Zdál se sen

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 8:28:36

Bloudím v podsvětí, ne zoufale, jako by dobrodružná výprava... Vodní plocha a nějaký pohyb, já na cestičce okolo toho podzemního jezírka. A ten pohyb se vybarvuje, voda už se vlní. Pod hladinou se ke mě řítí něco jako malý krokodýl. Koukám na něj a on se blíží, až vyskočí z vody. Já ho vší silou nakopnu, a on letí... Jen už neviděl jak se rozplác, páč mě vzbudila šílená rána a bolest. Já totiž nakop desku stolu. Naštěstí se trefil mezi palec a ukazovák, takže po stranách prsty sedřený a naraženej ten spodek mezi... Chytit to nějakej prst, tak je na šrot. A divný že ve snech jsu levák, pač to byla levá noha.
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 8:35:05

Vyzná se v tom někdo?
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. pro 2020 8:47:51

P.N píše:Vyzná se v tom někdo?


Ano. V dosahu nákopu z lože by mělo být odstraněno vše nakopnutelné, tvrdé, včetně desky stolu. Případně by tato plocha měla být vypolstrována, nebo alespoň opolštářována.
Návštěvník
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 9:19:39

Hmm, hmm, jo. Ale divný, pač jinak mám sny lítací. Moh jsem mu uletět...
Návštěvník píše:
P.N píše:Vyzná se v tom někdo?


Ano. V dosahu nákopu z lože by mělo být odstraněno vše nakopnutelné, tvrdé, včetně desky stolu. Případně by tato plocha měla být vypolstrována, nebo alespoň opolštářována.


Hmm, hmm, jo. Ale divný, pač jinak mám sny lítací. Moh jsem mu uletět...
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. pro 2020 9:23:01

P.N píše:Vyzná se v tom někdo?


podsvětí = podvědomí, které obsahuje i emoce - vodu,

voda má v sobě i zraňující reakce (krokodýl) na někdejší prožitky
Návštěvník
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. pro 2020 9:29:08

P.N píše:Hmm, hmm, jo. Ale divný, pač jinak mám sny lítací. Moh jsem mu uletět...
Návštěvník píše:
P.N píše:Vyzná se v tom někdo?


Ano. V dosahu nákopu z lože by mělo být odstraněno vše nakopnutelné, tvrdé, včetně desky stolu. Případně by tato plocha měla být vypolstrována, nebo alespoň opolštářována.


Hmm, hmm, jo. Ale divný, pač jinak mám sny lítací. Moh jsem mu uletět...


Ale využil sis možnost nakopnout, z toho plyne poučení, že uletět je šikovnější, než nakopávat a v případě, že dáš přednost nakopávání, tak příště jen do měkkého.
Návštěvník
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 9:58:58

Návštěvník píše:
P.N píše:Vyzná se v tom někdo?


podsvětí = podvědomí, které obsahuje i emoce - vodu,

voda má v sobě i zraňující reakce (krokodýl) na někdejší prožitky

Jo jo.
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 10:01:17

Návštěvník píše:Ale využil sis možnost nakopnout, z toho plyne poučení, že uletět je šikovnější, než nakopávat a v případě, že dáš přednost nakopávání, tak příště jen do měkkého.

Zapracuju na tom :D
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Iluze » pát 04. pro 2020 10:31:39

:evil: :roll:
Iluze
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 02. pro 2020 23:47:21

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 11:49:33

No mohlo to dopadnout hůř. Kdyby něco tak vázat nohy. Doufám že se nepřidaj ruce :D to už by bylo na kazajku.
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Lída » pát 04. pro 2020 12:00:17

P.N píše:Bloudím v podsvětí, ne zoufale, jako by dobrodružná výprava... Vodní plocha a nějaký pohyb, já na cestičce okolo toho podzemního jezírka. A ten pohyb se vybarvuje, voda už se vlní. Pod hladinou se ke mě řítí něco jako malý krokodýl. Koukám na něj a on se blíží, až vyskočí z vody. Já ho vší silou nakopnu, a on letí... Jen už neviděl jak se rozplác, páč mě vzbudila šílená rána a bolest. Já totiž nakop desku stolu. Naštěstí se trefil mezi palec a ukazovák, takže po stranách prsty sedřený a naraženej ten spodek mezi... Chytit to nějakej prst, tak je na šrot. A divný že ve snech jsu levák, pač to byla levá noha.


podsvětí = podvědomí, které obsahuje i emoce - vodu,

voda má v sobě i zraňující reakce (krokodýl) na někdejší prožitky


Levou nohou = "na levačku" - chybný úkon

Hlavní poselství snu vidím v nápovědi, že pokud podvědomě něco nakopneme, zraní nás to

Co jiného by se dalo v takové situaci udělat?

Krokodýl vyskočil z vody = to traumatizující se dostalo z podvědomí do vědomí

a teď je možné tiše, pokojně pozorovat toho krokodýla... on se tím bude zmenšovat... až nakonec zmizí
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 15:55:41

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 12:09:42

Lída píše:
P.N píše:Bloudím v podsvětí, ne zoufale, jako by dobrodružná výprava... Vodní plocha a nějaký pohyb, já na cestičce okolo toho podzemního jezírka. A ten pohyb se vybarvuje, voda už se vlní. Pod hladinou se ke mě řítí něco jako malý krokodýl. Koukám na něj a on se blíží, až vyskočí z vody. Já ho vší silou nakopnu, a on letí... Jen už neviděl jak se rozplác, páč mě vzbudila šílená rána a bolest. Já totiž nakop desku stolu. Naštěstí se trefil mezi palec a ukazovák, takže po stranách prsty sedřený a naraženej ten spodek mezi... Chytit to nějakej prst, tak je na šrot. A divný že ve snech jsu levák, pač to byla levá noha.


podsvětí = podvědomí, které obsahuje i emoce - vodu,

voda má v sobě i zraňující reakce (krokodýl) na někdejší prožitky


Levou nohou = "na levačku" - chybný úkon

Hlavní poselství snu vidím v nápovědi, že pokud podvědomě něco nakopneme, zraní nás to

Co jiného by se dalo v takové situaci udělat?

Krokodýl vyskočil z vody = to traumatizující se dostalo z podvědomí do vědomí

a teď je možné tiše, pokojně pozorovat toho krokodýla... on se tím bude zmenšovat... až nakonec zmizí

Díky Lído!
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 12:43:01

Piš víc, když už koukáš. Chybíš v tý mozajce (na fóru), jak se máš? Posílám ti velké přání...
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Lída » pát 04. pro 2020 13:04:21

Díky :)

Mám se - asi jako každý, kdo vnímá současné neustále se zvyšující vibrace Země... žádná nuda, fakt ne

Chybíš v tý mozajce (na fóru)


Můžeš sem dát odkaz na něj?

Někdejší diskusní fórum Mozaika přece skončilo, nebo snad ne?
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 15:55:41

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 13:12:44

Lída píše:Díky :)

Mám se - asi jako každý, kdo vnímá současné neustále se zvyšující vibrace Země... žádná nuda, fakt ne

Chybíš v tý mozajce (na fóru)


Můžeš sem dát odkaz na něj?

Někdejší diskusní fórum Mozaika přece skončilo, nebo snad ne?

Jj, Lído, skončilo, to bylo jen obrazně. Mozajka jako mozajka a ne mozajka jako mozajka.. Ty to pochopíš A doufám že máš nové basně, stejně úžasné jako ty předešlé .
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Lída » pát 04. pro 2020 13:28:31

Básně vznikaly kdysi, před mnoha léty, asi po dobu 6-ti měsíců. Pak to natrvalo skončilo.

Proč? Čím dál víc mě zajímá to, co nám umožňuje vnímat sebe i ostatní harmonicky bez osobní snahy o to a především bez přetvářky. Hodně mi v tom pomáhají poznatky Dr. Davida Hawkinse, píše o nich ve svých knihách, např.

"Nepřiznaný vztek, od kterého jsme neupustili, se může promítat na ty kolem v podobě obviňování. Obviňování promítané do dalších vztahů může pak znásobit ztrátu tím, že způsobí další ztráty.

Příkladem tohoto druhu reakce je případ čtyřicetileté ženy. Dvacet let měla vynikající manželství s pozorným,svědomitým manželem. Její nejmladší syn onemocněl leukémií. Když zemřel, propadla smutku a truchlení, a co je důležitější, rozvinula se u ní reakce zuřivého hněvu. Projevovala se jako nenávist. Nenáviděla lékaře, nenáviděla nemocnici; nenáviděla Boha; nenáviděla svého manžela i žijící děti. Její vztek byl nakonec tak nekontrolovatelný, že se začala dopouštět fyzického násilí a ohrožovala okolí. Několikrát bylo nutné zavolat policii, aby se zabránilo jejímu násilnému chování. Zbylé děti nakonec ze strachu z chaosu, z fyzického napadání a z hrozivých emocionálních stavů domov opustily. Její manžel vynaložil maximální úsilí ve snaze pomoci jí s hněvem, ale ventilovala svůj vztek i vůči němu a při několika příležitostech na něj prudce zaútočila. Nakonec mu nezbylo než v zoufalství a beznaději z domova odejít. Chaotická situace skončila rozvodem, ve kterém žena ztratila svůj dům. Trvalo téměř pět let, než se vztek zmírnil; žena zničila celý svůj život a musela pak začít znovu od nuly, vybudovat si život nový.

S přijetím dojde k zanechání odporu ke skutečné povaze dění; a tak jedním z příznaků přijetí je uklidnění. S přijetím skončí zápas a život začíná novým způsobem. Energie, které byly vázané v předchozích negativních pocitech, se uvolnily a zdravější aspekty osobnosti mají teď víc energie. Tvořivé aspekty mysli rozvíjejí příležitosti pro nové životní situace, pro další růst a zkušenosti, spojené s novým pocitem živosti.

Když se všechny negativní emoce zpracují, odevzdají se a upustí se od nich, nastane konečně úleva a předchozí utrpení je nahrazeno přijetím. Přijetí je něco jiného než rezignace. V rezignaci přetrvávají stále ještě zbytky předchozích emocí. Je v ní neochota a odkládání skutečného rozpoznávání faktů. Rezignace říká: "Nelíbí se mi to, ale musím se s tím smířit."


Jak můžeme všechny ty pocity v sobě odevzdávat a díky tomu stále častěji zažívat vnitřní klid a spokojenost i v situacích, které nás předtím dokázaly úplně rozhodit, píše Dr. David Hawkins v knize ´Neulpívat: cesta odevzdávání´: http://www.hawkins.support/studijni-kni ... dni-slovo/
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 15:55:41

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 13:47:07

Proč? Čím dál víc mě zajímá to, co nám umožňuje vnímat sebe i ostatní harmonicky bez osobní snahy o to a především bez přetvářky. Hodně mi v tom pomáhají poznatky Dr. Davida Hawkinse, píše o nich ve svých knihách, např.


Přece nejsi sama, v tomto, lidi si tě váží, ziješ krásný život a bereš vítr z času...
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 13:55:29

Přijel bych se za tebou podívat, viděl bych upřímného žáka p.Tomáše.
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 14:11:41

P.N píše:Přijel bych se za tebou podívat, viděl bych upřímného žáka p.Tomáše.

Krásnou bytost, co se zasnoubilo, je jinde.
No
P.N
 

Re: Zdál se sen

Nový příspěvekod Lída » pát 04. pro 2020 14:20:24

U některých z nás se už po několik měsíců nebo i let aktivují v podvědomí uložené emoce z dávných inkarnací. Teď může docházet k jejich rozpouštění. Poznají se i podle toho, že se objevují spontánně, bez jakékoliv souvislosti s tím, co se právě v nás a kolem nás děje. Jejich aktivace souvisí spíš s astrologickým působením momentálních disharmonických aspektů mezi jednotlivými planetami sluneční soustavy.

...

PS. Nejsem už poměrně dlouho žákem Tomášových - odešla jsem kdysi od nich, protože obviňování sebe sama, které se tehdy považovalo za introspekci, bylo v rozporu s poznatky neurologie, která mě tehdy už řadu let zajímala. Jsou mi bližší poznatky advaitových Mistrů, že k Probuzení nevede odmítání vnitřních negací, ale jejich rozpouštění - tj, přijímat je v sobě, v pohodě, klidně je pozorovat, a díky tomu rozpouštět i to, co se tehdy odsuzovalo, odmítalo a tím jen potlačovalo (Míla říkávala: "Dávej pozor!! Co si to zase myslíš???)

A pokud jde o nabídku Tvé návštěvy - je to od Tebe velmi laskavé, ale odložme to do doby, až přestane v ČR fungovat covid. Teď jsme zrušili všechna setkání i s členy naší rodiny.
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 15:55:41

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků