Jednota světa

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 8:22:17

P.N píše:Zručných pilotů bylo na obou stranách.

To ano. Ale Hartmann byl ze všech nejlepší, bylo to letecké eso. Zvedající ruku za ,"EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER". Jeho národ nás chtěl přemístit na Sibiř. To nebylo od něj hezké. Němcům se zachtělo role Pána, agresora. Kde v jejich vynikajících, intuitivních, leckdy sebeobětujících se vojácích vidíš tu svoji neagresívní čekající studánku?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 8:42:51

Zdeněk píše:
P.N píše:Zručných pilotů bylo na obou stranách.

To ano. Ale Hartmann byl ze všech nejlepší, bylo to letecké eso. Zvedající ruku za ,"EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER". Jeho národ nás chtěl přemístit na Sibiř. To nebylo od něj hezké. Němcům se zachtělo role Pána, agresora. Kde v jejich vynikajících, intuitivních, leckdy sebeobětujících se vojácích vidíš tu svoji neagresívní čekající studánku?

Jejda, tak prostě měl na to vyjímečnej talent. A narodil se v německu, kde zrovna Hitler blbnul lidem hlavy. Narodit se jinde, tak by v tom byl dobrej nebo nejlepší pod jinou vlajkou.
Já nevím proč máš furt pocit, že měli probuzenou vnitřní sílu. A krom jiného tedy chápali, co je skutečně dobré a co ne. To by asi bylo vše jinak, nemyslíš? A myslím že je dnes veřejně známo, kde se tahle Energie v člověku nachází. Neřekl bych že jsou vyjímky, ve kterých se nenachází. To ale jestě přece neznamená, že ve všech proudí skrz na skrz..
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 9:07:11

P.N píše:Jejda, tak prostě měl na to vyjímečnej talent. A narodil se v německu, kde zrovna Hitler blbnul lidem hlavy. Narodit se jinde, tak by v tom byl dobrej nebo nejlepší pod jinou vlajkou.

To pravděpodobně ano. Pak sem ale ta tvoje čekající neagresivní studánka jaxi nepasuje.

P.N píše:Já nevím proč máš furt pocit, že měli probuzenou vnitřní sílu. A krom jiného tedy chápali, co je skutečně dobré a co ne.

Co je skutečně dobré, když lvice zabije srnu, aby se nažrala, nebo když nic neuloví a nikoho nezabije a umře hlady včetně jejích mláďat?

Hmm?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 9:27:46

Kód: Vybrat vše
To pravděpodobně ano. Pak sem ale ta tvoje čekající neagresivní studánka jaxi nepasuje.


Víž co, ten příměr jsem uvedl proto, že ona se sama prostě neuvolní, protože svoboda. Proč by to dělala, když člověk neprojeví zájem? Ale ten zájem musí mít určitej základ, není hloupá, je vědomá. A v zloduchovi prahnoucím po moci se prostě neprobudí, i když se bude snažit sebevíc.

Co je skutečně dobré, když lvice zabije srnu, aby se nažrala, nebo když nic neuloví a nikoho nezabije a umře hlady včetně jejích mláďat?

Hmm?

Lvice holt musí žrát a musí lovit. To není ani dobré ani špatné. To je potravinový řetězec. Dobro a zlo se týká myslících tvorů, lidských myšlenek a pocitů.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 9:36:16

... a tužeb.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 9:49:06

P.N píše:Ale ten zájem musí mít určitej základ, není hloupá, je vědomá. A v zloduchovi prahnoucím po moci se prostě neprobudí, i když se bude snažit sebevíc.

A v Hartmannovi s křídly luftwaffe se probudila (resp. mohla probudit)?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 9:55:17

Zdeněk píše:
P.N píše:Ale ten zájem musí mít určitej základ, není hloupá, je vědomá. A v zloduchovi prahnoucím po moci se prostě neprobudí, i když se bude snažit sebevíc.

A v Hartmannovi s křídly luftwaffe se probudila (resp. mohla probudit)?

To já nevím. A už nám to asi nepoví.. nebo o tom mluvil, píše v životopisu?
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 10:06:53

Probudit se může v každém, a semtam zřejmě v mnohých nachvíli povykoukne, ve chvílích uvolnění, utišení, třeba když se oko nechá unést pěknou scenerií, hudbou, obrazem... Nebo když pochopí nějakou hlubší ideu.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 10:09:41

P.N píše:
Zdeněk píše:
P.N píše:Ale ten zájem musí mít určitej základ, není hloupá, je vědomá. A v zloduchovi prahnoucím po moci se prostě neprobudí, i když se bude snažit sebevíc.

A v Hartmannovi s křídly luftwaffe se probudila (resp. mohla probudit)?

To já nevím. A už nám to asi nepoví.. nebo o tom mluvil, píše v životopisu?

Asi ne...
Mě prostě zaujala ta jeho mírná, mírumilovná, kamarádská povaha (a jak někde poznamenává, to byl také důvod, proč přežil gulag), v kombinaci s jeho fenomenálním uměním.

Z toho mi vychází, že klíčem k Síle je neulpívání. Morálka zde jistě roli hraje, ale roli relativní (neb je v dvojnosti stvořeného světa).

Mimozemšťan Ra cestu rozděluje na cestu služby sobě (podrobení se/podrobení si) vers. cestu služby ostatním. Obojí považuje za legitimní cestu vedoucí ke stejné Jednotě.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 10:57:01

Ono tohle je vlastně principem jógy, jasně, podáno stručně tak, co o tom vím. Jóga znamená spojení. Jogíni odcházeli do ústraní, asi furt chodí, a meditujou spoustu let, pro vzestup této síly. To že občas spontánně "povykoukne" ale zas se stáhne, je překážkami v čakrách, že jsou zanesené mentálním harampádím, podvědomím.. To je pro NI též pozvánkou, když na tom člověk pracuje, je mu pak v tom nápomocná. Je to proces, nikoliv dílo okamžiku. To nastane, když jsou "vypracované" podmínky. Včetně jisté té morálky, schopnosti neulpívat, odevzdání... pak může až do tý hlavy a "vykopnout" zbytky egoismu. Takže zbývá ten princip..
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 12:43:23

P.N píše:Ono tohle je vlastně principem jógy, jasně, podáno stručně tak, co o tom vím. Jóga znamená spojení. Jogíni odcházeli do ústraní, asi furt chodí, a meditujou spoustu let, pro vzestup této síly. To že občas spontánně "povykoukne" ale zas se stáhne, je překážkami v čakrách, že jsou zanesené mentálním harampádím, podvědomím.. To je pro NI též pozvánkou, když na tom člověk pracuje, je mu pak v tom nápomocná. Je to proces, nikoliv dílo okamžiku. To nastane, když jsou "vypracované" podmínky. Včetně jisté té morálky, schopnosti neulpívat, odevzdání... pak může až do tý hlavy a "vykopnout" zbytky egoismu. Takže zbývá ten princip..

No já jsem kvůli čakrám hledal i v józe, ale nic moc jsem nenašel. Až Ra se tomu dosti věnuje, jenomže ty jeho cvičení jsou taknějak moc mimozemská.

Podle Ra negativní entita může dosáhnout kontakt s inteligentním nekonečnem rozvinutím dolních tří čaker (tj. instinkt přežití, identifikace sebe a identifikace společenství) plus krční čakry (Edgar Cayce také mluví o tom, že není nutné rozvíjet všechny čakry). Tudíž negativní entity (fašouni, samurajové) přeskakují srdeční čakru (univerzální lásku) a centrum epifýzy (Ra ale i E. Cayce pořadí 6. a 7. čakry, čili epifýzu/hypofýzu, oproti běžnému pojetí zaměňují), tj. identifikaci Stvořitele.

Doufám že se v té problematice vyznáš a osvětlíš mě děkuji.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 14:15:02

Zdeněk píše:
P.N píše:Ono tohle je vlastně principem jógy, jasně, podáno stručně tak, co o tom vím. Jóga znamená spojení. Jogíni odcházeli do ústraní, asi furt chodí, a meditujou spoustu let, pro vzestup této síly. To že občas spontánně "povykoukne" ale zas se stáhne, je překážkami v čakrách, že jsou zanesené mentálním harampádím, podvědomím.. To je pro NI též pozvánkou, když na tom člověk pracuje, je mu pak v tom nápomocná. Je to proces, nikoliv dílo okamžiku. To nastane, když jsou "vypracované" podmínky. Včetně jisté té morálky, schopnosti neulpívat, odevzdání... pak může až do tý hlavy a "vykopnout" zbytky egoismu. Takže zbývá ten princip..

No já jsem kvůli čakrám hledal i v józe, ale nic moc jsem nenašel. Až Ra se tomu dosti věnuje, jenomže ty jeho cvičení jsou taknějak moc mimozemská.

Podle Ra negativní entita může dosáhnout kontakt s inteligentním nekonečnem rozvinutím dolních tří čaker (tj. instinkt přežití, identifikace sebe a identifikace společenství) plus krční čakry (Edgar Cayce také mluví o tom, že není nutné rozvíjet všechny čakry). Tudíž negativní entity (fašouni, samurajové) přeskakují srdeční čakru (univerzální lásku) a centrum epifýzy (Ra ale i E. Cayce pořadí 6. a 7. čakry, čili epifýzu/hypofýzu, oproti běžnému pojetí zaměňují), tj. identifikaci Stvořitele.

Doufám že se v té problematice vyznáš a osvětlíš mě děkuji.

No nemáš zač. Co bych ti tak k tomu řek, no.. Těch systémů bude asi víc, a každý to nemusí vnímat stejně, protože to podvědomí to dost halí. Důležitý je to prostě vnímat, co platný když o tom přečtu bichle knih, takže vim přesně, kde je co, a jak to má bejt, když si to jen vizualizuju a cítim kulový...Prostě k tomu pronikat bez představy a s každym prohloubením si říct, aha, o tomhle jsem onehdy čet nebo slyšel. Jasan že každá čakra má krom fyzických i duchovní kvality. Například z těch "hlavních" v té první, spojené se sexualitou vnímám zároveň nevinnost. V druhé tvořivost. Třetí mír. Tomu prostoru kolem ní se říká void a tam vědění. Čtvrtá, jasně, láska ale taky to odevzdání.. Pátá odpoutanost. Šestá odpuštění, to je to úzké místo. Tam se kříží dvě krajní nádí, a bývá dost problémů. A sedmá - spojení, integrace všech čaker a všech kvalit, aspektů... Nevím jak je možné nějakou vynechat, bez toho by to přece nebylo komplet?
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod salmo1cz » sob 21. lis 2020 14:46:31

Kundalini je osobní složkou sily člověka a je aktivována vědomím člověka. Vědomím duálnosti světa i jeho jako součásti projeveneho.Kundalini není dobrá ani zlá, posílí jenom záměr kterým člověk sméřuje. Zavede vás k dobru, až k osvícen anebo zcela na opačnou stranu.Posiluje Váš záměr.
salmo1cz
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 14:54:38

Nevím nevím Zdeňku, zda negativní entity vůbec mohou dojít k otevření jediné čakry. Spíš je používají "stínovým způsobem". Používají ty negace, které je v nich překrývají, dokáží je integrovat, čerpají k tomu sílu z podvědomí. Čistá síla je jim tak skrytá. Dle mě.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 15:16:00

salmo1cz píše:Kundalini je osobní složkou sily člověka a je aktivována vědomím člověka. Vědomím duálnosti světa i jeho jako součásti projeveneho.Kundalini není dobrá ani zlá, posílí jenom záměr kterým člověk sméřuje. Zavede vás k dobru, až k osvícen anebo zcela na opačnou stranu.Posiluje Váš záměr.

Nevím, já tuhle zkušenost nemám, že by vedla na opačnou stranu. Viz záměna s temnou silou podvědomí, která má svůj potenciál v temné vůli. Říká se že duchovní sílu vložil Bůh do člověka jako jiskru, jako pomoc na Cestě. Takhle to chápu.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 16:09:53

Ale věřím že může dát člověku slušnej vejprask, když se JI bude nějakej čas upřímně věnovat, a pak půjde do ega a začne blbnout..
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. lis 2020 17:32:53

P.N píše:A sedmá - spojení, integrace všech čaker a všech kvalit, aspektů... Nevím jak je možné nějakou vynechat, bez toho by to přece nebylo komplet?

Ano, to tvrdí Ra také, že sedmá je výslednicí všech předchozích. Ale pro tu výslednici zdůrazňuje celkové vyvážení mezi nimi - tzn. ne každá musí zrovna zářit (E. Cayce říká někde, nevím kde, že energie nemusí proudit postupně skrze všechny čakry, může nějaké obcházet). Třeba takoví japonští samurajové - kde bys mezi nimi nalezl energii srdeční čakry? Ovládat jiné nebo věrně sloužit svému pánovi, toť jejich životní poslání (tj. první 3 čakry). Přesto mnozí dosáhli KI (Síly, jak bys napsal), což se popisuje, jako by meč sám od sebe vedl rozhodující ránu, nikoli jeho držitel. Pěkně je to ztvárněno zde:

Samuraj vlevo má mentální převahu, druhý ustupuje (3:30). A pak ten druhý odhodí - sebe. A nastupuje jiná energie. A ten vlevo se lekne, protože ji zná a ví, že ji nemůže porazit.
Kdyby se však u nich jednalo jenom o první 3 čakry, tak ten první toho druhého zapíchne nepřipraveného v jeho chatrči ještě před začátkem souboje. Ale to by nebyla cesta samuraje. Čili nad tím je ještě něco jiného, co to celé vyvažuje, jak o tom mluví Ra.

Pak je samozřejmě cesta rovnoměrného rozvíjení všech čaker, ale to je jiná cesta.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 18:32:25

Pěkný, to vypadá jak od Kurosawy? Nedávno viděl Samuraie od Takešiho Kitana.
Trochu jinej styl filmařiny, ale dobrej film.

https://m.youtube.com/watch?v=SlVK7ogwyUI

Budu se nad tim muset ještě zamyslet, nad tou naší témou.
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 19:25:09

Myslíš moc dopředu. Já vím že to je pohádka. Ale jako celek je to pěkně udělaný :P
P.N
 

Re: Jednota Univerza a dvojnost Stvořeného světa

Nový příspěvekod P.N » sob 21. lis 2020 19:54:13

Musel bys vidět abys pochopil přehnanost scén a propletenost osudů. Jinak Zatoichi je japonská legenda, kdoví jestli žil nebo ne. V minulosti nějaký 70-80 léta o něm vzniklo několik celkem uznávaných filmů.
P.N
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků