oddělenost (já jsem) neexistuje.

Kecáš, napsals to víc než stokrát. A furt kecáš. Ale to to ti může být fuk, neb nejsi. Nikdo není. Jen se to tu samo píše... :D


Všechno se jen zdánlivě děje. Přesně tak.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 22:15:57

Veil píše:
Pedro píše:Veil je totiž toho mínění, že nejen idea. Ale i svět bez té myšlenky o světě, neexistuje. A to je ten průser.
A přitom nedokáže říct, kde a jak se ta myšlenka vzala... Proto ta vize snu. Hovno advaita.


Newman píše:Konec hledání není naplnění potřeb jednotlivce na odpovědi na otázky co je život, co je smrt, a není ani uspokojením potřeby smyslu a významu. Je to konec potřeby vědět, což je konec otázek a hledání odpovědí, jako bezpříčinný konec dotazujícího, který nikdy nebyl. Konec něčeho, co se nikdy nestalo.


O tom jsem jednou napsal básničku. Ale řek bych, že měla jiný než tento intelektuální výraz.
Tohle jsou prostě ala mistrovský žvásty, s ti lidi co tohle presentujou, jsou falešní guruové!
Vzpamatuj se.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 22:19:31

hezký pozdní večer
narozen v tuto chvíli

oči se jenom dívají
rozhlížejí se beze slov

svléknout si jméno
v nahém tichu spočinout

všechny nauky teď tonou
v bytí beze jména

všechna naše slova
díla i poznání

co to je proti jedinému
průzračnému okamžiku

verše se rodí, mizí
v zátiší večera
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 30. zář 2022 22:25:19

Pedro píše:
Veil píše:
Pedro píše:Veil je totiž toho mínění, že nejen idea. Ale i svět bez té myšlenky o světě, neexistuje. A to je ten průser.
A přitom nedokáže říct, kde a jak se ta myšlenka vzala... Proto ta vize snu. Hovno advaita.


Newman píše:Konec hledání není naplnění potřeb jednotlivce na odpovědi na otázky co je život, co je smrt, a není ani uspokojením potřeby smyslu a významu. Je to konec potřeby vědět, což je konec otázek a hledání odpovědí, jako bezpříčinný konec dotazujícího, který nikdy nebyl. Konec něčeho, co se nikdy nestalo.


O tom jsem jednou napsal básničku. Ale řek bych, že měla jiný než tento intelektuální výraz.
Tohle jsou prostě ala mistrovský žvásty, s ti lidi co tohle presentujou, jsou falešní guruové!
Vzpamatuj se.


Lidi co tohle prezentují si na guruy nehrají. Mistrovské žvásty bych tedy hledal někde v učení, kde se hledačům předepisuje cesta jak najít, to co už je.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 22:33:16

Tito pseudo mistři jen uchopili védy po svém. A řek bych, že na tom dobře vydělávaj.

Neříkaj nic nového od dob upanišad, jen tomu dali dověteky.. jako "konec něčeho, co se nikdy nestalo"..
Naletěl jsi kámo. Dobře to tak.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pát 30. zář 2022 22:34:15

Pedro tu psal, že není nikoho, kdo by Janu, Veila z toho intelektuálního blouznění dostal.

Je, ale těžko, jak se zdá, to ustavit.

Nereagovat.

Neposkytnout žádnou potravu.

Pro mysl.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 22:56:36

Tara píše:Pedro tu psal, že není nikoho, kdo by Janu, Veila z toho intelektuálního blouznění dostal.

Je, ale těžko, jak se zdá, to ustavit.

Nereagovat.

Neposkytnout žádnou potravu.

Pro mysl.


Naivko, i zvěř si najde potravu. Nikoliv však pro mysl, nýbrž pro břicho (přežití)..
Ego které se cítí býti duchovní až mystické, je tomu zvířecímu podobné, nacpat se..
O to krásnější je potkat dobrého člověka, co o duchovnu nikdy neslyšel, a přesto z něj jde světlo,
ta radost a láska...
Nejspíš už má duše nameditováno z těch dávných zrozeních, co tu zejména někteří tvrdí že nejsou..
Tohle zná Miroslav, jak to chodí po smrti.
Já jsem do toho čumák ještě pořádně nestrčil...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 30. zář 2022 22:58:09

Pedro píše:Tito pseudo mistři jen uchopili védy po svém. A řek bych, že na tom dobře vydělávaj.

Neříkaj nic nového od dob upanišad, jen tomu dali dověteky.. jako "konec něčeho, co se nikdy nestalo"..
Naletěl jsi kámo. Dobře to tak.


Nevím, co je ve védách, ale tradiční advaita říká něco úplně jiného. Rozdíly viz článek co jsem tu přeložil "Nedvojnost nebere žádné zajatce".
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pát 30. zář 2022 23:01:12

Pedro píše:
Tara píše:Pedro tu psal, že není nikoho, kdo by Janu, Veila z toho intelektuálního blouznění dostal.

Je, ale těžko, jak se zdá, to ustavit.

Nereagovat.

Neposkytnout žádnou potravu.

Pro mysl.


Naivko, i zvěř si najde potravu. Nikoliv však pro mysl, nýbrž pro břicho (přežití)..
Ego které se cítí býti duchovní až mystické, je tomu zvířecímu podobné, nacpat se..
O to krásnější je potkat dobrého člověka, co o duchovnu nikdy neslyšel, a přesto z něj jde světlo,
ta radost a láska...
Nejspíš už má duše nameditováno z těch dávných zrozeních, co tu zejména někteří tvrdí že nejsou..
Tohle zná Miroslav, jak to chodí po smrti.
Já jsem do toho čumák ještě pořádně nestrčil...

Mysl a břicho je to stejné.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 30. zář 2022 23:04:35

Tara píše:Pedro tu psal, že není nikoho, kdo by Janu, Veila z toho intelektuálního blouznění dostal.


Je to skutečně jako šílenství. Naprostá anarchie toho co je. Rumi někde psal báseň ve smyslu opil jsem se tebou. Jak jednou je ta anarchie spatřena (nikým), už jsou všechny koncepty k smíchu. K bláznivému smíchu.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Tara » pát 30. zář 2022 23:08:04

No vidíš, mě to přijde spíše všechno k pláči. Asi chyba v Matrixu.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 23:15:55

Veil píše:
Pedro píše:Tito pseudo mistři jen uchopili védy po svém. A řek bych, že na tom dobře vydělávaj.

Neříkaj nic nového od dob upanišad, jen tomu dali dověteky.. jako "konec něčeho, co se nikdy nestalo"..
Naletěl jsi kámo. Dobře to tak.


Nevím, co je ve védách, ale tradiční advaita říká něco úplně jiného. Rozdíly viz článek co jsem tu přeložil "Nedvojnost nebere žádné zajatce".

Až budu mít na to čas, něco ti opíšu, pak možná zjistíš, odkud ta moderní advaita vzešla.
A jak pitomé je s tím dál operovat, jak na tom dokonce dál stavět a uznávat nějakou autoritu.
Mistra můžeš mít v józe, buddhismu, atd, ale v advaitě ho mít nemůžeš, je to totiž už výdech všech učeních.
Jestliže při nauce jsme plní zahrady, stali jsme se zahradníky (vnitřní zahrady), tak když zahrádka se má k světu..
a zahradníkovi padla.. tu se možná rovzpomene, že támhle do křoví odhodil korunu a naproti žezlo...
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pát 30. zář 2022 23:29:25

Veil píše:
Tara píše:Pedro tu psal, že není nikoho, kdo by Janu, Veila z toho intelektuálního blouznění dostal.


Je to skutečně jako šílenství. Naprostá anarchie toho co je. Rumi někde psal báseň ve smyslu opil jsem se tebou. Jak jednou je ta anarchie spatřena (nikým), už jsou všechny koncepty k smíchu. K bláznivému smíchu.


Řekl bych že původcem toho tvého "šílenství" - spíše pomatení je kombinace velké ambice, nedostatku schopností a silné ego, které v potřebě něčím vyniknout se chytne jakékoliv pitomosti, aby se ta potřeba nějak sytila.
A to, že Jana tohle nevidí, naopak je jí to blízké a považuje Veilovy bláboly za něco duchovního, svědčí hodně i o ní.
Myslím, že to není třeba více rozvádět.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3586
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 23:38:09

Mysl a břicho je to stejné.


Obojí má hlad, když je prázdné. Na obojí půst působí příznivě.
Ale zkus to.
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » pát 30. zář 2022 23:46:03

Pedro píše:
Mysl a břicho je to stejné.


Obojí má hlad, když je prázdné. Na obojí půst působí příznivě.
Ale zkus to.

Chce to vůli, žejo?
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Pedro » sob 01. říj 2022 0:02:53

Veil píše:
Tara píše:Pedro tu psal, že není nikoho, kdo by Janu, Veila z toho intelektuálního blouznění dostal.


Je to skutečně jako šílenství. Naprostá anarchie toho co je. Rumi někde psal báseň ve smyslu opil jsem se tebou. Jak jednou je ta anarchie spatřena (nikým), už jsou všechny koncepty k smíchu. K bláznivému smíchu.

Teď jsi mě nasral. Ty si budeš brát do držky anarchii? Já ti dám Rumího. Já ti dám opití se, ty rebele neexistujíc!
Pedro
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 01. říj 2022 6:44:54

miroslav píše:Řekl bych že původcem toho tvého "šílenství" - spíše pomatení je kombinace velké ambice, nedostatku schopností a silné ego, které v potřebě něčím vyniknout se chytne jakékoliv pitomosti, aby se ta potřeba nějak sytila.


No vidíš. A ty to už 172 stran čteš. Jako by ti nestačilo to odmítnout jednou. Jako bys s tím musel bojovat. Jako bys neměl jinou možnost. Jako bys někde hluboko věděl, že co říkám je pravda.
Veil
 
Příspěvky: 1485
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků