SPOLEČNOST

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 31. říj 2020 18:14:04

No, narážíš na Piráty, že....

Příští rok už je volit nebudu, hlavně kvůli tomu, že mi ne zcela sedí jejich postoje vzhledem ke covidu...

Budu volit asi Trikoloru, ODS asi ne, tam mi nesedí Fiala jako člověk...., ale zase němcová ano...., ty to máš jasné, že zase toho blekotajícího lišáka :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » úte 03. lis 2020 22:33:50

Z FB:

Petr Orel

3.11.2020

OTRÁVENÁ BEČVA - MOŽNÁ JE NA ČASE SE PŘIZNAT


Nádherná řeka Bečva sice teče mimo můj volební obvod, Novojičínsko, ale troufám si říci, že ji dobře znám. Obzvláště dobře pak znám úsek, který byl nedávno zásadně zdevastován kyanidem, tedy od Lhotky nad Bečvou po město Hranice na Moravě. Strávil jsem na tomto úseku řeky nemálo času, když jsem jako malý kluk doprovázel svého tátu při rybaření, chodili jsme hlavně na úhoře, a poměrně často jsme se také jezdili k Hustopečím nad Bečvou koupat. Později jsem ten úsek navštěvoval především za účelem svých ochranářských a ornitologických zájmů.

Kauzu otravy Bečvy kyanidy od začátku pozorně sleduji, z počátku hlavně z médií, posléze i aktivně, kdy jsem si část postižené řeky osobně prošel. Své poznatky jsem následně konzultoval s kolegy ochranáři z Valašského Meziříčí, kteří iniciovali monitoring vodních bezobratlých živočichů jak v postižené části toku, tak nad havárií, tedy i v místech kde již otrávené ryby zjištěny nebyly.

Od samého počátku se objevovalo mnoho protichůdných informací, proto jsem uvítal možnost osobně pohovořit s činovníky místní organizace Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou, tedy s rybáři, kteří dostali informaci o otravě řeky těsně po 12. hodině, 20. září t.r., a zalarmovali Policii ČR, hasiče, ČIŽP a samozřejmě i příslušný územní svaz ČRS. Právě tito rybáři byli, jak se dnes často říká, tzv. „v první linii“ a začali neprodleně se sbíráním a nakládáním uhynulých ryb.
Když jsem viděl jejich autentické fotografie, vůbec se nedivím, že jim ta dramatická situace, která zřejmě nemá v ČR obdoby, „trhala“ srdce. Tisíce nádherných ryb, často matečných, byly ztraceny pro řeku, přírodu i rybáře.
Z toho, co mi rybáři řekli, mimo jiné vyplynulo, že Policie ČR byla na místě poměrně rychle, také profesionální hasiči přijeli brzy po oznámení, jen Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) přijela dle rybářů až po 4 hodinách!
To mě velmi zarazilo. Při havárii na významné moravské řece se inspekční orgán dostaví k odebrání vzorků vody a uhynulých ryb pro následné rozbory s mnohahodinovým zpožděním?!

Nepochopitelné! Řekl bych, že ani skutečnost, že byla neděle, takové zpoždění neomlouvá.

Naštěstí sami rybáři i hasiči téměř ihned vzorky odebrali a po vlastních liniích řešili jejich laboratorní rozbor. Poněkud mě však udivilo, že přítomní hasiči nevarovali zasahující rybáře a nenabádali je k použití ochranných pomůcek vzhledem k tomu, že příčina úhynu ryb a dalších vodních organismů nebyla zatím známa a na místě byl cítit chlór. Následkem nedostatečného ochranného vybavení měla řada rybářů vysušenou pokožku na rukou a u některých se v následujících dnech objevilo i SMRKÁNÍ KREVNÍCH SRAŽENIN! Varování před možným negativním účinkem chlóru, či jeho sloučenin mohlo a mělo být na místě zásahu učiněno.
Jak jsem byl poučen, HZS nedisponuje žádným univerzálním přístrojem, s jehož pomocí by na místě bylo možné operativně vyhodnotit všechny nebezpečné látky ve vodě. Hasiči by mohli vzorky vody analyzovat pouze v případě, že by měli dopředu informaci, že voda je pravděpodobně otrávená kyanidy. To se však veřejnost i rybáři dozvídají až ve čtvrtek 24. 9. Jsem toho názoru, že šlo o hazardování se zdravím zasahujících rybářů i dalších dobrovolníků, přestože vážnější nebezpečí jim zřejmě nehrozilo.

Je pro mne nepochopitelné, že podrobnosti otravy zveřejnila ČIŽP tak pozdě, ačkoli podle některých zpráv měla tuto informaci k dispozici již 21. 9. večer. Proč nebyli neprodleně informováni zasahující lidé?! Rybáři nasbírali z koryta Bečvy 40 tun ryb různých druhů a velikostí, stejné množství leklých ryb podle jejich mínění pak uplavalo dále po toku Bečvy. A nešlo ani zdaleka jen o ryby. Zasažen byl celý vodní a pobřežní ekosystém a je nasnadě, že se uhynulé ryby a další organismy dostaly do potravinového řetězce a měly a mají na něj i nadále negativní dopad. Naštěstí - alespoň pro ekosystém řeky Bečvy - přišla velká voda, která trvala nebývale dlouho a řeku propláchla a naředila.
Zarážející je však skutečnost, že policejní vyšetřovatel si během prvního měsíce od havárie nenašel čas vyslechnout ty, kdo o havárii Policii ČR první informovali a mohli tedy poskytnout důležité údaje do mozaiky vyšetřování.
Z informací od rybářů v terénu by například bylo patrné, že úhyn ryb byl zaznamenán až nad mostem v Choryni, tj. zhruba 3,5 km níže po toku od místa, kde dle stávajícího šetření k intoxikaci řeky Bečvy došlo. O tom už se veřejně silně polemizuje. Z logiky věci totiž není možné, aby v tomto úseku nebyly otrávené ryby - v dané části toku jsou dva jezy, nad kterými by uhynulé ryby zákonitě musely uvíznout. Z toho je i pro naprostého laika jednoznačně patrné, že zdroj kyanidu se musel nacházet jinde, zhruba o tři kilometry níže, tedy v místech, kde do řeky ústí odpadní vody z podniku DEZA. Pokud se tedy nejednalo o čin jakéhosi nezodpovědného, pomateného jedince, pak není moc jiných možných vysvětlení, než že kyanidy unikly z chemičky DEZA.

Společnost DEZA s kyanidy přímo nepracuje, ale tyto jsou bezesporu obsaženy v dehtu, vstupní surovině, kterou tato chemička používá. Kyanidové sloučeniny jsou součástí odsazené odpadní vody dehtové a odpadní vody fenolové z výroby. Odpovědná instituce by měla okamžitě nařídit prověření podmínek stávajícího integrovaného povolení a způsobu nakládání s uvedenými odpadními vodami.

Postup při šetření této havárie považuji za extrémně laxní, jako by se snad ani nechtělo pachatele najít.

Někde jsem četl nebo zaslechl, že pokud by šlo o havárii způsobenou společností DEZA Valašské Meziříčí, tak by se k němu postavila tato firma čelem. Možná k tomu nastal čas. Je po volbách. Regenerační proces na Bečvě díky přírodním procesům funguje. Rybáři opět vysazují ryby a možná se jim i dostane dotace na úhradu likvidace leklých ryb v kafilérii. Což je, mimochodem, absurdní: řeka je státu, ryby nejsou nikoho, dokud je rybář neuloví nebo nesesbírá otrávené. Náklady na likvidaci havárie teď musí nést rybáři, ač to nejsou žádné malé sumy (cca 500 tis. Kč). Tyto náklady by přitom bezesporu měly jít za státem a následně za tím, kdo havárii způsobil. Při psaní těchto řádků jsem čerstvě zaznamenal, stát se pochlapil a přispěje 7,5 milióny Kč, nebývalá podpora! Že by někoho začalo hryzat svědomí?!

Vzhledem k naší platné legislativě toho pachateli zase tak moc nehrozí. Tak co – nehlásí se někdo?

Zajímavé a zarážející je i to, že se k této tragédii, která je největší a nejtragičtější otravou české řeky za poslední desetiletí, vůbec nevyjádřil premiér Andrej Babiš, který se často vyjadřuje úplně ke všemu, ačkoli to ani zdaleka není nutné nebo potřebné. V tomto daném případě by to ale bylo zcela na místě, protože společnost DEZA a.s. je součástí holdingu Agrofert.

Přestože bych si to hodně přál, nejsem naplněn příliš velkým optimismem, že by se havárii podařilo vyšetřit.

Vycházím ze svých dlouholetých životních zkušeností, kdy jsem jako statutární zástupce ochranářské organizace, která provozuje záchrannou stanici pro volně žijící živočichy, podával řadu trestních oznámení z důvodů otrav, zástřelů či postřelení chráněných a kriticky ohrožených zvířat. Výsledkem bylo zatím vždy oznámení Policie ČR, že se vyšetřování zastavuje z důvodu, že pachatel je neznámý nebo není dostatek důkazů.
Vnitřně rozumím tomu, že šetření těchto případů beze svědků je velmi náročné a obtížné. Jestli je tomu tak v případě otrávené Bečvy si však jistý nejsem.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » stř 04. lis 2020 17:00:44

Tara píše:No, narážíš na Piráty, že....

Příští rok už je volit nebudu, hlavně kvůli tomu, že mi ne zcela sedí jejich postoje vzhledem ke covidu...

Budu volit asi Trikoloru, ODS asi ne, tam mi nesedí Fiala jako člověk...., ale zase němcová ano...., ty to máš jasné, že zase toho blekotajícího lišáka :-)


ODS by si měla najít nějakého lepšího, nejlépe charismatického předsedu. Vždy jsem volil ODS, ale od té doby, co tam mají jako předsedu Fialu tak :green:
:)

P.S.
Nějak málo píšeš :(
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 916
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » stř 04. lis 2020 19:27:43

Já dříve taky volila ODS, manžel je volil i letos...

Psát jaxi není moc k čemu, resp. nic mě k tomu nemotivuje, krom když mě něco hodně osloví, tak to sem dám... :-)

Petr to tu zmákne povětšinou sám.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 23:05:25

Tara píše:Já dříve taky volila ODS, manžel je volil i letos...

Psát jaxi není moc k čemu, resp. nic mě k tomu nemotivuje, krom když mě něco hodně osloví, tak to sem dám... :-)

Petr to tu zmákne povětšinou sám.... :-)


Samozřejmě,

to je ale dáno tím, že používám vaše motivace a nikoliv své motivace,

jak se o tom již po devět let přesvědčuje Jana a ted i Miroslav,

to víš,

taková cizí motivace jako např. rozpouštění emocí to je vskutku inspirativní záležitost,

k tomu holt člověk musí bejt pořádnej vůl aby si to mohl zvolit...

Protože volí jen volové....
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 05. lis 2020 18:40:44

Vždy jsem volil ODS,


Takže z KSČ rovnou přes OF (trikolora, placka a dva prstíky vo V) rovnou do ODS....

Tak to ti musím poděkovat za tu skvělou inflaci v 90. letech, kolik že to bylo ???

Jo nějakejch 15% až 20% procent...


Tak díky

až tě potkám tak ti ty procenta vrátím i s úroky...
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 07. lis 2020 10:39:59

Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/
Zdeněk
 
Příspěvky: 1307
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 07. lis 2020 11:42:45

Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 07. lis 2020 13:20:23

Tara píše:
Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)

No já spíš nechápu, jak se můžete nechat touhle hrou oblbnout. Je celkem jedno, kdo z těch dvou vyhraje, skutečný vítěz bude řídit oba.

Donald je ve skutečnosti obchodním zástupcem zbrojařů (viz nejvyšší voj. rozpočet v celé historii lidstva, prosazování povinných 2% na zbrojení či aspoň Babišovy vrtulníky). Poslušně vypověděl dohodu s Íránem, zavraždil (neboť bez opory vojenského či civilního práva) Soleimaniho (rozřezání saudského Chášukdžího bylo z tohoto pohledu menším porušením práva), to zrovna nevypovídá o MAGA. Jeho náznaky, že nechá vyšetřit 9/11, se samozřejmě nikdy nesplní. Mafiánské prosazování us zkapalněného plynu pro naši svobodu atd. atpod. jen dokresluje vyšinutost eu příznivců.

Tak ano, ta druhá loutka se bude řídit snadněji, ale zase frustrace významné části ozbrojených civilů se zvýší, a to se bude muset nějak řešit. A to nebude zas taková sranda, vždyť i hnutí MeToo dalo loutkovodičům zapotit a nevyšli bez ztráty květinky (Weinstein, Epstein). Jsem na to zvědavej. :shock:

p.s.
Intago, ukaž, že jsi prorok a dej nám proroctví :!:
Zdeněk
 
Příspěvky: 1307
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 07. lis 2020 13:51:24

Zdeněk píše:Intago, ukaž, že jsi prorok a dej nám proroctví :!:

Intago se neozývá, dovolil bych si prorokovat slova proroka:

1. všechno je jinak
2. já (Intago) dělám mystiku už 20 let
3. stejně je to s váma zbytečný
Zdeněk
 
Příspěvky: 1307
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Petra. » sob 07. lis 2020 14:36:08

Tara píše:
Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)


Když přijde Biden, tak zase USA bude vést války ve jménu demokracie, aby mohl růst americký zbrojní průmysl. To holt Trump nedělal.
Nevím, jestli bych volila Trumpa, ale Bidena bych nevolila v žádném případě. Trumpa vidím jako mnohem menší zlo.
Petra.
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Petra. » sob 07. lis 2020 14:59:39

:(
Israel se obává, že když vyhraje Biden, přijde nová válka - zřejmě s Iránem.
Zato Irán se už těší, že vyhraje Biden.

https://www.krone.at/2267354
Petra.
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 07. lis 2020 15:47:58

Já nemám skoro žádné informace toho typu, co psal Zdeněk o Trumpovi nebo tom druhém, já to prostě tak mám, že aniž vím proč, tak jsem na straně toho a toho... :what:
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 07. lis 2020 18:03:55

Další válku Trump nezačal, neb veřejné mínění je proti (vždyť žádnou novodobou nevyhráli, utratili spoustu peněz a nic za to nedostali, jak Trump hlásal).

Chléb a hry, toť předúpadkové heslo říše římské (nepochybné korupční Bidenovo chování na Ukrajině je dnešnímu amíkovi lhostejné). Ekonomické úspěchy jsou za Trumpa zjevné a tu hru, ty emoce, dobře supluje coby televizní šoumen ve své válce proti zlým médiím. Když vyhraje, neudělá proti svým pánům nic (především by ho zabili) a jeho voliče to zpacifikuje (jsou oproti hlupákům z BLM nebezpečnější).

Tudíž bych si tipunul, že vládci mírně preferují Trumpa (mají pod palcem oba).
Zdeněk
 
Příspěvky: 1307
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. lis 2020 11:36:41

Návštěvník
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 08. lis 2020 15:16:12

Návštěvník píše:

Některým lidem už z toho zřejmě hrabe. Srážka s realitou pak nebude příjemná.

Většina Američanů ví/tuší, že to nebyl Oswald, kdo zabil Kennedyho, nebo že 911 nebylo dílo středověkých primitivů odněkud z afghánských děr. A přesto jede byznys as usual, nějaké volební podvůdky na Trumpa jsou proti tomu prkotina (ostatně, ani Trump není zrovna svatý).
Zdeněk
 
Příspěvky: 1307
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 09. lis 2020 22:08:39

Z FB, Michal Bartoš

Zavládl celosvětový chaos. Tak je to vždy, když se mění řád. Již mnoho let zde všichni mluvíme o tom, že se něco musí stát, že už to takto dále nejde. Život dále už není takto udržitelný. Teď “to” přišlo. Ale jinak než jsme si představovali a mnoho lidí tomu odmítá uvěřit. Nechtějí věřit, že už nic nebude jako před Covid obdobím. Stále si myslí, že budeme pár týdnů doma a pak se vše vrátí do starých kolejí... Neochota vnímat a cítit realitu dneška, se projeví tvrdým probuzením v budoucnu.

Stále hledáme “pastýře”, který by vedl stádo dále. Kdokoli! Nasloucháme úzce zaměřeným odborníkům, jejichž postupy zabíjejí společnost na mnoha úrovních. Ekonomicky, sociálně, v oblasti našich svobod, v kvalitě života jako celku. Dopadá to i na naše děti. Nevadí! Hlavně ať je vše jako dřív, ať nás někdo vede. Oni přeci vědí jak, oni nás přeci zachrání a my zase budeme žít postaru. Neudržitelným způsobem života jako před tím. V dnešní době se jen násobně ukazuje to, co jsme nebyli ochotni vidět dříve. A ani teď nejsme ochotni vnímat pod tlakem okolností realitu.
V nové éře se nastavují nová pravidla!! To je důležité si uvědomit!! Svobody, které dnes obětujeme, nám v budoucnu nikdo zpět, jen tak z dobrého rozmaru, nevrátí. Stejně tak ekonomické a hospodářské dopady všech dnešních opatření. Máme dojem, že někdo v budoucnu přijde a vše zaplatí. Půl bilionu? Bilion? Nebo dva a půl bilionu? Řecká cesta. To je jedno! To se nějak udělá! Teď hlavně buďme v klidu a čekejme, až se vrátí staré pořádky. Naši “pastýři” nás vedou a bude to dobré. Poslouchejme!! Vydržme!!

Děti tento rok už čtyři měsíce nejsou ve škole, kvalita života všech je zploštěná směrem ke sledování křivky nakažených (ani ne nemocných), neumírá více lidí než v minulých letech a přesto jsou zavřené obchody a je zákaz nočního vycházení, jako při ebole, moru, nebo válce. My chceme věřit, že je to tak normální. Nevšimli jsme si, že je zde nástroj na proměnu společnosti - globální nástroj.
Dnes už se válka nevede jako dříve, žádné tanky a zbraně. Vědomí lidí postoupilo. V dnešní technologické době je možné vzít lidem svobodu mnohem “humánnějším” způsobem, který nevytváří tak velký odpor.
Ne všude ale lidé podléhají stejně. Jaké si to v konkrétní zemi udělají, takové to mají. Příklady zde jsou. My v Česku však raději hledíme tam, kde se taky rádi drží starých pořádků a touhy po návratu bývalých časů. Ty už ale nikdy nepřijdou!! A je to dobře. Vše v životě jde dál směrem dopředu a život nás jednou za čas (právě v době velkých změn) osvědčuje a prověřuje, zda po svobodě opravdu toužíme a zda si ji zasloužíme - naposledy tomu tak bylo před 31 lety - 17.11.

Ano Covid-19 je zde. Pojďme se s ním naučit žít. Je na každém jednom z nás jak chce utvářet svůj život. Zda poslouchat kolektivní příkazy, nebo jasně vyjádřit, že existují i jiné možnosti. Jiné cesty. Jiné názory, než uplatňuje vláda a že je třeba širší diskuze ve společnosti, kterou tvoříme všichni. Momentálně je zde poměrně tuhá totalita názorů úzké skupiny osob a vlivových skupin za nimi. To není demokracie! To není svoboda!

Pokud máme být slyšet pojďme do ulic. Je to naše demokratické právo a pojistka. Spontánně, bez tribun. Pouze svoji živou, poklidnou přítomností v ulicích dát jasný signál, že takto žít nechceme! Blíží se 17. listopad. To je ideální datum. Pojďme zažehnout plamen naší svobody tento den. Příliš mnoho dalších příležitostí mít nebudeme.Připojte se a sdílejte událost 17.11. 2020. Pokud to tak cítíte:
https://fb.me/e/3OAW7RwRz
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 09. lis 2020 22:12:44

Jan Tománek, 9.11.2020

"To je ta politika naší vlády – lži, zatajování, ignorace, neschopnost, nebo možná skrytý záměr rozsévat strach, aby nebylo vládě vidět pod prsty v miliardových kšeftech.
Netuším.
Ale výsledkem jsou jen ZBYTEČNĚ zavřené školy, udušená ekonomika, krachující firmy, poničené sociální vztahy, psychika lidí a produktivní populace a děti sedící doma.
Ať je důvod jakýkoli – ať neschopnost, nebo záměr, ale v žádném případě to není vina lidí, kteří podle vlády „málo dodržují opatření, a proto je třeba ještě přitvrdit!“
Některé teorie navíc mluví o tom, že čím dříve se nakazí a promoří mladá populace, která je teď zavřená a které covid téměř neškodí, dokáže díky tomu později ochránit šíření na ty starší rizikové.
A u nás se děje přesně to opačné... tedy možná další zbyteční mrtví, díky dalšímu špatnému rozhodnutí.
Myslím, že už opravu není na co čekat!
Zkuste napsat svému poslanci na spřátelené výzvě http://www.vratmedetidoskoly.cz , nebo podpořte naši výzvu https://www.zdraveforum.cz
Ale mám pocit, že ani jedna z výzev už nepomůže, protože těžko můžeme chtít po prolhané a neschopné vládě, která sleduje pouze své zájmy a obchody, aby zjednala nápravu toho, co sama dalšími a dalšími činy ještě prohlubuje.
Reálně se bojím jediného, že pokud média nezmění svou rétoriku strachu a pozměněné reality, polovina lidí se bude stále bát, aniž k tomu je reálný důvod a druhá polovina brzy může vyjít do ulic.
A pak bude teprve důvod ke strachu...


celý článek:
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-tomanek.php...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 8:13:39

Záměr vlády komě těch miliardových kšeftíků je přece jednoduchý,

mít dostatek kapacit v nemocnicích,

proto promořování musí probíhat postupně a ne že se všichni najednou nakazíme...

Proto taky není žádoucí promořovat právě ted mladou generaci, i když to může být z dlouhodobého hlediska žádoucí...
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 12. lis 2020 22:27:54Připomínám, že TOP09, Piráti a další pakáž prosazují korespondenční volbu (bizárbaba Pekarová dokonce i po amerických volbách).
Zdeněk
 
Příspěvky: 1307
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků