Duše

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 15:32:14

Návštěvník píše:Ty sem taky občas píšeš nepřihlášená Taro, a vůbec by mě nenapadlo Tě bonznout (prozradit).

Každý má ale jiné priority, tak už to bývá.

:)

Tara píše:Ale já k tomu nemám MOTIV, jako ty...

Jen se mi zrovna nechce přihlašovat... a v tom je rozdíl :-)

Nejde o motiv, ale o ochotu respektovat druhého člověka - fakt, že to napsal nepřihlášený, ať to udělal z jakéhokoliv důvodu.

Ale chápu, respekt k druhým bývá poměrně dost vzácný, nejen v diskusích.
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 15:38:58

PS. Pro Tvou informaci, Evo: ty drobné změny v citaci z předchozího svého příspěvku (= jeho opravu) jsem udělala, protože od té doby, co mi Jana vzala všechna práva, nemůžu žádný svůj odeslaný příspěvek dodatečně opravit ani jako přihlášená.
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 15:51:06

Návštěvník píše:PS. Pro Tvou informaci, Evo: ty drobné změny v citaci z předchozího svého příspěvku (= jeho opravu) jsem udělala, protože od té doby, co mi Jana vzala všechna práva, nemůžu žádný svůj odeslaný příspěvek dodatečně opravit ani jako přihlášená.

To nemůže udělat Návštěvník, kdybys byla přihlášená, tak by to mělo jít.
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 15:57:27

Tara píše:
Návštěvník píše:Moje zkušenost je, že ze všeho je možné se poučit - v té míře, ve které nepodléháme svým emocím a dokážeme si proto v sobě uvědomovat příčiny, proč nás to či ono napadlo. Pak místo snahy něco znovu a znovu všem doporučovat nebo naopak otloukat druhým něco o hlavu je možné si všimnout, co k čemu vede, a vzít to v úvahu.
Mohou se pak objevit docela zajímavé postřehy, které by nás předtím vůbec nenapadly :)

K čemu tedy u tebe vede to tvé neustálé reagování na Janiné písání?

Pro Janu to je jasná voda na její mlýn (neklidnou mysl).

A u tebe?

:?:
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 15:57:57

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:PS. Pro Tvou informaci, Evo: ty drobné změny v citaci z předchozího svého příspěvku (= jeho opravu) jsem udělala, protože od té doby, co mi Jana vzala všechna práva, nemůžu žádný svůj odeslaný příspěvek dodatečně opravit ani jako přihlášená.

To nemůže udělat Návštěvník, kdybys byla přihlášená, tak by to mělo jít.

Nejde to ani po přihlášení, bohužel, ani po opakovaných pokusech.
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 16:05:13

Návštěvník píše:Nejde to ani po přihlášení, bohužel, ani po opakovaných pokusech.

Ani když napíšu něco jako přihlášená, jakmile kliknu na "odeslat", už nad mým příspěvkem neobjevuje nabídka, která by umožňovala ho upravit.
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Tara » čtv 11. čer 2020 16:15:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nejde to ani po přihlášení, bohužel, ani po opakovaných pokusech.

Ani když napíšu něco jako přihlášená, jakmile kliknu na "odeslat", už nad mým příspěvkem neobjevuje nabídka, která by umožňovala ho upravit.

To já, když se přihlásím, mohu opravovat i odstraňovat příspěvky nejen svoje, ale i Návštěvníků, heč :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Duše

Nový příspěvekod Tara » čtv 11. čer 2020 16:15:53

Nemáš Janu pořád a pořád (tvoje oblíbené) prudit :D :D :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Duše

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. čer 2020 16:29:14

Tara píše:To já, když se přihlásím, mohu opravovat i odstraňovat příspěvky nejen svoje, ale i Návštěvníků, heč :-)

Máš i přístup do moderátorského panelu.

Taky jsem donedávna všechny tyhle pravomoci tady měla.



Obrázek
Návštěvník
 

Re: Duše

Nový příspěvekod Jana » pát 12. čer 2020 4:25:48

Návštěvník píše:
Jana píše:ani nejmodernější psychologie, která se zabývá lidskou psychikou, tedy psychikou individuality, nemá šanci obsáhnout Nisargadattovo poznání.


Má. Zabývá se tím už dlouho např. současný Probuzený, psycholog MUDr. Jan Špatenka. Jeho knihy o tom vycházejí od roku 2007, v roce 2010 vyšlo jeho ´Osm promluv o Poznání´, v roce 2011 kniha ´Jóga sebepoznání´. Věnuje se sdílení těchto poznatků už řadu let a komunikuje o tom i na svých stránkách http://www.jogasebepoznani.cz/ ...

Probuzený Ti může pomoci se probudit, protože je mu jasné, kým je, protože je mu jasné, kdo jsi. Tvá existence je pro něj stejná, jako jeho vlastní. Nevidí v tom rozdíl. To jediné, co od něj skutečně dostáváš, je prázdnota mysli do té míry, že jsi schopna pojmout všechnu tu lásku, kterou je on sám. A to jediné, co od Tebe žádá, je poznání Pravdy, kým jsi.

Ten, kdo si žádá za lásku peníze, není Probuzený, ale prostitutka, dává Ti za peníze jen iluzi lásky, která se skutečnou láskou nemá nic společného.
Ona upoutávka na kterou odkazuješ, připomíná spíš akce šmejdů pro seniory, lákají na společný oběd a chtějí tisíce.

Probuzený je něco jako Tvá milující maminka, dokonce ještě víc, jeho láska je skutečně zcela bezpodmínečná. Jestli by si maminka nechávala za čas strávený s milovaným dítětem, platit?

Probuzený také nenabízí, že s Tebou bude zkoumat Tvou minulost, on hru ega na to "víte, kdo já jsem?" nerozvíjí, on ego ničí. Pro něj Tvá minulost neexistuje, je jen snem, ze kterého se musíš probudit. Haraburdí v mysli je třeba zcela vymést, a ne se mu věnovat.

Když se Richard Nisargadatty zeptal, zda mohl žít v předchozím životě v Indii, začal Nisargadatta klít v jazyce Marati a byl neuvěřitelně rozčílen...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Duše

Nový příspěvekod lklknml » pát 12. čer 2020 7:00:16

Jana píše:Ona upoutávka na kterou odkazuješ, připomíná spíš akce šmejdů pro seniory, lákají na společný oběd a chtějí tisíce.

Probuzený je něco jako Tvá milující maminka, dokonce ještě víc, jeho láska je skutečně zcela bezpodmínečná. Jestli by si maminka nechávala za čas strávený s milovaným dítětem, platit?

Ne, plná penze, ubytování, 5tis. za cca 4-5 dní. Je v tom asistence obou lektorů (asi psychiatrů), kteří to berou jako svou práci (dobří psychiatři jsou prý na dnešním trhu služeb značně žádaní a vytížení). To není zas tak moc (i lektoři musí platit složenky).

Takový tu prostě máme systém. Nemáme tu barmské mnichy (kde si jejich těžký život každý může zkusit a podle tradice zkouší), a jejich kláštery, které si tamní společnost sama vytvořila (máme tu katolické mnichy v přepychových celách za vysokými zdmi klášterů, na které si duchovenstvo samo nakradlo, a na které sere pes).

Jak by se ti líbilo maminko, kdyby tě tví dospělí fakani zadarmo využívali?

Maharadž svým rozčilováním účinně nutil své posluchače k bdělosti. Jsou různé cesty, cesta samuraje je jiná než cesta čajového obřadu či aranžování květin. No a psychiatři asi budou využívat toho, co je jim přirozené no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Duše

Nový příspěvekod Jana » pát 12. čer 2020 7:19:55

Zdeněk píše:
Jana píše:Ona upoutávka na kterou odkazuješ, připomíná spíš akce šmejdů pro seniory, lákají na společný oběd a chtějí tisíce.

Probuzený je něco jako Tvá milující maminka, dokonce ještě víc, jeho láska je skutečně zcela bezpodmínečná. Jestli by si maminka nechávala za čas strávený s milovaným dítětem, platit?

Ne, plná penze, ubytování, 5tis. za cca 4-5 dní. Je v tom asistence obou lektorů (asi psychiatrů), kteří to berou jako svou práci (dobří psychiatři jsou prý na dnešním trhu služeb značně žádaní a vytížení). To není zas tak moc (i lektoři musí platit složenky)...


Zdenku, je to tak, jak říkají Probuzení. S probuzením zcela zmizí starost s vyděláváním peněz, protože Vesmír se stará. Opravdu se stará. Tohle je jedna zásadní věc, která odlišuje Probuzeného od bytosti žijící skrz osobu, ego. U Probuzeného absolutně na žádný byznys nenarazíš.

Ram Dass své knihy nechával prodávat za nákladovou cenu. Když se ho jeho otec ptal, proč si nenechává platit žádnou provizi, že by třeba z těch peněz mohl něco pro lidi udělat, tak mu odpověděl, že ti lidé nejlépe vědí, co s penězi.

Jistě si i při setkání s Probuzeným hradíš své výlohy, ale určitě nejsi nucen si platit hned při příjezdu a těsně před odjezdem oběd. Záleží zcela na Tobě, co kde a zda chceš obědvat. Tyhle triky, kdy si k vizi toho, co bys chtěl získat, musíš koupit i to, co by sis normálně nekoupil, jsou čistě komerční záležitostí.

Přesně na tohle, že byznys k duchovnímu osvobozování vůbec nepatří, předvedl Ježíš, když vypráskal penězoměnce z chrámu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Duše

Nový příspěvekod lklknml » pát 12. čer 2020 8:26:17

Jana píše:Zdenku, je to tak, jak říkají Probuzení. S probuzením zcela zmizí starost s vyděláváním peněz, protože Vesmír se stará. Opravdu se stará. Tohle je jedna zásadní věc, která odlišuje Probuzeného od bytosti žijící skrz osobu, ego. U Probuzeného absolutně na žádný byznys nenarazíš.

Ram Dass své knihy nechával prodávat za nákladovou cenu. Když se ho jeho otec ptal, proč si nenechává platit žádnou provizi, že by třeba z těch peněz mohl něco pro lidi udělat, tak mu odpověděl, že ti lidé nejlépe vědí, co s penězi.

Jistě si i při setkání s Probuzeným hradíš své výlohy, ale určitě nejsi nucen si platit hned při příjezdu a těsně před odjezdem oběd. Záleží zcela na Tobě, co kde a zda chceš obědvat. Tyhle triky, kdy si k vizi toho, co bys chtěl získat, musíš koupit i to, co by sis normálně nekoupil, jsou čistě komerční záležitostí.

Přesně na tohle, že byznys k duchovnímu osvobozování vůbec nepatří, předvedl Ježíš, když vypráskal penězoměnce z chrámu.

No a co když se u Šarapatků vesmír stará? Máš jasnozření, vidíš jim na dálku do duše?

Celou stravu tam asi bude zajišťovat externí firma, tudíž to musí mít nějaký začátek a konec, plánování jednotlivých jídel ad hoc by zřejmě vyšlo dráž (a kazilo mlčení).

Žádný sluha nemůže sloužit dvěma pánům, nemůžete sloužit Bohu i majetku. Ale to neznamená, že by majetek nemohl/neměl složit Bohu. Jak dopadli Tibeťané? Nebo indiáni v Andách? Jejich kultura byla zničena a mysli lidí zotročeny k obrazu těch, kteří se o byznys starali. Je dobře, když mají Probuzení na byznys vliv. Ježíš vypráskal uctívače Zlatého telete.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Duše

Nový příspěvekod Tara » pát 12. čer 2020 18:29:34

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:současný Probuzený, psycholog MUDr. Jan Špatenka

Sice o Špatenkovi slyším poprvé, ale co jsem ze zvědavosti koukal na Probuzeného google fotky, fyziognomie jasně mluví pro Pavla Špatenku :-).

No tak jsem taky na něj koukla a mě teda nezaujal...

Tebe ano, Zdeňku?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Duše

Nový příspěvekod lklknml » pát 12. čer 2020 18:45:09

Tara píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:současný Probuzený, psycholog MUDr. Jan Špatenka

Sice o Špatenkovi slyším poprvé, ale co jsem ze zvědavosti koukal na Probuzeného google fotky, fyziognomie jasně mluví pro Pavla Špatenku :-).

No tak jsem taky na něj koukla a mě teda nezaujal...

Tebe ano, Zdeňku?

Jde o MUDr. Pavla, nikoli Jana Špatenku. Proto mě to zarazilo, ty fotky Jana. Tak jsem začal pátrat a zjistil jsem, že jde o Pavla. Na něm je totiž patrné, že meditaci praktikuje - ale víc jsem se o něj nezajímal.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Duše

Nový příspěvekod Tara » pát 12. čer 2020 20:03:00

A.... tak začetla jsem se trochu tady, https://psychologie.cz/na-rande-bez-srd ... -04eaYC-Bo, no zajímavé...
Ale celé to sebezpytování už je pro mě, když bych měla psát jen za sebe, únavné a po pravdě zbytečné..., ale chápu, že pro někoho je to právě zajímavé a třeba i přínosné, aby pochopil, jak funguje osoba, ego, jeho motivy, projevy, hry, aby přežilo...
A jednou i pochopí, že právě i to sebezpytování je takovou hrou ega, osobní jednotky na NĚCO, NĚKOHO.... aby přežilo...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Duše

Nový příspěvekod Koky4 » stř 17. úno 2021 11:41:10

Mě se dnes ráno stalo něco, co snad za 58 let ještě ne.
Mám těch vlasů docela málo, celý život (vždycky jsem říkala, že nic nezávidím, ale husté vlasy ano :-), no a dnes při fénování se mi stalo, že se mi vlasy zamotaly do kulatého hřebene, ale takovým způsobem, že jsem myslela, že je budu muset ustřihnout, abych nechodila po světě s hřebenem na hlavě :-)
Úplně jsem se u toho zpotila, už jsem viděla, jak volám SOS dceři nebo manželovi, aby mi přišli vymotat ten hřeben z vlasů, ale pak jsem si řekla, že přece takovou blbost musím zvládnout sama a začala jsem vlasy osvobozovat. Nabízelo se rychlé řešení, vlasy ustřihnout, ale vzhledem už tak k nedostatku :-) jsem zvolila trpělivou cestu osvobozování jednoho vlasu po druhém z krutého sevření, až se mi to podařilo!!!!!!

Ano, tohle se mi také stalo a ne jednou. Od té doby jsem přestala na fenování kulatý kartáč používat. Jednou jsem si vytrhla opravdu velký trs vlasů, až jsem z toho měla lysinku a už jsem se hrozně bála, že moje jediné řešení bude nastřílení vlasů a nebo doživotní plešatost. Ale naštěstí mi cca do půl roku lysinka zarostla. Ale myslela jsem, že mám po vlasech.
Koky4
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 16. lis 2020 11:45:47

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků