Smrdí mi nohy

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. zář 2013 17:32:59

vostalpetr píše:Tedy samotné koupání či sprchování mě nevadí, ale ona fáze, když vylezete z vany a jste mokří a utíráte se ručníkem mě nahání husí kůži nejen fyzicky, ale i psychicky a jemi odporná.


Tak se koupej oblečený :D



Obrázek
Návštěvník
 

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. zář 2013 17:39:35

Také se můžeš mýt bez použití vody... :D

http://www.abenashop.cz/detail/kosmetik ... mulze.html

TEKUTÉ MÝDLO (MYCÍ EMULZE)
K mytí pokožky bez použití vody s deodoračními účinky. Aplikace pumpičkou na pokožku, poté setřít.

Název: TEKUTÉ MÝDLO (MYCÍ EMULZE)
Cena bez DPH: 78,01 Kč
Cena s DPH: 94,39 Kč
Výrobce: Abena


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. zář 2013 17:52:11

:)

http://www.vitalitylifestyle.cz/novinky ... -vody.html


Úžasná moc „obyčejné“ vody


Středověk v našich historických zemích si moc nepotrpěl na čistotu, jak ji známe dnes. Tedy alespoň co se pravidelnosti a důkladnosti mytí týká. Nelze srovnávat ani způsob mytí. Pomineme-li údajné krvavé koupele Čachtické paní, bylo mytí jen zběžné a nepoužívalo se příliš mycích prostředků. Pěnové koupele, whirlpooly masážní sprchy, to vše středověk pochopitelně neznal. Duše byla vším, tělo bylo upozaděno (zajímavé slovo).

Jaký pak to byl obrovský rozruch, když se objevili osoby, které začali léčit nemocné lidi máčením ve vodě (Kneipp, Priessnitz a další). Jejich úsilí založilo slávu našich dnešních lázní. Dnes lázně nebereme jako prostředek léčení, ale spíše jako prostor a způsob relaxace. Bylo by však škoda, aby se myšlenky o léčení vodou vytratily z našeho podvědomí. Vodu má dnes doma každý k dispozici, stačí otevřít kohoutkem a hotovo. Ponořme se do objevování objeveného. Pomůže nám to, věřte, že ano.

Popsat detailní postupy pro každou nemoc by zabralo příliš místa a času. My si povíme především o principech a uvedeme nějaký příklad. To by mohlo pro inspiraci postačit.

Ne nebojte se, nebudu vás nutit nořit se na půl hodiny do ledové vody, ve které plavou ledové kry. Začneme pomalu a zjistíme, že i málo je účinné. A že platí staré přísloví „Čím míň, tím víc“. Musíme však dodržet několik podmínek. Jsou tak drobné, že někteří lidé mají tendenci je přehlížet. To je však škoda, neboť očekávaný efekt se nemusí dostavit. To pak zprofanuje celou metodu. Proto buďte důslední i v maličkostech a nedělejte hrdiny tam, kde to není potřebné.

Princip léčení vodou spočívá v krátkodobých změnách teplotních podmínek těla, které vedou k prokrvení určitých tělesných orgánů nebo působí na určitá tělesná místa, která jsou charakteristická jako akupunkturální body. Jejich stimulací vodou dochází k stimulaci příslušných orgánů.

Nejběžnější metodou je používání studené vody. Studenou vodou buď omýváme lidské tělo nebo jeho části, nebo je krátkodobě ponoříme do studené vody nebo jen otíráme látkou se studenou vodou. To bývá první fáze.

Druhá fáze spočívá v zahřátí těla zábalem nebo nějakou intenzívní činností. V minulosti se doporučovala rychlá chůze, řezání pilou apod.

Základní podmínkou, která musí být splněna, aby bylo možné ochladit lidské tělo studenou vodou je, že organismus není natolik oslabený, že nemá dost vnitřních sil k vybuzení příslušné reakce. V praxi to poznáme podle toho, že je člověk dostatečně prohřátý, nebo-li má dostatečný krevní oběh. Podchlazené osoby a osoby bez energie by neměly níže uvedené postupy na sobě uplatňovat bez konzultace s odborníkem. Prostě cítíte-li chlad, zapomeňte ten den na studenou vodu.

Jak začít?
Mohou být různé názory na to jak začít. Někdo může doporučovat nejprve otírání ručníkem namočeným ve studené vodě, potom namáčení jednotlivých končetin do studené vody. Někdo doporučuje přímo koupel ve studené vodě. Můžete pochopitelně vyzkoušet jakýkoliv postup. Jenom prosím vynechejte sprchování. To podle mne je moc agresívní a má jiný charakter.

Mohu jen doporučit začít přímo pobytem ve studené vodě. Není třeba se ničeho obávat. Nejde totiž o nějaké dlouhodobé namáčení. Doba pobytu v počátcích trvá maximálně 30 vteřin. Později lze prodloužit na 2 minuty. To by však pro vás mělo být maximum.

Než však vlezete do vody, je třeba se připravit na třetí fázi procedury. Tou je zahřátí těla. Jak jsme řekli, tělo je nutné zahřát buď patnáctiminutovou intenzívní chůzí nebo je zabalit do teplé deky a setrvat v ní 20 – 30 minut. Těžko si lze představit, jak vylezete z vany, sjedete výtahem z 15 patra a běžíte po ulici vašeho sídliště s mokrou kšticí o závod s tramvají. Nebo že vylezete na balkón a budete řezat polena nějakého smrku. Praktičtější je připravit si teplé flanelové pyžamo (nebo něco podobného, např. staré dobré tepláky) a dostatek dek na spaní (alespoň dvě) nejlepší by asi byly klasické vesnické peřiny. Je totiž nutné jakmile vylezete z vody co nejrychleji se zabalit a zalézt do tepla.

Tak začneme. Napustíme do vany studenou vodu. Než nateče, svlékneme se a připravíme si vše na zábal. Jakmile je ve vaně dost vody, vstoupíme do ní a pomalu se do ní položíme. Není třeba vanu napouštět úplně plnou. Stačí jen takové množství, abychom měli pod vodou celé tělo mimo hlavy. Jakmile jsme se položili do vody, opláchneme si zlehka obličej. Pak jen sledujeme hodiny, dokud neuplyne 30 sekund. Můžete si také počítat. Mezitím vnímáte jak voda působí na jednotlivé buňky a cítíte jemné šimrání. Dopřejte všem buňkám dotek osvěžujících molekul vody. Uvědomujete si, že studená voda má úplně jinou hustotu, než voda teplá a navíc s přídavkem mýdla. Jako by vás voda pouze obklopovala a nepronikala hlouběji do pokožky.

Prožitek z prvního vodního křtu ve studené vodě může být různý. Většinou však každý cítí počáteční vstup do studené vody. Vlastní ponoření již tak „strašlivé“ není. Někomu připadá nejstudenější chvíle naopak, když z vody vstává. Poslední pobyt nohou ve vodě. To však jsou jen počáteční reakce na nezvyklou situaci. Po druhé, případně třetí koupeli se již na vstup do vody tak těšíte, že to nabývá pocitu vášně.

Čas uplynul. Vylezete z vody a uděláte změnu v tom, na co jste zvyklý, když se běžně koupete. Nezačnete se hned otírat ručníkem. Rychle sáhnete po silné košili a kalhotách nebo po tom co jste se rozhodli použít na oblečení do postele. Také může stačit starší deka nebo prostěradla a zabalit se do něj. Pak již co nejrychleji skočíte do postele a doslova se zabalíte do připravených dek nebo zachumláte do peřiny. Ještě je dobré si přehodit přes obličej nějakou osušku nebo šálu. Tak a hotovo. Nyní jen ležíte a relaxujete. Vnímáte jak se tělo příjemně zahřívá. Cítíte jak se krev ze stažených cév a žil znovu vydává na cestu po těle a tělo se uvolňuje, stává se lehčím. Cítíte určitý pocit lehkosti. Vydržte ve svém zábalu 20 – 30 minut. Pak vylezte a převlékněte se do volného sportovního oblečení. Je dobré se věnovat nějaké volné pohybové aktivitě.

Jedno upozornění bych však na závěr měl. Až se vám toto „máčení“ stane rutinou, nikdy nezapomeňte na dvě věci. Neprodlužujte bez doporučení odborníka dobu pobytu ve vodě nad dvě minuty. I kdybyste sebevíc spěchali, nevynechávejte poslední část procedury, a to je zábal v teplých přikrývkách a dobu v zábalu aspoň dvacet minut. V těle pak nestačí proběhnout příslušné procesy, kvůli kterým vše provádíte. Jinak také hrozí nachlazení. Není to sice nic fatálního, ale má to svůj význam. Předně Nebudete se cítit tak dobře jak se očekává a navíc vás může pobolívat hlava a můžete dostat rýmu. Pak si položíte otázku, proč to vlastně všechno děláte, když vám nakonec není lépe než před koupelí. To vše vede nakonec k závěru, že je celá procedura zbytečná ne-li škodlivá.

Proto také zde platí heslo „Nespěchat“.Nyní vás již nechám, abyste si sami vyzkoušeli, to co je vám předkládáno a abyste si vychutnali příjemné pocity, které se jistě dostaví.

Zdraví všem11. 9. 2011 frk
Návštěvník
 

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. zář 2013 18:04:13

http://www.prostezdravi.cz/jak-odstrani ... ach-nohou/

Jak odstranit silný zápach nohou

Pocení a následný silný zápach nohou může být důsledkem nějakých zdravotních problémů, ale někdy jde o přirozenou součást určité životní etapy, jako je například puberta či menopauza a jindy se zase objevuje u lidí, kteří žijí v trvalém stresu. Mezi další příčiny může patřit i nevhodný jídelníček, , špatný výběr ponožek či obuvi nebo prostě příliš velké teplo. Ať už jsou příčiny jakékoliv, podívejme se na to, jak zápachu nohou předcházet a případně ho i odstranit.

Základem prevence je samozřejmě hygiena, to by nikoho nemělo překvapit. Pokud se pořádně pravidelně nemyjeme a nebo neměníme ponožky, můžeme dělat cokoliv a stejně nám nohy budou zavánět. A není možné to dělat jen občas. Nohy či ponožky je snadné umýt a vyprat, ale pokud se nelibá vůně “zažere” do bot, tak jsme na ztracené pozici a můžeme většinou hledat nové. Obuv bychom měli pravidelně větrat, ponožky si dávejme na nohy pokud možno přímo před nazutím a nohy by měly být dokonale vysušené – zvláště prostor mezi prsty. Na boso choďme jen v místech, kde před námi nepřešly tisíce dalších holých nohou či špinavých bot a raději si nepůjčujme cizí obuv. Silný zápach nohou je často průvodním jevem různých plísní a nezbavíme se ho, pokud toto onemocnění nevyléčíme. V mezidobí (léčba může trvat docela dlouho) můžeme využít různé speciální vložky do bot a také dezodoranty či krémy na nohy, které vznik nemilého smrádečku trochu omezují. Lidová moudrost v prevenci využívá jablečný ocet a jedlou sodu. Pravidelně si po sprše vmasírujeme do chodidel trošku “jablečňáku” a později je ještě poprášíme bicarbonou. Každý by měl také trochu popřemýšlet o jídelníčku, pokrmy, které obecně uznáváme za nezdravé, mohou se na zápachu našeho potu a tím pádem i nohou, také negativně projevit. Pokud víme, že naše menu je problém, můžeme vyzkoušet i menší detoxikaci organismu opírající se o ovoce, zeleninu a tekutiny.

A co bychom měli dělat v situaci, když už nás ta nepříjemnost postihla? Samozřejmě vyzutí z bot, ponožek a umytí nohou je nutnost. Pokud víme, že se nám to stává častěji, je dobré s sebou raději nosit náhradní ponožky. Používejme pokud možno přírodní a dobře prodyšné materiály. Doma můžeme lázeň nohou obohatit o šalvěj, kopřivu, dubovou kůru, ořechové listí nebo levanduli. Někteří lidé nedají dopustit na černý a zelený čaj. Po omytí, ale i před delší cestou ven, můžeme do nohou vmasírovat trochu tea tree olejíčku nebo levandulový olej. Oba zpomalí vznik nepříjemného zápachu (a slabší dokáže přebít). Pokud potíže z velké části vyvolávají naše boty a větrání už nepomáhá, nejjistějším řešením je samozřejmě výměna obuvi. Ale někdy to z mnoha důvodů není možné a nebo prostě nechceme se zbavit svého oblíbeného kousku. V takovém případě existuje pár babských rad, které možná zápach z bot úplně neodstraní, ale výrazně ho zredukují. Nejzvláštnější, ale při tom velmi účinné, je využití kočičího steliva. Jednou z jeho vlastností je pohlcování nežádoucích vůní, které provází kočičí vyměšování. U bot to využijeme tak, že stelivem naplníme ponožky, které na noc dáváme do bot. Efekt je lepší, když je necháme účinkovat několik dní, případně jednou či dvakrát obsah vyměníme. Také můžeme do obuvi vložit pár plátků citronu, kdysi se používal i libeček a nebo lze metody různě kombinovat.


Umyvadlo, lavor, škopek....lze si v nich mýt samotné nohy, když se nechce lézt do vany a koupat se celý :crazy:

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod kalimero » čtv 26. zář 2013 22:36:32

Zhruba po pěti, šesti dnech po koupání mě začnou smrdět nohy.
Přítelkyně tvrdí, že mi smrdí již po dvouch dnech, ale to ji nevěřím, nebot nic necítím.
Náš pes netvrdí nic, nebot neumí mluvit,


:D :D :phew:

Díky, dlouho jsem se tak nezasmál, četl jsem to z první manželce, ale nedalo se to. :yes:
Já bych řekl, že je to obrovská přednost, neboť máš skvělou příležitost poznat, kdo tě má opravdu bezpodmínečně rád.
Asi to zní divně, ale tím zápachem se vyčistí vzduch. :green: Buď budeš mít kolem sebe ze srdce(nebo palce u nohy? :D )milující bytosti, nebo nalezneš dokonalý a nikým nerušený klid.
Když mě v práci nutili zúčastňovat se různých porad, tak jsem to vystupňoval tím, že jsem nosil do práce výhradně ponožky s co největším podílem PE. Brzy mě této povinnosti zprostili a já měl zase pokoj. Pak jsem se mohl vrátit ke 100% bavlna, což je v mým případě ničitel mnohdy velice prospěšného kamaráda smrada :'-( .
Ještě lepší než 100%bavlna je bambus. Ale pozor, smrad by se mohl urazit, taky by se ti už nemusel vrátit. :D
kalimero
 

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod Jana1 » pon 03. bře 2014 15:46:07

Jestli můžu poradit, kupte si antiperspirant, natřete nohy a nechce uschnout. Potit se nohy nepřestanou ale na zápach to 100% pomohlo mému příteli - a to když jsme někam přišli, všichni odpadávali. Použivá kulicku extreme antiperspirant od vichy a ja kulicku od eucerinu. J.
Jana1
 

Re: Smrdí mi nohy

Nový příspěvekod nop » pon 03. bře 2014 17:13:24

Návštěvník píše::)
http://www.vitalitylifestyle.cz/novinky ... -vody.html

Úžasná moc „obyčejné“ vody

Středověk v našich historických zemích si moc nepotrpěl na čistotu, jak ji známe dnes. Tedy alespoň co se pravidelnosti a důkladnosti mytí týká. ...

Nemíchat novověk a středověk !
Voda se začala málo používat až s rozvojem moru. Lidé se báli nákazy a měli pravdu. Jeden z velkých morů byl okolo 1520 a do XVIII. století se vracel. Tedy v době novověku. Po skončení byly stavěny památníky v podobě "morových sloupů" z vděčnosti nebesům, svaté Trojici. Rozvinula se výroba voňavek, kterými se omezoval nebo zaháněl osobní puch nemyté kůže v době obav před vodou.
Před výskytem moru se lidé ve středověku koupali normálně. Král Václav IV. měl ve znaku ledňáčka, symbol očisty. Nosnou ideou očišťování bylo spojení tělesné čistoty s duchovní obnovou osoby a kultivace „divého muže“ a „divé ženy“.
Dodnes v králově městě Praze stojí budova u vody zvaná Karlovy lázně, i když dnes je z toho bar. Vypráví se příběh o útěku krále v loďce. Vysoká šlechta okolo krále využívala toho, že byl měkkota a občas krále omezovali na pohybu. Ale do lázní ho pustili. Tam přemluvil zaměstnankyni lázní, tedy lazebnici, aby ho odvezla pryč. Ona bydlela na druhé straně řeky a odtud jezdila na loďce do práce.
Král nastoupil zahalený v prostěradle a jako by byl soukromý zákazník lázebnice. Na druhém břehu se oblékl a odejel na svoje sídlo Hrádek a na čas unikl šlechticům.
Obraz lázní je i v husitské kronice (nenašel jsem na netu). Husité vyčítali mnichům, že i oni chodí do lázní a nechají se polévat od lazebnic, které nosily v zaměstnání jen jednu košilku na sobě. Košile se zelenou metličkou je zde vidět na obrázku. Tedy středověk se koupal dost, obavy před vodou povstaly až s morovými nákazami.
Ruský car dal při nákaze vystavět sídlo Carskoje selo (carská vesnice) daleko od Petrohradu, z důvodu izolace. Tam dvůr přežil období nákazy, ale používali to i potom.
Přílohy
sloup_morovy_1729,chlumin_obr_15.jpg
morový sloup, vyjádření díků
sloup_morovy_1729,chlumin_obr_15.jpg (35.74 KiB) Zobrazeno 2223 krát
lazebnice_15_stoleti.jpg
lázebnice v pracovním úboru
lazebnice_prevazi_Vaclava,IV.jpg
na lodce zabalený král jede z lázní
lazebnice_prevazi_Vaclava,IV.jpg (5.57 KiB) Zobrazeno 2223 krát
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník