Mozek a vesmír

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 15:27:58

Pedriito píše:Já se umím nazvat kokotem, když vidím že jsem přestřelil. A řeknu ti milý navstevníku ;-) tajemství. Smát se napřed sám sobě, tomu svýmu egu... Dělat si z něj (sebe) prdel..

Tak schvalně, jentak ze srandy, zkus místo známé mantry "já jsem" , si říct, "já jsem kokot", a uvidíš, co to s tebou udělá... :)
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 15:52:22

Prostě vám splývá [induvidualita - Átman - Nadjá (jak to nazýva Brunton)] s egem. A tak se nemůžete dostat dál. Jaksi vám v tom rozum brání, že by mohlo být něco, co by nebylo egem. Opak je pravdou.
Tudle jsem četl v Ramanovi - to co popisuje moji a nejen moji zkušenost - "když zmizí ego, překvapivě je tu stále něco, co myslí, uvědomuje si, cítí atd."
Tak nějak to napsal.


N o a co má bejt, když stejně tak překvapivě (ale zřejmě jen pro takový idioty jasko jsi ty) že to co realizuje to uvědomění je "čistá mysl "

Proč se ty šmoku nenaučíš číst ???

Co je mně doprdele po nějakým atmanu ????

Vo tom píše Mahariši, já vo tom vůbec nic nepíšu, protože pak bych musel psát hovadiny vo čistý mysli,

mě nějaká hovadina jako je Atman ale vůbec nezajímá...

ZCELA JASNĚ ŘÍKÁM, ŽE KONCENTRACE A UVNITŘNOVÁNÍ VEDE K ZBLBNUTÍ !!!!
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 15:56:28

Příště se ti Míra místo altruistické snahy vysere na hlavu tyvole...


Altruistická snaha nestačí, takovouhle snahu může mít kdejakej debil, a ta snaha z něj mudrce neudělá...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 16:01:41

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Myslím že se jednou setkáte, a dáte si zas par facek..

Tos to špatně pochopil. :|

Pochopil. Mluvím o (dalekém) budoucnu.

No jistě.. přece víš nejlépe co tím chtěl básník říci že.. lépe než básník sám..

Básník svou básní rozervaně vyjadřuje období posmrtné, obrazně jako dno moře, kde vody jsou ztemnělé, a nechává na laskavém čtenáři, aby si domyslel opak, tedy povrch moře jako život vezdejší, který má časnou podobu vlnky, vlny, vlnobití... než ke své podstatě zase se navrátí.
A v té hlubině, na tom dnu, bude básník se Sklenářem zříti si do očí, tentokrát už bez buzentské modifikace, a budou viděti sami sebe.

Tedy pokud onen laskavý čtenář není hloupé nabubřelé ego, domnívající se např., že mu velikáni podkuřují poučkami jako "buď sám sebou, vše je v tobě, čerpej ze sebe.." atpod.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 16:03:17

na rozdíl od tebe Sklenář úroveň měl, Vostále...


Jj, taky to ale dotáhnul do správného konce..
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 16:05:24

Básník svou básní rozervaně vyjadřuje období posmrtné,


Božíčku, tak básník je žabák nebo kapr ?
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. led 2021 16:12:19

Pedriito píše:
Pedriito píše:Já se umím nazvat kokotem, když vidím že jsem přestřelil. A řeknu ti milý navstevníku ;-) tajemství. Smát se napřed sám sobě, tomu svýmu egu... Dělat si z něj (sebe) prdel..

Tak schvalně, jentak ze srandy, zkus místo známé mantry "já jsem" , si říct, "já jsem kokot", a uvidíš, co to s tebou udělá... :)

Říkat nestačí, k tomu, aby se vytvořila imaginární svoboduberoucí klec, je potřeba tomu i věřit.
Návštěvník
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 16:17:33

No jistě.. přece víš nejlépe co tím chtěl básník říci že.. lépe než básník sám..

Básník svou básní rozervaně vyjadřuje období posmrtné, obrazně jako dno moře, kde vody jsou ztemnělé, a nechává na laskavém čtenáři, aby si domyslel opak, tedy povrch moře jako život vezdejší, který má časnou podobu vlnky, vlny, vlnobití... než ke své podstatě zase se navrátí.
A v té hlubině, na tom dnu, bude básník se Sklenářem zříti si do očí, tentokrát už bez buzentské modifikace, a budou viděti sami sebe.

Tedy pokud onen laskavý čtenář není hloupé nabubřelé ego, domnívající se např., že mu velikáni podkuřují poučkami jako "buď sám sebou, vše je v tobě, čerpej ze sebe.." atpod.

Achjo, ty jsi taky případ. Já to pochopil jednoduše, tak, co to ve mě evokuje. Ty mý básně taky nechápeš, jak je míním, a ani to po tobě nechci.
Hele kámo na cestě, ja to pochopil, jaks psal, že tě prostě sral, ale protože máš aspoň špetku rozumu a citu, tak se za prvý spolu vidíte ve stejný porodnici (svět) a vidíte se i na stejným hřbitově (svět). A já šel dál, páč věčnost je věčnost, to je "něco", kde se můžete potkávat do nekonečna. V jakých, kdy podobách, rozpoloženích a polohách, to já nevím.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod miroslav » pát 08. led 2021 16:21:54

vostal petr píše:mě nějaká hovadina jako je Atman ale vůbec nezajímá...


To jsem si všimnul, že tě zajímá akorát to tvoje ego.
To je momální
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod miroslav » pát 08. led 2021 16:24:38

vostal petr píše:ZCELA JASNĚ ŘÍKÁM, ŽE KONCENTRACE A UVNITŘNOVÁNÍ VEDE K ZBLBNUTÍ !!!!


To víš ze své praxe nebo je to jen tvůj názor?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 16:26:18

Návštěvník píše:
Pedriito píše:
Pedriito píše:Já se umím nazvat kokotem, když vidím že jsem přestřelil. A řeknu ti milý navstevníku ;-) tajemství. Smát se napřed sám sobě, tomu svýmu egu... Dělat si z něj (sebe) prdel..

Tak schvalně, jentak ze srandy, zkus místo známé mantry "já jsem" , si říct, "já jsem kokot", a uvidíš, co to s tebou udělá... :)

Říkat nestačí, k tomu, aby se vytvořila imaginární svoboduberoucí klec, je potřeba tomu i věřit.

Nějdy stačí, někdy nestačí, ale to už je jiný příběh...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. led 2021 16:31:34

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Tak schvalně, jentak ze srandy, zkus místo známé mantry "já jsem" , si říct, "já jsem kokot", a uvidíš, co to s tebou udělá... :)

Říkat nestačí, k tomu, aby se vytvořila imaginární svoboduberoucí klec, je potřeba tomu i věřit.

Nějdy stačí, někdy nestačí, ale to už je jiný příběh...

Jestli tomu neuvěříš, že jsi kokot, tak to s tebou nic neudělá. Nestane se nic, co by bralo pohodu, leda snad, že by kokot pro tebe byl totéž co voda, vzduch, cokoliv jiného.
Návštěvník
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. led 2021 16:33:03

miroslav píše:
vostal petr píše:mě nějaká hovadina jako je Atman ale vůbec nezajímá...


To jsem si všimnul, že tě zajímá akorát to tvoje ego.
To je momální
:)


Ale kdepak,

kdyby jsi si přečetl Vacka, tak bys věděl že realizaci Atmana víceméně zvládne každej blbec,

na to postačí ta čistá mysl totiž,

ale s realizací Brahmana je to poněkud složitější,

tam se totiž ta čistá mysl musí proměnit v mysl přirozenou, tedy v to UV...

Plácáš tady tudíž jen začátečnický hovadiny...
Návštěvník
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 16:34:38

Myslíte že se hodí žampióny do kuřecí polívky?
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. led 2021 16:35:58

miroslav píše:
vostal petr píše:ZCELA JASNĚ ŘÍKÁM, ŽE KONCENTRACE A UVNITŘNOVÁNÍ VEDE K ZBLBNUTÍ !!!!


To víš ze své praxe nebo je to jen tvůj názor?



To vím z jakékoliv praxe a dokonce i z teorie,

takže bejt tebou, začal bych s tou teorií, abys věděl proč tomu tak je...

I když jsem ti to tady v předchozí reakci víceméně napsal jednou větou...
Návštěvník
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 16:37:53

Pedriito píše:Myslíte že se hodí žampióny do kuřecí polívky?



Já memyslím, já mám pouze uvědmění,

tudíž do polévky se hodí cokoliv máš rád,

jestli máš rád čokolácu, bombony, řízek, tlačenku,

tak to tam klidně naper..
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 16:42:44

A v té hlubině, na tom dnu, bude básník se Sklenářem zříti si do očí, tentokrát už bez buzentské modifikace, a budou viděti sami sebe.


To je dobrá zpráva pro českou kulturu, že zde máme nástupce Egona Bondyho, který přímo navazuje na jeho známý

"Epos vo oblbenosti" přímo tím, že píše "poezii voblbenosti"

To Šrámek takový štěstí neměl, z Miroslavových stříbrných větrů se nakonec vyklubaly větry pletení pátého přes deváté,

čímž spíše navázal na známou duchovní veličinu Janu...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 16:43:29

vostal petr píše:
Pedriito píše:Myslíte že se hodí žampióny do kuřecí polívky?



Já memyslím, já mám pouze uvědmění,

tudíž do polévky se hodí cokoliv máš rád,

jestli máš rád čokolácu, bombony, řízek, tlačenku,

tak to tam klidně naper..

Twl, tak to by byla vitamínka!

Mám jen uzený stehno, a brabory, cibulu a česnek, pepř a chilli. A nějakej žampión. Jo a sekyrku...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 16:44:40

Pedriito píše:Já to pochopil jednoduše, tak, co to ve mě evokuje.

No právě. Důležité jsou přeci tvoje evokace, že... co tím chtěl básník (příp. Buddha) říci, je až na nějakém desátém místě.

To je pak hovno platný ti nějaké citace (básně) sem dávat. Protože duchovní cestu chápeš jako oblažování sebe sama.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 16:47:14

To je pak hovno platný ti nějaké citace (básně) sem dávat.


Jen to sem dávej, jsou to nepochybně perly voblbenosti voblažování sebe sama hovnama...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků