Čakry

Re: Čakry

Nový příspěvekod Pedriito » úte 19. led 2021 11:13:43

Taky je zajímavý třeba ten cévní oběh. Jak to srdce pumpuje (leta bez přestání), jak ta krev jde těmi tepnami a ztrácí se ve tkáních a pak se zase objevuje v malých žilkách, velkých žilách a jak to tam krouží porád dokola.

No ale nejzajímavější na tom je, když na todle kroužení a jeho pociťování nebo na ten čakram nebo na ty jemné energie zaměříš pozornost, kdo to pozoruje, kdo si to uvědomuje, kdo si je toho vědom.

Tam teprve začíná intenzivnější, radikálnější, přímá cesta k poznání a osvobození.

Ne v úvahách (o spícím Vesmíru, džnáně, vopicích, atd.)


Tak jasně, v čakramech je prostě vše, veškeré informace tak říkajíc z "první ruky".. to jsou ty vnitřní "texty" všech textů. Co k tobě promlouvaj živou zkušeností. Proto, když o tom listuješ jen v brožurách, aniž by sis to ověřoval v nitru, tak co zvíš, má cenu pouhých konceptů.

Věc ega, o kterém se často zmiňuješ, ptáš se, jak to s ním kdo má, já vnímám jednoduše takhle. Zjistil jsem, že to tzv ego, není nějaká "výpočetní jednotka" někde v mozku. Ale že je to energetický obal. Stejně jako tělo je energetický obal. Stejně jako mysl je energetický obal, podvědomí, sféra čakramů, vědomí.. páště, co zapadaj jeden do druhého, a které "NĚCO" obalují. Od toho hrubého až po ten nejjemňejší. To vše dokupy je lidská bytost, bez jediného z toho všeho, by to nebyla ona. Je to ucelené dílo. A nic z toho není nutně zlé, ani nutně dobré - tohle dělá myšlení, cítění v závislosti na nějakých podmínkách, kterými bytost prochází a v ní se to přemýšlení a pociťování odehrává, díky vzájemnému fungování všech těch "obalů". A to jediné je tu osobní, individuální, to myšlení,... Vše ostatní vždy bylo, je a bude univerzum...
Pedriito
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » úte 19. led 2021 11:59:47

Pedriito píše:
Tak jasně, v čakramech je prostě vše, veškeré informace tak říkajíc z "první ruky".. to jsou ty vnitřní "texty" všech textů. Co k tobě promlouvaj živou zkušeností. Proto, když o tom listuješ jen v brožurách, aniž by sis to ověřoval v nitru, tak co zvíš, má cenu pouhých konceptů.

Věc ega, o kterém se často zmiňuješ, ptáš se, jak to s ním kdo má, já vnímám jednoduše takhle. Zjistil jsem, že to tzv ego, není nějaká "výpočetní jednotka" někde v mozku. Ale že je to energetický obal. Stejně jako tělo je energetický obal. Stejně jako mysl je energetický obal, podvědomí, sféra čakramů, vědomí.. páště, co zapadaj jeden do druhého, a které "NĚCO" obalují. Od toho hrubého až po ten nejjemňejší. To vše dokupy je lidská bytost, bez jediného z toho všeho, by to nebyla ona. Je to ucelené dílo. A nic z toho není nutně zlé, ani nutně dobré - tohle dělá myšlení, cítění v závislosti na nějakých podmínkách, kterými bytost prochází a v ní se to přemýšlení a pociťování odehrává, díky vzájemnému fungování všech těch "obalů". A to jediné je tu osobní, individuální, to myšlení,... Vše ostatní vždy bylo, je a bude univerzum...


Až na tu zkratku "Vše ostatní vždy bylo, je a bude universum.." s tím souhlasím.

Ego je energetický obal, dobře.
Když jsou to všechno obrazně řečeno obaly - dovedl bys zhruba určit jejich hierarchii?
Které jsou blíže a které dále od toho co obalují? Případně některé z nich mohou být (spolupracovat) ve stejné vrstvě.
A kterou vrstvu tvoří ego? Co je nad ním a co pod ním?
Nebo ego je souhrn všech těch obalů?
A co je to, co je obaleno?
Jinak jak já chápu pojem universum, tak i ty všechny šlupky, ego i to co obalují je universum. Vše co je a se děje je součástí universa.
Co ty chápeš pod pojmem universum?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 13:57:31

Skoč si koupit cibuli,

a hledej...

Třeba ti to zodpoví tvé připitomnělé otázky...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 14:05:25

Vše co je a se děje je součástí universa.


I hovno je součástí univerza,

to ale neznamená že máš smrtdět jak to hovno,

a tím dokazovat že jsi univerzum, jak to obvykle děláte vy dva idioti,

ty a hnupka Jana,

páč jste mindráci co se chtějí schovávat za univerzum,...


Prostě jste šašci, duchovní šašci...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 14:16:26

Už jsem ti to vysvětloval jakej je rozdíl mezi tebou a univerzem,

univerzum funguje spontánně zatímco ty funguješ příčinně,

a je naprosto u prdele i že takovej blbec jako ty je součástí univerza...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » úte 19. led 2021 15:03:04

vostal petr píše:Už jsem ti to vysvětloval jakej je rozdíl mezi tebou a univerzem,

univerzum funguje spontánně zatímco ty funguješ příčinně,

a je naprosto u prdele i že takovej blbec jako ty je součástí univerza...


Tebe sem se na nic neptal., protože ty meleš už jen stále stejnou stokrát obehranou falešnou písničku.
To už znám a více mne to nezajímá. Jdi si poučovat a nadávat na vp. Tam máš posluchače co jsou jedno ucho :)

Mne zajímá co odpoví ten, koho jsem se na něco ptal.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 15:36:05

ebe sem se na nic neptal., protože ty meleš už jen stále stejnou stokrát obehranou falešnou písničku.


Kdybys fungoval spontánně, spontánně by ti přicházely i odpovědi

a nemusel by ses furt na něco ptát,

povětšinou se ovšem ptáš na hovadiny,

jako kdybys třeba nevěděl, že např. H2O se může nacházet v různých skupenstvích,

v závislosti na energii,

nebo jako kdybys třeba nikdy neloupal cibuli,

zřejmě když ta cibule nemá jádro, tak to asi není cibule a je to nic...

Tvý pindy vo nějaký falešný písničce jsou mně u prdele, když jsi debil co nikdy neloupal cibuli a neviděl sníh...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 15:43:43

Jdi si poučovat a nadávat na vp. Tam máš posluchače co jsou jedno ucho


Ty si už nepamatuješ co jsem ti slíbil ???

Že kdykoliv začneš psát svoje idiocie, tak ti se dostane mé pozornosti

a já své sliby plním, zeptej se Jany...

Já mám totiž hezký a pozorný ego...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » úte 19. led 2021 17:18:43

vostal petr píše:Kdybys fungoval spontánně, spontánně by ti přicházely i odpovědi

a nemusel by ses furt na něco ptát,


Milej zlatej,
já se ptám proto, protože jsem zvědavý jak to vidí, či jakou má zkušenost ten druhý.

Tebe se zase obvykle ptám proto, abych ti ukázal, jaké občas píšeš nesmysly.
A to tě obvykle naštve,
protože to vidět nechceš, což je u ega další přirozenost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod Pedriito » úte 19. led 2021 17:46:11

miroslav píše:
Pedriito píše:
Tak jasně, v čakramech je prostě vše, veškeré informace tak říkajíc z "první ruky".. to jsou ty vnitřní "texty" všech textů. Co k tobě promlouvaj živou zkušeností. Proto, když o tom listuješ jen v brožurách, aniž by sis to ověřoval v nitru, tak co zvíš, má cenu pouhých konceptů.

Věc ega, o kterém se často zmiňuješ, ptáš se, jak to s ním kdo má, já vnímám jednoduše takhle. Zjistil jsem, že to tzv ego, není nějaká "výpočetní jednotka" někde v mozku. Ale že je to energetický obal. Stejně jako tělo je energetický obal. Stejně jako mysl je energetický obal, podvědomí, sféra čakramů, vědomí.. pláště, co zapadaj jeden do druhého, a které "NĚCO" obalují. Od toho hrubého až po ten nejjemňejší. To vše dokupy je lidská bytost, bez jediného z toho všeho, by to nebyla ona. Je to ucelené dílo. A nic z toho není nutně zlé, ani nutně dobré - tohle dělá myšlení, cítění v závislosti na nějakých podmínkách, kterými bytost prochází a v ní se to přemýšlení a pociťování odehrává, díky vzájemnému fungování všech těch "obalů". A to jediné je tu osobní, individuální, to myšlení,... Vše ostatní vždy bylo, je a bude univerzum...


Až na tu zkratku "Vše ostatní vždy bylo, je a bude universum.." s tím souhlasím.

Ego je energetický obal, dobře.
Když jsou to všechno obrazně řečeno obaly - dovedl bys zhruba určit jejich hierarchii?
Které jsou blíže a které dále od toho co obalují? Případně některé z nich mohou být (spolupracovat) ve stejné vrstvě.
A kterou vrstvu tvoří ego? Co je nad ním a co pod ním?
Nebo ego je souhrn všech těch obalů?
A co je to, co je obaleno?
Jinak jak já chápu pojem universum, tak i ty všechny šlupky, ego i to co obalují je universum. Vše co je a se děje je součástí universa.
Co ty chápeš pod pojmem universum?


Asi podobně jako ty - to vše je universum, které se realizuje do lidské bytosti. A nemusíme hned vyhlížet (uvažovat) ego jako pokročilé (rozvinuté). Při svém vznikání tahle "vrstva", co se při svém rozvoji stáva egem, čili je prostorem připraveným pro zaplnění osobnem, je prostě jen volnou zónou k tomu určenou. A každá z těhle šlupek má svoji energetickou strukturu. Ego potřebuje pamět, staví na vzpomínkách, a ty mu zprostředkováva tělo ve formě vjemů. Díky nim je pak schopno vnímat čas a plánovat budoucnost. Ve spolupráci s myslí. Takže tělo je svrchní obal. A pod ním je ego, které samo si časem buduje více vrstev. Pod ním jako podhoubí toho, co v egu "raší" je mysl. A pod ní je vědomí. To tak zvané podvědomí, čili defakto paměť, to si buduje ego, jako jednu ze svých vrstev. To tzv čisté vědomí vnímám jako světlo vycházející z čaker. A čakry jsou "jemným tělem" Ducha. Duše celého tohohle mikro-makrokosmu, univerza. Takže co z toho, tedy z nás, je v podstatě individuální, tedy ne-univerzální? Je to vůbec nakonec ta myšlenka, pocit, že já jsem osoba, taková a maková? Možná se to tak dá brát, jako nějaká nadstavba.. Ale v tý podstatě i to je jen vibrace "vydloubnutá" pozorností z celku a přijatá jako "moje" idea... Meditace dává vlastně volný "průhled" tím vším...
Pedriito
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 17:59:08

Milej zlatej,
já se ptám proto, protože jsem zvědavý jak to vidí, či jakou má zkušenost ten druhý.


Milá kočičko,

to povídej ptáčkům,

ty se ptáš proto. protože jsi tomášovskej mindrák kterek trpí utkvělou představou jasnozřivosti,

a přitom ty štouro víš leda veký hovno,

a proto,

ti vždycky nakopu prdel,

páč jsi zmrd zmrdanej tomášovskejma kravinama...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 18:10:46

Ale v tý podstatě i to je jen vibrace "vydloubnutá" pozorností z celku a přijatá jako "moje" idea...


To je hovno platný,

už jsem mu to vysvětloval a on se furt ptá jako to pako na to samý,

páč se v duchovnu načil leda hovno,

tedy leda pozorování...

To je jako se bavit s vopicí vo násobilce, to je již mimo možnosti jejího IQ..
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » úte 19. led 2021 23:15:04

vostal petr píše:
Milej zlatej,
já se ptám proto, protože jsem zvědavý jak to vidí, či jakou má zkušenost ten druhý.


Milá kočičko,

to povídej ptáčkům,č

ty se ptáš proto. protože jsi tomášovskej mindrák kterek trpí utkvělou představou jasnozřivosti,

a přitom ty štouro víš leda veký hovno,

a proto,

ti vždycky nakopu prdel,

páč jsi zmrd zmrdanej tomášovskejma kravinama...


Když na víc nemáš, tak si posluž. Tvýmu krásnýmu egu to snad udělá dobře.

Ale co kdyby ses s těma svejma "moudrama" přesunul na tvoji vyhrazenou rezervaci vp... ?
To by nebylo ono?
Potřebuješ k tomu sebepotvrzení nějaké druhé "mýlící se"?
To ti ty obdivovatelky Trini a Alaja nestačí?
Evidentně nestačí.
Ego, jak známo, je ve své potřebě sebepotvrzení nenasytitelné.
:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » stř 20. led 2021 4:40:29

Bez obav, já si určitě posloužím,

v tom si můžeš bejt jasnořivě jistej jak ta stará kráva kterou tady kopíruješ...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » stř 20. led 2021 10:19:44

Pedriito píše:
Asi podobně jako ty - to vše je universum, které se realizuje do lidské bytosti. A nemusíme hned vyhlížet (uvažovat) ego jako pokročilé (rozvinuté). Při svém vznikání tahle "vrstva", co se při svém rozvoji stáva egem, čili je prostorem připraveným pro zaplnění osobnem, je prostě jen volnou zónou k tomu určenou. A každá z těhle šlupek má svoji energetickou strukturu. Ego potřebuje pamět, staví na vzpomínkách, a ty mu zprostředkováva tělo ve formě vjemů. Díky nim je pak schopno vnímat čas a plánovat budoucnost. Ve spolupráci s myslí. Takže tělo je svrchní obal. A pod ním je ego, které samo si časem buduje více vrstev. Pod ním jako podhoubí toho, co v egu "raší" je mysl. A pod ní je vědomí. To tak zvané podvědomí, čili defakto paměť, to si buduje ego, jako jednu ze svých vrstev. To tzv čisté vědomí vnímám jako světlo vycházející z čaker. A čakry jsou "jemným tělem" Ducha. Duše celého tohohle mikro-makrokosmu, univerza. Takže co z toho, tedy z nás, je v podstatě individuální, tedy ne-univerzální? Je to vůbec nakonec ta myšlenka, pocit, že já jsem osoba, taková a maková? Možná se to tak dá brát, jako nějaká nadstavba.. Ale v tý podstatě i to je jen vibrace "vydloubnutá" pozorností z celku a přijatá jako "moje" idea... Meditace dává vlastně volný "průhled" tím vším...


A jak to vidíš se smrtí - zda to vše se rozplyne - ego, individualita, těla atd. a nebo něco z toho pokračuje do nového zrození?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » stř 20. led 2021 14:20:42

A jak to vidíš se smrtí -


Já to vidím tak, že chcíplá myš patří vyhodit na hnůj...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » stř 20. led 2021 15:00:14

Tady se dokonce rozplývají i některá vlákna,

a je fakt votázkou,

jestli se znovu zroděj, nebo se rozpustily podobně jako ta blbka do nirvány...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » stř 20. led 2021 19:36:03

No jo, "humorné" bláboly.
Nic lepšího ta tvoje spontánnost už asi nevyprodukuje.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod vostal petr » stř 20. led 2021 19:39:59

A co by sis přál lepšího ???

Ty jsi prozatím vyprodukoval leda tak to samý co Jana, leda hovno,

takže

hovno za hovno...
vostal petr
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod salmo1cz » stř 20. led 2021 21:20:07

[]37/20) #22 Ježíš spatřil mladé pijící mléko.
(37/20b)-(37/23) Řekl svým žákům: "Tito malí co pijí mléko se podobají těm, co vstupují do království."
(37/23)-(37/24) Řekli mu: "Jsme tedy malí a vstoupíme do království?"
(37/24)-(37/28) Ježíš jim řekl: "Když učiníte dva jedním a učiníte vnitřek podle vnějšku a vnějšek podle vnitřku a hořejšek podle dolejšku
(37/28)-(37/30) a tak učiníte muže a ženu jediným,
(37/30)-(37/33) aby se muž nestal mužem a žena ženou. Když učiníte oči namísto oka a ruku namísto ruky
(37/33)-(37/35) a nohy namísto nohou, obraz namísto obrazu, tehdy vejdete do království."
Miroslave tady to máte doslova černé na bílému. Snižte kvantitu citátů, vyberte stěžejní a ty prolezte skrz na zkrz zevnitř i dokola a snažte se pochopit co Vám v tomto případě Kristus chce říci.A proč Vám říká co Vám říká.Káždý den desetkrát a za týden stokrát jeden citát, až Vám citát projde srdcem a zatřepe s vámi zevnitř a rozlije se všude okolo vás.Poslouchejte srdce, protože rozum a mysl to ze začátku nedávají, až později Vám začnou věci zapadat do sebe jako skládačka.Nemusíte se nikam nořit, žádné vhledy, samadhi atp.nepotřebujete, srdce je naše alfa I omega duchovna.
salmo1cz
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků