Neměnná skutečnost

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » sob 07. bře 2020 14:16:55

Nicméně bdělost na cestě k poznání, že všechno je Já, že všechno je Boží láska, je zcela jistě nezbytná.
Vše chce čas. (z mé vlastní zkušenosti “netlačit” na horoucí poznání duchovních prožitků s nešťastným výrazem: “Proč se schopnosti otevírají jiným a zrovna mně ne?”, tedy odstranit žádosti,

odstranit lpění na výsledku, odstranit ego, pokud přijde náhlý duchovní prožitek – okamžitě bychom jej opět ztráceli. Nejkratší cestou je Pouze pracovat na sobě samém, na svých morálních hodnotách, především na POKOŘE, zároveň tím LÁSCE, pracovat na svých vědomých či nevědomých myšlenkách (i pouhá špatná myšlenka na někoho, o někom je velmi špatným krokem a vrací se nám jako bumerang. Neustále si připomínat, uvědomovat sílu myšlenky!! .. Síla myšlenky je silná tedy v negativním, ale i pozitivním směru. Naštěstí:-). Dále, být pouze v tichosti, trpělivosti, ve svém srdci, Být pouze odevzdán. V TICHOSTI PŘICHÁZÍ NEJVĚTŠÍ SVĚTLO ). E. Tomáš


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6987
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » sob 07. bře 2020 14:39:27

E. Tomáš:


"Můžeme tomu tedy říkat i "duše", stejně zjistíme, že není ničím jiným než ČISTÝM TRANSCENDENTÁLNÍM VĚDOMÍM A BYTÍM a zároveň NEJVYŠŠÍ NEEXTATICKOU BLAŽENOSTÍ (SAT-ČIT-ÁNANDA /VĚDOMÍ-BYTÍ-BLAHO/).

Tato pravda NENÍ NEDOSAŽITELNĚ VZDÁLENA (jak si mnozí myslí) A TAKÉ NENÍ VYHRAZENA JEN NĚKOMU - NĚKTERÝM (výjimečným) LIDEM. Neboť je přítomna ve veškerém vnímání a chápání každého člověka!

Neb ona také vše tvoří a bez ní není nic!

Jenže člověk o ní zpravidla vůbec neví.


My se ji ale pokusíme najít...."


Není důvod se zlobit, že trvalé samadhi je trvalým blahem, trvalým štěstím pravého Já, ve kterém ego neexistuje.

Je to naše přirozenost, i když o ní třeba ani nemusíme vědět,

ale je to uvědomitelné, protože JE TO.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6987
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Pelvan » sob 07. bře 2020 16:23:30

Ahoj Jano

Jana píše: "Tato pravda ... je přítomna ve veškerém vnímání a chápání každého člověka!

Neb ona také vše tvoří a bez ní není nic!

Jenže člověk o ní zpravidla vůbec neví.


My se ji ale pokusíme najít...."


Teď jde o to, jak tu pravdu vlastně najít.

Nabízím cestu Davida Hawkinse, který propagoval snahu o neustálé prociťování svých pocitů.
Tím pro začátek zcela odpadá otázka po nějaké trvalosti samadhi, protože zpočátku bude to prociťování všechno jiné než je samadhi.
Vím, že to zní podezřele jednoduše, a že realizace samotná bývá zpočátku extrémně nepříjemná, protože se potlačované negativní pocity vyrojí do vědomí.
Ale za pokus to stojí, je to zadarmo, stojí to jenom čas každého z nás.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod PeterBro » čtv 24. pro 2020 10:17:45

Kdysi jsem byla na tantrické masáži, byla jsem se vším velmi spokojená a velmi doporučuji ostatním.
PeterBro
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 24. pro 2020 18:28:23

ale pro začátek uvažuji nad něčím takovým.


To není nic moc, nejlepší je bambusová masáž,

to tě prokrví líp než sauna ba i líp než kopřivy....
vostal petr
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 18:40:56

vostal petr píše:
ale pro začátek uvažuji nad něčím takovým.


To není nic moc, nejlepší je bambusová masáž,

to tě prokrví líp než sauna ba i líp než kopřivy....

Ježižmarjaaa :D ty seš vůl :D
Pedriito
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků