Jak to je

Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. led 2014 12:49:06

Našel by se zde někdo (kromě vostála a Jany), který by dovedl napsat na tento možná zdánlivý rozpor svůj názor?

Kód: Vybrat vše
já neumím definovat, co je a co není božskou silou a moudrostí. Snad bych řekl, že projevem božské síly je samotná existence, a moudrostí je vědomí, že Bůh má ve své moci vše, vše je Boží vůlí.


Doporučuji k přečtení knihu Chatrč: http://www.kosmas.cz/knihy/149739/chatrc/

Možná pak bude změněn názor, že vše, co se děje, je Boží vůlí. Vše se děje v Něm, v Absolutnu, Bohu, Vědomí, ale říct, že vše, co se děje, je jeho vůlí, je jen zbožné přání malého jáčka, jeho alibistický postoj, plynoucí z neschopnosti nést zodpovědnost za svá rozhodnutí a hlavně plynoucí z nevědomosti povědomí o tom, kdo jsem já (jaký je vzájmený vztah mezi mnou a světem, světem a mnou).


Být schopný pochopit, že se vše děje podle Boží Vůle/Kosmického Zákona ať už toto dění ovlivní kohokoliv k lepšímu nebo horšímu a že proto není nutné nikoho soudit a obviňovat za cokoliv je běžně považováno za osvícení. Když toto přijmutí udržuje člověka připojeného k Já po celý den, může to být považováno za to, co je známo jako ,doručení‘.

V Bhagavad - Gitě je popis zahrnující několik veršů, Sthita - prajnya, toho, jak osvícená bytost žije svůj život. V krátkosti bych to popsal takto: osvícená bytost žije svůj denní život, dělá cokoliv je potřeba udělat v každé situaci, ale není nikdy nepřipojená ke Zdroji nebo Já díky úplnému přijmutí toho, že cokoliv se jeví jako její konání je pouhým děním podle Boží Vůle/Kosmického Zákona a ne něčím, co vykonává jako oddělená entita. Toto její přijmutí samozřejmě zahrnuje i následky dotyčné akce. Balsekar
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod rafael » sob 11. led 2014 22:46:23

mezi bohem a tebou není rozdílu.. oba dva činíte a tvoříte.. on tvoří dokonalost,moudrost, celý vesmír, celou existenci, a ty stejnou silou si tvoříš své životy, svou karmu a své zrození.. mezi tebou a JÍM je jediny rozdíl on tvoří dokonalost a ty svým egem používáš božskou sílu na tvoření svého dalšího života jako my všichni ostatní.. používáme jí k touhám, připoutanosti a spousty dalším hmotným věcem které chceme nebo které máme hluboko v sobě.. moudrost nastolíš v sobě tehdy až pochopíš že jsi to co hledáš, až pochopíš že tu božskou sílu kterou máš v sobě máš použít pro odstranění karmy, svých životů, připoutaností, tužeb a nebudeš tvořit s ní další své zrození, karmu a další touhy.. pak budeš moudrý stejně jako bůh a splyneš s ním zase v jedno v tomto pozemském těle.. a až splyneš uvidíš všechny lidi jako milující duše, budeš milovat boží láskou všechno stvoření a budeš jím z nitra duše pomáhat k dosažení tohoto stavu, tak jako bůh nám každým dnem dává vše, abychom se zpět navrátili tam odkud sme přišli do svých pozemských těl..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Honzam » sob 11. led 2014 22:50:41

Poznal jsem stav, kdy jsem si vůbec nebyl schopen sám sebe uvědomovat a všechno se dělo samo a jen tehdy, když byl zároveň přítomný pocit, že "je to dobré udělat" místo "chci to udělat". Pak se to časem změnilo, když jsem se začal znovu uvědomovat už jako vědomí. Pak to bylo postupně nerozlišitelné. Nešlo říci, jestli se věci dějí, nebo je dělám. Bylo to, jako když je to moje vůle a zároveň se to tak má dít a jinak se to dít nemůže a moc nešlo poznat, co z toho je dřív. Přišlo mi spíš, že se věci dějí samy a ihned se to stává automaticky i mou vůli, ale vůbec to nebyl stav, že jsem loutka. Spíš stav sladění s dějem kolem. Teď už je to dokonce tak, že se věci dějí a to dění se jsem já.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Jak to je

Nový příspěvekod nop » sob 11. led 2014 23:47:30

rafael píše:mezi bohem a tebou není rozdílu.. oba dva činíte a tvoříte.. on tvoří dokonalost,moudrost, celý vesmír, celou existenci, a ty stejnou silou si tvoříš své životy, svou karmu a své zrození.. mezi tebou a JÍM je jediny rozdíl on tvoří dokonalost a ty svým egem používáš božskou sílu na tvoření svého dalšího života jako my všichni ostatní.. používáme jí k touhám, připoutanosti a spousty dalším hmotným věcem které chceme nebo které máme hluboko v sobě.. moudrost nastolíš v sobě tehdy až pochopíš že jsi to co hledáš, až pochopíš že tu božskou sílu kterou máš v sobě máš použít pro odstranění karmy, svých životů, připoutaností, tužeb a nebudeš tvořit s ní další své zrození, karmu a další touhy.. pak budeš moudrý stejně jako bůh a splyneš s ním zase v jedno v tomto pozemském těle.. a až splyneš uvidíš všechny lidi jako milující duše, budeš milovat boží láskou všechno stvoření a budeš jím z nitra duše pomáhat k dosažení tohoto stavu, tak jako bůh nám každým dnem dává vše, abychom se zpět navrátili tam odkud sme přišli do svých pozemských těl..

Píše se tu " odstranění karmy" a "nebudeš tvořit s ní další své zrození, karmu ..".
Karma může být nemilá nebo milá. Za hodně správných skutků získáš dobrou karmu. Máš si ji pak odžít.
A co se stane v kladném případě? Budeš správně a vhodně narozený, s dobrými předpoklady, postupně budeš jíst ovoce svých dobrých činů (ve SZ se píše: "a skutky tvé půjdou před tebou), zkrátka budeš se mít dobře. Když si to nepokazíš a budeš moudrý, bude dobře. Ale nebude tě do snad ani tahat do vášní a touh, neboť jsa nakrmený dobrem, nemusíš se propadat do chtění a budoucího zhoršení. Nakonec vyvaneš bez námahy a snahy..
Takže : ať žije správné konání a správné myšlení, dobrá karma a pokojný život.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. led 2014 1:11:16

Návštěvník píše:Našel by se zde někdo (kromě vostála a Jany), který by dovedl napsat na tento možná zdánlivý rozpor svůj názor?

Dejme tomu, že jsi tvůrce složitého počítačového programu jménem Vesmír. Na několika planetách jsi naprogramoval podmínky pro život a zadal, že se tam maj vyvinout inteligentní bytosti se schopností induviduálního rozhodování, schopností učit se, rozvíjet své dovednosti a znalosti...
Je to tvá tvůrčí vůle vypracovat ten program, díky té vůli může vzniknout a fungovat .. svým způsobem samostatně. Něco jako simulace či hra života, inteligence a svobodné vůle.
Ale ta konkrétní rozhodnutí, na miliony různých způsobů, která vzejdou z průběhu hry, jíž byla nakódována volnost rozvoje ., pokládal bys to za "své"? ;)
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. led 2014 15:55:25

armin píše:Doporučuji knihu Vladimíra Vondráčka "Fantastické a magické z hlediska psychiatrie"
Je tam popsáno nesčíslně klinických stavů změněného vědomí, derealizací, atd. jejichž příčinou jsou poruchy různých funkcí mozku.
Například jasný pocit, že je něco skutečné, ještě neznamená, že to skutečné je. To, že si člověk není schopen sám sebe uvědomovat je také způsobeno výpadkem mozkové funkce - schopnosti si sám sebe uvědomovat.
Mnozí hledající vyhledávají takové změny vědomí, které pak považují za příznak něčeho duchovního.
Duchovnost ale nespočívá v nějakých stavech, ale v osvobození od své předurčenosti, v jasném uvědomování reality, nikoliv ve stavech poruch následujících poruchy různých mozkových funkcí. Dočasnou poruchu lze vyvolat i jednostranným přetížením, duchovním cvičením, holotropním dýcháním, drogami, autosugescí atd.
Duchovnost je pro duševně zdravé a silné jedince, nikoliv pro nemocné či labilní, kteří ani nevědí či jsou.

:D
A co vlastně pohledáváš mezi těmi, které pokládáš za nemocné či labilní? Kocháš se a říkáš si, jak jsi krásně duševně zdravý? :crazy:
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. led 2014 16:14:54

armin píše:
Honzam píše:Poznal jsem stav, kdy jsem si vůbec nebyl schopen sám sebe uvědomovat a všechno se dělo samo a jen tehdy, když byl zároveň přítomný pocit, že "je to dobré udělat" místo "chci to udělat". Pak se to časem změnilo, když jsem se začal znovu uvědomovat už jako vědomí. Pak to bylo postupně nerozlišitelné. Nešlo říci, jestli se věci dějí, nebo je dělám. Bylo to, jako když je to moje vůle a zároveň se to tak má dít a jinak se to dít nemůže a moc nešlo poznat, co z toho je dřív. Přišlo mi spíš, že se věci dějí samy a ihned se to stává automaticky i mou vůli, ale vůbec to nebyl stav, že jsem loutka. Spíš stav sladění s dějem kolem. Teď už je to dokonce tak, že se věci dějí a to dění se jsem já.


Doporučuji knihu Vladimíra Vondráčka "Fantastické a magické z hlediska psychiatrie"

Například jasný pocit, že je něco skutečné, ještě neznamená, že to skutečné je. To, že si člověk není schopen sám sebe uvědomovat je také způsobeno výpadkem mozkové funkce - schopnosti si sám sebe uvědomovat.
Mnozí hledající vyhledávají takové změny vědomí, které pak považují za příznak něčeho duchovního.
Je tam popsáno nesčíslně klinických stavů změněného vědomí, derealizací, atd. jejichž příčinou jsou poruchy různých funkcí mozku.

Duchovnost ale nespočívá v nějakých stavech, ale v osvobození od své předurčenosti, v jasném uvědomování reality, nikoliv ve stavech poruch následujících poruchy různých mozkových funkcí. Dočasnou poruchu lze vyvolat i jednostranným přetížením, duchovním cvičením, holotropním dýcháním, drogami, autosugescí atd.
Duchovnost je pro duševně zdravé a silné jedince, nikoliv pro nemocné či labilní, kteří ani nevědí či jsou. :)

Je mi jasné, že o té knize zde píšeš záměrně, a schválně strkáš do jednoho pytle všechna duchovní cvičení s drogami dohromady.

Jo, jedná se o jasné uvědomování realit , různých realit, nejen té jediné reality, která byla pro autora dosud známá. A oněch dalších realit se dosáhne pouze při změněných stavech vědomí, ať se to autorovi libí, nebo nelíbí.
Celá světová duchovnost je pouze o nalezení jiných realit a o jasné uvědomění si jich, nic víc.
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod rafael » ned 12. led 2014 17:23:02

nop píše:
rafael píše:mezi bohem a tebou není rozdílu.. oba dva činíte a tvoříte.. on tvoří dokonalost,moudrost, celý vesmír, celou existenci, a ty stejnou silou si tvoříš své životy, svou karmu a své zrození.. mezi tebou a JÍM je jediny rozdíl on tvoří dokonalost a ty svým egem používáš božskou sílu na tvoření svého dalšího života jako my všichni ostatní.. používáme jí k touhám, připoutanosti a spousty dalším hmotným věcem které chceme nebo které máme hluboko v sobě.. moudrost nastolíš v sobě tehdy až pochopíš že jsi to co hledáš, až pochopíš že tu božskou sílu kterou máš v sobě máš použít pro odstranění karmy, svých životů, připoutaností, tužeb a nebudeš tvořit s ní další své zrození, karmu a další touhy.. pak budeš moudrý stejně jako bůh a splyneš s ním zase v jedno v tomto pozemském těle.. a až splyneš uvidíš všechny lidi jako milující duše, budeš milovat boží láskou všechno stvoření a budeš jím z nitra duše pomáhat k dosažení tohoto stavu, tak jako bůh nám každým dnem dává vše, abychom se zpět navrátili tam odkud sme přišli do svých pozemských těl..

Píše se tu " odstranění karmy" a "nebudeš tvořit s ní další své zrození, karmu ..".
Karma může být nemilá nebo milá. Za hodně správných skutků získáš dobrou karmu. Máš si ji pak odžít.
A co se stane v kladném případě? Budeš správně a vhodně narozený, s dobrými předpoklady, postupně budeš jíst ovoce svých dobrých činů (ve SZ se píše: "a skutky tvé půjdou před tebou), zkrátka budeš se mít dobře. Když si to nepokazíš a budeš moudrý, bude dobře. Ale nebude tě do snad ani tahat do vášní a touh, neboť jsa nakrmený dobrem, nemusíš se propadat do chtění a budoucího zhoršení. Nakonec vyvaneš bez námahy a snahy..
Takže : ať žije správné konání a správné myšlení, dobrá karma a pokojný život.



dobrá karma je stejná touha jako špatná karma.. kdo chce dobrou karmu? já.. ego mysl chce dobrou karmu, každá karma je připoutanost
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak to je

Nový příspěvekod rafael » ned 12. led 2014 17:24:23

Honzam píše:Poznal jsem stav, kdy jsem si vůbec nebyl schopen sám sebe uvědomovat a všechno se dělo samo a jen tehdy, když byl zároveň přítomný pocit, že "je to dobré udělat" místo "chci to udělat". Pak se to časem změnilo, když jsem se začal znovu uvědomovat už jako vědomí. Pak to bylo postupně nerozlišitelné. Nešlo říci, jestli se věci dějí, nebo je dělám. Bylo to, jako když je to moje vůle a zároveň se to tak má dít a jinak se to dít nemůže a moc nešlo poznat, co z toho je dřív. Přišlo mi spíš, že se věci dějí samy a ihned se to stává automaticky i mou vůli, ale vůbec to nebyl stav, že jsem loutka. Spíš stav sladění s dějem kolem. Teď už je to dokonce tak, že se věci dějí a to dění se jsem já.


byl to chvilkový stav bez ega..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Kahau » ned 12. led 2014 18:58:50

Návštěvník píše:Našel by se zde někdo (kromě vostála a Jany), který by dovedl napsat na tento možná zdánlivý rozpor svůj názor?

Kód: Vybrat vše
já neumím definovat, co je a co není božskou silou a moudrostí. Snad bych řekl, že projevem božské síly je samotná existence, a moudrostí je vědomí, že Bůh má ve své moci vše, vše je Boží vůlí.


Doporučuji k přečtení knihu Chatrč: http://www.kosmas.cz/knihy/149739/chatrc/

Možná pak bude změněn názor, že vše, co se děje, je Boží vůlí. Vše se děje v Něm, v Absolutnu, Bohu, Vědomí, ale říct, že vše, co se děje, je jeho vůlí, je jen zbožné přání malého jáčka, jeho alibistický postoj, plynoucí z neschopnosti nést zodpovědnost za svá rozhodnutí a hlavně plynoucí z nevědomosti povědomí o tom, kdo jsem já (jaký je vzájmený vztah mezi mnou a světem, světem a mnou).


Být schopný pochopit, že se vše děje podle Boží Vůle/Kosmického Zákona ať už toto dění ovlivní kohokoliv k lepšímu nebo horšímu a že proto není nutné nikoho soudit a obviňovat za cokoliv je běžně považováno za osvícení. Když toto přijmutí udržuje člověka připojeného k Já po celý den, může to být považováno za to, co je známo jako ,doručení‘.

V Bhagavad - Gitě je popis zahrnující několik veršů, Sthita - prajnya, toho, jak osvícená bytost žije svůj život. V krátkosti bych to popsal takto: osvícená bytost žije svůj denní život, dělá cokoliv je potřeba udělat v každé situaci, ale není nikdy nepřipojená ke Zdroji nebo Já díky úplnému přijmutí toho, že cokoliv se jeví jako její konání je pouhým děním podle Boží Vůle/Kosmického Zákona a ne něčím, co vykonává jako oddělená entita. Toto její přijmutí samozřejmě zahrnuje i následky dotyčné akce. Balsekar


Někde jsem měl odpovědět na otázku, zda existuje svobodná vůle, vymyslel jsem toho spoustu, ale to vlákno se mi mezi tím ztratilo. Možná, že není nutné o tom mnoho psát.
Máš-li pocit svobodné vůle, tak ji využívej. Nevěnuj ji jiným osobám, aby ony za tebe rozhodovali. Na úrovni osobní vůle je myslím jasné, že tato vůle je omezená (zkuste se rozhodnout, že neonemocníte, že překonáte gravitaci, ...) O jiných úrovní návštěvník, kterému se snažím odpovědět, neuvažoval a tak je necháme koňovi.
tedy: myslíš-li, že máš svobodnou vůli, užívej ji, co nejlépe, rozumíš-li tomu, že je jen vůle boží, žij v míru.
Jeden mudrc řekl:
Buďte jako boží děti, až do doby než budete moci říct: Já a Otec jedno jest.

To má podle mne stejný význam.
...
Tázat se, jak je možné, že Bůh dopustí tolik utrpení nebo dokonce poukazovat na utrpení jako na důkaz mezery v boží vůli, je IMHO výjevem ne-pokory a marné touhy malé lidské mysli všemu porozumět.
Takovou hladovou mysl nenasytí žádná odpověď. Klid je, když otázky vyhasnou.

Být schopný pochopit, že se vše děje podle Boží Vůle/Kosmického Zákona ať už toto dění ovlivní kohokoliv k lepšímu nebo horšímu a že proto není nutné nikoho soudit a obviňovat za cokoliv je běžně považováno za osvícení.

No to je možné, že je to považováno za osvícení. Ale ono je úplně jedno, jestli je to osoba schopná pochopit či nikoliv na Pravdě to nic nemění.
Kahau
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Honzam » ned 12. led 2014 21:16:18

armin píše:
Honzam píše:Poznal jsem stav, kdy jsem si vůbec nebyl schopen sám sebe uvědomovat a všechno se dělo samo a jen tehdy, když byl zároveň přítomný pocit, že "je to dobré udělat" místo "chci to udělat". Pak se to časem změnilo, když jsem se začal znovu uvědomovat už jako vědomí. Pak to bylo postupně nerozlišitelné. Nešlo říci, jestli se věci dějí, nebo je dělám. Bylo to, jako když je to moje vůle a zároveň se to tak má dít a jinak se to dít nemůže a moc nešlo poznat, co z toho je dřív. Přišlo mi spíš, že se věci dějí samy a ihned se to stává automaticky i mou vůli, ale vůbec to nebyl stav, že jsem loutka. Spíš stav sladění s dějem kolem. Teď už je to dokonce tak, že se věci dějí a to dění se jsem já.


Doporučuji knihu Vladimíra Vondráčka "Fantastické a magické z hlediska psychiatrie"

Je tam popsáno nesčíslně klinických stavů změněného vědomí, derealizací, atd. jejichž příčinou jsou poruchy různých funkcí mozku.

Například jasný pocit, že je něco skutečné, ještě neznamená, že to skutečné je. To, že si člověk není schopen sám sebe uvědomovat je také způsobeno výpadkem mozkové funkce - schopnosti si sám sebe uvědomovat.
Mnozí hledající vyhledávají takové změny vědomí, které pak považují za příznak něčeho duchovního.
Duchovnost ale nespočívá v nějakých stavech, ale v osvobození od své předurčenosti, v jasném uvědomování reality, nikoliv ve stavech poruch následujících poruchy různých mozkových funkcí. Dočasnou poruchu lze vyvolat i jednostranným přetížením, duchovním cvičením, holotropním dýcháním, drogami, autosugescí atd.
Duchovnost je pro duševně zdravé a silné jedince, nikoliv pro nemocné či labilní, kteří ani nevědí či jsou. :)


Díky za doporučení, už jsem se z toho stavu neexistence dostal. Jsem teď anděl. Snažím se nebýt labilní a být andělem stabilně. :)

Vážně se chci zeptat. Přijde mi, že chráníš ostatní. Jak moc si myslíš, že tím, co píšu, můžu ublížit ostatním a dostat je případně do maléru? Je to reálná hrozba? Díky za odpověď.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Honzam » ned 12. led 2014 21:18:28

rafael píše:
Honzam píše:Poznal jsem stav, kdy jsem si vůbec nebyl schopen sám sebe uvědomovat a všechno se dělo samo a jen tehdy, když byl zároveň přítomný pocit, že "je to dobré udělat" místo "chci to udělat". Pak se to časem změnilo, když jsem se začal znovu uvědomovat už jako vědomí. Pak to bylo postupně nerozlišitelné. Nešlo říci, jestli se věci dějí, nebo je dělám. Bylo to, jako když je to moje vůle a zároveň se to tak má dít a jinak se to dít nemůže a moc nešlo poznat, co z toho je dřív. Přišlo mi spíš, že se věci dějí samy a ihned se to stává automaticky i mou vůli, ale vůbec to nebyl stav, že jsem loutka. Spíš stav sladění s dějem kolem. Teď už je to dokonce tak, že se věci dějí a to dění se jsem já.


byl to chvilkový stav bez ega..


Chvilkový nebyl. Trvalo to 2,5 roku. Tady je to na začátku popsané:

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=53&t=39
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. led 2014 21:20:38

armin píše:
Návštěvník píše:A co vlastně pohledáváš mezi těmi, které pokládáš za nemocné či labilní? Kocháš se a říkáš si, jak jsi krásně duševně zdravý? :crazy:

Podle čeho usuzuješ, že jsou tu jen nemocní a labilní?

Kochání se sebou a svým zdravím není zrovna maje parketa. To je potřeba spíš těch nemocných a labilních. To si nedokážeš představit jinou motivaci k pobývání s nemocnými a labilními?


Usuzuji to podle tohoto tvého příspěvku:

armin píše:
Doporučuji knihu Vladimíra Vondráčka "Fantastické a magické z hlediska psychiatrie"
Je tam popsáno nesčíslně klinických stavů změněného vědomí, derealizací, atd. jejichž příčinou jsou poruchy různých funkcí mozku.
Například jasný pocit, že je něco skutečné, ještě neznamená, že to skutečné je. To, že si člověk není schopen sám sebe uvědomovat je také způsobeno výpadkem mozkové funkce - schopnosti si sám sebe uvědomovat.
Mnozí hledající vyhledávají takové změny vědomí, které pak považují za příznak něčeho duchovního.
Duchovnost ale nespočívá v nějakých stavech, ale v osvobození od své předurčenosti, v jasném uvědomování reality, nikoliv ve stavech poruch následujících poruchy různých mozkových funkcí. Dočasnou poruchu lze vyvolat i jednostranným přetížením, duchovním cvičením, holotropním dýcháním, drogami, autosugescí atd.
Duchovnost je pro duševně zdravé a silné jedince, nikoliv pro nemocné či labilní, kteří ani nevědí či jsou.


Kdyby podle tebe zde byli pouze duševně zdraví a vyrovnaní, tak by jsi se nenamáhal ten svůj příspěvek psát.
Jelikož jsi ho ale napsal, tak zcela jistě máš důvodné podezření, že zde píšou i jedinci, kteří podle tebe jsou nemocní a labilní.

:)
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 12. led 2014 21:33:09

Kdyby podle tebe zde byli pouze duševně zdraví a vyrovnaní, tak by jsi se nenamáhal ten svůj příspěvek psát.
Jelikož jsi ho ale napsal, tak zcela jistě máš důvodné podezření, že zde píšou i jedinci, kteří podle tebe jsou nemocní a labilní.
PS:
A sám sebe jistě do sféry nemocných či labilních nezahrnuješ, to by jsi se asi už někde dobrovolně léčil.
Takže jen prstíčkem opatrně ukazuješ, že jsou tu mezi námi nějací cvoci, co by se o duchovní praktiky neměli zajímat, aby si neublížili ještě víc, než jak na tom už podle tebe jsou.

Jo, četla jsem od někoho zdejšího, už před léty, jak mu nějaké neodborné praktikování čehosi podivného velmi uškodilo, ale sám sebe za cvoka nepokládal, ani za labilního člověka. Je z něho nyní jen ten nejzatvrzelejší odpůrce čehokoli duchovního. :)
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Honzam » ned 12. led 2014 21:35:27

Myslím si, že té reakci rozumím. Je to úlet zralý na psychiatra, proto se taky snažím co nejvíc psát jen do svého subfóra a příliš barvitě nereagovat ve vláknech jinde.

To, že tady na poradně něco napíšu, ještě neznamená, že tomu stoprocentně věřím tak, jak je to napsané. Stále se snažím o věcech pohybovat i tom, jak moc to může být pro okolí nebezpečné. Pravda je, že mi psaní pomáhá ty věci líp strávit. Je to forma psychoterapie, kterou ale můžu ostatní zatěžovat nebo možná i ohrožovat.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Honzam » ned 12. led 2014 22:30:14

vostalpetr píše:
Je to forma psychoterapie, kterou ale můžu ostatní zatěžovat nebo možná i ohrožovat.


No mě už to ohrozilo,
mám z toho pupínky na prdeli
a cítím se nějakej zatíženej....

:D


Vůbec se tím nezabývej,
to jen někteří zdejší pitomci musejí neustále psát směrem k druhým,
místo aby psali o tom,
o čem píšeš a co popisuješ

Podívej na mě,
já je pošlu do prdele a na chvíli je klid,
tedy vždy jen na chvíli,
nebot tendence mysli jen tak nerozpustíš ....


To nejde, přece nepošlu své dítě do prdele, co bych to byla za matku. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 12. led 2014 23:34:06

Takovou hladovou mysl nenasytí žádná odpověď. Klid je, když otázky vyhasnou.

K formulaci: "..otázky vyhasnou."

Je k tomu něčeho třeba, aby otázky "vyhasly?"
Něco učinit?
A nebo jaksi zmizí samy od sebe?

:)
Jarda Malej
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. led 2014 1:35:42

Jarda Malej píše:
Takovou hladovou mysl nenasytí žádná odpověď. Klid je, když otázky vyhasnou.

K formulaci: "..otázky vyhasnou."

Je k tomu něčeho třeba, aby otázky "vyhasly?"
Něco učinit?
A nebo jaksi zmizí samy od sebe?

:)

V knize,, co jsem dostala pod stromeček, se podobná otázka také objevila.
Jak to jen bylo?
Co nejrychleji zastaví myšlenky? (nebo tak nějak)
Odpověď byla krátká....

Smrť.
Návštěvník
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Eman » pon 13. led 2014 9:00:32

vostalpetr píše:
PS: Mě k nalezení Odpovědi


Tak už i odpověd se píše s velkým "O" ?

Že by něco jako Pravda ?

Asi začnu psát prdel taky s velkým "P", takto to bude více "boží"

8)

Ano, to je začátek velké písmenkové evoluce. Za chvílu příjdou velká písmena uprostřed a nakonec nakonci.
viz: prDel, prdeL.
Ve rcholném období pak budeme psát bez jakýchkoliv písmenek.
A mluva bude nahrazena souhlasným či nesouhlasným mručením, přes pohvizdování, až k pouhým grimasám.
Eman
 

Re: Jak to je

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. led 2014 10:38:11

vostalpetr píše:Tak to vás mohu posílat klidně do prdele... :D


Škoda, že nejsi naše matka.
:'-( :'-( :'-( :'-( :'-(
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků