PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

Nový příspěvekod Andrew » stř 10. říj 2012 22:07:32

Na začátek chci poprosit aby do tohoto threadu psali pouze ti co jsou už na úrovni, kdy opravdu docílili stavu do kterého se snažím přesunout a píši tady o něm.
Všechny ostatní prosím aby odolali touze tady diskutovat o nečem co nepoznali z vlastní zkušenosti... a psali by to jen dohady "jak to asi je". Děkuji


Už pár týdnů se snažím přesunout v uvažování od automatického jednání, kdy si neustále hlídám - jestli to co dělám bude mít dobrý dopad na můj image, úspěch.
Prostě je to automatické hledání uznání v druhých lidech a vnějším světě. Osobní štěstí je tak vloženo do rukou druhých lidí a je dle jejich soudu se pak cítíme dobře nebo špatně.

Snažím se to zvrátit, ale mám možná úspěch ve 3% případů.
V situacích, kdy se o něčem rozhoduji, nebo o něčem uvažuji - snažím si sobě dávat otázku:
jak bych to chtěl především já? Jak to má vypadat - kdyby to bylo jen pro mě?

Přichází pak nápady jak to má být.

Tohle funguje při vší upřímné snaze, jen občas. A v mysli vládne velmi důrazně zaměření se, aby to co dělám se líbilo druhým lidem.


Uvažování je stále primárně nastaveo/zaměřeno na vnější svět. Je tam silná ale zároveň prázdná touha dělat něco co by bylo populární, nebo "co by šlo dobře na odbyt" chcete-li. Ovšem zdůrazňuji to slovo "prázdná" touha. Je to prázdné, protože to člověka neudělá šťastným. Vzít práci jen kvůli tomu že je dobře placená a nemít k ní žádný vztah, touhu do ní dát srdce.
Prostě není to správné rozhodnutí - dát svoje štěstí do rukou druhých lidí.
Zaprodávám sám sebe. Ale i těď když si to uvědomuji, k žádnému posunu nedochází.

Teď bych si své šťěstí rád vzal zpět k sobě. Ale moc mi to zatím nejde.

Budu rád za rady od těch, kteří toho dosáhli, jsou dál než já, když tu poradí konkrétní rady, děkuji

A.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

Nový příspěvekod Honzam » stř 10. říj 2012 22:18:30

Štěstí si nejde vzít k sobě. Nelze ho mít.
Buď tu je samo svobodné a nelze určit, čí je nebo v ideálním případě tím štěstím jsi Ty sám.
Co přesně činí při Tvém jednání "Tvé" štěstí odlišné od cizího?
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

Nový příspěvekod Andrew » stř 10. říj 2012 22:34:15

Honzam píše:Štěstí si nejde vzít k sobě. Nelze ho mít.
Buď tu je samo svobodné a nelze určit, čí je nebo v ideálním případě tím štěstím jsi Ty sám.
Co přesně činí při Tvém jednání "Tvé" štěstí odlišné od cizího?

Obávám se, že jsi si špatně vyložil můj dotaz. Odpověď, kterou jsi sem napsal vůbec nesouvisí s radami, které tady očekávám.

Takže zkusím se vrátit zpět s čím jsem chtěl pomoct.
Například - chci si zařídit nový dům vybavením.
Mysl buď bude přikádat váhu mínění druhých lidí, kteří můžou můj dům navštívit a tak vybavení domu rozhodně nebude takové jakého bych chtěl mít já, ale bude takové aby návětěvy s ním byli spokojeny.
Tohle je to zaměření na vnější svět. Už jako děti jsme vychováváni, že co chceme my není důležité, ale že je důležité plnit přání druhých lidí.

Zdravé řešení by bylo zažídit si dům podle sebe. Aby opravdu vyhovoval mě.

Už si rozumíme?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

Nový příspěvekod teonik » čtv 11. říj 2012 7:35:34

ahoj
já to řeším tak,že takřka celý den dumám o Absolutnu,dumám o tom Já,kterého se ptáš a také se pokouším o komunikaci...úkoly běžného bioživota sleduji jen okrajově
na druhé straně,někdy z okolního světa vystoupí událost,která mi symbolicky ukáže,o čem sem právě dumal...tyto synchronicity paradoxně pomáhají v uvnitřnění

není někdy na škodu mít zájem zjistit,jak působím na druhé,je to dobrá zpětná vazba a může být přínosem podle ní upravit své počínání...
............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

Nový příspěvekod Petra » čtv 11. říj 2012 9:21:12

Andrew píše:Budu rád za rady od těch, kteří toho dosáhli, jsou dál než já, když tu poradí konkrétní rady, děkuji

A.


Pros o to, modli se o to, jak často si jen na to vzpomeneš - k Bohu, jestli na něho věříš, nebo k principu dobra, což je v podstatě totéž. Pros a žádej, at jsi od této závislosti osvobozen.

( Vysvětlení tohoto mechanismu : Sám (z pozice malého "já") to nemůžeš zvládnout. Touto metodou se obracíš k svému Nadjá, které to pro tebe udělá. Jedinou podmínkou je, že to opravdu chceš - a pak trpělivost.)
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

Nový příspěvekod roman » čtv 11. říj 2012 12:11:55

když tu poradí konkrétní rady, děkuji
    No s temi konkretnimi radami je to vetsinou dost osemetne,pokud se tedy nejedna o ciste prakticke zalezitosti,jako treba o koupi urciteho zbozi,vybaveni kuchyne,nalezeni kvalitni jazykove skoly,apod.Takze to spis ber jen jako jeden z pohledu,nez nakou konkretni radu.
      Jak to vnimam ja,je dobre hlavne nevytvaret vnitrni rozpor mezi tim "vnitrnim" a tim "vnejskovym".Pises-nejprve Ja,vnejsek neni dulezity.Urcite si cetl treba Tolleho,nebo i jine,kde je neustale poukazovano na to "vnitrni" na tu podstatu,na nalezeni teto podstaty,ktera je naplnujici sama o sobe.Cim mensi je kontakt s touto podstatou,tim vice se snazime najit sami sebe(cili naplneni)skrze ten "vnejsek",skrze objekty,lidi a udalosti.Coz samo neni nic spatneho,vpodstate je to smysl a ucel duality,projevu.Cim je ale clovek vedomejsi pomalu si zacne uvedomovat,ze toto naplneni,stesti,ktere je podminovano vnejsimi udalostmi je pouze docasne a pote byva vykoupeno svym protikladem.Po case prestane bejt uspokojujici porad dokola vytvaret a nasledne odstranovat podminky,aby se stesti a naplneni dostavilo.Zjisti se,ze takoveto naplneni a uspokojeni vlastne moc naplnujici a uspokojujici neni :)
        No urcite ti nepisu nic noveho,problem je,ze casto nastane situace,ze toto je intelektualne nahlednuto a pochopeno a presto ty tendence hledat sebepotvrzeni v ocich druhych,naplneni z vnejsku zustavaji dal.Vznikne tady jakesi rozstepeni,cast mysli "chce" jakoby ven a cast dovnitr.Tady plati to co jsem psal na zacatku-nevytvaret v mysli mezi tim rozpor.Mysl neni rozdelena,je to jedna entita,pouze to smerovani prevazuje bud ven nebo dovnitr.A jestli mas naky materialisticky tendence tak co,nevadi.Jestli te to tahne ven,co na tom zalezi,je to fuk,klidne kup byt at se vsem libi.Neni dobre v sobe drzet nakej rozpor ze by to tak bejt nemelo a ze bys MEL jit spis dovnitr do sebe.Tohle musi prijit samo,neni dobry se do toho nutit pres nakej odpor.Staci kdyz si to vse budes uvedomovat.Jednoduse delej proste to co citis(bez nakyho sebekontrolingu) a uvedomuj si to a tvoji bdelosti k tomu co delas,co citis,vnimas se to samo prohloubi.A jak poznas ze se to prohloubilo?No tak ze se na to nebudes ptat
          roman
           
          Příspěvky: 265
          Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. říj 2012 13:01:29

          Navážu naPetra.

          tyto otázky souvisí s nízkým někdy až nulovým sebevědomím.

          Celkem zajímavé stránky: Jak získat sebevědomí:

          http://www.jak-ziskat-sebevedomi.ic.cz/
          Návštěvník
           

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. říj 2012 13:15:02

          Jak dělat správná rozhodnutí?

          Většina lidí má někdy potíže se rozhodnout. A to jak při volbě barvy svetru při nákupech, tak i při náročných pracovních nebo osobních rozhodnutích. Jak na to?



          Schopnost člověka samostatně a zodpovědně rozhodovat a svá rozhodnutí důsledně realizovat v konkrétní činnosti není věcí samozřejmou a vyžaduje mnoho úsilí. Rozhodnost se osobitně výrazně projevuje v složitých nebo důležitých situacích, kdy je konání spjato s rizikem a je třeba volit jednu z několika možných alternativ. Někdy není pro nás problém zvolit ze sta možností tu jedinou správnou, avšak vybrat z pouhých dvou, může znamenat obrovský problém, mnoho bezesných nocí či žaludeční nevolnost. Ne každý z nás je obdařen stejnou schopností umět se správně, rychle a zodpovědně rozhodnout. Zejména v pracovních situacích (managementu, vedoucích funkcích, profesích z oblasti financí atd.) se schopnost vzít na sebe zodpovědnost za rozhodování, konat rychle a v správný čas, nesmírně cení. Nejen ředitelé velkých korporací dělají důležitá rozhodnutí. V běžném životě je dělá každý a s menší či větší frekvencí dojde v životě člověka k různým tzv. tranzitním situacím, kdy se opravdu člověk rozhoduje v důležité situaci. Jak se tedy rozhodovat správně a neudělat chybu?


          Základní etapy procesu rozhodování zahrnují informační přípravu. Je dobré si pořídit podstatné informace o každé z alternativ, pro kterou se chceme rozhodnout. Pozor však na přílišné zahlcení. Mnoho informací v nás může vyvolat informační chas, tenzi. Z mnoha informací nebudeme umět vybrat ta podstatná a v rozhodnutí „zamrzneme“ na místě. Je vhodné vybírat údaje relevantní a pro rozhodnutí ta podstatná, a to pro všechny alternativy.
          Dalším krokem v rozhodování je porovnávání daných alternativ a informací, které jsme o nich získali nebo zjistili. Když však porovnáme dvě různé možnosti, musíme si dát pozor, abychom při porovnání brali v úvahu stejné atributy. Ilustrujme si to na banálním příkladě: když chci koupit křeslo, nemůžu při jednom upřednostnit barvu, při druhém cenu. Musíme zvlášť posuzovat jednotlivá kriteria!
          V některých situacích je dobré při jednotlivých alternativách porovnat jejich možné zisky a ztráty.
          Rozhodnutí by se neměla dělat s „horkou hlavou“, i když ne vždy je to možné. Naopak, často jsme nuceni se rozhodovat rychle právě v časovém stresu, nebo v různých naléhavých situacích. Tato rozhodnutí jsou riziková právě z důvodu, že jedinec nemá čas získat potřebné informace, které by mu pomohly správně se rozhodnout.
          Při rozhodování je třeba zohledňovat zejména prospektivní aspekt, čili co nám naše rozhodnutí a alternativa, pro kterou jsme se rozhodli, přinese do budoucna. Častým jevem, který se vyskytuje při rozhodování a poté, co bylo rozhodnutí učiněno, je to, že vznikají pochybnosti o jeho správnosti. „Kdoví, jestli jsem se rozhod správně. Co kdybych se rozhodnul jinak. Možná jsem mněl přece jen koupit to modré křeslo místo toho zeleného“ apod. Toto zvažování se objevuje vcelku přirozeně a pramení právě ze zodpovědnosti. Člověk, kterému to je jedno si ze svých rozhodnutí nedělá těžkou hlavu, avšak i jeho volby nebývají správné, což je způsobeno právě jeho nezodpovědností a laxním přístupem. Proto starostlivá zodpovědnost, příprava a dostatek informací (někdy i zdravá dávka rizika) nás přivedou ke správné volbě.

          Zpracováno podle: M. Nakonečný: Slovník obecné psychologie, Polakovič Michal

          http://revoar.cz/muzsky-svet/cesta-k-uspechu/clanek-jak-delat-spravna-rozhodnuti-/
          Návštěvník
           

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod Andrew » čtv 11. říj 2012 19:05:47

          vostalpetr píše:Kdo nemá rád sám sebe,

          nemá rád taky druhé lidi,

          a nemá rád svět a události v něm

          Kontrola - ano! to jsem já

          vostalpetr píše:Kdo nemá rád sám sebe,

          není si jist sám sebou,

          a hledá své sebepotvrzení ve vnějším světě, chce uznání od vnějšího světa

          Kontrola - ano!!! to jsem já

          vostalpetr píše:A tak místo aby sám sobě byl autoritou,

          hledá nějakou autoritu vně, která by jej vedla a dala mu uspokojení

          tzv. autoritář (potřebuje být v kolektivu, jinak je ztracen)

          Kontrola - hmmmm tak toto na mě nepasuje....

          vostalpetr píše:POZN.
          Rodíče, kteří nemají rádi sebe, vychovavají děti autoritářsky,
          a tak i dětí jsou pak lidé, kteří nemají rádi sami sebe,
          atd.

          Kontrola - jo toto na mě pasuje. A tento model jsem plně přejal. V mysli je nastaveno nemám rád sebe ani druhé lidi. Přirozeně.
          ______________________________
          Když jsem jel autobusem na zájezd k Matce Meeře, a viděl jsem tam plný autobus tak usmívajících se lidí... působili tak nadšeně a pozitivně... Bylo to hořce stravitelné. Ale faktem prostě je, že pocházím z disfukčního prostředí. Já tohle nepoužívám jako výmluvu. Já zkoušel už tolik věcí a přesto nemám na výběr.
          Uživatelský avatar
          Andrew
           
          Příspěvky: 197
          Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
          Bydliště: ^ ^

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod rafael » ned 10. úno 2013 22:26:24

          Andrew píše:
          Honzam píše:Štěstí si nejde vzít k sobě. Nelze ho mít.
          Buď tu je samo svobodné a nelze určit, čí je nebo v ideálním případě tím štěstím jsi Ty sám.
          Co přesně činí při Tvém jednání "Tvé" štěstí odlišné od cizího?

          Obávám se, že jsi si špatně vyložil můj dotaz. Odpověď, kterou jsi sem napsal vůbec nesouvisí s radami, které tady očekávám.

          Takže zkusím se vrátit zpět s čím jsem chtěl pomoct.
          Například - chci si zařídit nový dům vybavením.
          Mysl buď bude přikádat váhu mínění druhých lidí, kteří můžou můj dům navštívit a tak vybavení domu rozhodně nebude takové jakého bych chtěl mít já, ale bude takové aby návětěvy s ním byli spokojeny.
          Tohle je to zaměření na vnější svět. Už jako děti jsme vychováváni, že co chceme my není důležité, ale že je důležité plnit přání druhých lidí.

          Zdravé řešení by bylo zažídit si dům podle sebe. Aby opravdu vyhovoval mě.

          Už si rozumíme?


          chyba je ve tvé mysli..tvé ego mysl neví co chce a neví čím samo sebe uspokojit.. toto je normální povaha mysli a ega každého člověka.. pokud chceš být štastný a mít dokonalý život bez zvratů musíš ovládnout svou mysl meditací.. mysl pak tebe nebude vláčet svými názory, svými změnami a svým trápením co si druzí pomyslí a jestlí já (mysl) to dělám dobře.. je jedno jakou situaci řešíš, je jedno v jaké situaci jsi.. pokud zastavíš mysl tvé nitro intuice ti řekne co máš udělat aby jsi měl dokonalý život, více pohody a hlavně klidu v životě i v rodině..není to ale lehká cesta nejde to vše hned, musíš ovládnout mysl jako splašeného koně, pokud vyhraješ mysl tě bude poslouchat přesně jako kůň.. mysl nesmí být pánem tvého jednání..musí to být tvé JÁ, srdce..
          nikdy nemůžeš vyhovět každému protože jejich mysl má stejně různorodé názory na věc jako tvá mysl.. tvůj dům nikdy nevybavíš dle tisíce myslí druhých lidí, nikdy nemůžeš všem vyhovět a ptoom ani sobě, když nevyhovíš druhým lidem tím co si buduješ, tvá mysl se bude vším trápit a vše bude řešit.. vzdej se mysl, je k ničemu, nepotřebuješ ji
          Uživatelský avatar
          rafael
           
          Příspěvky: 562
          Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod Andrew » stř 13. úno 2013 12:39:30

          rafael píše:chyba je ve tvé mysli..tvé ego mysl neví co chce a neví čím samo sebe uspokojit..

          Mysl neví čím sama sebe uspokojit.

          So true so true

          musíš ovládnout svou mysl meditací..

          Prosímtě Rafaeli jakou meditaci máš přesně namysli?



          pokud zastavíš mysl tvé nitro intuice ti řekne co máš udělat aby jsi měl dokonalý život, více pohody a hlavně klidu v životě i v rodině..

          Jo to už mi funguje nějakou dobu. Ale třeba i teď jsem to vyplašil, jelikož chci teď zvládnout něco na čem mi hodně záleží. Je tam hodně přetlak strachu, očekávání aby to nějak dopadlo apod. Cítím že to chci pustit a už mě i intuice vede k tomu abych se v tomhle konkrétním případě "vnitřně zhroutil/vzdal to/přijmul i to že to nevyjde". Získám tím víc svobody pro sebe díky tomu že mysl/ego ztratí na věc tak silný vlil.

          Vzdát se či zhroutit se... zní na první pohled jako něco velmi nepříjemného. Ale nadruhou stranu je to paradoxně osvobozující a příjemné. Vzdávám se tím strachu, který přichází s očekáváním, nucením se, kontroly...

          Uvolní se sevření

          Strach odplouvá

          Přichází svoboda, volnost, život může plynout...
          Uživatelský avatar
          Andrew
           
          Příspěvky: 197
          Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
          Bydliště: ^ ^

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod rafael » stř 13. úno 2013 19:09:06

          v prvé řadě děláš tyto chyby..všude píše já chci.. omyl.. nesmíš chtít

          Ale třeba i teď jsem to vyplašil, jelikož chci teď zvládnout něco na čem mi hodně záleží. Je tam hodně přetlak strachu, očekávání aby to nějak dopadlo apod. Cítím že to chci pustit a už mě i intuice vede k tomu abych se v tomhle konkrétním případě "vnitřně zhroutil/vzdal to/přijmul i to že to nevyjde".

          tvé nitro tě správně táhne, nesmíš se ale bát, vzdát se mysli je nědy těžké protože mysl nám říká já se bojím, mysl nám říká jdu do toho, mysl nám říká a co když to nebude jak já chci..
          zpočátku je nutné úsilí, musíš jít do toho tak že nebudeš očekávat výsledky, nebudeš sledovat sám sebe jaké změny jsou a nesmíš ty změny hodnotit, vše je o rozhodnutí a postoji k věci, nesmíš myslet na to co bude.. musíš žít přítomným okamžikem, přítomností intuice a okamžiku.. není bylo není bude..

          dej volnost intuici, nepotřebuješ k životu ani k ničemu mysl, když tu intuici na pozadí cítíš dej jí volnost, pozoruj své myšlenky, pozoruj strach, nic z toho nejsi ty.. tvá duše tvé JÁ je tvoje intutice, ta intuice jsi ty sám, dej jí prostor
          pokud mysl stojí a máš klid nic nedělej, každá snaha pokud mysl stojí je projevem ega a mysl, když mysl začne znova běhat a klid se vytratí dotazuj se, mě se velmi osvědčilo když se znova myšlenky rozběhly všeobecná otázka "čí jsou to myšlenky" nesmíš si odpovídat.. pokud toto dotazování nepomáhá pak se ptej "kdo jsem já" mysl nezná odpovědi na tyto otázky a zastaví se, pokud mysl stojí pozoruj ten klid, dívej se na ten klid, ten klid se ti bude prodlužovat.. a bude delší a delší, mysl má ale povahu se stále vrace dokola, nevzdá se, klidem ji zastavuj pořád dokola, neustále když myšlenky zlobí.. tohle co jsem psal je tvá práce ted, tvá meditace, dívat se na klid který máš, pozorovat myšlenky, a pokud moc běží dotazovat se, postupem času dostaneš velkou vnitní sílu klidu, kdy vědomě budeš schopen si ten klid navodit sám bez dotazování.. musíš být pozorný celý den, v práci, doma, v obchodě všude.. jakmile budeš mít klid intuice se bude stále více vracet a bude tě vést vším co děláš.. nesmíš nic dělat ale násílím, násílí je ego, ego tlačí samo na sebe aby mysl stála, pak je to boj, musíš jít na mysl jen klidem a dotazováním.. je to rychlá metoda s rychlými výsledky..
          Uživatelský avatar
          rafael
           
          Příspěvky: 562
          Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. úno 2013 19:28:07

          Mysl je to jediné, co ti zbude, mysl jediná bude pozorovat a zaznamená, že se odkryl atman, jedině mysl to bude registrovat...
          Návštěvník
           

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod Andrew » stř 13. úno 2013 20:19:01

          rafael píše:...


          Děkuji za odpověď.

          Rafaeli vynaložil jsem v uplnynulých letech nemalé úsilí abych prokoukl neexistenci já... nebo zůstávat mimo mysl... desítky různých technik.
          Já už teď na to nemám sílu.
          Nemělo to buď výsledky žádné nebo dočasné a prchavé.
          Věřím že mou povahou nemám předpoklady k tomu se pustit do nečeho tak náročného jako je celý den být pozorný a pozorovat mysl. Nesouhlasím že to není časově náročné a rychlé.

          Kdybych se spoléhal a následoval bych jenom techniky tohoto typu, věřím že bych i dnes byl stále v těžkých dlouhodobých depresích a negativitě.

          Už víc jak půl roku pracuji se svým nitrem, se svou přirozeností... a krok za krokem ji "vybaluji" a uvádím k životu.
          Dysfunkce opouští mou hlavu a můj život. Jsem víc a víc šťastný a radostný. A není to radost a šťestí ega... něco jednorázového a pomíjivého. Čím víc jsem blíže své přirozenosti a zůstávám v ní... je to báječné.

          Dělám na tom vědomě - co chci nejvíc je být šťastný. A díky tomu je tu přítomná intucice která mě vede a cítím co mám udělat... či neudělat... předává mi toho hodně.


          Já vím že bude potřeba se jednoho dne nějakým způsobem odztotožnit. S klidem spoléhám na to, že to přijde ve správný čas až na to budu připraven.
          Uživatelský avatar
          Andrew
           
          Příspěvky: 197
          Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
          Bydliště: ^ ^

          Re: PRVNÍ JÁ, vnějšek není důležitý

          Nový příspěvekod nop » pát 15. úno 2013 10:53:54

          Návštěvník píše:Jak dělat správná rozhodnutí?

          Většina lidí má někdy potíže se rozhodnout......
          Zpracováno podle: M. Nakonečný: Slovník oecné psychologie, Polakovič Michal
          http://revoar.cz/muzsky-svet/cesta-k-uspechu/clanek-jak-delat-spravna-rozhodnuti-/

          V životoipse sv. Edity Steinové se vyskytuje zmínka, že každý den dostávala směrnici od představené pro ten den a dobře se jí vodilo, měla volnou mysl pro meditaci.
          Psala, že je důležité, aby konala to, co si sama nevymyslila ani nechtěla, ale aby plnila vůli jiného člověka. Pak je volná mysl.
          Na opačné straně, v Tibetu mniši říkají, že "je třeba ve správný čas udělat správné rohodnutí". Ale to je někdy. To vyžaduje moudrost, nebo intuici, tedy vedení, abychom věděli co nás čeká na té nebo jiné cestě.
          Uživatelský avatar
          nop
           
          Příspěvky: 1745
          Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
          Bydliště: Praha


          Zpět na Poraďte mi

          Kdo je online

          Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků