Jednota světa

Jednota světa

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 21:09:36

Osud každé bytosti, její zařazení v projevu je dán společným působením zákona oživující moci vědomí a zákona příčiny a následku.

Každá bytost žije tak, jak se uvědomuje


Já budu asi vackovec, proto furt píšu o pozorování a karmě a varuji před ztotožnování se s uvědoměními...
vostal petr
 


Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. lis 2020 17:46:17



Jistě je z výkladu zřejmé, že vědomí duše /tedy vaše denní vědomí/ je jakýmsi ringem či hřištěm, na kterém se přímo ve vašem nitru utkávají síly programu ega /sobectví a oddělenost/ a síly programu ducha /láska a sjednocení/.

V prvním případě žitím sobectví ega prožíváte pocity, které vnímáte jako pro sebe nepříjemné /představují pro vás zlo/. V případě opačném, kdy žijete láskou ducha, prožíváte vše jako pro sebe příjemné /a tedy jako dobro/.

Zlo i dobro je tedy částí tohoto světa mj. i skrze vás a vaše nitro, byť si to obvykle nepřipouštíte.

Proto si vy sami jste zodpovědní sami sobě za to, zda dokážete žít dobrem či zlem. Marně se ve chvílích těžkých životních krizí rozčilujete, že kdyby byl Bůh, tak tohle nemohl dopustit. Problém je vždy ve vás, v tom, co jste si za životní zkušenost přitáhli dřívějším nastavením prožívání svého nitra.
Návštěvník
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 18:09:31

Proto si vy sami jste zodpovědní sami sobě za to, zda dokážete žít dobrem či zlem. Marně se ve chvílích těžkých životních krizí rozčilujete, že kdyby byl Bůh, tak tohle nemohl dopustit. Problém je vždy ve vás, v tom, co jste si za životní zkušenost přitáhli dřívějším nastavením prožívání svého nitra.


Ach jo,


to zas psal někdo, kdo měl vošklivý ego,
vždyt právě díky tomuto je to ego dokonalejší než nějakej Bůh,
ten todle nemůže zažívat,

a přitom se stačí jen mírně uvolnit a mezi těmi třemi stavy mysli není žádného rozdílu,
všechny ty negativní emoce a pocity před kterými neštastný ego utíká do PSEUDODUCHOVNA,
JSOU NAPROSTO DOKONALÉ !!!

Strach, utrpení, beznaděj, zlost, smutek jsou stejně krásné jako láska, extáze, radost, potěšení, nadšení,
dokonce i kdybych proklel boha je to stejně krásné jako jej milovat

Detaily viz. dzogčhen
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 18:22:16

V prvním případě žitím sobectví ega prožíváte pocity, které vnímáte jako pro sebe nepříjemné /představují pro vás zlo/. V případě opačném, kdy žijete láskou ducha, prožíváte vše jako pro sebe příjemné /a tedy jako dobro/.


To je naprostá hloupost,

to jsou stavy ega a ne nějaká láska ducha,

ta s tím nemá nic společného,

mysl má schopnost prožívat tři různé stavy ega, to je schopnost ega a ne ducha...

A je to opět ego, které když se očistí tak je schopno prožívat (uvědomit si) že je Vědomí
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Jana » čtv 12. lis 2020 8:43:00

vostal petr píše:
V prvním případě žitím sobectví ega prožíváte pocity, které vnímáte jako pro sebe nepříjemné /představují pro vás zlo/. V případě opačném, kdy žijete láskou ducha, prožíváte vše jako pro sebe příjemné /a tedy jako dobro/.


To je naprostá hloupost,

to jsou stavy ega a ne nějaká láska ducha,

ta s tím nemá nic společného,

mysl má schopnost prožívat tři různé stavy ega, to je schopnost ega a ne ducha...

A je to opět ego, které když se očistí tak je schopno prožívat (uvědomit si) že je Vědomí


Jde o to, co nazýváš ego.

Jestli máš na mysli ego jako centrum osobnosti, osobní mysl, kolektivní mysl, nebo Vědomí - Bytí samo.

Když to budeme zkoumat do největší hloubky, tak i kolektivní mysl, která nás ovlivňuje, má funkci izolační, vymezující. Takže to, co nás vymezuje, odděluje, je ztotožnění s myslí.

Ale existuje tady něco, co není ničím omezeno, říkáš tomu nekonečný prostor, je to absolutní uvolnění, kdy mysl svou izolační činnost zrovna neprovozuje. Nevymezuje Tvou existenci představou času a prostoru.

Bývá to v okamžiku, kdy v Tobě není zrovna absolutně žádný strach, odpor, nenávist, zloba, zášť, závist, hněv a potřeba si pro svou individualitu jakkoliv ten prostor vymezovat. I v relaxaci se mohou objevovat myšlenky, ale jsou Ti volné, neděláš si s nimi hlavu. Je to vcelku jedno, jestli je to tak, naopak, nebo ještě i úplně jinak. Nepotřebuješ si myslet, že by něco nemělo být.

To, co by nějak vymezovalo představu Tvé osobnosti si mohlo dát pohov, zrovna to nepotřebuješ k životu, protože s tím, co je, jsi sjednocen, relax a uvolnění máš rád, proto je život v tuhle chvíli ničím nepodmiňovanou láskou. V tuhle chvíli miluješ Boha, protože není jiný Bůh než život, jsi s Bohem v tuhle chvíli sjednocen, protože nekonáš svou osobní vůli, která by proti čemukoliv v existenci šla, není tady potřeba žádného ztotožnění s myslí, která si klade podmínky, za kterých bys ten život mohl mít rád.

Když děláš něco, co Tě baví a co miluješ, tak tohle sjednocení se životem dál přetrvává, nepotřebuješ k tomu nic víc, protože Tvé kroky v tuhle chvíli řídí láska. I v tuhle chvíli je život Boží.

Až do okamžiku, kdy Tě něco naštve a mysl Tvou existenci vymezí na Tebe a představu těch, kteří Ti berou svobodu, něco Ti vnucují..., prostě se objeví představa, že něco je špatně. Objeví se ztotožnění s myslí, která Tě vůči tomu, co si myslí, že by nemělo být, vymezuje. Objeví se ego, které se projeví.

A relax a uvolnění Tě zase vrací zpátky do Tvého přirozeného stavu, kdy život (Bůh) je láskou a ego (ztotožnění s myslí) ke své existenci nepotřebuješ.

Když to budeme zkoumat trochu víc do hloubky, tak to, čemu říkáš nekonečný prostor, tady je stále, bez ohledu na to, jestli si myslíš, že něco je špatně a nemá to být, nebo že to může být tak, naopak a ještě i úplně jinak.

Tedy jinými slovy řečeno, ta existence bez ega - Bytí - tady je, ať se objeví ego, nebo ne.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 9:18:00

Tedy jinými slovy řečeno, ta existence bez ega - Bytí - tady je, ať se objeví ego, nebo ne.


Roky študýruješ džnánu,

a nejsi schopna pochopit jaký je rozdíl mezi pocitem bytí a Bytím,

mezi pocitem já a Já,

přičemž jak pocit já tak i bytí je zde neustále přítomen

To, že třeba Maharadž hovoří o zaměření na pocit bytí znamená že se zaměřuješ na zdroj ega,

to samé v případě pocitu já, opět ego


Když děláš něco, co Tě baví a co miluješ, tak tohle sjednocení se životem dál přetrvává, nepotřebuješ k tomu nic víc, protože Tvé kroky v tuhle chvíli řídí láska. I v tuhle chvíli je život Boží.


To je radžastický stav mysli kdy "já konám" který může (ale nemusí) přejít do satvického stavu mysli kdy se, ne že se ztotožním s tím co dělám (serfování)
ale naopak se stanu pouhým pozorovatelem dění



Mysl ega se může nacházet ve třech stavech mysli : tamas, radžas a satva,

zatímco pro tebe jsou pozitivní pocity nirvánou a negativní pocity egem,

což je naprosto nesmyslný dělení,

tudíž ego může bejt štastný a uvolněný jak blecha a nemyslet vůbec nic a vůbec nic si neuvědomovat, a furt je to jen ego v nějakém tom stavu mysli
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 9:46:30

Když to budeme zkoumat trochu víc do hloubky, tak to, čemu říkáš nekonečný prostor, tady je stále, bez ohledu na to, jestli si myslíš, že něco je špatně a nemá to být, nebo že to může být tak, naopak a ještě i úplně jinak.


Dzogčhen je popis savikalpa sadhi v kterém je ego,

v podstatě se dá říci že to je satvický stav mysli,

ale je to stav ega...

Tudíž to není radžastický stav mysli kdy například hodnotím ztotožnuji se s myšlením


OBOJE JE EGO....
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Jana » čtv 12. lis 2020 10:43:46

vostal petr píše:
Tedy jinými slovy řečeno, ta existence bez ega - Bytí - tady je, ať se objeví ego, nebo ne.


Roky študýruješ džnánu,

a nejsi schopna pochopit jaký je rozdíl mezi pocitem bytí a Bytím,

mezi pocitem já a Já,

Dalo by se říct, že čím hlouběji se realita poznává, tím sjednocenější to je. Tím míň rozdílu ve všem nalézáš. Tím jasnější je to jednota všeho.

Tedy ať se ve vědomí objeví jakýkoliv vjem, pocit, projev, tak všechno má šmak Bytí. Nerozlišíš to od Bytí. Logicky to ani nemůže jít, protože to, co JE, tím Bytím JE.

To, co umožňuje to rozlišení něčeho od něčeho, je mysl. A je možné prohlédnout myšlenku, jako zcela prázdnou záležitost. Obzvlášť, když se objeví nadhled, že cokoliv se může v mysli jevit tak, naopak a ještě i úplně jinak. Jakou váhu tady má jedna konkrétní myšlenka, že to je zrovna tak a nejinak, když si můžeš myslet klidně i úplně pravý opak, pokud Ti to Tvá svobodomyslnost dovolí?

přičemž jak pocit já tak i bytí je zde neustále přítomen

To, že třeba Maharadž hovoří o zaměření na pocit bytí znamená že se zaměřuješ na zdroj ega,

to samé v případě pocitu já, opět ego

Pocit "já jsem" bez jakýchkoliv přívlastků a ztotožňování je při hlubším prozkoumání tím, co vede mimo mysl, tedy do zdroje mysli, do zdroje existence všeho. Je tady díky tomu, že to "jsem" není s ničím ztotožňováno, otevřenost všemu, je tomu uvolněna nekonečnost nejen v prostoru, ale i v čase.

S připoutanosti k představě "Jsem tělo" vzniká i časoprostorové omezení, je tu něco, co nejsi, co není Tvým tělem a je tu čas, kdy jsi nebyl a kdy tu nebudeš, tedy, kdy své tělo opustíš.

Pocit "jsem" bez jakéhokoliv ztotožnění tohle omezení nemá. Není tady nic, co by Bytí bralo svobodu jen vědomě být.

Když děláš něco, co Tě baví a co miluješ, tak tohle sjednocení se životem dál přetrvává, nepotřebuješ k tomu nic víc, protože Tvé kroky v tuhle chvíli řídí láska. I v tuhle chvíli je život Boží.


To je radžastický stav mysli kdy "já konám" který může (ale nemusí) přejít do satvického stavu mysli kdy se, ne že se ztotožním s tím co dělám (serfování)
ale naopak se stanu pouhým pozorovatelem dění

Může to být hlubší, může tady být úplné splynutí. Popisoval jsi něco podobného při šermování. Nemusí tady být rozdělenost na pozorovatele a pozorované, ale může tady být jen pozorování bez identifikace s představou někoho, kdo pozoruje.

Mysl ega se může nacházet ve třech stavech mysli : tamas, radžas a satva,

zatímco pro tebe jsou pozitivní pocity nirvánou a negativní pocity egem,

což je naprosto nesmyslný dělení,

tudíž ego může bejt štastný a uvolněný jak blecha a nemyslet vůbec nic a vůbec nic si neuvědomovat, a furt je to jen ego v nějakém tom stavu mysli

Ego je ve stavu mysli...Dobře, podívejme se, co je to to ego. Je to ztotožnění s myšlenkou individuality, s myšlenkou, že jsem něco jiného, než zbytek existence. Celistvé Bytí mysl rozděluje na mé osobní bytí a na to ostatní, co nejsem. Není tady uvolnění do nekonečného prostoru, jsou tady hranice, omezení. Je tady něco, co bere absolutní svobodu Bytí.

A když prozkoumáme samotné Bytí, tak ve skutečnosti neexistuje nic, co by mu tu svobodu nekonečnosti (i věčnosti) mohlo brát. Není podřízeno mysli, která vytváří časoprostor.

Takže jsou tady vlastně proti sobě dvě zcela protichůdné skutečnosti. První je z pohledu individuality, která to nějak má. Druhá je z pohledu Bytí, které jen je.

Z toho prvního pohledu můžeš být ve stavech, které Ti umožňuje zrovna Tvá mysl, tedy ve třech stavech mysli. Z toho druhého pohledu se kvalita Bytí nemění, ať je tady jakýkoliv stav mysli. Je to pořád sat-čit-ánanda.

A teď se ještě můžeme mrknout na ty tři stavy mysli: tamas, radžas a sattva. Rozdělují se podle míry připoutanosti k iluzi oddělenosti, podle míry zatemnění poznání, kdo jsi. Při snaze poznání pravdy skrz tamas mysl propustí nejméně světla Bytí a existence se bude jevit v nejtemnějších barvách, v radžasu trochu něco prosvítá, proto ty touhy a sattva je už docela prosvětlená mysl, už tady prosakuje šmak samotného Bytí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 10:59:19

Může to být hlubší, může tady být úplné splynutí. Popisoval jsi něco podobného při šermování. Nemusí tady být rozdělenost na pozorovatele a pozorované, ale může tady být jen pozorování bez identifikace s představou někoho, kdo pozoruje.


Splynutí znamená ztotožnění a utopení pozornosti v té činnosti,

to dokáže každej blbec se s něčím ztotožnit,

naproti tomu pozorovatel znamená pravý opak ztotožnění se s činností,

pouhé pozorování bez uvědomování bez identifikace s konáním



PROTO JSEM TO PSAL CO JE CO PROTOŽE TO JE PŘÍMO NAOPAK NEŽ CO TY PÍŠEŠ
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Jana » čtv 12. lis 2020 11:09:27

vostal petr píše:
Může to být hlubší, může tady být úplné splynutí. Popisoval jsi něco podobného při šermování. Nemusí tady být rozdělenost na pozorovatele a pozorované, ale může tady být jen pozorování bez identifikace s představou někoho, kdo pozoruje.


Splynutí znamená ztotožnění a utopení pozornosti v té činnosti,

to dokáže každej blbec se s něčím ztotožnit,

naproti tomu pozorovatel znamená pravý opak ztotožnění se s činností,

pouhé pozorování bez uvědomování bez identifikace s konáním



PROTO JSEM TO PSAL CO JE CO PROTOŽE TO JE PŘÍMO NAOPAK NEŽ CO TY PÍŠEŠ


To je moc pěkné, že tady máme i opačný pohled.

Ono to bez těch opačných pohledů nemůže být celé.

Při uvolnění se od ztotožnění s čímkoliv, se dochází k poznání, že ať se v mysli objeví cokoliv, tak nejsem nic z toho. Při uvolnění od ztotožnění se objevuje moudrost, která říká NEJSEM NIC.

A v tom opačném pohledu, ve kterém ničím neomezená existence - Bytí - nemá žádné hranice, je existence vším, co existuje, tedy i Tebou.
Tohle Maharadž nazývá láskou.
Není to vnucování něčeho, co nemáš, je to jen prohlédnutí toho, kým jsi. :D

to dokáže každej blbec se s něčím ztotožnit

Je potřeba si myslet, že jsi blbec, když je tu ztotožnění se vším?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 11:18:00

A když prozkoumáme samotné Bytí, tak ve skutečnosti neexistuje nic, co by mu tu svobodu nekonečnosti (i věčnosti) mohlo brát. Není podřízeno mysli, která vytváří časoprostor.

Takže jsou tady vlastně proti sobě dvě zcela protichůdné skutečnosti. První je z pohledu individuality, která to nějak má. Druhá je z pohledu Bytí, které jen je.

Z toho prvního pohledu můžeš být ve stavech, které Ti umožňuje zrovna Tvá mysl, tedy ve třech stavech mysli. Z toho druhého pohledu se kvalita Bytí nemění, ať je tady jakýkoliv stav mysli. Je to pořád sat-čit-ánanda.


Tak znovu,

pocit bytí a Bytí,

jak můžeš zkoumat Bytí ????

Můžeš zkoumat pouze pocit bytí !!!


KOLIKRÁT TI MÁM VOPAKOVAT ŽE POCIT BYTÍ SE NEMĚNÍ !!!

KOLIKRÁT TI MÁM VOPAKOVAT ŽE POCIT BYTÍ JE ZDROJEM EGA JE TUDÍŽ PŘED JAKÝMKOLIV STAVEM MYSLI,

PROTO TAKY JE ZDE NEUSTÁLE PŘÍTOMEN AT UŽ JE JAKÝKOLIV STAV MYSLI,

JE TO VÝCHOZÍ ZDROJ MYSLI

JE TO EGO



TAKŽE KDYŽ NEMYSLÍŠ (NEBO MYSLÍŠ) TAK TENTO POCIT BYTÍ JE ZDE NEUSTÁLE PŘÍTOMEN !!!

TO SAMÉ PLATÍ I O POCITU JÁ



Pocit bytí není Bytí !!!!
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 11:25:35

To je moc pěkné, že tady máme i opačný pohled.

Ono to bez těch opačných pohledů nemůže být celé.

Při uvolnění se od ztotožnění s čímkoliv, se dochází k poznání, že ať se v mysli objeví cokoliv, tak nejsem nic z toho. Při uvolnění od ztotožnění se objevuje moudrost, která říká NEJSEM NIC.


Budto ztotožnění nebo uvolnění,

ztotožnění je ztotožnění

uvolnění je uvolnění




Moudrost není NEJSEM NIC, moudrost je jsem Vědomí (pozorovatel)

ale opět nikoliv pocit já který je neustále přítomen podobně jako pocit bytí, ale Já....


Dokud nerealizuješ Já, tak píšeš leda díky špatnému pochopení pouze a jen o pocitu já či bytí,

tedy

egu..
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 11:33:43

Je potřeba si myslet, že jsi blbec, když je tu ztotožnění se vším?


Nemáte tam v Ústí někoho kdo by tě tak za pětistovku zastřelil a vyexpedoval do nirvány ???
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 11:35:17

V tvém případě je totiž gram praxe více než tuna teorie...
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Jana » čtv 12. lis 2020 12:00:16

vostal petr píše:
pocit bytí a Bytí,

jak můžeš zkoumat Bytí ????


Skvělá otázka. Jak zkoumat něco, kde neexistuje žádná iluze oddělenosti, tudíž tady nemůže být dvojnost zkoumajícího a zkoumaného.

Hmmmmmmmmm

A přeci tady ten šmak Bytí je.

Bytí je Vědomé.

Vědomé Bytí je Ánanda.

Je to jasné bez zkoumání.

Jak ale vyjádřit, že tady je možné zkoumání bez zkoumání, že je tady možné, aby tady byl tenhle rozhovor a zároveň ničím nedotčené Bytí?

Dotýkáš se něčeho, co ještě může být vyjasněno.

Jak tady může být blaženost bez pociťování?

"Blaženost, přátelé, je nirvána - slast je tato nirvána." Nato vstal jeden z naslouchajících mnichů a pravil: "Jak však může býti v tomto stavu slast, když tu není pociťování?" A Šáriputra odpovídá: "To je právě slastí v tomto stavu, že tu není pociťování."

Prostě jen JE TO.



Můžeš zkoumat pouze pocit bytí !!!


KOLIKRÁT TI MÁM VOPAKOVAT ŽE POCIT BYTÍ SE NEMĚNÍ !!!

Třeba se mění. Skrz filtr mysli - skrz ego se zcela jistě mění. Když Ti někdo bude tvrdit, že jsi idiot, a nebude tady poznání, že ta myšlenka je prázdná, průhledná, nezastiňující skutečnost, můžeš mít ze své nebo alespoň z jeho existence mizerný pocit. Ten pocit bytí bude okleštěn o poznání, že Bytí je vším: "Je tady někdo, pro koho nejsem přijatelný, někdo, kdo není přijatelný pro mě, někdo od koho mě odděluje představa, že jeden z nás dvou je idiot. A já to nejsem." A tenhle pocit zdrojem ega je. Rozvíjí představu individuality, která se musí bránit, která to musí vrátit, která nemá šanci mít ráda, která nemá šanci poznat celou existenci jako ničím nenarušovanou nepodmíněnou lásku.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 12. lis 2020 13:17:10

Třeba se mění. Skrz filtr mysli - skrz ego se zcela jistě mění. Když Ti někdo bude tvrdit, že jsi idiot, a nebude tady poznání, že ta myšlenka je prázdná, průhledná, nezastiňující skutečnost, můžeš mít ze své nebo alespoň z jeho existence mizerný pocit.


Nemění se

(je to spontánně a přirozeně vznikající pocit jenž vzniká automaticky při ztotožnění s tělem)

To co se mění je pouze mysl, v tomto případě máš mizerný pocit z pocitu existence a nebo naopak štastný pocit z pocitu existence


Už jsem ti to tady několikrát vysvětloval že to co popisuješ je ego,

jiní ti to říkali,

a ty furt mícháš guláše...


PS.
Jak je to s tím nájemným vrahem, už někoho máš ???

Hlavně to nepoplet, já jsem najímatel a ty jsi vobět, páč i toto jsi schopná poplýst !!!
vostal petr
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Jana » čtv 12. lis 2020 13:44:45

vostal petr píše:
Třeba se mění. Skrz filtr mysli - skrz ego se zcela jistě mění. Když Ti někdo bude tvrdit, že jsi idiot, a nebude tady poznání, že ta myšlenka je prázdná, průhledná, nezastiňující skutečnost, můžeš mít ze své nebo alespoň z jeho existence mizerný pocit.


Nemění se

(je to spontánně a přirozeně vznikající pocit jenž vzniká automaticky při ztotožnění s tělem)


Máš na mysli pocit, který vzniká bez ztotožnění s jakoukoliv myšlenkou, je to tak? Ten je stejný. Je tady to místo, kde při hlubším poznání mizí jakákoliv projekce individuality a je tady jen čisté Bytí, a nebo při ztotožnění s představou (např. s myšlenkou "jsem toto tělo"), vzniká iluze oddělenosti, ego.
I při pouhém ztotožnění s tělem se ten pocit mění v závislosti na představách, jak na tom to tělo je. Při představě ohrožení těla tady bude mizerný pocit. Při uvolnění a relaxu naopak dobrý.

To co se mění je pouze mysl, v tomto případě máš mizerný pocit z pocitu existence a nebo naopak štastný pocit z pocitu existence

Jasně, i ta představa - jsem toto tělo, je myšlenka, zdrojem proměny pocitu je mysl.

Samadhi je přirozený stav existence, je to tak?

Tvůj nejpřirozenější stav je, když jsi v pohodě, v relaxu, uvolněný, svobodný, na ničem nezávislý, tedy šťastný, je to tak?

Asketi by namítali, že tudy cesta do nirvány nevede, protože k tomuhle stavu si můžeš vytvořit připoutanost a s ní následuje utrpení, když přijdeš o to, na čem lpíš.

Ale to štěstí může pramenit z větší hloubky, než z mentálních projekcí, ze stavu těla, ze stavu světa, ze stavu mysli.

Ono to Bytí samo o sobě je absolutním relaxem a svobodou.

Teď asi napíšu něco, co bez zkušenosti se zmizení individuality v pocitu "jsem", nedává žádný smysl.

A dost možná, že to nedokážu dobře popsat a Ty mi s tím třeba pomůžeš.

V tom místě, kde je ten pocit "jsem" pořád stejný, je prostup z bytí do Bytí.

To místo, kde ego vzniká, také ego mizí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod Jana » čtv 12. lis 2020 13:46:06

vostal petr píše:Jak je to s tím nájemným vrahem, už někoho máš ???

Hlavně to nepoplet, já jsem najímatel a ty jsi vobět, páč i toto jsi schopná poplýst !!!


O tom vůbec nic nevím. Jestli mě potřebuješ zabít, tak asi až po karanténě, ne?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků