Vztah

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. pro 2020 18:11:56

miroslav píše:Tohle je opravdu nádherný film.
A pokud někdo není zabedněný nějakým odmítáním a posedlý duchovní pýchou, pomůže mu to ledacos z hlubin naší duše pochopit.

"Dva papežové"
https://ulozto.cz/file/W4oaAKFfxVKR/dva-papezove-the-two-popes-2019-cz-dabing-mkv

Tady na tomto odkazu je to ke stažení, nevím jestli je to někde i k sledování online bez poplatků.

Sice jsem se kouknul jen na ukázky, ale prosimtě co je na tom nádhernýho?
Vždyť prvoplánově jde o vytěžení popularity z nápodoby dvou papežů (hňupů mimochodem). A režisér vypadá jak ňákej úchyl. Tak co z toho asi může vylézt...

Pokud ti jde o vztah, i ten je obsažen v mistrném ruském dramatu Ostrov. Vztah ke své zbabělosti, ke svému bratru ve zbrani, k Bohu. Právě vztah ke své zbabělosti, pokání, může být na cestě k Bohu mnohem mocnější než prvoplánová chrabrost (bez Boha). A to i přes to, že ono celoživotní pokání bylo založeno na fikci, na omylu (jak se ukazuje v závěru dramatu). Vynikající zpracování.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » ned 20. pro 2020 18:20:02

Zdeněk píše:Pokud ti jde o vztah, i ten je obsažen v mistrném ruském dramatu Ostrov. Vztah ke své zbabělosti, ke svému bratru ve zbrani, k Bohu. Právě vztah ke své zbabělosti, pokání, může být na cestě k Bohu mnohem mocnější než prvoplánová chrabrost (bez Boha). A to i přes to, že ono celoživotní pokání bylo založeno na fikci, na omylu (jak se ukazuje v závěru dramatu). Vynikající zpracování.

Já jsem to dostal jako doporučení. Moc se mi to nelíbilo a pak asi po čtvrt hodině mne to teprve chytlo a nakonec i slzy krásy a dojetí.
Mimo jiné je to o Pokoře. A to je dnes vzácné koření.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. pro 2020 18:37:06

miroslav píše:
Zdeněk píše:Pokud ti jde o vztah, i ten je obsažen v mistrném ruském dramatu Ostrov. Vztah ke své zbabělosti, ke svému bratru ve zbrani, k Bohu. Právě vztah ke své zbabělosti, pokání, může být na cestě k Bohu mnohem mocnější než prvoplánová chrabrost (bez Boha). A to i přes to, že ono celoživotní pokání bylo založeno na fikci, na omylu (jak se ukazuje v závěru dramatu). Vynikající zpracování.

Já jsem to dostal jako doporučení. Moc se mi to nelíbilo a pak asi po čtvrt hodině mne to teprve chytlo a nakonec i slzy krásy a dojetí.
Mimo jiné je to o Pokoře. A to je dnes vzácné koření.

To tě jako dojímá, že nějakej hňup se vzdal své funkce?
No mě to tak nebere, protože jsem v životě o nějakou funkci neusiloval.
Hmm.
:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » ned 20. pro 2020 19:26:08

Tak jak vás čtu, tak nevím, jestli si ten film stahovat, nebo ne :-)
Ale když na něj nekouknu, nebudu vědět, jestli je to kravina nebo ne :-)
A taky jsem zvědavá, co "donutilo" Miroslava k slzám dojetí :-)
Takže asi joooo, kouknu na to :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. pro 2020 19:55:55

Tara píše:A taky jsem zvědavá, co "donutilo" Miroslava k slzám dojetí :-)

Jo, to by mě taky zajímalo :-). Ale ne za cenu sledování 2 hod. zjevně mizerného falzifikátu reality... což Miroslavovi nevadí nebo mu to nedochází.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » ned 20. pro 2020 20:00:21

Hraje tam Hopkins, mám ho ráda. Téma je taky zajímavé...

Měl by to být film o o vině, výčitkách, a odpouštění. Sobě samému, i druhým, tak to mě zajímá... :-)
Byť na povrchu se to někomu může jevit jako film o hňupovi, který se vzdal své funkce :D

Tak pa pa, jdeme koukat na TV na Bartošku :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » pon 28. pro 2020 20:48:15

Dodívali jsme se s manželem na ten film Dva papežové. Díky, Miroslave, za typ.
Byl skvělý, perfektně zahraný, s vynikající, citlivou režií pro Okamžik...

"Pravda vítězí, ale bez lásky je jen břemenem."

Miroslave :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » pon 28. pro 2020 20:54:36

:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » pon 28. pro 2020 20:57:51

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 8:15:32

Tara píše:Dodívali jsme se s manželem na ten film Dva papežové. Díky, Miroslave, za typ.
Byl skvělý, perfektně zahraný, s vynikající, citlivou režií pro Okamžik...

"Pravda vítězí, ale bez lásky je jen břemenem."

Miroslave :-)

Však ano, třeba taková Dietlova Nemocnici na kraji města, toť také "perfektně zahraná, vynikající, s citlivou režií" agitka. Nad ní by místy možná leckdy i protirežimní pacholek Miroslavovu slzu dojetí uronil...

Takže podstatou bezprecedentního Ratzingerova odstoupení byl vlastně konflikt rozumu a lásky... vy ste fakt praštěný. :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 8:48:16

Takže podstatou bezprecedentního Ratzingerova odstoupení byl vlastně konflikt rozumu a lásky... vy ste fakt praštěný. :-)

Já to nevidím jako konflikt rozumu a lásky, já to vidím jako absenci lásky (té skutečné), která Františkovi nechyběla / nechybí...

Rozdíl mezi nima dvěma byl pěkně vidět....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 8:51:25

1 Korintským, Kapitola 13

1 Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.
2 Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.
3 A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.
4 Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.
5 Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
6 Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
7 Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.
8 Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno.
9 Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné;
10 až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno.
11 Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.
12 Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.
13 A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.


1 Korintským, Kapitola 14

1 Držte se lásky a usilujte o duchovní dary, nejvíce o dar prorocké řeči.
2 Vždyť kdo ve vytržení mluví jazyky, nemluví k lidem, nýbrž k Bohu, a nikdo mu nerozumí. Je puzen Duchem, ale to, co říká, zůstává tajemstvím.
3 Ten však, kdo má prorocký dar, mluví k lidem pro jejich duchovní užitek, napomenutí i povzbuzení.
4 Kdo ve vytržení mluví jazyky, mluví k svému užitku, ale kdo mluví prorocky, mluví k užitku církve.
5 Chtěl bych, abyste všichni mluvili jazyky, ale ještě více, abyste měli prorocký dar. Neboť ten, kdo mluví prorocky, znamená víc než ten, kdo mluví ve vytržení - ledaže by jeho řeč byla vykládána, aby z toho církev měla užitek.
6 Vždyť kdybych k vám, bratří, přišel a mluvil jazyky, a nepřinesl vám žádné zjevení od Boha ani poznání ani prorocké slovo ani naučení - jaký prospěch byste z toho měli?
7 Je to jako s hudebními nástroji, třeba s flétnou nebo kytarou: kdyby nevydávaly odlišné tóny, jak by bylo možno rozeznat nápěv, který se na nich hraje?
8 A kdyby polnice vydala neurčitý zvuk, kdo by se připravoval k bitvě?
9 Tak i vy: Jestliže ve vytržení nepromluvíte jasné slovo, jak se má poznat, co bylo řečeno? Budete mluvit jen do vzduchu!
10 Na světě je mnoho různých řečí a každá má svá slova.
11 Jestliže však neznám význam těch slov, budu pro mluvícího cizincem a on zase bude cizincem pro mne.
12 Tak i vy: když tak horlivě usilujete o duchovní dary, snažte se, abyste měli hojnost těch, které slouží růstu celé církve.
13 A proto ten, kdo mluví jazyky, nechť prosí, aby je dovedl také vykládat.
14 Kdybych se modlil ve vytržení, modlil by se můj duch, ale má mysl by toho nebyla účastna.
15 Co tedy? Budu se modlit ve vytržení ducha, ale budu se také modlit s vědomou myslí. Budu zpívat chvalozpěvy ve vytržení ducha, ale budu zpívat také s vědomou myslí.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 9:49:35

Já si pamatuju, když sem se poflakoval v Thajsku, sednul jsem si někde u chodníku a přišel ke mně mladík, že prý umí číst myšlenky nebo tak něco. Tak jsem vytahnul šrajtofli, že mu dám ňáký drobný, protože jsem to jeho počínání považoval za jakousi formu žebrání a on se alespoň snažil něco dělat a byl mi docela sympatický. Ale on mě zarazil, že o ty drobné nestojí (jako že má zájem o bankovky). Tak to mě nakrklo a učinil jsem rozhodnutí že mu nedám ani ň i kdyby se třeba na hlavu postavil (v těhle končinách totiž dokážou někteří ovládnout mysl druhého). Ale nedal jsem na sobě nic znát a tak mi vykládal, že umí číst v mé mysli jako třeba jméno mé dívky nebo moje zaměstnání atpod. Opravdu? Tak to musíš být svatý muž, řekl jsem uznale (byl na cestě do buddhistického kláštera a tudíž ani dívku ani zaměstnání jsem neměl). Lehce kývnul. A že jako důkaz mi uhádne číslo, na které budu myslet. Tak jo. A napsal ho pak na lísteček. A skutečně to byla sedmička. A pak se ptal, kolik že tedy chci za ty jeho služby zaplatit. Tak jsem mu popravdě řekl: "zero". Nechápavě na mě koukal, fakt nerozuměl, myslíš sedum stovek, ptal se. Tak jsem mu na ten jeho papírek s úsměvem napsal nulu. Zklamaně si ke mně přisednul. A poevropsku mi podával ruku jakože narozloučenou, jakože abych už teda vypadnul. Tak jsem si ho ještě chvíli dobíral, že asi teda nebude svatý, když neuhádnul ani že mu nic zaplatit nechci.

Možná bych se do těch jeho kouzel nějak zamotal, nejsem žádnej fakír. Ale mě přeci bylo jasný o co jde (omámit mě a vymámit ze mě peníze) a pokud jsem tu myšlenku neztratil/zůstal bdělý, tak mě nemohl na nic utáhnout, proto byl zklamaný (byť to bylo všechno spíše taková legrace).

Herci jsou pečlivě vybraní aby vypadali jako poslední papežové a tomu je uzpůsobena režie (a režisér na rozdíl od toho mladíka vypadá jak na pár facek). Ať už je to vějička pro motiv peněžní, ideologický, nebo jakýkoli - to se po těch všech duchovňáckých letech necháte utáhnout na vařený nudli? :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » úte 29. pro 2020 10:31:21

Zdeněk píše: to se po těch všech duchovňáckých letech necháte utáhnout na vařený nudli? :)


Já teda jo
:)

Ale toho hadače v Thajsku bych hnal sviňským krokem.

Řekl bych, že měl na papírcích napsaná všechna čísla a pak vytáhl nenápadně to, které jsi řekl.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 10:38:19

No já asi se taky nechám utáhnout na tý vařený nudli :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 12:08:13

miroslav píše:Ale toho hadače v Thajsku bych hnal sviňským krokem.

Řekl bych, že měl na papírcích napsaná všechna čísla a pak vytáhl nenápadně to, které jsi řekl.

No pamatuju se že jsem na tom papírku skutečně tu sedmičku viděl, tak to jsem byl překvapenej. Ale nad tím byla instrukce, že je mi to jedno, i kdyby se přede mnou rozplynul tak stejně nic nedostane :-).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 12:09:50

Tara píše:No já asi se taky nechám utáhnout na tý vařený nudli :-)

No zkrátka tam tohohle pohůňka potřebovali no...


... ale vždyť on je takovej soucitnej, si to přece v tom filmu Dva papežové viděla viď... :hm:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 14:20:25

Zdeňku, ten film jsi viděl celý?
Prožil jsi si ho, celý?

Já vím, co jsem si díky tomu filmu prožila, co jsem procítila, pochopila :-)
O čem to (pro mne) bylo :-)

To video, co jsi sem vložil, i to povídání, to jsme si neprožila, tak nemohu soudit... :-)

Každé chování se podle nějaké doktríny, předpisu a hlavně podřízenosti a nadřazenosti je mi bytostně cizí.
To je patrně z tvého vide, které jsi sem vložil.

Ve filmu Dva papežové to strojené chování se, podle nějaké doktríny, bylo patrné u papeže Benedikta, jaký to opak toho, co žil František... a vo tom to je...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 14:35:38

Tara píše:Zdeňku, ten film jsi viděl celý?
Prožil jsi si ho, celý?

Já vím, co jsem si díky tomu filmu prožila, co jsem procítila, pochopila :-)
O čem to (pro mne) bylo :-)

To video, co jsi sem vložil, i to povídání, to jsme si neprožila, tak nemohu soudit... :-)

Každé chování se podle nějaké doktríny, předpisu a hlavně podřízenosti a nadřazenosti je mi bytostně cizí.
To je patrně z tvého vide, které jsi sem vložil.

Ve filmu Dva papežové to strojené chování se, podle nějaké doktríny, bylo patrné u papeže Benedikta, jaký to opak toho, co žil František... a vo tom to je...

Počkej, počkej... to mi hlava nebere. Ty si opravdu myslíš, že film Dva papežové ztvárňuje (tj. hodnověrně vykresluje povahu/charakter) bývalého papeže Benedikta a současného papeže Františka?
To snad ne...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 14:57:58

No já to tak beru a píšou podle skutečné události... :-)
Já je osobně neznám, ty snad ano?

Bavíme se tady o tom filmu. o tom, co ztvárňovali ti dva :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků