Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » pon 16. lis 2020 7:31:54

Nuda by to asi nebyla, protože by ti to umožnilo být na více místech najednou či snad i případně cestování časem,

což jsou v podstatě sidhi, které lze budto trénovat a nebo je jednoduše "obdržíš" na vyšších úrovních realizace,

a jsou právě znakem vysoké úrovně,

ale jinak to není nic jiného, než to taoistický wu wei, konání bez záměru konání,

v taoismu furt hovoří v příměru k chování vody (vlny)
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » pon 16. lis 2020 11:32:53

vostal petr píše:Nuda by to asi nebyla, protože by ti to umožnilo být na více místech najednou či snad i případně cestování časem,

což jsou v podstatě sidhi, které lze budto trénovat a nebo je jednoduše "obdržíš" na vyšších úrovních realizace,

a jsou právě znakem vysoké úrovně,

ale jinak to není nic jiného, než to taoistický wu wei, konání bez záměru konání,

v taoismu furt hovoří v příměru k chování vody (vlny)

To nevím co by na tom bylo zábavnýho, z toho by za chvíli každýmu akorát šlehlo.. vnímat tedy jen tuto úroveň. Takhle to můžeš aspoň pěkně střídat, a když tě omrzí interaktivní mozko-movies, zalezeš do vln, a naopak. Anebo to uvědomovat spojitě, a říkat si, ty vole to je teda zajímací..
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » pon 16. lis 2020 13:32:27

A proč bys to jako nemohl dle svého přání střídat také ?

Vědomí je v podstatě tvůrčí nástroj, když je zde myšlenka, tak je zde myšlenka, když je zde ztotožnění tak je zde ztotožnění

co na tom ?

Není třeba mít neustále v prdeli vokurku a tvářit se duchovně jako že jsem nad věcí, mohu být klidně ve věci a kritizovat jak literární kritik...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod nestro » pon 16. lis 2020 13:44:32

Tak snad jsem už po druhý psal, kdybychom vnímali "jen" tuto úroveň, tak nevim co vymejšlíš. Tak je snad jasný, že je to nadsázka. Protože jsme obě ty úrovně vkupě, včetně ještě té z který ty vlny plynou... A s čím jsme v hlavě každej ztotožněnej, to je holt osobní záležitost.. co s tim kdo nadělá.
nestro
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » pon 16. lis 2020 13:53:24

Jo sorry mi tam skočilo jméno z whatsappu asi
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » pon 16. lis 2020 14:03:38

A na Tebe působí odpovědi Jáji jako intagovo mužské fantazírování nebo jako projev skutečné ženy?


Podle mne jde nejspíše jen vo to, že Intago chtěl v dětství pejska a rodiče mu ho nekoupili,

to já jsem chtěl rozumně medvídka Pú

páč ten se nemusí chodit venčit...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » pon 16. lis 2020 15:10:25

Vědomí je v podstatě tvůrčí nástroj, když je zde myšlenka, tak je zde myšlenka, když je zde ztotožnění tak je zde ztotožnění

Jak se to vezme, vědomí samo, no... Od toho má právě to tělo a mysl, poskládané z těch vln. A to dělá energie. To způsobuje že se z vědomí, v tom živém procesu.. vynoří vůle a pozornost. To jsou ty tvůrčí, nevim jak to nazvat, "hybatelé" v projeveném světě. I když ono na to vše jde pohlížet jako na vědomí, jak se říká univerzální, ale zaroveň i jako na energii. Nebo i na tu podstatu, která je prostě jen takto v pohybu.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod miroslav » pon 16. lis 2020 19:35:06

vostal petr píše:
Vědomí je v podstatě tvůrčí nástroj, když je zde myšlenka, tak je zde myšlenka, když je zde ztotožnění tak je zde ztotožnění

co na tom ?


A čí je to Vědomí nástrojem?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » úte 17. lis 2020 1:11:43

Chápeš Vědomí jako nástroj? Já spíš jako dílo. Za nástroj chápu Energii, její aspekty. Jejich dílem je Vědomí, To co si uvědomuje, nikoliv koná. Koho že nástrojem je Energie? Ducha.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » úte 17. lis 2020 4:07:06

Lze to samozřemě chápat i spojitě, advaitisticky, ale pak těžko rozlišit zdroj, nástroj a dílo...
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » pát 25. pro 2020 8:12:18

miroslav píše:
vostal petr píše:
Vědomí je v podstatě tvůrčí nástroj, když je zde myšlenka, tak je zde myšlenka, když je zde ztotožnění tak je zde ztotožnění

co na tom ?


A čí je to Vědomí nástrojem?


No asi Vědomí samého ne ?

Copak má Vědomí k dispozici něco jiného než sebe samo ???

Vědomí přece tvoří samo ze sebe, samo sebou a samo v sobě (což pak vypadá i jako že mimo sebe)



Vědomí není jen neměnné plátno,

ale je také promítačka i promítaný film a zároven i divák ztotožnující se s dějem filmu


PS.

Věc by byla jednoduchá, kdyby se promítal pouze a jen jeden film,

což je sen všech kolektivistický nablbel, bohužel ten jeden film je platný ale pouze pro individuální karmu,

kolektivní karma je (co já vím?) tak třeba na dvacet archetypálních filmů puštěných přes sebe,

takže vzniká "jednota boje protikladů" což je pro kolektivisty nepřijatelná anarchie a chaos,

nebot se v tom nejsou schopni orietovat a mají z toho naděláno do kalhot...

Což je samozřejmě dáno tím zúžením Vědomí kterému se říká ego...
vostal petr
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků