Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » stř 13. říj 2021 13:07:25

Návštěvník píše:
Veil píše:
Co musí voda dělat, aby byla vodou?

Aby si coby vlna uvědomovala, že je vodou?

Tady to bylo myšleno tak, že tohle už je kompletní. Tohle nepotřebuje nic k tomu, aby to bylo tím, co už to je. Jakou cestou pak jít k tomu, co už je tady?
Veil

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 13:23:34

Veil píše:
Návštěvník píše:
Veil píše:
Co musí voda dělat, aby byla vodou?

Aby si coby vlna uvědomovala, že je vodou?

Tady to bylo myšleno tak, že tohle už je kompletní. Tohle nepotřebuje nic k tomu, aby to bylo tím, co už to je. Jakou cestou pak jít k tomu, co už je tady?

Takže když "vlna" mlátí ostatní "vlny" kolem sebe, protože si je ani sebe neuvědomuje (nevnímá) jako pohyby Oceánu, jehož jsou všichni součástí, je to OK a není třeba, aby si tato agresivní vlna uvědomila, že ona i ostatní vlny jsou vodou?
Návštěvník

Nový příspěvekod Uživatelské jméno » stř 13. říj 2021 15:13:32

:)
Uživatelské jméno

Nový příspěvekod Veil » stř 13. říj 2021 17:58:11

Návštěvník píše:Takže když "vlna" mlátí ostatní "vlny" kolem sebe, protože si je ani sebe neuvědomuje (nevnímá) jako pohyby Oceánu, jehož jsou všichni součástí, je to OK a není třeba, aby si tato agresivní vlna uvědomila, že ona i ostatní vlny jsou vodou?

Nic není třeba, protože všechno je jen tohle. Takže zlá individualita není ničím jiným, než je tohle. Veškeré její konání, myšlenky, výčitky, cokoli je pořád tohle. Vše co udělá je tohle . Komu to udělá je taky tohle. Reakce na to, opovržení nad tím, odsouzení toho, je taky jen tohle. Uvědomění je taky tohle. Všechno je jen tohle. Není nic jiného.

Ve skutečnosti se to vůbec nehýbe. Nikam to nejde. Je to pořád tohle. Nemá to v sobě žádné opravdové vztahy. Vztahy jsou taky jen tohle.
Veil

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 18:13:57

Veil píše:
Návštěvník píše:Takže když "vlna" mlátí ostatní "vlny" kolem sebe, protože si je ani sebe neuvědomuje (nevnímá) jako pohyby Oceánu, jehož jsou všichni součástí, je to OK a není třeba, aby si tato agresivní vlna uvědomila, že ona i ostatní vlny jsou vodou?

Nic není třeba, protože všechno je jen tohle. Takže zlá individualita není ničím jiným, než je tohle. Veškeré její konání, myšlenky, výčitky, cokoli je pořád tohle. Vše co udělá je tohle . Komu to udělá je taky tohle. Reakce na to, opovržení nad tím, odsouzení toho, je taky jen tohle. Uvědomění je taky tohle. Všechno je jen tohle. Není nic jiného.

Ve skutečnosti se to vůbec nehýbe. Nikam to nejde. Je to pořád tohle. Nemá to v sobě žádné opravdové vztahy. Vztahy jsou taky jen tohle.

Takže když Ti někdo zabije Tvé dítě, vnímáš, že je to OK, protože

zlá individualita není ničím jiným, než je tohle. Veškeré její konání, myšlenky, výčitky, cokoli je pořád tohle.

?
Návštěvník

Nový příspěvekod Veil » stř 13. říj 2021 18:22:34

Návštěvník píše:Takže když Ti někdo zabije Tvé dítě, vnímáš, že je to OK, protože

Nikdo neříká, že tohle je naplněno jen růžovými zážitky. Tohle je úplné. Ve skutečnosti se ale nikdy nic nestalo. Tohle se nijak nevyvíjí. Už je to úplné. A jakákoliv reakce na cokoli je pořád jen tohle.
Veil

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 18:47:57

Veil píše:
Návštěvník píše:Takže když Ti někdo zabije Tvé dítě, vnímáš, že je to OK, protože

Nikdo neříká, že tohle je naplněno jen růžovými zážitky. Tohle je úplné. Ve skutečnosti se ale nikdy nic nestalo. Tohle se nijak nevyvíjí. Už je to úplné.

Teoretizovat nestačí.

Přesto je užitečné vědět, že každá vlna je pohybem Oceánu a je v podstatě Jím, ať je tvar a působení té vlny pro nás sebe-příjemnější nebo sebe-destruktivnější. Proto, když v nás proběhne naše bezděčná, (nadšená nebo sebeobranná, útočná) reakce na aktuální, pro nás nápomocné nebo traumatizující dění, je možné tuto svou reakci tichým, neosobním pozorováním v sobě rozpustit.

Během doby, kdy se tohle pozorování obsahů neosobním vědomím stane každodenní, dlouhodobou praxí, od rána do večera, jejich síla slábne a nakonec se instinktivní návyk se se svou negativní nebo nadšenou reakcí ztotožnit přestává objevovat. Rovnou dochází k jejímu tichému, pokojnému pozorování ve svém vědomí, čímž se jakákoliv naše reakce po chvíli rozpustí.

A znovu nastane vnímání úplnosti, Celistvosti, kdy je tu pouze Bytí, které je vším existujícím, a neexistuje nikdo, kdo by byl z Celku vydělený.

Už to není pouhé teoretizování, ale přímé vnímání...
Návštěvník

Nový příspěvekod Veil » stř 13. říj 2021 19:43:41

Návštěvník píše:Během doby, kdy se tohle pozorování obsahů neosobním vědomím stane každodenní, dlouhodobou praxí, od rána do večera, jejich síla slábne a nakonec se instinktivní návyk se se svou negativní nebo nadšenou reakcí ztotožnit přestává objevovat. Rovnou dochází k jejímu tichému, pokojnému pozorování ve svém vědomí, čímž se jakákoliv naše reakce po chvíli rozpustí.

A zde se říká něco jiného. Zde se říká, že není nikdo, kdo by mohl něco pozorovat. Že to co je, přesně jak to je, už je úplné. Nepotřebuje to vůbec nic, aby to bylo úplné. Taky to nemá žádnou minulost a budoucnost a ani příčinu a následek.
Veil

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 19:58:54

Veil píše:
Návštěvník píše:Během doby, kdy se tohle pozorování obsahů neosobním vědomím stane každodenní, dlouhodobou praxí, od rána do večera, jejich síla slábne a nakonec se instinktivní návyk se se svou negativní nebo nadšenou reakcí ztotožnit přestává objevovat. Rovnou dochází k jejímu tichému, pokojnému pozorování ve svém vědomí, čímž se jakákoliv naše reakce po chvíli rozpustí.

A zde se říká něco jiného. Zde se říká, že není nikdo, kdo by mohl něco pozorovat. Že to co je, přesně jak to je, už je úplné. Nepotřebuje to vůbec nic, aby to bylo úplné. Taky to nemá žádnou minulost a budoucnost a ani příčinu a následek.

Inu - teoretizování může zřejmě být zábavné ... ;) nebo i riskantní - začne-li se člověk chovat jako vrah, protože aplikuje nedualitu na dualitu a podle něj neexistují karmické dopady, které by ho mohly ohrozit.

Že tím popírá fakta, která popisují duchovní Mistři - no proč ne, pokud chybí zájem obeznámit se s tím, jak to skutečně je

Návštěvník

Nový příspěvekod salmo1cz. » stř 13. říj 2021 20:11:55

Návštěvník píše:
Veil píše:

Inu - teoretizování může zřejmě být zábavné ... ;) nebo i riskantní - začne-li se člověk chovat jako vrah, protože aplikuje nedualitu na dualitu a podle něj neexistují karmické dopady, které by ho mohly ohrozit.

Že tím popírá fakta, která popisují duchovní Mistři - no proč ne, pokud chybí zájem obeznámit se s tím, jak to skutečně je

Ano asi tak.Jediné co jsem nepochopil je, co hledá filozofický fyzikalista v tématu osvícení.
salmo1cz.

Nový příspěvekod Veil » stř 13. říj 2021 20:16:17

Návštěvník píše:Že tím popírá fakta, která popisují duchovní Mistři - no proč ne, pokud chybí zájem obeznámit se s tím, jak to skutečně je

Oni toho mistři napovídají. Jen by mě zajímalo, jestli ti tohle náhodou nezní mnohem pravdiveji:

Veil píše:A zde se říká něco jiného. Zde se říká, že není nikdo, kdo by mohl něco pozorovat. Že to co je, přesně jak to je, už je úplné. Nepotřebuje to vůbec nic, aby to bylo úplné. Taky to nemá žádnou minulost a budoucnost a ani příčinu a následek.

Pro mne to byla zpráva, u které nebyly žádné pochybnosti, že by mohla být v něčem nepravdivá. Jako by to něco hluboko rozpoznalo a okamžitě začalo prikyvovat.

Návštěvník píše:Inu - teoretizování může zřejmě být zábavné ... ;) nebo i riskantní - začne-li se člověk chovat jako vrah, protože aplikuje nedualitu na dualitu

Neslyšíš, co říkám. Tady není žádný člověk, který by měl svobodnou vůli se nějak chovat.
Veil

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2021 20:22:06

Veil píše:
Návštěvník píše:Že tím popírá fakta, která popisují duchovní Mistři - no proč ne, pokud chybí zájem obeznámit se s tím, jak to skutečně je

Oni toho mistři napovídají. Jen by mě zajímalo, jestli ti tohle náhodou nezní mnohem pravdiveji:

Veil píše:A zde se říká něco jiného. Zde se říká, že není nikdo, kdo by mohl něco pozorovat. Že to co je, přesně jak to je, už je úplné. Nepotřebuje to vůbec nic, aby to bylo úplné. Taky to nemá žádnou minulost a budoucnost a ani příčinu a následek.

Pro mne to byla zpráva, u které nebyly žádné pochybnosti, že by mohla být v něčem nepravdivá. Jako by to něco hluboko rozpoznalo a okamžitě začalo prikyvovat.

Návštěvník píše:Inu - teoretizování může zřejmě být zábavné ... ;) nebo i riskantní - začne-li se člověk chovat jako vrah, protože aplikuje nedualitu na dualitu

Neslyšíš, co říkám. Tady není žádný člověk, který by měl svobodnou vůli se nějak chovat.

:D

Bye bye
Návštěvník

Nový příspěvekod Uživatelské jméno » stř 13. říj 2021 21:12:07

Tajemné absolutno:
"...Dnes začínám tam, kde jsem včera skončil. Jsem bez těla a obsah vědomí zmizel. Upínám se k prázdnotě, kam jinam? Ale pořád mám ještě obavu, co bude. Když zmizela osoba, přijde snad neosobnost? Nebo osobnost? Nevím, choulím se do ticha. Ticho je teď mým útočištěm, ale jsem ochoten přijmout všechno. Nořím se do ticha.
Zdá se mi, že jsem bez myšlenek, ale kupodivu si toho jsem vědom. Mám překročit ještě toto vědomí?
Vstupuji do prázdnoty, protože sám jsem prázdný. Nemám nic a taky nic nechci. Mám jen důvěru ve vyšší sílu, a tak se mi zdá, že ji dokonce začínám zajímat. Nevím, proč se mi to zdá. Chtěl bych jí spíše porozumět, ale to nejde. Náhle se znovu dostaví strach z neznáma. Rozhodl jsem se však, že neustoupím. Asi proto se mi najednou skoro ztratilo ego - skoro se ztratilo. Ono se totiž bojí, že zahyne. Musím najít odvahu a nevšímat si toho.
Jsem na pokraji neexistence. Skočím do ní? Asi ano..."
Ukázka z knihy 999 otázek a odpovědí na cestě Poznání
Uživatelské jméno

Předchozí

Zpět na Probuzení