Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 7:19:47

Když to pociťování zkoumám, tak Sat-čit-ánanda je samo sebe si vědomé Vědomí bez pociťování.


Tak ty zkoumáš pocitování které není ???

No když je někdo tím "ničím" tak rozhodně nemá daleko k blábolení takovýhle pitomostí že zkoumá pocitování které není,

Ale u ztotožnění to tak obvykle bývá, že to pocitování není uvědomováno a vyleze to z dotyčného ovšem vždy nevědomně,

jaksi mezi řečí a psaním blábolů vo ničem,

které samozřejmě neexistuje,

leda jako duchovní pomůcka pro mysl,

ale rozhodoně Vědomí není nijakým ničím,

takto se může jevit leda tamasické mysli že Vědomí je ničím...


Když někdo ovšem nechápe duchovní texty,

tak pak mastí pitominy jak na běžícím páse...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 8:31:09

Asi jsem příliš velkej optimista kterej předpokládá,

že lidé dokáží myslet a chápat,

že když dojde k potlačení nebo dokonce rozpustění ega,

že výsledkem není žádná taková pitomost že jsem ničím,

nýbrže že jsem Vědomí,

tudíž tvrdit že jsem ničím je blábolením pitomostí které zcela jasně ukazují,

že nedošlo k realizaci,

nebot pojem "ničím" se vztahuje k egu a ne k osvícení....




Je-li tedy ego skutečně rozpuštěno nebo alespon potlačeno, je výsledkem poznání že jsem Vědomí,

pokud ale rozpuštěno nebo potlačeno není, je výsledným stavem poznání že jsem ničím,

což je stav ega...

Tady prostě není co řešit leda tak poslání do prdele....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2022 8:46:00

Vostálník píše:Asi jsem příliš velkej optimista kterej předpokládá,

že lidé dokáží myslet a chápat,

že když dojde k potlačení nebo dokonce rozpustění ega,

že výsledkem není žádná taková pitomost že jsem ničím,

nýbrž, že jsem Vědomí,

Ego je víra, že jsi individualitou ve vědomí. Je to sen ve snu. Poznáním, že individualita je ve Vědomí, ve tvém vědomí, ti může při troše inteligence dojít, že ego je nesmysl. Rozpouštět ego je nesmysl. Potlačovat ego je nesmysl. To, že jsi Vědomí, je probuzení do snu. Poznání, že nejsi ani to Vědomí, ale Absolutno, je žití ve Skutečnosti.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2022 8:46:44

Vaše vědomí se chybně pokládá za tělo. Proto na konci života zemřete. Nemluvím k tělu, ale k Vědomí, které slyší prostřednictvím uší. Toto Vědomí, které se mylně spolu s jménem pokládá za tělo, touží po osvobození. Avšak toto bezforemné a bezejmenné Vědomí, které obývá tělo uvnitř srdce a praktikuje oddanost, se nazývá ´aspirant´ neboli sádhaka.
Většina oddaných ve světě jsou takzvaní mumukšu – to jsou ti, kdo dychtí po osvobození. Mohou být sečtělí, ale nejsou aspiranty. Toto je nejnižší stav na duchovní stezce. Tento stav prožívá ten, kdo hledá Skutečnost a je ztotožněn s tělem a myslí. Vždy zkouší odvozovat zisky a ztráty z hlediska smyslového vnímání těla a mysli. Žije v takzvaném druhém snu, kterému se také říká sen ve snu, kdy sebe vnímá ve světě jako muže či ženu se jménem a žije ve svém rodinném prostředí. Mumukšu má tedy pohlaví, neboť se ztotožňuje s tělem. To je osoba, od které je třeba se osvobodit. Jestliže tu energie, která je netělesná, není, má potom osoba neboli tělo nějakou hodnotu? Bude-li mít mumukšu štěstí, potká Gurua, který mu řekne: ´Nejsi tělo a mysl, jsi projevené ´Jáství´ a snaž se to uskutečnit.´ Svět se projevuje prostřednictvím ´Já jsem´, a tuto zkušenost pozná a realizuje až aspirant, neboli sádhaka, který se probudil z druhého snu a žije již v tom snu prvním. Poznání ´Já jsem´ vyvstalo bez jeho vědění o tom. Toto poznání nemá žádný tvar či formu. Aspirant není ani mužem, ani ženou. Když se aspirant stabilizuje jako ´Já jsem´, zjistí, že není tělo-mysl, ale celkové projevené Vědomí.
Nakonec poté, když jste přesvědčeni o své přirozenosti, zjistíte, že nejste ani tímto ´Jástvím´, tedy že nejste Vědomí ani projevený svět, a že jste Absolutno, a stanete se Siddha, neboli osvobozenou Bytostí. V tu chvíli jste probuzeni z prvního snu a žijete konečně ve Skutečnosti.
Pokud nechápete svou vlastní hodnotu, budete mít strach ze smrti. Přirozeností Já je přirozenost poznání – ne přirozenost osoby, která věří v rozdílnosti. Je proto oddělenou individualitou. Objekty se stanou viditelné pouze proto, že jim mysl dává tvar. ´Vy´ jenž posloucháte a ´Já´, co mluví, jsou neoddělení. Není mezi námi žádný rozdíl.
Přirozenost toku mysli je podle hodnoty vaší formy. To znamená, že mysl bude mít pouze takový druh myšlenek. Ten, kdo věří, že nemá žádný tvar, žádné jméno, žádné pohlaví, prostě je bezforemný, bude mít mysl, která bude proudit tímto způsobem.

Radžá-Dhi-Rádž Sadgurunáth Šrí Nisargadatta Maharadž Ki Džej

http://www.advaita.cz/24895-neco-od-sri ... -maharadze
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 29. kvě 2022 8:48:24

Vostálník píše:Ten návod je naprosto jasný a říká se mu meditace :

nic nechtít, nic nemít a po ničem netoužit,


Ano, návod na překročení potoka pro jednotlivce. "Co mám dělat, abych se ze stavu neosvícení dostal do stavu osvícení?"

Jak říkám, jak může existovat návod k tomu, co už je? Jaká by to byla nedvojnost, kdyby se bylo třeba někam dostat? To by přece byla dvojnost.

Nic nemít nic nechtít a po ničem netoužit je pořád konání jednotlivce.

Žádná meditace není potřeba, nebo všechno je meditace. Včetně násilí, vraždy, braní drog, prostě cokoli.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 29. kvě 2022 8:51:27

Vostálník píše:
Tak vono je osvícení pocitováno ???


Jak vyjádřit nevyjádřitelné, které je navíc nepoznatelné? Můžeme jen selhávat více či méně. Není nikdo kdo pociťuje. Snažil jsem se poukázat na očividné, že tohle už je všechno a nic. Skrz naskrz osvícené.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2022 8:55:34

Ego je víra, že jsi individualitou ve vědomí. Je to sen ve snu. Poznáním, že individualita je ve Vědomí, ve tvém vědomí, ti může při troše inteligence dojít, že ego je nesmysl. Rozpouštět ego je nesmysl.

Nemůžeš být něco, co by bylo jen nějakou částí v tobě. Věřit, že jsi ego je stejné, jako věřit, že jsi slepé střevo. Kde pak jsi po apendektomii?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 29. kvě 2022 9:04:24

Vostálník píše:
výsledkem není žádná taková pitomost že jsem ničím,

nýbrže že jsem Vědomí,




Je-li tedy ego skutečně rozpuštěno nebo alespon potlačeno, je výsledkem poznání že jsem Vědomí,


Ano, že jsem vědomím je poslední pohádka jednotlivce. Vědomí je poslední já, nejdál, kam se iluzorní entita dostane. Když chvíli tupě zírá do zdi, je jen vědomím. Vědomí je iluze. Je to pořád zážitek.

Všimni si, že není žádné vědomí bez něčeho, co by bylo možné vnímat, i kdyby to byla třeba tma, nebo ticho, nebo cokoli jiného. Pořád je to dualita. Pořád je tu vědomí a něco, co by bylo možné vnímat. Proto je učení o vědomí, protože toho lze poměrně lehko dosáhnout. V dualitě. Tohle je ale nedualita. Protože je jen tohle. To nemá žádnou pozici. Není stůl jako součást vědomí. Nikdo to nesleduje.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 10:20:34

Všimni si, že není žádné vědomí bez něčeho, co by bylo možné vnímat


Na to jsi kápnul jak ???

Snad ne tím všimnutím....

Jinak je rozdíl mezi vědomím a Vědomím stejně jako mezi já a Já,

takže když jsi tím velejeblým ničím, tak jak to tedy víš, pablbe,

že jsi ničím obzvláště ne tím vědomím ???


Víš to vědomím, ale ne rozhodně Vědomím,

vo Vědomí víš hovno převeliký,

to žádný objekt k pozorování nepotřebuje,

nebot je prvotní a tudíž je podstatou všeho co lze pozorovat....
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 10:24:41

Tohle je ale nedualita. Protože je jen tohle. To nemá žádnou pozici. Není stůl jako součást vědomí. Nikdo to nesleduje.
Veil



Tvoje nedualita je mně u prdele,

to je nějaká křestanská sračka a hovno,

to co je se jmenuje nedvojnost a ne nějaká zasraná tamasická nedualita kdy jsi ničím...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 29. kvě 2022 10:57:31

Vostálník píše:
to co je se jmenuje nedvojnost a ne nějaká zasraná tamasická nedualita kdy jsi ničím...


Jasně a nedvojnost je něco jiného než nedualita. A ta tvoje nedvojnost je nedvojná, protože má malé já a velké já a malé vědomí a velké vědomí a způsob jak se dostat od někaď někam, proto se tomu říká nedvojnost... Moment, tady něco nehraje :what:
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 29. kvě 2022 11:07:37

Vostálník píše:Jinak je rozdíl mezi vědomím a Vědomím stejně jako mezi já a Já,


Vidíš, a já žádný rozdíl mezi tímhle a tímhle nevidím. Proto já mluvím o nedvojnosti/nedualitě a ty o učení a pohádkách. Proto ty se musíš vztekat a přesvědčovat o svých názorech a já jen pořád dokola říkám, ze tohle uz je všechno a nic.

Vostálník píše:Víš to vědomím, ale ne rozhodně Vědomím,

vo Vědomí víš hovno převeliký,


Nevím to vůbec. Tady totiž nikdo není.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » ned 29. kvě 2022 12:15:09

Vostálník píše:vo Vědomí víš hovno převeliký,
to žádný objekt k pozorování nepotřebuje,
nebot je prvotní a tudíž je podstatou všeho co lze pozorovat...


Podstatou všeho? Takže je vědomí, které je jako základ všeho a pak zbytek všeho, co má sice jako základ vědomí, ale zbytek kromě toho základu je teda nevědomí?

A když je vědomí teda prvotní, tak co je druhotný?

Myslel jsem, že se bavíme o nedvojnosti. No z podstaty toho slova bych čekal, že nebude nic primárního a sekundárního, žádný základ a zbytek, protože to by nebyla nedvojnost, že?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 17:58:44

Nevím to vůbec. Tady totiž nikdo není.


To je mně jasný že to nevíš vůbec,

no aspon tedy že víš, že to nevíš

a že víš, že tady nikdo není...

Na tvá blbost vcelku stačí...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 18:39:34

Myslel jsem, že se bavíme o nedvojnosti. No z podstaty toho slova bych čekal, že nebude nic primárního a sekundárního, žádný základ a zbytek, protože to by nebyla nedvojnost, že?


Proč by to nebyla nedvojnost ???

Nedvojnost se počítá do tří a ne do dvou

zatímco ta tvoje nedualita se počítá do jedný...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2022 19:03:07

Píše Vostalnik a Veil o tomtéž, jestli ano, proč Veil není sprostý?
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 19:10:06

A jestli ne, tak chceš vědět proč já jsem sprostý ???

To jenom abys tu blbost co jsi sesmolil měl taky naopak ....

Tak a naopak...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2022 21:00:33

Návštěvník píše:Píše Vostalnik a Veil o tomtéž, jestli ano, proč Veil není sprostý?

Vostalnik má problém, Veil problém nemá.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » ned 29. kvě 2022 21:35:23

Ale má,

má problém s dualitou a proto ji neustále popírá nějakou nedualitou,

a proto taky furt sere náký hovna vo mým nějakým mým vztekání a přesvědčování,

zřejmě to tomu kreténovi jaksi nezapadá do tý jeho posraný neduality,

podobně jako tobě návštěvníku tam nejspíš nezapadá to mít problém...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. kvě 2022 3:38:53

Osvícená mysl nemá žádný problém, proto nemá důvod nadávat.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků