Jednota světa

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » pát 20. lis 2020 13:14:23

P.N píše:Ale né Zdeňku, neboj já jsem šťastně zadanej.. Jen mám teď maratón nočních dvanáctek.. hold dost lidí v karanténě, a přes den se mi ti čoveče nějak blbě spí.. takže po nějaký třetí noční už mi docela hrabe. Tak mě omluvte, když z toho blbě žvanim.

No já jsem kvůli nočním přestal spát skoro úplně. Pak jsem si přečetl cosi o biorytmech (kdosi za to dostal nedávno nobelovku), o statisticky významném zmenšení IQ & délky života a dal si to do souvislostí se svým častým nachcípáním, nejasnými tělesnými potížemi & hormonální disbalancí štítné žlázy.

A dal okamžitě výpověď. (A přetrpěl ještě ty 2 měsíce výp. lhůty.)
Teď už je to mnohem lepší :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 13:40:51

To já jsem zatím v tomhle směru zatím v poho, sice hovno naspim, ale na druhou stranu ego je unavené, a dává prostor Energii. A ať budem o duchovnu plácat cokoliv, je to ONA, co v tobě pracuje a maže hovadiny ega. To ono nedokáže, myslí si že jo, a má o tom představu. Ale nejde to. Musí k sobě pozvat Energii, a ta ho rozmělní. Jinak to nejde.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 14:47:42

Tara píše:Tož možná v příštím životě.... :-)

Radši hned, v příšťích životech bude narváno...
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » pát 20. lis 2020 15:44:15

P.N píše:To já jsem zatím v tomhle směru zatím v poho, sice hovno naspim, ale na druhou stranu ego je unavené, a dává prostor Energii. A ať budem o duchovnu plácat cokoliv, je to ONA, co v tobě pracuje a maže hovadiny ega. To ono nedokáže, myslí si že jo, a má o tom představu. Ale nejde to. Musí k sobě pozvat Energii, a ta ho rozmělní. Jinak to nejde.

Ego není tělo, v zdravém (nikoli nemocném) těle zdravý duch & energie.

Nejen koleno, ale i oba lokte by sis nechal vrtati za noční příplatek, dobře ti tak.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 16:07:13

Zdeněk píše:
P.N píše:To já jsem zatím v tomhle směru zatím v poho, sice hovno naspim, ale na druhou stranu ego je unavené, a dává prostor Energii. A ať budem o duchovnu plácat cokoliv, je to ONA, co v tobě pracuje a maže hovadiny ega. To ono nedokáže, myslí si že jo, a má o tom představu. Ale nejde to. Musí k sobě pozvat Energii, a ta ho rozmělní. Jinak to nejde.

Ego není tělo, v zdravém (nikoli nemocném) těle zdravý duch & energie.

Nejen koleno, ale i oba lokte by sis nechal vrtati za noční příplatek, dobře ti tak.

To jo, ale máš hadí sílu. Co ti je k dispozici. Ta velká síla, co má každej v sobě. Uzavřenou a spící. A na co čeká já? Až se to v každém probere a to "já" spálí. Čeká na smrt. A tak blbne, asi aby si co nejvíc užilo. No tahle síla ale není agresivní. Nikomu neskočí na hrb.. Je spíš jak studánka, a když se chceš napít, musíš se zklonit..
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 16:34:35

Proto nejde osobní vůlí nic dokázat. Je to jako když vyšleš dodávku cihel. A teď z nich postav cokoliv... Sïla Ducha se musí uvolnit a proniknout do hlavy. Jinak.. jinak jen obrázky..
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » pát 20. lis 2020 16:42:06

To je jako bys napsal, že siddhi je osvícení. Není.

Ona síla je neutrální. Může být tedy použita k oblažování já také, není vázána na jeho smrt. Pokud by ses - dle Ra materiálu - vydal cestou služby sobě (tj. prosazování osobní vůle), můžeš jí obdržet také.

Nebeský Otec dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé, psáno jest.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 16:51:42

Sidhi Zdeňku není osvícení. Avšak síla kundalini nemá nic společného ze sidhi, to možná oni s ní, když z ní zbytečně čerpaj. Je to boží síla v člověku, která má jediný účel. Vystoupat míchou do mozku, a spojit se s universem.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 16:55:08

Ježíš ji říkal Duch svatý..
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » pát 20. lis 2020 17:08:01

Ale ty vážeš to spojení s universem na svou interpretaci dobra. Kdo je tvůrcem boží síly v člověku?
Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » pát 20. lis 2020 17:29:44

Zdeněk píše:Ale ty vážeš to spojení s universem na svou interpretaci dobra. Kdo je tvůrcem boží síly v člověku?
Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci.

Ale hovno vážu. Co bych proč safra vázal? Tak prostě vnínám že lidská bytost není jen tak halabala čmoud ve větru. Hele, mě se tady o tom nechce dávat přednášku. Kabir a kašmírský šivaismus ti o tom řeknou víc. A nebo nic.
Prostě teda nechápu, jde jsi vzal tu mou "intepretaci dobra".. A začínám mít z toho pocit, že tahle síla má pro tebe dvě tváře, temnou a světlou. Ok, v jistém smyslu ano. Ale ne absolutně, čili bez lidského poznání a člověka samého. Jasně, je jasný, když by ji chtěl někdo zneužít, pro svůj zisk, tak to byl asi hodně blbej nápad.. Ale jinak jen je to síla, co když ti nešlo meditovat, čisté vědomí, tak ona tohle dělá. Ó já jsem tak dobrý, byl v čiré meditaci! Hovno, Kundalini mě tam na chvíli pustila...
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » pát 20. lis 2020 18:11:03

Interpretace dobra plyne z toho, co píšeš:
"No tahle síla ale není agresivní. Nikomu neskočí na hrb.. Je spíš jak studánka, a když se chceš napít, musíš se zklonit..

Vezmi si např. Ericha Hartmanna, nejúspěšnějšího německého stíhacího pilota všech dob:
"Hartmann nalétal 1404 bojových letů, během kterých prošel 825 souboji, a z tratil14 strojů pro poškození a nouzové přistání. Jednou byl donucen užít padák a také nebyl v pravém slova smyslu sestřelen"

Jak Hartman zapadá do tvého "když by ji chtěl někdo zneužít, pro svůj zisk, tak to byl asi hodně blbej nápad"? Těžko, co...

p.s.
Hartmann sestřelil 352 letadel nepřítele...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 0:23:44

Zdeněk píše:Interpretace dobra plyne z toho, co píšeš:
"No tahle síla ale není agresivní. Nikomu neskočí na hrb.. Je spíš jak studánka, a když se chceš napít, musíš se zklonit..

Vezmi si např. Ericha Hartmanna, nejúspěšnějšího německého stíhacího pilota všech dob:
"Hartmann nalétal 1404 bojových letů, během kterých prošel 825 souboji, a z tratil14 strojů pro poškození a nouzové přistání. Jednou byl donucen užít padák a také nebyl v pravém slova smyslu sestřelen"

Jak Hartman zapadá do tvého "když by ji chtěl někdo zneužít, pro svůj zisk, tak to byl asi hodně blbej nápad"? Těžko, co...

p.s.
Hartmann sestřelil 352 letadel nepřítele...

Proč by těžko? Dělal svou práci, byl to borec. Jsou horší věci na světě, terororisti, znásilňování, muka, řezání hlav... Jak tohle asi zapadá do božího plánu? Nemaj snad lidi, co tohle dělaj v sobě Sílu? Maj, ale není to ona, co tohle dělá, je to ego.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 1:15:16

A ego je princip, "soutok" vědomí, vůle a pozornosti v těle. Jejich výsledek v závislosti na okolnostech. Takže jedno řeže hlavy, a druhé nad tím vřeští... Síla jen čeká, kdy ji ego pozve. A to ego musí vědět, že to bude jeho smrt. Musí zemřít pro princip, a musí to chtít. Pozvat kata na vlastní popravu.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 5:52:11

P.N píše:Jsou horší věci na světě, terororisti, znásilňování, muka, řezání hlav...

To vidíš docela krátkozrace. Neboť toto jsou prkotiny proti systému, který by způsobil genocidu celých národů. On totiž Hitler mohl válku i vyhrát. Kdyby měl více Hartmannů.

P.N píše:Nemaj snad lidi, co tohle dělaj v sobě Sílu? Maj, ale není to ona, co tohle dělá, je to ego.

Tak proč tě (jako egoistu) Kundalini pustila do čiré meditace jen na chvilku, zatímco Hartmann ji měl k dispozici kdykoli sednul do letadla?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 5:54:33

P.N píše:Síla jen čeká, kdy ji ego pozve. A to ego musí vědět, že to bude jeho smrt. Musí zemřít pro princip, a musí to chtít. Pozvat kata na vlastní popravu.

No a tos jí ještě nepozval?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 6:12:29

I pozval, a zvu. Ego musí uzrát, není připraveno. Musí v něm uzrát touha už se nevracet.
A nevím jak to měl Hartmann. Byl to evidentně zručný pilot.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 6:22:41

Zručných pilotů bylo na obou stranách.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 6:45:41

On totiž Hitler mohl válku i vyhrát. Kdyby měl více Hartmannů.

No jak vidíš, tak nevyhrál. Ono by válek ani vojáků jaksi nemuselo být, "kdyby" tu nebyla ega typu Hitler.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 7:54:01

Nejen koleno, ale i oba lokte by sis nechal vrtati za noční příplatek, dobře ti tak.

Noo.. :D On rozkaz je rozkaz, jsem přecejen jen zaměstnanec, a ne šéf. Dobře mi tak. Že to učit se, učit se, učit se, šlo nějak mimo mě..
P.N
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků