Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod Andrew » čtv 06. čer 2013 14:18:26

Prosím aby odpvídali jenom ti co jsi už uvědomili co skutečně jsou. (stav odztotožnění od ega, odztotožnění myšlenek apod.)

Jak jste si uvědomili kdo/co jste? (stav odztotožnění od ega, odztotožnění myšlenek apod)

Co bylo spouštěčem? Nebo co předcházelo tomu, že se to stalo?

Děkuji


Ještě jednou prosím aby se zdrželi odpovědí, ti kteří tam ještě nejsou.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. čer 2013 16:31:56

atmavičára
Návštěvník
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 2 » čtv 06. čer 2013 20:28:00

Žádné srdce, žádné vědomí, žádné komplikace
uvolnění je základ pro átmavičáru
átmavičára je ukazatel, nikoliv výsledek
:)
n 2
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod rafael » čtv 06. čer 2013 21:16:04

atmavičára je metoda mysli, jak se dostat za mysl a mysl trvale odstranit, atmavičára sama o sobě ale mysl neodstraňuje, je pouze prostředek mysli samé.. za myslí je JÁ, a uvědomění jsem tím koho jsem hledal..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 3 » čtv 06. čer 2013 21:32:25

rafael píše:atmavičára je metoda mysli, jak se dostat za mysl a mysl trvale odstranit, atmavičára sama o sobě ale mysl neodstraňuje, je pouze prostředek mysli samé.. za myslí je JÁ, a uvědomění jsem tím koho jsem hledal..

To je protimluv. Uvědomění si něčeho je funkce mysli. To by znamenalo, že pokud je tu uvědomění, je tu i mysl nikoliv "něco za odstraněnou myslí". :)

Dle nadpisu vlákna jde o poznání co jsem. Nikoliv o odstranění mysli. Tedy co jsem - včetně mysli?

Ještě jednou - átmavičára není cíl, jen ukazatel, metoda.
n 3
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 4 » čtv 06. čer 2013 22:32:29

Jana píše:Uvědomění si samotného uvědomění je vědomí.
Vědomí obsahuje mysl, nikoliv naopak.

Koncept: Vědomí stojí samo o sobě a je zdrojem všeho - tedy i mysli.
Potom uvědomění si něčeho je funkcí mysli.
n 4
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 5 » čtv 06. čer 2013 22:56:54

:)
vyřešený - nevyřešený
vadí - nevadí
vědomí - nevědomí

jin - jang
:D
n 5
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 6 » čtv 06. čer 2013 23:07:30

Jak si uvědomit co skutečně jsem?
:)
Položit si otázku.
:)
n 6
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 6 » pát 07. čer 2013 7:53:21

vostalpetr píše:Položit si otázku, proč si pokládám otázku...

Růže je růže je růže.....
proč přidělávat hadovi nožičky?

Otázka je: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?
n 6
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 7 » pát 07. čer 2013 7:57:20

Jana píše:.......Tedy v čistém Vědomí je mysl prázdná, bez funkce.

A proto tam není žádné uvědomění si něčeho. :)
n 7
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 8 » pát 07. čer 2013 8:28:28

Jana píše:
n 7 píše:
Jana píše:.......Tedy v čistém Vědomí je mysl prázdná, bez funkce.

A proto tam není žádné uvědomění si něčeho. :)

Při uvědomění samotného uvědomění zůstává Vědomí samo v sobě a proto k tomu není zapotřebí žádný pohyb mysli.

Uvědomění si čehokoliv je pohyb mysli. Vědomí je bez pohybu. :D
n 8
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod rosada » pát 07. čer 2013 8:30:39

Ahoj Andrew,
můj příběh znáš. Co bych chtěla teď doplnit je, že je to jen příběh. A příběhů jsou milióny. Můžeš poznat desítky příběhů o uvědomění můžeš mezi nimi hledat podobnosti, může ti vyjít, že převládá sebe-dotazování..., ale stejně tvůj příběh bude jiný.
...
Když vezmeme extrémy:
Milarepa 10let u svého mistra stavěl a boural domy a pak ještě mnoho let meditoval v osamění.
Král Ašóka to měl vše v jediném momentě, kdy dosedl do sedla koně.
...
Příběhy, legendy, jak osoby dosáhly poznání ...
Pak je tu ještě jiný pohled to, co se uvědomí jako "Já jsem" - to nikdy není osoba. Může (osoba) tisíckrát slyšet o atmavičáře a ptát se, ale odpověď přijde až se "Vědomí samo" zeptá "Kdo jsem". Osoba s tím nemá, co dělat. To možná zní osudově, jako návod k naprosté rezignaci. Ale pozor k rezignaci osoby. Tou Ty ale nejsi, Ty máš už teď všechnu sílu k tomu poznat kdo jsi. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 9 » pát 07. čer 2013 9:10:32

Je to tak. :)
Žádná technika nebo praxe nevede k uvědomění si co skutečně jsem. Ale i toto není výsledkem pouhého rozumového uvažování - konceptem - ale vlastním poznáním. Pak to je všechno jasné.
Hlavní podmínky k poznání co skutečně jsem jsou neovlivnitelné. Někdy se mluví o "stáří duše" a jindy o "Milosti", ale udělat s tím nemůžeme nic. Poznání (nikoliv pouhý koncept) tohoto je osvobození. :)
n 9
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 10 » pát 07. čer 2013 11:12:49

vostalpetr píše:Proto bych viděl jako hlavní podmínku, pokud to chceme ovlivnit,

že s tím nemůžeme udělat nic a nemůžeme to ovlivnit...

Ego je v podstatě pravý opak, ego chce neustále ovlivnovat a něco praktikovat...

A nebo nepraktikovat.
V tom se shodnem.
Samotné praktikování a i "vědomé nepraktikování" se děje. Ani to není v naší moci. :)
n 10
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod odvěký hráč » pát 07. čer 2013 11:42:25

n 10 píše:
vostalpetr píše:Proto bych viděl jako hlavní podmínku, pokud to chceme ovlivnit,

že s tím nemůžeme udělat nic a nemůžeme to ovlivnit...

Ego je v podstatě pravý opak, ego chce neustále ovlivnovat a něco praktikovat...

A nebo nepraktikovat.
V tom se shodnem.
Samotné praktikování a i "vědomé nepraktikování" se děje. Ani to není v naší moci. :)

:yes:
odvěký hráč
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod rosada » pát 07. čer 2013 13:20:17

n 10 píše:
vostalpetr píše:Proto bych viděl jako hlavní podmínku, pokud to chceme ovlivnit,

že s tím nemůžeme udělat nic a nemůžeme to ovlivnit...

Ego je v podstatě pravý opak, ego chce neustále ovlivnovat a něco praktikovat...

A nebo nepraktikovat.
V tom se shodnem.
Samotné praktikování a i "vědomé nepraktikování" se děje. Ani to není v naší moci. :)


A zas jen pokud se cítíme být tím, kdo s tím nemůže nic dělat. Ale to je právě ten omyl, který chceme prokouknout.
Vždy Já jsem, ten který se ptá , kdo je. Ač neměnný přec vp ohybu. Ač beztvarý přec v každém tvaru se může uvědomit já?
tak kdo jsem?
Ten, který s tím nemůže nic dělat nebo ten, který se právě teď uvědomuje?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod rafael » pát 07. čer 2013 15:48:11

n 3 píše:
rafael píše:atmavičára je metoda mysli, jak se dostat za mysl a mysl trvale odstranit, atmavičára sama o sobě ale mysl neodstraňuje, je pouze prostředek mysli samé.. za myslí je JÁ, a uvědomění jsem tím koho jsem hledal..

To je protimluv. Uvědomění si něčeho je funkce mysli. To by znamenalo, že pokud je tu uvědomění, je tu i mysl nikoliv "něco za odstraněnou myslí". :)

Dle nadpisu vlákna jde o poznání co jsem. Nikoliv o odstranění mysli. Tedy co jsem - včetně mysli?

Ještě jednou - átmavičára není cíl, jen ukazatel, metoda.


nenapsal jsem že dotazování je cíl.. není, je to prostředek, pouze a jen prostředek, pokud se ale ptáš Tedy co jsem - včetně mysli? ptá se to ego.. mysl nejsi ty.. proč se ptát včetně mysli..
uvědomění "co jsem" poznáme pouze tehdy pokud mysl ustoupí a vynoří se s poza ní JÁ, pak vidíme mysl skrze JÁ a pak poznáme co opravdu jsme a ikdyž mysl znova po čase zastře to poznání, stále se vracímě zpět k tomuto poznání a hledáme ho.. ten kdo hodnotí ale tento prožitek poznání je pouze ego, kdyby ego bylo spáleno tímto jedním okamžikem JÁ,nebyl pak "nikdo" kdy by si uvědomoval čím skutečně je..takovou otázku položí pouze ego, mysl.. mysl nám pak i řekně, že sme měli tento prožitek poznání čím jsme, protože jen mysl poznání hodnotí, pojmenuje a vrací se k němu.. mysl je iluze, nic víc, iluze které věříme dokud nepoznáme že mysl nejsme my..

konečné poznání neboli vnoření do JÁ je teprve tehdy, pokud mysl zmizí natrvalo, každá metoda mysli je vždy pouze prostředek, který dovede na hranici cíle realizace, ostatní je pak už v rukou JÁ neboli milosti.. mezi hranící a cílem je ale ještě daleká cesta odevzdání..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 11 » pát 07. čer 2013 19:42:29

rosada píše:
A zas jen pokud se cítíme být tím, kdo s tím nemůže nic dělat. Ale to je právě ten omyl, který chceme prokouknout.
Vždy Já jsem, ten který se ptá , kdo je. Ač neměnný přec vp ohybu. Ač beztvarý přec v každém tvaru se může uvědomit já?
tak kdo jsem?
Ten, který s tím nemůže nic dělat nebo ten, který se právě teď uvědomuje?

Ani jeden ani druhý.
n 11
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 12 » pát 07. čer 2013 19:50:18

rafael píše:
nenapsal jsem že dotazování je cíl.. není, je to prostředek, pouze a jen prostředek, pokud se ale ptáš Tedy co jsem - včetně mysli? ptá se to ego.. mysl nejsi ty.. proč se ptát včetně mysli..
uvědomění "co jsem" poznáme pouze tehdy pokud mysl ustoupí a vynoří se s poza ní JÁ, pak vidíme mysl skrze JÁ a pak poznáme co opravdu jsme a ikdyž mysl znova po čase zastře to poznání, stále se vracímě zpět k tomuto poznání a hledáme ho.. ten kdo hodnotí ale tento prožitek poznání je pouze ego, kdyby ego bylo spáleno tímto jedním okamžikem JÁ,nebyl pak "nikdo" kdy by si uvědomoval čím skutečně je..takovou otázku položí pouze ego, mysl.. mysl nám pak i řekně, že sme měli tento prožitek poznání čím jsme, protože jen mysl poznání hodnotí, pojmenuje a vrací se k němu.. mysl je iluze, nic víc, iluze které věříme dokud nepoznáme že mysl nejsme my..

konečné poznání neboli vnoření do JÁ je teprve tehdy, pokud mysl zmizí natrvalo, každá metoda mysli je vždy pouze prostředek, který dovede na hranici cíle realizace, ostatní je pak už v rukou JÁ neboli milosti.. mezi hranící a cílem je ale ještě daleká cesta odevzdání..

OK.
Jen drobná poznámka :vede Tvoje cesta přes zrušení mysli nebo přes zrušení závislosti na mysli?
n 12
 

Re: Jak jste si uvědomili co skutečně jste?

Nový příspěvekod n 13 » pát 07. čer 2013 21:16:51

Jana píše:n desítko, líbí se mi Tvoje psaní, nabízím Ti to co všem, kdo by nás mohli obohatit svým pohledem na skutečnost. Jestli máš zájem, zřídíme Ti tady Tvé vlastní fórum s moderátorskými právy a pravidly, které si určíš a kam si můžeš dávat všechno, co uznáš za vhodné. Jediné, co je třeba, je být zaregistrovaný a upozornit mě na to, že máš o jeho zřízení zájem. Zřízení Tvého fóra Tě k ničemu nijak nezavazuje.

Díky za nabídku. Zatím se zdá, že je komunikace zde pouze dočasná. :)
n 13
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků