Vztah

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 15:34:02

Tara píše:Každé chování se podle nějaké doktríny, předpisu a hlavně podřízenosti a nadřazenosti je mi bytostně cizí.
To je patrně z tvého vide, které jsi sem vložil.

Ve filmu Dva papežové to strojené chování se, podle nějaké doktríny, bylo patrné u papeže Benedikta, jaký to opak toho, co žil František... a vo tom to je...


Ale vždyt' na tom videu je skutečný papež František. :confused: Takže ten film je jen fake, nepravdivý.
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 15:36:28

Tara píše:No já to tak beru a píšou podle skutečné události... :-)
Já je osobně neznám, ty snad ano?

Bavíme se tady o tom filmu. o tom, co ztvárňovali ti dva :-)


Ale vždyt' ten papež z filmu je každou chvíli ve zprávách i na tom videu od Zdenka - současný papež František. Ty ho opravdu neznáš?
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 15:39:29

https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5 ... pape%C5%BE)
František (papež)

František (latinsky Franciscus), vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio SJ (* 17. prosince 1936 Buenos Aires), je 266. papež katolické církve, římský biskup a suverén státu Vatikán, jehož zvolilo konkláve dne 13. března 2013. Stal se prvním papežem pocházejícím z amerického kontinentu a prvním z Tovaryšstva Ježíšova (jezuitského řádu). Jde rovněž o prvního mimoevropského papeže od 8. století, kdy římskokatolickou církev vedl sv. Řehoř III. pocházející ze Sýrie.[1]
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 15:55:03

Tara píše:No já to tak beru a píšou podle skutečné události... :-)
Já je osobně neznám, ty snad ano?

Bavíme se tady o tom filmu. o tom, co ztvárňovali ti dva :-)


Co ztvárnují (oba ještě žijou) v představách novozélanského autora a scénaristy Anthony McCartena a brazilského režiséra Fernanda Meirelesse.
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 15:56:24

Tara píše:No já to tak beru a píšou podle skutečné události... :-)
Já je osobně neznám, ty snad ano?

Bavíme se tady o tom filmu. o tom, co ztvárňovali ti dva :-)

Víš Taro, když si třeba seženeš někde obrázek Miroslava a dáš si ho do mobilu, tak ten obrázek není Miroslav. I kdybys dívajíc se na něj prožívala nějaký příběh, třeba ten mobil vzala i do postele, tak nejsi s Miroslavem v posteli. Miroslav z masa a kostí může být třeba tisíce kilometrů daleko, třeba i neupraven Photoshopem, nebo mrtev, nebo jednou nohou v hrobě...

Tak já tu diskutuju s blázny...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 16:00:40

Tedy pokud by někoho ještě zajímala realita, tak kardinál Duka označil film Dva papežové za nepravdivý. Jedná se o virtuální papeže, papeže novinových titulků, kterým jsou připsána tato jména, napsal Duka.
8)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » úte 29. pro 2020 16:16:31

Zajímavé by bylo, co na ten film říkají oba papežové, o kterých to je.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 16:56:13

No je to tak, jak jsem psala, vycházím z toho filmového příběhu, o něm píšu, nemám na to ho srovnávat jako Duka se skutečnými představiteli, nevěřím tomu, co kdo o někom píše nebo říká, jestli někdo ano, je to blázen :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 17:19:14

Tara píše:vycházím z toho filmového příběhu, o něm píšu, nemám na to ho srovnávat jako Duka se skutečnými představiteli, nevěřím tomu, co kdo o někom píše

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 17:20:03

miroslav píše:Zajímavé by bylo, co na ten film říkají oba papežové, o kterých to je.

To by nebylo zajímavé (bylo by to subjektivní nebo lživé).
Zajímavé jsou vaše reakce. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 18:41:24

Tara píše:No je to tak, jak jsem psala, vycházím z toho filmového příběhu, o něm píšu, nemám na to ho srovnávat jako Duka se skutečnými představiteli, nevěřím tomu, co kdo o někom píše nebo říká, jestli někdo ano, je to blázen :D


Je to jen fiktivní příběh, který nemá se skutečností nic společného, kromě těch jmen. V podstatě je to zneužití žijících postav.
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 19:08:01

Tara píše:
Ve filmu Dva papežové to strojené chování se, podle nějaké doktríny, bylo patrné u papeže Benedikta, jaký to opak toho, co žil František... a vo tom to je...


Ale takový papež František, který by to opravdu žil, ve skutečnosti neexistuje. A o tom to je. O něčem, co neexistuje.
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 20:09:11

Ale di ty, ve filmu existuje a díky za něj. Za to, co dokázal zprostředkovat, ten rozdíl světů.... :-)

Např. tak by se měla !číst" i Bible, jako příběh, který nám chce něco říct...., budeš zkoumat, jestli skutečně existoval Josef, Marie, Ježíš, Jidáš, Magdaléna, jestli skutečně proběhlo ukřižování, zmrtvýchvstání, jestli skutečně Ježíš krmil lidi rybama a napájel je vínem, jestli chodil po vodě atd.?

To snad ne...

A přece je Bible cenná, svým odkazem, co nám chtěla / chce říci...

Tak to je... a kdo si jde jen za fakty, nu tak si jde za fakty...., jeho volba, jeho život...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 20:36:40

Zdeněk píše:
Tara píše:No já to tak beru a píšou podle skutečné události... :-)
Já je osobně neznám, ty snad ano?

Bavíme se tady o tom filmu. o tom, co ztvárňovali ti dva :-)

Víš Taro, když si třeba seženeš někde obrázek Miroslava a dáš si ho do mobilu, tak ten obrázek není Miroslav. I kdybys dívajíc se na něj prožívala nějaký příběh, třeba ten mobil vzala i do postele, tak nejsi s Miroslavem v posteli. Miroslav z masa a kostí může být třeba tisíce kilometrů daleko, třeba i neupraven Photoshopem, nebo mrtev, nebo jednou nohou v hrobě...

Tak já tu diskutuju s blázny...

Stejné je to i s Miroslavem.
Je úplně jedno, jak vypadá, jakou mi pošle fotku (poslal, i s manželkou a vnoučaty), jestli se jmenuje Miroslva nebo František nebo...., jestli jezdil k Tomášům, kolik má roků, jestli má krásnou, chytrou (ne moudrou, ten přehmat mu neodpustím) ženu atd.
Důležité je, jakou nyní hraje roli v mém, našem příběhu. Co mi pomáhá si uvědomit.
To je důležité. Nic jiného.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » úte 29. pro 2020 20:38:36

A jestli toto nazýváš bláznovstvím, pak s tím nic neudělám.

Jen je mi trochu, no dost, bo jsem taková, líto lidí, kteří žijí fakty, na které si mohou sáhnout....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. pro 2020 22:57:29

Tara píše:Ale di ty, ve filmu existuje a díky za něj. Za to, co dokázal zprostředkovat, ten rozdíl světů.... :-)

Např. tak by se měla !číst" i Bible, jako příběh, který nám chce něco říct...., budeš zkoumat, jestli skutečně existoval Josef, Marie, Ježíš, Jidáš, Magdaléna, jestli skutečně proběhlo ukřižování, zmrtvýchvstání, jestli skutečně Ježíš krmil lidi rybama a napájel je vínem, jestli chodil po vodě atd.?

To snad ne...

A přece je Bible cenná, svým odkazem, co nám chtěla / chce říci...

Tak to je... a kdo si jde jen za fakty, nu tak si jde za fakty...., jeho volba, jeho život...


Jak můžeš zábavný film srovnávat s biblí? :crazy:
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 23:02:01

Tara píše:Ale di ty, ve filmu existuje a díky za něj.

Taro, podstata blázna je, že nerozlišuje mezi svými představami a realitou, splývá mu to. Jestliže nerozlišuješ filmovou postavu Františka od reálného papeže Františka, no tak jsi prostě blázen, film Dva papežové není dokument.

Tara píše:Např. tak by se měla !číst" i Bible, jako příběh, který nám chce něco říct...., budeš zkoumat, jestli skutečně existoval Josef, Marie, Ježíš, Jidáš, Magdaléna, jestli skutečně proběhlo ukřižování, zmrtvýchvstání, jestli skutečně Ježíš krmil lidi rybama a napájel je vínem, jestli chodil po vodě atd.?

To snad ne...

No to je předmětem víry, že ti lidé skutečně existovali (a ony skutky činili), rozhodně není křesťanem, kdo ony postavy považuje za lidský výmysl.

Tak Miroslav na Taru působí tolik let a tohle je výsledek....................
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. pro 2020 23:04:53

Zajímavý dokument, v této souvislosti, vracející se vojáci z mise. Dojemné je první setkání s blízkými, jistě ani jedno Miroslavovo oko nezůstává suché:

Nicméně např. u oné první vítačky (0:11) je při zpomaleném přehrávání zjevné, že vystartovala k cíli ještě předtím, než na něj zrakem pohlédla. Takovémuto prudkému tělesnému pohybu nutně předchází zpevnění k tomu potřebných tělesných částí, jinak to prostě vykonat mechanicky nejde a tudíž to nějaký čas trvá (cca 0,5sec), čili holka k tomu pohybu byla připravena předem. Rovněž určitou dobu trvá, než mozek zpracuje zcela nečekaný jev (mnohdy celé vteřiny i déle). Je to zkrátka nahrané, ne náhodou mají Američané největší vojenský rozpočet v historii lidstva.

Jak to? Protože i tam mají manipulovatelné Tary a Miroslavy. Vždyť stačí natočit pár snímků a z argentinského lokaje je láskyplný papá a vojáci jsou milováni (a tudíž i jejich krvavé mise).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod Tara » stř 30. pro 2020 0:05:04

Zdeňku, milovaní vojáci a láskyplní papá, krvavé mise, ukřižování Ježíše, pláč a zármutek jeho matky, vina Jidáše, láska Magdalény.... opravdu to vnímáš jako "natočené = vymyšlené scény" sloužící k oblbnutí diváků?

No toto je taky dobré: Jak můžeš zábavný film srovnávat s biblí? :crazy:
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. pro 2020 9:58:26

Zdeněk píše:
Tara píše:Ale di ty, ve filmu existuje a díky za něj.

Taro, podstata blázna je, že nerozlišuje mezi svými představami a realitou, splývá mu to. Jestliže nerozlišuješ filmovou postavu Františka od reálného papeže Františka, no tak jsi prostě blázen, film Dva papežové není dokument.


:D
Zdeněk píše:
Tara píše:Např. tak by se měla !číst" i Bible, jako příběh, který nám chce něco říct...., budeš zkoumat, jestli skutečně existoval Josef, Marie, Ježíš, Jidáš, Magdaléna, jestli skutečně proběhlo ukřižování, zmrtvýchvstání, jestli skutečně Ježíš krmil lidi rybama a napájel je vínem, jestli chodil po vodě atd.?

To snad ne...


No to je předmětem víry, že ti lidé skutečně existovali (a ony skutky činili), rozhodně není křesťanem, kdo ony postavy považuje za lidský výmysl.

Tak Miroslav na Taru působí tolik let a tohle je výsledek....................


:phew:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků