Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2016 6:08:30

Ona ta věčná blaženost je pro osobu nedostupná, ta osoba, která by po ní toužila, musí zmizet.

Jednou, když to ztotožnění s osobou vyvstalo a objevila se iluze oddělenosti od Boha a tedy i od Božího království, uvědomovala jsem si nicotnost té své osoby v nekonečnu časoprostoru, tak mě tenkrát napadlo, že je to jedno, že tady žádná blaženost není, že důležité je, že je Bůh stále šťastný, protože Boží království neopouští a ta má osoba mě přestala zajímat. A jakoby se otevřela do Božího království brána.

Proto Ježíš říká: "Miluj Boha celým svým srdcem, myslí a duší, pak nezbude zájem o nic jiného." A když se tohle poznání překlopí, tak se Bůh nalézá ve všem, protože on tím vším je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Pelvan » ned 13. bře 2016 20:26:16

Ahoj Jano

Ono je to snad o nějakých osobních předpokladech, třeba i o tom, zda se jedná o ženskou nebo o chlapa.
Dobrá, tak seš blažená občas. Já tedy ne, mně stačí ten klid a jsem spokojenej.

Taky je to asi o tom, jak vysoko si kdo tu laťku nastaví, možná, nevím.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2016 22:02:14

Pelvan píše:Ahoj Jano

Ono je to snad o nějakých osobních předpokladech, třeba i o tom, zda se jedná o ženskou nebo o chlapa.
Dobrá, tak seš blažená občas. Já tedy ne, mně stačí ten klid a jsem spokojenej.

Taky je to asi o tom, jak vysoko si kdo tu laťku nastaví, možná, nevím.

A zdravím


Jsem ráda, když jsi spokojený.

Ta blaženost tady je pořád, i když by teoreticky tady mohl být důvod k nespokojenosti.

Mysl by si mohla vymýšlet spoustu věcí k nespokojenosti.

Na samotnou existenci mysl nemá vliv.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » pon 14. bře 2016 5:43:40

Je to tak, jak to popisují duchovní mistři.

V hlavě můžeme být díky produkci mysli hlavními hrdiny toho svého příběhu, můžeme být spokojení nebo nespokojení, můžeme prožívat všechno možné a všechno je tady pomíjivé.

V tichu srdce nejsme vůbec ničím, nemáme žádnou roli, ale je tady to, co je věčné. Bůh, Boží království. To JSEM, KTERÝ JSEM, je tady láskou. Tedy všechno, co je tím JSEM, KTERÝ JSEM je láskou.

To JSEM, KTERÝ JSEM je tady bez formy, bez příběhu.

Má mysl může o Tobě vědět všechno možné, ale ve skutečnosti Tě nezná. Mé srdce o Tobě neví vůbec nic, ale poznává Tě naprosto dokonale, neexistuje nic, co by mu mohlo být bližší.

Jak se dostat z hlavy do srdce? Nevím. Je na to spousta metod, určitě všechny mohou fungovat a nebo mohou být k ničemu.

Dotknout se srdce může člověka bolet, může to znamenat, že se otevřou všechny rány, které kdy utržil, může se probudit bolest, nenaplněná touha.

Může se probudit NE, které se bojí podívat pravdě do očí. Mysl, dokud jí věříme, nemá zájem nás z té své produkce propustit. Nabídne tisíce důvodů, proč to JSEM, KTERÝ JSEM nemůže být láskou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » pon 14. bře 2016 7:48:12

Ahoj Jani
Pises: jaxe dostat z hlavy do srdce---nevim

Pises jako ten, kdo se do srdce dostal...nebo ten, kdo o tom uvazuje a chce to realizovat?

...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » pon 14. bře 2016 8:16:57

arikiran píše:Ahoj Jani
Pises: jaxe dostat z hlavy do srdce---nevim

Pises jako ten, kdo se do srdce dostal...nebo ten, kdo o tom uvazuje a chce to realizovat?

...vxl...


Péťo, srdce se začalo probouzet už dávno, někdy v 2002, pak to byl jak let ptáka, který ještě neumí lítat, občas se vznese a mezi tím padá na zem.

Po 2007 se vznesl, a začalo se probouzet vědomí srdce i v hlubokém spánku beze snů. Teď je jasné, že to vědomí v srdci je skutečnost a občas se mezi tím objevuje záchvěv propadu do světa mysli bez vědomí srdce. Ale jak říká Mooji, je možné být v obou dimenzích zároveň.

Je možné ten život v časoprostoru žít srdcem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » pon 14. bře 2016 9:29:45

ahoj Jani
jak to popisuješ, zdá se, že jsi něčeho dosáhla
no to já taky
ale já dosáhl poznání, že su teprve na začátku cesty, kdežto ty už zdá se máš hotovo...a přitom..jak to nazýváš..jsme oba v srdci...zajímavé...

z toho, co tady píšeš...a jak to berou druzí...vnímám jistý rozpor v tom, co o sobě tvrdíš, že žiješ...a co tady prezentuješ...jako své paradigma...

samozřejmě se mohu mýlit, uvidíme za rok, za dva...sám su zvědavý, jak to s náma dopadne...

...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Pelvan » pon 14. bře 2016 10:00:41

Ahoj

Jana píše:Jak se dostat z hlavy do srdce? Nevím. Je na to spousta metod, určitě všechny mohou fungovat a nebo mohou být k ničemu.

Dotknout se srdce může člověka bolet, může to znamenat, že se otevřou všechny rány, které kdy utržil, může se probudit bolest, nenaplněná touha.


To je dobrý postřeh, že cesta od strachu ke klidné pozornosti (pro někoho k blaženosti) je cestou z hlavy do srdce.
Eduard Tomáš se někde vyjádřil v tom smyslu, že je to cesta měřící jen asi 30 cm a přitom je to největší dobrodružství, kterého se můžeme ve svém životě odvážit.
Pokud máme nějaké rozjitřené emoce, tak nás to na této cestě určitě donutí se s nimi potkat. A pokud chceme na této cestě vytrvat, tak nám nezbývá nic jiného, než se je pokusit přijmout.

Nevím, jak se na tuto cestu vydáváte vy. Mě se velmi líbí ten nápad, cestovat po svém těle s úsměvem:

viewtopic.php?f=329&t=7594&start=20
"Návštěvník píše:
Přeměna negativních emocí na pozitivní a jak to ovlivní fyzické tělo

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazev ... 2008010030
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazev ... 2008010033
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazev ... 2008010034"

Ono je to z hlavy (z mysli) do sídla strachu v těle vlastně ještě dál než do srdce.
"Strach (pocit bezpečí) je mimo jiné i v ledvinách a v žaludku: "Sevřel se mi strachy žaludek.""
Každý to může mít trochu jinak. Já se o své ledviny i žaludek také starám, ale teď se ve svém popisu soustředím jenom na tu cestu z hlavy do srdce.

Samozřejmě je nutné přijmout všechno, co se děje, jinak to cestování po těle nefunguje. Na to přijetí všeho používám rituál přijetí od Jana Zahradníka Havelky.
Na to samotné cestování se svojí pozorností po těle mám následující metodu, dělám ji hned po tom rituálu přijetí.
Je to metoda EFT a v trochu upravené podobě si ji sám na sobě zkouším. Říkám si při tom afirmaci: "Mám Tě rád v vážím si Tě."
A při tom se lehce poklepávám špičkama prstů obou rukou na určitých místech po hlavě a na hrudi. A potom pokračuji poklepem na prstech obou rukou o hranu stolu. V podstatě je to cesta začínající na čakře 3. oka na čele mezi obočími a jde přes srdeční čakru do rukou.
Pokud byste měli někdo zájem, tak najdu odkazy na internetu, dá se stáhnout i manuál s popisem metody.
Aby to nebylo líto té krční čakře, že ji zanedbávám (na tu se v EFT nepůsobí), tak jsem začal v poslední době kloktat whisky. Je to bomba, co to dělá s tím krkem. A poslední lok z toho malého frťanu pošlu do žaludku, abych se na příští kloktání zase těšil.:-)
Zní to jako vtip, ale je to pravda. Dělám celé tohle bláznivé divadlo asi tak obden.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. bře 2016 12:06:41

Pelvan píše:
"Mnohem důležitější než jakýkoli zážitek je

hluboký vnitřní klid, který mě nikdy neopustil.
..."


:yes: :yes: :yes:

"Klid je náš přirozený stav."

Sří Brahmám
Návštěvník
 

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » pon 14. bře 2016 14:00:39

chceš vyzkoušet svůj vnitřní klid?
taxi dej té wisky půl litra...
...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » pon 14. bře 2016 20:54:04

Návštěvník píše:
Pelvan píše:
"Mnohem důležitější než jakýkoli zážitek je

hluboký vnitřní klid, který mě nikdy neopustil
.
..."


:yes: :yes: :yes:

"Klid je náš přirozený stav."

Sří Brahmám


Ano, tady jsme Doma.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » pon 14. bře 2016 21:03:46

arikiran píše:ahoj Jani
jak to popisuješ, zdá se, že jsi něčeho dosáhla


Právě, že vůbec ne. Ten, kdo by mohl něčeho dosahovat, zmizel.


no to já taky
ale já dosáhl poznání, že su teprve na začátku cesty, kdežto ty už zdá se máš hotovo...a přitom..jak to nazýváš..jsme oba v srdci...zajímavé...

Ve vědomí Srdce jsi láskou, dokonalostí, krásou. Je tady nesmysl chtít od Tebe víc.

Ve světě mysli máš svůj příběh, v časoprostoru odněkud někam putuješ, něčeho dosahuješ.

z toho, co tady píšeš...a jak to berou druzí...vnímám jistý rozpor v tom, co o sobě tvrdíš, že žiješ...a co tady prezentuješ...jako své paradigma...

Ve světě mysli jsem tou představou osoby, která by měla něčeho dosáhnout, měla by mít nějaké vlastnosti, měla by se nějak projevovat,

ve vědomí Srdce jsem stejnou existencí, jako Ty.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » úte 15. bře 2016 6:14:42

Ahoj Jani
me srdce...na rozdil od tveho se umi zlepsovat...

Pises: je tedy nesmysl chtit od tebe neco vic...
To je ten rozpor, o kterem jsem psal....clovek, ktery dle svych slov disponuje jistym vyssim stavem vedomi...potazmo lasky...by se pokusil pravdepodobne formulovat svuj nesouhlas jinak...takhle to vypada, ze to psala Jana, ktera udajne zmizela...ale kdo vi...
...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » úte 15. bře 2016 6:39:58

arikiran píše:Ahoj Jani
me srdce...na rozdil od tveho se umi zlepsovat...

Pises: je tedy nesmysl chtit od tebe neco vic...
To je ten rozpor, o kterem jsem psal....clovek, ktery dle svych slov disponuje jistym vyssim stavem vedomi...potazmo lasky...by se pokusil pravdepodobne formulovat svuj nesouhlas jinak...takhle to vypada, ze to psala Jana, ktera udajne zmizela...ale kdo vi...
...vxl...


Péťo, v tichu srdce, v dimenzi Bytí, je jen samotná vědomá existence - bez forem, tvarů, rolí, je tady jen to boží "jsem, který jsem".

Nikdy jsi neexistoval víc, než teď. Nikdy ta samotná existence neměla vyšší, nižší nebo jinou hodnotu. Nikdy na ní nebude co zlepšovat.

Vědomá existence nemůže být nikdy ničím jiným než sat-čit-ánandou.

Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností.
Mooji

Ve světě mysli je co zlepšovat.

Ale v tichu srdce ne.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » úte 15. bře 2016 8:40:50

A to mi to vysvetlujes...nebo me o tom presvedcujes...nebo co jako...
Tve paradogma znam...je tady toho spousta
Ja se s tim nestotoznuji...ci lepe receno...nestotoznuji se s tvym vykladem techto aspektu, z nichz nektere uznavam
Presto jsou me zavery diametralne odlisne, cehoz je na mem vlakne take spousta
Oba si pevne stojime za svym
Hodne zdaru
Jaxem uz napsal, sam su zvedavej, jak to s nama dopadne
...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Jana » úte 15. bře 2016 14:03:00

arikiran píše:A to mi to vysvetlujes...nebo me o tom presvedcujes...nebo co jako...
Tve paradogma znam...je tady toho spousta
Ja se s tim nestotoznuji...ci lepe receno...nestotoznuji se s tvym vykladem techto aspektu, z nichz nektere uznavam
Presto jsou me zavery diametralne odlisne, cehoz je na mem vlakne take spousta
Oba si pevne stojime za svym
Hodne zdaru
Jaxem uz napsal, sam su zvedavej, jak to s nama dopadne
...vxl...


V pohledu na svět mysli se jistě většinou dorozumíme. Když vezmeme Moojiho první půlku, tak je možné se domluvit o projeveném, o tom, co se děje v čase, prostoru, co se zlepšuje, zhoršuje.

"Mysl je hmotou.
Mysl je formou.
Mysl je časem."

Zajímalo by mě, zda je s Tebou možné mluvit i o podstatě toho všeho.

"Srdce je podstatou.
Srdce je bez formy.
Srdce je věčností."

Nalézáš v sobě něco neměnného, něco, na co nemá vliv čas, na co nemá vliv nějaké zlepšování nebo zhoršování?

Nezajímá mě nějaké filosofování, ale jestli můžeš popsat, jestli si něco takového uvědomuješ.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » stř 16. bře 2016 8:11:35

Vnimam plno veci a stavu...
Ale bohuzel me vnimani zatim neni na takove urovni, abych moh o necem vnimanem s jakousi presnosti rict---jo, u teto veci je ten a tan parametr nemenny
V mem Modelu se meni skoro vse, talze ani po nejake nemmenosti zvlast nepatram...vlastne jo, predpokladam ze laska Mistra ke mne je nemenna a nehynouci...dik Mistre...ale to je jen predpoklad a spekulace, jejiz pravdivost potvrdime az tak, ze spolu budeme do konce Casuuuu...
...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Ja.na » stř 16. bře 2016 10:18:41

arikiran píše:...vlastne jo, predpokladam ze laska Mistra ke mne je nemenna a nehynouci...dik Mistre...ale to je jen predpoklad a spekulace, jejiz pravdivost potvrdime az tak, ze spolu budeme do konce Casuuuu...
...vxl...


Možná by stálo za to tohle víc prozkoumat, možná by stálo za to poznat, že tu Mistrovu lásku miluješ.

Možná by stálo za to uvědomit si, že ta láska Tě s Mistrem spojuje. ¨

Možná by stálo za to uvědomit si, že to „spojení je velká blaženost“.

A jsi rázem v poslední lekci dzogčhenu, v nejvyšším levelu, teď tohle poznání ještě ukotvit v srdci.
Ja.na
 

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod arikiran » stř 16. bře 2016 10:25:19

možná by stálo za to dělat spoustu věcí...kdo ví..
dík za rady,
jinak ani nevím proč mi to radíš, myslíš ze nezkoumám, nemiluji, nesu blažený atd?
zkoumám miluji a su...ale holt jinak než ty
...vxl...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pozitivní opak slova "bát se" / "mít strach"

Nový příspěvekod Ja.na » stř 16. bře 2016 11:07:54

arikiran píše:možná by stálo za to dělat spoustu věcí...kdo ví..
dík za rady,
jinak ani nevím proč mi to radíš, myslíš ze nezkoumám, nemiluji, nesu blažený atd?
zkoumám miluji a su...ale holt jinak než ty
...vxl...


To věčné a neměnné je v nás všech stejné, časem a prostorem neomezené.

Tedy štěstí pravého Já je Tvým skutečným štěstím stejně jako mým,

proto mám radost, když poznáváš ten věčný zdroj štěstí, který v Tobě stále je

a je tady tím pádem možnost porozumění.
Ja.na
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků