Mooji - diskuse

Moderátor: rosada

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod teonik » pát 11. lis 2011 12:02:40

ahoj
návštěvník píše:
taky se stává, že během rozhovoru i "tichého působení" dojde k jejich zhroucení, teda těch konceptů, občas i ke zhroucení dotyčného

myslím,že většina hledajících zažila zhroucení svých konceptů a to třeba i několikrát,a nemusí to být jen působením mistra,či přesněji mistra v těle,spouštěče mohou být různé,třeba i obyčejný pohled na vycházející slunce
ještě bych chtěl dodat,že spouštěč nemusí být ani příčinou zhroucení,tou je vlastní stav žáka,ve kterém se cosi nashromáždilo a ted to chce pryč

kdo za tím vším stojí,kdo to organizuje?
schválně jsem předtím psal že mistr v těle,neb jeho i vše ostatní včetně žáka k situaci přivádí naše vyšší úrovně-tj Mistr řekněme vnitřní
@
..................
teonik
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. lis 2011 12:24:09

teonik píše:ahoj
návštěvník píše:
taky se stává, že během rozhovoru i "tichého působení" dojde k jejich zhroucení, teda těch konceptů, občas i ke zhroucení dotyčného

myslím,že většina hledajících zažila zhroucení svých konceptů a to třeba i několikrát,a nemusí to být jen působením mistra,či přesněji mistra v těle,spouštěče mohou být různé,třeba i obyčejný pohled na vycházející slunce
ještě bych chtěl dodat,že spouštěč nemusí být ani příčinou zhroucení,tou je vlastní stav žáka,ve kterém se cosi nashromáždilo a ted to chce pryč

kdo za tím vším stojí,kdo to organizuje?
schválně jsem předtím psal že mistr v těle,neb jeho i vše ostatní včetně žáka k situaci přivádí naše vyšší úrovně-tj Mistr řekněme vnitřní
@
..................


no samozřejmě, že ke zhroucení konceptů může dojít a dochází i jinde než na satsangu s Mistrem v těle :) ale tady se psalo o satsangu, tak píšu co se stává na satsangu v reakci na rosadu, která ti psala, že kdo tam příjde, že nevypráví o svých konceptech atd. tak jsem dodal, že tam chodí i lidé s prezentací konceptů a co to pak obnáší :)

kdo za tím vším stojí, kdo to organizuje?

toť otázka vhodná k prozkoumání...mně to přijde jako Inteligence Zdroje :)
Návštěvník
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. lis 2011 13:05:22

Jarda Malej píše:
V těchto letech, měsících a dnech, probíhá takový satsang i hromadně, účastní se ho lidstvo současnosti ať už vědomě a nebo ne.
Jak ten jeho vliv snášejí, vidíme v televizi a v novinách.

:sos:


na jednom z podzimních satsangů v Praze bylo řečeno, že kdo v dnešní době nemá napojení na Zdroj, je v současném dění velmi ztracen .....
nota bene řekl bych, že proto je tu otevřeno i hodně možností přímé pomoci (většina současných Mistrů zároveň provádí i různé formy terapií, které umožňují vyrovnávat disharmonie v systémech jednotlivců)

chce to jít do toho, nebát se a otevřít se s důvěrou, ať se děje co se děje....protože jít proti proudu je teďko mimořádně devastující....
Návštěvník
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod rosada » pát 11. lis 2011 21:22:21

teonik píše:ahoj Ros
znám averzi některých jogínů k myšlení a myšlenkám

Tady nebyla řeč o averzi. Myšlenky jsou prostě myšlenky. Přichází a odchází. Někdy se podrží a rozvíjí. Křečovité držení se myšlenky však může taky bolet. Ale pokud přichází a odchází, nic proti nim.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 12. lis 2011 9:27:34

ahoj Ros
ptal jsem se:
píšeš:
Ale aby, spatřili to na co poukazuje a to je za všemi koncepty.

a jak nebo čím na to Mooji poukazuje?

@
....................
bylo mi odpověteno,at kouknu na videjka,koukl jsem a vidím,Mooji rozpráví,žertuje,ptá se,mluví,např:ego není,ego neexistuje...atd

nejsouliž to také koncepty?
Mooji tedy svými koncepty vytlouká koncepty návštěvníků,aby jak říká Ros,uviděli,co je za všemi koncepty?

neříkám,že to nemůže fungovat,může
ale je zde nebezpečí,že žák si do hlavy nabije koncept Moojiho a Skutečnost opět nikde

ještě poznámku k slovu averse vůči myšlenkám,to jsem přehnal,ale kdybychom dělali průzkum mezi začátečníky,jistou animozitu bychom myslím objevili
nebo aspon povzdech,ach,snažím se meditovat,ale ty myšlenky-furt mě ruší

krásné časy a hodně štěstí
@
................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod terros » sob 12. lis 2011 10:33:28

bylo mi odpověteno,at kouknu na videjka,koukl jsem a vidím,Mooji rozpráví,žertuje,ptá se,mluví,např:ego není,ego neexistuje...atd

nejsouliž to také koncepty?
Mooji tedy svými koncepty vytlouká koncepty návštěvníků,aby jak říká Ros,uviděli,co je za všemi koncepty?

Působí slova mudrce stejně jako slova kteréhokoliv návštěvníka? Slova jsou nositeli energie, která z každého člověka vychází, jsou nosičem zkušenosti, která je za nimi. Srdcem se dá vnímat, co nastává v člověku, který se Moojimu vnitřně otevírá. Kdo to jednou poznal, je ochotný cestovat a snášet obtíže i velké nepohodlí, jen aby mohl pobýt v jeho přítomnosti. K zázraku proměny dochází Milostí, bez utrpení. Každým jeho výrokem nastává vnitřní proměna v člověku, který se mu niterně otevírá.

Dneska je možné se s ním setkat i prostřednictvím videonahrávky. A vnímat jeho slova jako určená přímo tobě. K proměně dochází stejně jako při osobním setkání. Rozhoduje jen hloubka vnitřní otevřenosti. Právě tak, jako na malé děti působí násilí z televize. Jsou ještě všemu otevřené, neposuzují myslí.

Kdo naslouchá probuzenému jen myslí, pro toho mudrc omílá dávno známé koncepty. Pro toho i osobní setkání je marněním času.
terros
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 12. lis 2011 12:34:03

ahoj Terrosi
pěkná bhaktická odpověd
nemám nic proti
nebudeš tomu věřit,ale sám jsem byl v indii za Kalkim(2004)
nemám ale temperament oddaného,jsem spíš rebel,na všechno si musím přijít sám

opět jsou možné různé pohledy
1-jedna bytost má větší Poznání než druhá a je možno toto poznání na druhého přenést
2-všechny bytosti jsou z absolutna,všechny k němu mají stejně daleko

např tedy Poznání jako řada schodů,ne kterých různě vysoko stojí bytosti s různou úrovní Poznání,postupují vzhůru v této "hře" na vývoj
přitom ale z kteréhokoli schodu lze udělat krok stranou,rovnou do Podstaty

víceméně je to popis podobný dlouhé a krátké cestě,jak se o ní hovoří v joze

měj se krásně a dík
@
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod terros » sob 12. lis 2011 13:08:51

nemám ale temperament oddaného,jsem spíš rebel,na všechno si musím přijít sám

OK, je třeba respektovat pravidla Hry absolutna - priority, jimiž se každé iluzorní "já" řídí - dokud ho to neunaví, dokud ho to dočista nevyčerpá, dokud nezačne hledat, jak ustat v absolutnu, a dokud nezačne tušit, čím :)

Jeho posledním objevem na cestě Domů je, že bez sebevzdání probíhá jen neustálé rozvíjení konceptů chápajícím "já", které to uspokujuje - a tím se udržuje

Tak hodně štěstí

:)
terros
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod terros » sob 12. lis 2011 13:24:55

teonik píše:jsou možné různé pohledy
1-jedna bytost má větší Poznání než druhá a je možno toto poznání na druhého přenést
2-všechny bytosti jsou z absolutna,všechny k němu mají stejně daleko...

3- všechny bytosti jsou z absolutna,všechny k němu mají stejně daleko, jen to většinou nepoznávají. Protože jsou jako spojité nádoby, otevírání své záklopky vůči sousední nádobě, která to plně poznává, navozuje totéž poznávání jako v ní.
terros
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 12. lis 2011 17:41:07

ahoj Terrosi
v podstatě hovoříme podobně,jen s těma konceptama to máme jinak,přičemž ty tvrdíš,že to jde Jedině bez konceptů,kdežto já že možností je více

píšeš:
všechny k němu mají stejně daleko, jen to většinou nepoznávají
no ano,to je ten problém
mě nezajímá,co všechno JE
mě zajímá,co Poznávám

no a na závěr,píšeš o pravidlech hry absolutna
můj dojem je,že se hraje bez pravidel,svoboda je udělat si pravidla,pokud je vůbec chceš,jaká chceš
samozřejmě platí,čím hlubší je mé poznání,tím více platí má pravidla,neboli jsem li v nevědomosti,jsem loutkou v rukou pravidel jiných entit

zdravím
@
..................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod terros » sob 12. lis 2011 17:57:16

Jasně že koncepty existují, asi jde spíš o ulpívání na konceptech - co člověk preferuje

My nehrajeme, protože de facto neexistujeme, jsou jen příčiny + důsledky. Hraje absolutno a ta Hra má rozpoznatelná pravidla. Mezi rozpoznáváním pravidel Hry, podobně jako se rozpoznávají fyzikální zákonitosti, a mezi ulpíváním na konceptech - představách o nich - vnímám dost podstatný rozdíl.

:)
terros
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. lis 2011 18:45:33

teonik píše:...přitom ale z kteréhokoli schodu lze udělat krok stranou,rovnou do Podstaty


@
....................


to jo, akorát to nemáme ve svý režii, takže můžem ostat pěkně v klídku, pohoda jazz :) a nechat se promývat tím co je a jak je, s tichým žasnutím nad tím vším.... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod terros » sob 12. lis 2011 18:51:27

Návštěvník píše:a nechat se promývat tím co je a jak je....

coby absolutnem - ano, to je to podstatné. Bez sebevzdávání je všechno marné
terros
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod rosada » sob 12. lis 2011 19:05:03

teonik píše:ahoj Ros
ptal jsem se:
píšeš:
Ale aby, spatřili to na co poukazuje a to je za všemi koncepty.

a jak nebo čím na to Mooji poukazuje?

@
....................
bylo mi odpověteno,at kouknu na videjka,koukl jsem a vidím,Mooji rozpráví,žertuje,ptá se,mluví,např:ego není,ego neexistuje...atd

nejsouliž to také koncepty?
Mooji tedy svými koncepty vytlouká koncepty návštěvníků,aby jak říká Ros,uviděli,co je za všemi koncepty?

neříkám,že to nemůže fungovat,může
ale je zde nebezpečí,že žák si do hlavy nabije koncept Moojiho a Skutečnost opět nikde

ještě poznámku k slovu averse vůči myšlenkám,to jsem přehnal,ale kdybychom dělali průzkum mezi začátečníky,jistou animozitu bychom myslím objevili
nebo aspon povzdech,ach,snažím se meditovat,ale ty myšlenky-furt mě ruší

krásné časy a hodně štěstí
@
................

Ahoj Teoniku,
Mooji taky říká, že satsang je jako zrcadlo, kdo s čím přijde to uvidí.
Předstoupil jsi s koncepty (tedy aspoň před video) a vidíš koncepty.
Já např. nevidím žádný pevný koncept který by nabízel. Naopak většinou chce po lidech, aby mu řekli, kdo jsou. A často po odpovědi reaguje: to říkáš, abys mě potěšil nebo to tak je? nebo Nespěchej s odpovědí, nevymýšlej žádnou odpověď, nemusíš mi odpovídat slovy...a pod., tj. nikdy nikoho nezkouší jestli pochopil jeho koncept. Tedy myslím si, že žádný koncept není vtloukán. ;)
....
Pokud nemáš nic proti konceptům, proč vidíš nebezpečí v záměnně jednoho konceptu za jiný?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod rosada » sob 12. lis 2011 19:13:48

Zběžně jsem prošla vaši diskusi o konceptech.

Tak přidám svou trošku do mlýna: podle mě v tomto světě nelze žít bez konceptů. Na tenhle karneval nelze jít bez masky. Přesto je krásné nahlednout, co je za maskami. A co víc, žít už ne jako maska, ale jako ten, který ji obléká, pak si lze tenhle bál pořádně užít. Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod teonik » ned 13. lis 2011 9:27:19

ahoj Terrosi
napsals:
Jasně že koncepty existují, asi jde spíš o ulpívání na konceptech - co člověk preferuje

My nehrajeme, protože de facto neexistujeme, jsou jen příčiny + důsledky. Hraje absolutno

takže podle prvého řádku:člověk ulpívá,tedy vyvozuji že existuje

podle druhého řádku:člověk nemůže hrát protože neexistuje

klidně bych ti moh odpovědět ve tvém stylu:my neulpíváme,protože de fakto neexistujeme,ulpívá absolutno...

problém vidím v tom,že my-lidé zároven existujeme a zároven z jiného pohledu neexistujeme
je proto možné v debatě pohledy střídat,jak mi to právě vyhovuje,abych napadl pohled druhého
za optimálnější považuji přijmout pohled druhého a pak eventuelně předestřít svůj protichůdný pohled a pokusit se o syntezu

na závěr dodávám,že ulpívání na konceptech také považuji za neproduktívní a dokonce nebezpečné
@
..................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod teonik » ned 13. lis 2011 10:04:44

ahoj Ros
ano,máš pravdu
před videjko jsem předstoupil s konceptem,že Mooji bude také používat koncepty(zdúraznuji slovo také)

abych připomněl,jak to začalo,má první otázka byla:a jak nebo čím na to Mooji poukazuje?

za zajímavé považuji slova návštěvníka,který hovoří o "tichém působení",podobně Terros říka,že slova přenášejí nějakou sílu

na videjku jsem slyšel,že Mooji říká:ego neexistuje(nezlob se Ros,ale to vnímám jako koncept)

tedy myslím,že Mooji působí více kanály
1-něco mluví,používá řeč a koncepta
2-ty mohou sloužit jako nosič pro přenos síly řekněme uvědomění
3-je možné i jen být v tichosti,síla stejně působí

pro zdar působení je třeba i určité připravenosti žáka

nerozebírám to tady abych vás poučoval,ale protože mě princip přenosu,jak tomu říkám,zajímá
.............

jen na okraj Ros,použil jsem skutečně slova o vytolukání,za což se omlouvám,která mě napadla ze rčení vytloukat klín klínem,ale nemyslel jsem to zle,zkrátka jsem chtěl upozornit na možnost,kdy si žák osvojí mistrem uváděné koncepty a jádro sdělení mu nedojde,začne pak ulpívat na konceptech...

ještě k tomu příměru o maskách

jsem Skutečný a dle libosti si nasazuji a sundávám masky
nebo jsem sám maskou,kterou si kdosi nasadil a za chvíli mě zahodí?

krásnou neděli
@
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod orog » ned 13. lis 2011 10:35:15

jsem Skutečný a dle libosti si nasazuji a sundávám masky
nebo jsem sám maskou,kterou si kdosi nasadil a za chvíli mě zahodí?

Pěkná otázka, je v ní obsažené všechno, celá cesta k Sobě :)

A odpověď? Třeba takhle: Jsi střídavě obojím.
Podle toho, jestli se ztotožňuješ s maskou, nebo se Sebou - s tím, co ji ze Sebe vytváří a současně Si ji nasazuje.
Nebo snímá - rozpouštěním v Sebe Sama.

:)
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 16:18:09

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod Petr-a » ned 13. lis 2011 12:00:04

teonik píše:ahoj Terrosi
napsals:
Jasně že koncepty existují, asi jde spíš o ulpívání na konceptech - co člověk preferuje

My nehrajeme, protože de facto neexistujeme, jsou jen příčiny + důsledky. Hraje absolutno

takže podle prvého řádku:člověk ulpívá,tedy vyvozuji že existuje

podle druhého řádku:člověk nemůže hrát protože neexistuje

klidně bych ti moh odpovědět ve tvém stylu:my neulpíváme,protože de fakto neexistujeme,ulpívá absolutno...


:D Obrázek

teonik píše:problém vidím v tom,že my-lidé zároven existujeme a zároven z jiného pohledu neexistujeme


:yes:
Z mého pohledu samozřejmě existujeme - zdánlivě - jako manifestace Absolutna (které existuje - skutečně). Takže naše existence je závislá od Absolutna, kdežto jeho existence je na ničem nezávislá.

teonik píše:je proto možné v debatě pohledy střídat,jak mi to právě vyhovuje,abych napadl pohled druhého


Přesně! Tzv. duchovní ego chce neustále předvádět, že to ví nejlépe, nedokáže respektovat nebo aspon tolerovat pohled druhého, nýbrž musí mu svoji pravdu mlátit o hlavu - a nazývá to "diskuzí".

teonik píše:za optimálnější považuji přijmout pohled druhého a pak eventuelně předestřít svůj protichůdný pohled a pokusit se o syntezu


To je opravdu přátelské, vstřícné řešení. Mně by se nejvíce líbilo, kdyby si lidé navzájem sdělili své pohledy a těšili se z různorodosti. Ale tak to asi ještě velmi dlouho ( nebo nikdy?) nebude fungovat. Proč chce být člověk majitelem "všeobecné" pravdy, kterou chce všem vnucovat?



teonik píše:na závěr dodávám,že ulpívání na konceptech také považuji za neproduktívní a dokonce nebezpečné
@
..................


Může být vůbec něco "nebezpečné"? Relativně jistě ano, ale absolutně?
:)
Petr-a
 

Re: Mooji - diskuse

Nový příspěvekod Petr-a » ned 13. lis 2011 12:25:15

teonik píše:
na videjku jsem slyšel,že Mooji říká:ego neexistuje(nezlob se Ros,ale to vnímám jako koncept).


Z mého pohledu je si každý dobrý učitel vědom, že používá koncepty a nezapomene na to občas upozornit. Tím způsobem si např. Ramesh Balsekar získal mé srdce - i když jsou mi jeho koncepty jinak cizí. Ale dovedu si dobře představit, že někomu jsou velmi blízké a pomáhají mu.

teonik píše:tedy myslím,že Mooji působí více kanály
1-něco mluví,používá řeč a koncepta
2-ty mohou sloužit jako nosič pro přenos síly řekněme uvědomění
3-je možné i jen být v tichosti,síla stejně působí

pro zdar působení je třeba i určité připravenosti žáka


Ta je zajisté podstatná. Vypráví se, že Ramakrišna jakéhosi pasáka krav přivedl do nirvikalpy, ale ten mu jen potom vynadal, že ho zdržuje od práce - vůbec z toho nic neměl.


teonik píše:jen na okraj Ros,použil jsem skutečně slova o vytolukání,za což se omlouvám,která mě napadla ze rčení vytloukat klín klínem,ale nemyslel jsem to zle,zkrátka jsem chtěl upozornit na možnost,kdy si žák osvojí mistrem uváděné koncepty a jádro sdělení mu nedojde,začne pak ulpívat na konceptech...


To se jistě stává velmi často a je to z mého pohledu zcela pochopitené.

teonik píše:jsem Skutečný a dle libosti si nasazuji a sundávám masky
nebo jsem sám maskou,kterou si kdosi nasadil a za chvíli mě zahodí?


Protiotázka: Jsou dva (či více) nebo je jen jedno? (Opravdu jednoznačně ji může zodpovědět jen zkušenost.)
:)
Petr-a
 

PředchozíDalší

Zpět na Mooji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník