Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. lis 2017 9:38:56

"To je jednoduché, snaž se aby tě nic nerozhodilo, to tě tak rozhodí,
že ani nebudeš vědět, že jsi rozhozenej.."
Dík. Je to tak. Hodilo by se to spíš opačně. Umět chtít bejt rozhozenej, když je potřeba být nerozhozenej. Je na to nějaký návod?
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 10:00:08

Umět chtít bejt rozhozenej, když je potřeba být nerozhozenej.


To by mohla bejt nejspíše ta situace, když se neseš na vlně nějakého pocitu a pěkně si na něm serfuješ,

seš sice nerozhozenej, páč držíš balanc na tý vlně a tak jsi nerozhozenej,

ale protože pluješ jen na jedné vlně, tak to rozhození je pak je v tom zúžení na tu jednu vlnu,

čehož se pak lze zbavit jedině tak, že budto seskočíš nebo spadneš do moře...

Pak budeš říkat, serfování a vlny jsou paráda, fakt skvělý,

ale potápění v moři je lepší....

Když to nevyzkoušíš, budeš nadávat na vlny, když to vyzkoušíš, budeš mít rád vlny,

vždyt vlny jsou mořem...

(psán v příměru moře a vlny, projev a absolutno)
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 10:14:18

PS.

Jinými slovy, je to koncentrace,
opakem je pak meditace, tedy pak je to obráceně, seš nerozhozenej i když potřebuješ být rozhozenej...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » úte 21. lis 2017 13:19:40

vostal petr píše:Tys tady vytrubovala, že ti nic nevadí,
a vida, vadí...


Absolutně nic nevadí, jak si možná můžeš všimnout, když jsme, jak říká Vašík, usrdčení, tedy jsme v tom místě mezi tady a teď, v tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili. V tom místě jsou třeba malé děti, nějak se z té skutečnosti nevyčleňují, ještě se zcela neidentifikovaly s představou své individuality, tak nemají problém být třeba ve svých hrách čímkoliv a své role měnit.

Skrz projekci psychosomatiky pochopitelně spousta věcí vadí. V podstatě ta psychosomatika má nějaký přirozený pud sebezáchovy. Takže každému živému organismu přirozeně vadí všechno, co zhoršuje kvalitu života.

Je možné být vědomě v tom usrdčení Bytím, kterému opravdu vůbec nic nevadí a může tady být přitom projekce psychosomatiky, ve které se jeví, že plno věcí vadí a při tom to ve skutečnosti v hloubi nitra nevadí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 13:55:06

tak nemají problém být třeba ve svých hrách čímkoliv a své role měnit.


Aha....

A to ti jde docela skvěle, ty tady tu roli osvícený hraješ docela dobře,
škoda jen, že jsi se s ní tak připosraně identifikovala,

na rozdíl od těch dětí...

Už se těším, kdy změníš roli a začneš propagovat rozum, či případně neštěstí a utrpení,
rád si na tu tvoji roličku počkám...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 14:11:27

Skrz projekci psychosomatiky pochopitelně spousta věcí vadí. V podstatě ta psychosomatika má nějaký přirozený pud sebezáchovy. Takže každému živému organismu přirozeně vadí všechno, co zhoršuje kvalitu života.


Aha,

takže když dítě uplácne bábovičku a je štastný jak se mu to krásně povedlo a pak tu bábovičku stejně nadšeně lopatičkou rozbije,
tak mu to zhoršilo kvalitu života ???

Nejspíš asi ne, nejspíše právě proto, protože u něj funguje ten přirozený pud sebezáchovy,
což je vlastně i ten učební program co ho učí plácat bábovky a tudíž nedává nějaké bábovce nějakej smysl,
proto ji taky rozbije...

Syčák agresivní..... nemá vůbec žádnej vztah k bábovkám... :D :D :D
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » úte 21. lis 2017 14:22:13

:D

No, možná je to tak, že Bůh kupříkladu stvoří predátora a jeho kořist a té kořisti nejspíš vadí být sežraná a tak se objevují takové věci jako mimikry, nebo schopnost zdrhnout.

PS: Ve skutečnosti i ty mimikry a schopnost zdrhout stvořil taky Bůh, ale tomu ta recyklace života nejspíš nevadí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. lis 2017 15:55:03

Jana píše::D

No, možná je to tak, že Bůh kupříkladu stvoří predátora a jeho kořist a té kořisti nejspíš vadí být sežraná a tak se objevují takové věci jako mimikry, nebo schopnost zdrhnout.

PS: Ve skutečnosti i ty mimikry a schopnost zdrhout stvořil taky Bůh, ale tomu ta recyklace života nejspíš nevadí.


Vtip je v tom, že nikdy nic nebylo stvořeno, a tak za to nemůže být nikdo odpovědný.
Akorát lidé - protože žijí v čase - se obvykle domnívají, že to. co vnímají, muselo být stvořeno a že by za to měl být někdo odpovědný. :D

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » úte 21. lis 2017 16:07:55

Návštěvník píše:
Jana píše::D

No, možná je to tak, že Bůh kupříkladu stvoří predátora a jeho kořist a té kořisti nejspíš vadí být sežraná a tak se objevují takové věci jako mimikry, nebo schopnost zdrhnout.

PS: Ve skutečnosti i ty mimikry a schopnost zdrhout stvořil taky Bůh, ale tomu ta recyklace života nejspíš nevadí.


Vtip je v tom, že nikdy nic nebylo stvořeno, a tak za to nemůže být nikdo odpovědný.
Akorát lidé - protože žijí v čase - se obvykle domnívají, že to. co vnímají, muselo být stvořeno a že by za to měl být někdo odpovědný. :D

:)


Ano, Tvůj pohled je zase o drobet celistvější, než to co jsem popisovala, díky.

:D

Tím pádem v tom místě mezi tady a teď, kde jsme se nikdy nerozdělili, se nic neděje a nic nevadí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 16:16:22

Nejspíše nebylo stvořeno ve smyslu nezávislé existence,
ale sen prostě musí vědomí stvořit,
jinak
bych vás nemohl posílat do prdele a to by byla věčná škoda,
když už za to tedy nemám žádnou zodpovědnost.... :'-(
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » stř 22. lis 2017 5:02:13

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
No, hlavně aby to byla pro tebe radostná zkušenost, až někdo bude banovat tebe.

:)


Teoreticky by to bylo možné vyzkoušet i prakticky. Pozvi mě někam, kde máš možnost mě zabanovat, já Ti tu radost udělám a přijdu tam,


Mně někoho banovat radost nedělá, a proto to nedělám.

Kdo banuje, bude banován. Je nutné, poznat zkušenost z obou stran, aby mohlo dojít k uvědomění, co vlastně dělám, když banuji.

Zřejmě jsem v jiných životech banovala a byla banována, a tak jsem to po uvědomění přestala dělat.

:)


Život mě naučil, že není možné, abychom v téhle Líla hře na dvojnost měli všichni jen tu svatou roli. Umíš si představit, že by kupříkladu vlk a s ním všichni masožravci řekli Bohu, že tu svou roli nemohou přijmout, protože kdo někoho žere, bude sežrán a nechtějí poznávat zkušenost z obou stran? Umíš si představit, jakou pohromou by bylo pro památkáře, kdyby všichni predátoři mohli naráz přijmout nevinnou roli bílé holubice?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. lis 2017 8:08:03

Jana píše:
Návštěvník píše:Mně někoho banovat radost nedělá, a proto to nedělám.

Kdo banuje, bude banován. Je nutné, poznat zkušenost z obou stran, aby mohlo dojít k uvědomění, co vlastně dělám, když banuji.

Zřejmě jsem v jiných životech banovala a byla banována, a tak jsem to po uvědomění přestala dělat.

:)


Život mě naučil, že není možné, abychom v téhle Líla hře na dvojnost měli všichni jen tu svatou roli. Umíš si představit, že by kupříkladu vlk a s ním všichni masožravci řekli Bohu, že tu svou roli nemohou přijmout, protože kdo někoho žere, bude sežrán a nechtějí poznávat zkušenost z obou stran?


Nejdřive se musí zkušenost poznat z obou stran, aby došlo k uvědomění, že už ji nepotřebuji a nemám zájem dělat ani z jedné strany.

Pust svoji představu Boha a udělej si novou představu Boha, který níkoho k ničemu nenutí. Ale dokud se lpí na dáblu a spol., tak se to samozřejmě nepodaří.

Po poznání, že vše se odehrává ve vědomí a to bez jakéhokoliv stvořitele, se koncept "Bůh" pustí.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. lis 2017 8:09:59

vostal petr píše:Dokud tě vůbec NAPADNE banovat, tak klidně banuj,

až tě to nenapadne, tak to dělat nebudeš,

to je přirozené,

ne že by se to mělo či nemělo....


:yes:

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » stř 22. lis 2017 17:00:49

vostal petr píše:...hlavně nepřiznat že je tady nějaký ego a nákej pocit neštěstí z něčeho, co nechci.......


Uznávám, že může existovat dimenze vědomí, ve kterém se snová postava - ego - jeví jako skutečná realita. Neberu Ti, jestli to takhle vidíš.

vostal petr píše:Dokud tě vůbec NAPADNE banovat, tak klidně banuj,

až tě to nenapadne, tak to dělat nebudeš,

to je přirozené,

ne že by se to mělo či nemělo....


Dokud někoho nenapadne být na těchhle stránkách rejpavej, vulgární, dokud někoho nenapadne cíleně urážet lidi, kterých si vážím, tak mě nejspíš nenapadne banovat IP adresu, odkud by tahle invektiva pocházela.

Návštěvník píše:Nejdřive se musí zkušenost poznat z obou stran, aby došlo k uvědomění, že už ji nepotřebuji a nemám zájem dělat ani z jedné strany.

A nebo se může objevit poznání, že věci se dějí jen tak, jak se v danou chvíli mohou dít.


Pust svoji představu Boha a udělej si novou představu Boha, který níkoho k ničemu nenutí. Ale dokud se lpí na dáblu a spol., tak se to samozřejmě nepodaří.
Po poznání, že vše se odehrává ve vědomí a to bez jakéhokoliv stvořitele, se koncept "Bůh" pustí.

Možná při troše pozornosti můžeš poznat, že ta korekce na projevené úrovni stále je, že tu platí jisté zákony, které fungují a přinutí člověka k pokoře a jejich respektování.

Jakmile se vzdálíme lásce, vzdalujeme se i pravdě a jsme pak slepí jak koťata, není divu, že pak považujeme sen za realitu, realitu za sen a náš život se stává utrpením.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. lis 2017 17:29:25

Jana píše:
Jakmile se vzdálíme lásce, vzdalujeme se i pravdě a jsme pak slepí jak koťata, není divu, že pak považujeme sen za realitu, realitu za sen a náš život se stává utrpením.


Tvůj život je utrpením? Tak proč s tím něco neuděláš?

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » stř 22. lis 2017 17:34:46

Návštěvník píše:
Tvůj život je utrpením?



Není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » stř 22. lis 2017 17:40:56

Ramesh: "Takže, když jsem schopný přijmout úplně to, že nejsem konatel svých činů, potom celé břemeno pýchy za své dobré, úspěšné akce, větší břemeno studu a provinilosti za své akce, které byly neúspěšné a zranily ostatní a dokonce ještě větší břemeno nenávisti vůči druhým, kteří zranili mě - celé toto břemeno zmizí. Celé břemeno úzkosti a nenávisti zmizí. A zmizení tohoto břemene pro mě automaticky znamená moje štěstí, které jak jsem si uvědomil, je klidem mysli.
Takže k tomu jsem došel. Štěstí, které hledám, štěstí, které hledala a hledá každá lidská bytost, aniž by o tom věděla, je pouze klid mysli, štěstí díky klidu mysli, a potěšilo mě, když jsem se dozvěděl, že staré slovo v sanskrtu, tři tisíce, pět tisíc, bůhví kolik tisíc let staré, znamená přesně, do písmene to samé. Já říkám štěstí díky klidu mysli, slovo v sanskrtu říká ,Sukha - Shanti - jestliže se jmenuješ Omkar, musel jsi už slyšet o ,Sukha - Shanti ?"

Omkar: "Ano"

Ramesh:"Štěstí díky klidu mysli ,Sukha - Shanti, a Buddha šel ke kořenu věci - na čem je založeno ,Sukha - Shanti? Na nepřítomnosti utrpení. Utrpení, způsobené nenávistí vůči sobě samému za své činy a nenávisti vůči druhým za jejich činy. Toto utrpení skončí, což znamená ,Sukha Shanti, štěstí díky klidu mysli. O.K. ?"

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. lis 2017 17:47:45

Jana píše:
Návštěvník píše:
Tvůj život je utrpením?



Není.


Nikoho neznám, pro koho by byl život utrpením. A ty píšeš o "my"= což se rovná ty a nějací další, pro které je život utrpením.


:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. lis 2017 17:55:39

Jana píše:. Utrpení, způsobené nenávistí vůči sobě samému za své činy a nenávisti vůči druhým za jejich činy."

:)


Ty znáš lidi, kteří nenáviděj? No, nazdar.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » stř 22. lis 2017 18:02:35

Nedivím se, pokud někdo nerozumí tomu, co říkám, ale jestli říkáš "No nazdar" i tomu, co říká Raméš, pak asi nemám šanci mluvit k Tobě ještě srozumitelněji.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník