Sňatek

Sňatek

Nový příspěvekod adri57 » pát 15. srp 2014 12:51:05

Dobrý den,prosím,chtěli bychom s partnerem uzavřít sňatek. Ještě to zvažuji a nechci,aby to ohrozilo v budoucnu naší společnou malou 5 letou dceru.Partner je o 20 let starší a chci se zeptat v případě že by se s ním něco stalo jak to probíhá. Já mám ve svém vlastnictví dům,ten jsem zdědila,společně jsme ho opravili,žijeme v něm s dcerou. Je na katastru napsán pouze na mne. Partner má již 3 dospělé děti z předchozího manželství. V případě,kdyby on zemřel a byli bychom manželé,jak prosím probíhá řízení. Předpokládám,že nemovitost,kterou jsem nabyla před sňatkem, by mi zůstala.Jaký dopad by to mělo na společnou dceru? Musela bych se nějak vyrovnávat z jeho dětmi?? Přítel již žádný majetek nemá, se svými dětmi se vyrovnal,nemovitý majete přepsal na svého syna.Trvalé bydliště má ještě v domě,kde žije jeho syn,a který byl před tím v jeho vlastnictví a jeho bývalé paní. Sňatkem by si bydliště přepsal k nám do domu. Ani tohle prosím ničemu nevadí?? Je to morbidní téma, ale chci vědět vše ještě před sňatkem a ráda bych ošetřila sebe a dceru. Na nějaké případné finanční vyrovnání bych určitě neměla finance. Ještě prosím, dcera by se také musela dostavit k dědickému řízení,pokud by neměla 18 let?? Děkuji pěkně.
adri57
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. srp 2014 12:50:12

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků