Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Pedriito » čtv 16. kvě 2024 21:20:07

dodo píše:
miroslav píše:
dodo píše:
Ťa popadli konšpirátorské maniere ? Alebo si len domýšľavý ? Čo to ? :D

Kdo mlčí nebo vyhýbavě odpovídá, ten souhlasí. Zvlášť když je jinak velmi upovídaný.


Tak dlho už čítaš čo píše Jana a stále ju tak málo poznáš. A teraz nemyslím len po duchovnej stránke, ale aj po stránke jej vystupovania a celkového prejavu.
Aj dnes na tvoj hulvátsky príspevok ktorý si jej písal ráno, ti odpovedala vecne, trpezlivo, zdvorilo a bez urážok, na rozdiel od teba. (mimochodom čítal si ho vôbec ?)

Ako Návštevník som tu písal ja. U mňa nečakaj, že budem k tebe zakaždým zdvorilý ako Jana. Na hulváta dokážem reagovať rovnako hulvátsky. To vieš, to "zrkadlo" o ktorom hovoril ktorýsi Majster, čo sa ti tak zapáčilo. ;)
:)

To je tvůj pohled Dodo, jen tvůj, co se vyjímečně shoduje s Janou. Nemá vůbec žádný tah pro nikoho dalšího. Je to svět vás dvou, versus Život.
Pedriito
 

Re: Téma osvícení

Příspěvekod miroslav » čtv 16. kvě 2024 21:40:05

dodo píše:
Ako Návštevník som tu písal ja.


Tak díky za vysvětlení. Taky mne to napadlo, že je to jako bys to psal ty, ale ta perfektní čeština mne zmátla. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3677
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Téma osvícení

Příspěvekod dodo » čtv 16. kvě 2024 22:10:22

Pedriito píše:To je tvůj pohled Dodo, jen tvůj, co se vyjímečně shoduje s Janou. Nemá vůbec žádný tah pro nikoho dalšího. Je to svět vás dvou, versus Život.



Nie je to výnimočne iba môj pohľad zhodujúci sa s Janou. Už viac krát sa to tu potvrdilo. Občas sa tu mihnú aj iní, lenže nie každý z nich chce do diskusie pravidelne vstupovať a iste má na to svoje dôvody, čo chápem.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Téma osvícení

Příspěvekod dodo » čtv 16. kvě 2024 22:17:05

miroslav píše:
dodo píše:
Ako Návštevník som tu písal ja.


Tak díky za vysvětlení. Taky mne to napadlo, že je to jako bys to psal ty, ale ta perfektní čeština mne zmátla. :)


Učím sa no, a mám zrejme perfektných učiteľov ... :D
:)
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » pát 17. kvě 2024 5:34:08

Pedriito píše:
dodo píše:
Pedriito píše:To je tvůj pohled Dodo, jen tvůj, co se vyjímečně shoduje s Janou. Nemá vůbec žádný tah pro nikoho dalšího. Je to svět vás dvou, versus Život.



Nie je to výnimočne iba môj pohľad zhodujúci sa s Janou. Už viac krát sa to tu potvrdilo. Občas sa tu mihnú aj iní, lenže nie každý z nich chce do diskusie pravidelne vstupovať a iste má na to svoje dôvody, čo chápem.

Vidím to jinak. Tohle je tvé (váše) přání a sen. Že někdo, kdo je vašeho přesvědčení, bude takový srab, kdo vás nepodpoří, vůči té nespravedlivé a kamenující (nemlčící) většině. Jako je i sen přesvědčení, že nikdo krom vás dvou nerozumí Mistrům.
To je, z čeho jste si vy dva udělali zaklínadlo. A nemáš Dodo šanci tohle žádnými intelektuálními kličkami obrátit na vaši pravou víru. I kdybys na jazyku udělal stojku.


Pedrito, tenhle web je pozváním do světa Probuzených, je službou jen pro ty, kdo vstupují do Božího království.

Tebe zajímá jiný svět, a i kdybys udělal na jazyku stojku, tak jiná brána, než která Tě přitahuje, se Ti neotevře.

Tady jsi momentálně svou příležitost prokaučoval. Můžeš sem vstoupit, až bude ve Tvém srdci milost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 7:25:04

Jana píše:Pedrito, tenhle web je pozváním do světa Probuzených, je službou jen pro ty, kdo vstupují do Božího království.


Nikdo nevstupuje do božího království a nejsou žádní probuzení jedinci.

Jana píše:Tady jsi momentálně svou příležitost prokaučoval. Můžeš sem vstoupit, až bude ve Tvém srdci milost.


To je ta bezpodmínečná láska, kterou jsi?
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » pát 17. kvě 2024 8:01:01

Veil píše:
Jana píše:Pedrito, tenhle web je pozváním do světa Probuzených, je službou jen pro ty, kdo vstupují do Božího království.


Nikdo nevstupuje do božího království a nejsou žádní probuzení jedinci.


Veile, díky, ano, čekala jsem, že to napíšeš.

:D

Je možné jakoby klouzat po povrchu horní vrstvy obrazu, který se jeví jako skutečný, prožívat život individuality ve zdánlivostech plných utrpení, prožívat oddělenost od toho, co je skutečnou podstatou všeho.

Veil píše:
Jana píše:Tady jsi momentálně svou příležitost prokaučoval. Můžeš sem vstoupit, až bude ve Tvém srdci milost.


To je ta bezpodmínečná láska, kterou jsi?


Všechno je bezpodmínečnou láskou. A bezpodmínečná láska dává svobodu prožívat i stavy plné nenávisti, závisti, zloby, zášti, iluzi oddělenosti, touhu po penězích, po moci.

Svět Probuzených - Boží království - není otevřeno každému.

A ani služba tohohle webu není pro každého.

Ale ve skutečnosti o nic nejde. Iluze je iluzí a skutečnost nemizí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 8:38:43

Jana píše:Svět Probuzených - Boží království - není otevřeno každému.


Takže tobě je boží království otevřeno a proto můžeš lhát, podvádět a banovat? Chápu to správně?
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 8:40:54

Jana píše:Svět Probuzených - Boží království - není otevřeno každému.


Vidíš vidíš, takových keců o bezpodmínečné lásce, jak všechno je jedním, jak to vidíš stejně jako tvoji probuzení, jak to máš stejně a pak takové ubohosti. Po ovoci poznáte je...
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Boží království

Příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 8:49:28

Jana píše:Je možné jakoby klouzat po povrchu horní vrstvy obrazu, který se jeví jako skutečný, prožívat život individuality ve zdánlivostech plných utrpení, prožívat oddělenost od toho, co je skutečnou podstatou všeho.


To mluvíš o sobě? Proto banuješ?

Jana píše:Všechno je bezpodmínečnou láskou. A bezpodmínečná láska dává svobodu prožívat i stavy plné nenávisti, závisti, zloby, zášti, iluzi oddělenosti, po moci.


Tím mi chceš říct, že zrovna zažíváš stav plný nenávisti, závisti, zloby, zášti a iluze oddělenosti? Nebo proč banuješ, když všechno je bezpodmínečná láska? Pořád to nechápu.

Jana píše:Svět Probuzených - Boží království - není otevřeno každému.


Uvědomuješ si, že zníš jako vůdce nějaké bláznivé sekty, která se připravuje na masovou sebevraždu, která je má dostat na vesmírnou loď Aštara Šerana?
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » pát 17. kvě 2024 9:11:05

Veil píše:
Jana píše:Svět Probuzených - Boží království - není otevřeno každému.


Takže tobě je boží království otevřeno a proto můžeš lhát, podvádět a banovat? Chápu to správně?


Svět Probuzených je dokonalostí, rájem, je čistý, svobodný, absolutní, nikdo se v něm nerodí, nikdo v něm neumírá, není v něm nikdo, kdo by mohl lhát, banovat.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 9:11:54

Jana píše:Svět Probuzených je dokonalostí, rájem, je čistý, svobodný, absolutní, nikdo se v něm nerodí, nikdo v něm neumírá, není v něm nikdo, kdo by mohl lhát, banovat.


Takže ty v něm nejsi, chápu to správně?
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » pát 17. kvě 2024 9:19:22

Veil píše:
Jana píše:Svět Probuzených - Boží království - není otevřeno každému.


Vidíš vidíš, takových keců o bezpodmínečné lásce, jak všechno je jedním, jak to vidíš stejně jako tvoji probuzení, jak to máš stejně a pak takové ubohosti. Po ovoci poznáte je...


Ano. Po ovoci poznáte je... jestli má Tvůj svět chuť ráje, dokonalosti, krásy, štěstí, blaženosti a nemá chybu... pak žiješ ve světě Probuzených.

Jestli jsou ve Tvém světě podvodníci a lháři, tak svět Probuzených nepoznáváš.

Veil píše:
Jana píše:Svět Probuzených je dokonalostí, rájem, je čistý, svobodný, absolutní, nikdo se v něm nerodí, nikdo v něm neumírá, není v něm nikdo, kdo by mohl lhát, banovat.


Takže ty v něm nejsi, chápu to správně?


:D

V mém světě není absolutně žádná oddělenost, jak říká Nisargadatta:

" Já jsem svým světem. Můj svět je mnou samotným. Je úplný a dokonalý. Každý otisk je vymazán, každá zkušenost odmítnuta. Nepotřebuji nic, dokonce ani sebe ne, neboť sám sebe nemohu ztratit."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Jana » pát 17. kvě 2024 9:20:33

Zatím se tady mějte krásně a hodně štěstí.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 9:34:05

Jana píše:Jestli jsou ve Tvém světě podvodníci a lháři, tak svět Probuzených nepoznáváš.


Takže ty ho nepoznáváš, když ve tvém světě jsou lidé, které musíš banovat?

Jana píše:V mém světě není absolutně žádná oddělenost, jak říká Nisargadatta:


No ten se plete. Ale v tvém světě musí být nějaká oddělenost, když banuješ, ne? Proč mi mizí příspěvky, Jano? Zase mažeš, co se ti nehodí do tvého dokonalého světa nesmyslů?

" Já jsem svým světem. Můj svět je mnou samotným. Je úplný a dokonalý. Každý otisk je vymazán, každá zkušenost odmítnuta. Nepotřebuji nic, dokonce ani sebe ne, neboť sám sebe nemohu ztratit."


Tázající: Takže když někdo říká, že vše co je je co je a já jsem to, tak pořád mluví z lokalizované perspektivy?

Alexis: Ano, tak by to vypadalo. Není žádné já jsem, které by tím bylo. Je jen co je. Když je tohle slyšeno to „Je jen co se děje, tohle je nic zdánlivě se jevící. Ó a já jsem tam taky někde…“ , tak se jen snaží vytáhnout zpět to já, které je vystrašené, nebo vyděšené. Tohle je rouhání: „Já jsem je naprosto nepotřebné.“ Totálně nepotřebné. Je k ničemu. Myslí si, že je velmi důležité a zvláštní. Není.

(...)

Tázající: Takže odkud mluví celý ten dav uznávající vědomí, tak ve skutečnosti prodlužují dualitu? Není divu, že je to celé tak matoucí.

Alexis: Prodlužují sen, který se ve skutečnosti neděje a nikdo to neovládá. Je to jako tornádo. Nemá to autonomii. Je to jen chaos. Vše co je, je chaos. A to to nedělá zlé nebo špatné, ale ani dobré. Je to prostě jaké to je. Ale ano, mnoho lidí je zdánlivě naprosto chycených v tom snu a přesvědčených, že cesta, TA CESTA k osvícení, je zůstávat vědomě jako přítomnost vědomí, nebo jak to je. Tohle to dělalo dlouhou dobu. Byla to velká zábava, dalo se pak cítit výjimečně a důležitě a dokonce až impozantně… ano, podařilo se mi být v přítomném okamžiku celý den, koukněte jak skvělý jsem (smích). Je to vtip. Je to vtip.

Tázající: A přitom taková námaha.

Alexis: Ano a je to taky odstup. Desocializace. A jak někdo říkal, je to jen prodlužování snu, který se ve skutečnosti ani neděje. Jsou to prostě všechny ty pokusy udělat tohle víc snesitelné, lepší, zvláštní, barevné. Je to... je to sladké svým způsobem. Svým způsobem je to totálně nevinné. Ale není to nedualita. Je to kompletní dualita. Je to skoro, jako by to chtěli ještě zintenzivnit, ten dualismus. Aby udělali dualitu ještě víc intenzivně dualitní. A ti lidé ještě říkají, že to je nedualita.
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Téma osvícení

Příspěvekod Návštěvník » pát 17. kvě 2024 10:18:36

"Všechno vnímané se objevuje jen ve vědomí, je složeno jen z vědomí a je vnímáno jen vědomím. To se týká jak zdánlivě venkovních objektů, jako hory, řeky, pole, domy, tak i zdánlivě vnitřních objektů jako myšlenky, pocity, obrazy, nálady. Na to samé odkazuji tisíce let staré zenové hádanky (jaky zvuk vydá strom padající v lese, kdyz kolem není nikdo, kdo by ho slyšel), tak i nejnovější poznatky vědy o kvantové fyzice (štěrbinový experiment)..."
Veil
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pát 17. kvě 2024 14:04:10

Návštěvník píše:"Všechno vnímané se objevuje jen ve vědomí, je složeno jen z vědomí a je vnímáno jen vědomím. To se týká jak zdánlivě venkovních objektů, jako hory, řeky, pole, domy, tak i zdánlivě vnitřních objektů jako myšlenky, pocity, obrazy, nálady. Na to samé odkazuji tisíce let staré zenové hádanky (jaky zvuk vydá strom padající v lese, kdyz kolem není nikdo, kdo by ho slyšel), tak i nejnovější poznatky vědy o kvantové fyzice (štěrbinový experiment)..."
Veil


Ano, i Veil zdánlivě snil sen o vědomí, které je vším. Byl to samozřejmě jen sen.
Veil
 
Příspěvky: 1599
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Předchozí

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků