Světlo

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 22. led 2021 21:56:34

Tara píše:
Pedriito píše:
Tara píše:to pedrito: já to četla a i ocitovala tak, jak to cítím :-)

Pro záři

ne po záři :-)

Záře očí je tím Světlem... (teda jak ho cítím já....)...

Míla říkávala světlo vědomí...


Bylo to myšleno tak, původně, asi mi tam to "r" nevím proč skočilo, že ta písmenka, znaky, žhnou po záři "tvých" očí. Ne "pro".. to byl překlep. Asi protože... pro tohle vyjasnění :-)

To "r" jsem si tam dala já :-)

I ty jedna ;-)
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Tara » pát 22. led 2021 21:57:21

:D :D :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 22. led 2021 23:09:11

Tara píše::D :D :D

Myslím že jsi to nepochopila, žhnou po záři - touží po ní :-)
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. led 2021 6:44:23

Návštěvník píše: zjisti, kdo jsi, a máš po všech problémech.

Zdeněk píše:Nejde to, nemůžeš to zjistit, žádné zrcadlo tě jako pravého upíra ukázat nemůže.

Přihořívá. Ještě víc pravdivosti... a uneseš pravdu, kdo nejsi?
Zdeněk píše:Tak si nehraj s upírama, iluzorní člověče, nebo svůj život ztratíš.

Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. (Matouš 16)

Miluješ víc sebe, nebo Krista...
Návštěvník
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. led 2021 9:05:24

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: zjisti, kdo jsi, a máš po všech problémech.

Zdeněk píše:Nejde to, nemůžeš to zjistit, žádné zrcadlo tě jako pravého upíra ukázat nemůže.

Přihořívá. Ještě víc pravdivosti... a uneseš pravdu, kdo nejsi?
Zdeněk píše:Tak si nehraj s upírama, iluzorní člověče, nebo svůj život ztratíš.

Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. (Matouš 16)

Miluješ víc sebe, nebo Krista...

Prosímtě Jano......................... :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Tara » sob 23. led 2021 9:17:31

Pedriito píše:
Tara píše::D :D :D

Myslím že jsi to nepochopila, žhnou po záři - touží po ní :-)

Bylo samo tak nejak uchopeno a zari uskutecneno :-)

Zare byla uprednostnena.
Ale jak pisu, to tak samo...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. led 2021 9:51:34

Ať už tomu říkáme Láska, Kristus, Světlo, Pravda, pravé Já, Bůh, či jakkoliv jinak, smysl má vyladit se na to nejvyšší v nás.
Návštěvník
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. led 2021 10:14:57

Návštěvník píše:Ať už tomu říkáme Láska, Kristus, Světlo, Pravda, pravé Já, Bůh, či jakkoliv jinak, smysl má vyladit se na to nejvyšší v nás.

No a? To přece tady nikdo nepopírá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Makak » sob 23. led 2021 12:19:36

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Ať už tomu říkáme Láska, Kristus, Světlo, Pravda, pravé Já, Bůh, či jakkoliv jinak, smysl má vyladit se na to nejvyšší v nás.

No a? To přece tady nikdo nepopírá.


Každý se ladí, jak umí, usilovnou meditací, radostnou meditací, tancem zpěvem, někdo si dá čouda a jde na pokec s bohem do kostela...
Miluju tohle panoptikum.
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. led 2021 7:39:39

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Ať už tomu říkáme Láska, Kristus, Světlo, Pravda, pravé Já, Bůh, či jakkoliv jinak, smysl má vyladit se na to nejvyšší v nás.

No a? To přece tady nikdo nepopírá.


Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. (Matouš 16)


Vyladěním na to nejvyšší v nás, ztrácí moc nad naším životem to nejnižší.
Umírá ego se svou pomíjivostí, mizí ztotožnění s ním.
Nalézáme život v Kristu, v pravém Já.
Návštěvník
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. led 2021 8:33:19

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Ať už tomu říkáme Láska, Kristus, Světlo, Pravda, pravé Já, Bůh, či jakkoliv jinak, smysl má vyladit se na to nejvyšší v nás.

No a? To přece tady nikdo nepopírá.


Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. (Matouš 16)


Vyladěním na to nejvyšší v nás, ztrácí moc nad naším životem to nejnižší.
Umírá ego se svou pomíjivostí, mizí ztotožnění s ním.
Nalézáme život v Kristu, v pravém Já.

Jenomže to nejvyšší v nás přebývá v nepřístupném světle; nikdo z lidí ho neviděl a nemůže uvidět.

Tudíž ono vyladění nemůže být než odladění od všeho, co máme, tedy od Boha, Krista, pravého Já, neboli naše smrt, náš konec Ježíše na kříži, kterého Bůh opustil.

A to se ti nechce.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. led 2021 10:17:26

Vyladěním na to nejvyšší v nás (je jedno, jestli tomu říkáme Láska, Kristus, Světlo, Pravda, pravé Já, Bůh, či jakkoliv jinak), není to nižší - naše ego - vlastníkem ničeho.

Lásku samu nikdo také neviděl, je možné vidět její projev, ale vnímáš ji v sobě jiným způsobem, než smyslovým vnímáním.
Návštěvník
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. led 2021 11:47:57

Návštěvník píše:Lásku samu nikdo také neviděl, je možné vidět její projev, ale vnímáš ji v sobě jiným způsobem

Vidění má zde stejný význam jako vnímání, nevykrucuj se.

Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují. Tedy následují po cestě křížové Ježíše Krista.

Kterou ty považuješ za divadlo pro (na rozdíl od tebe) nevědomé. Že se nestydíš.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05


Re: Světlo

Nový příspěvekod Makak » ned 24. led 2021 13:29:01

Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. (Matouš 16)

Amen

Návštěvník píše:Vyladěním na to nejvyšší v nás, ztrácí moc nad naším životem to nejnižší.
Umírá ego se svou pomíjivostí, mizí ztotožnění s ním.
Nalézáme život v Kristu, v pravém Já.

Zdeněk píše:Jenomže to nejvyšší v nás přebývá v nepřístupném světle; nikdo z lidí ho neviděl a nemůže uvidět.


Zdeněk píše:Tudíž ono vyladění nemůže být než odladění od všeho, co máme, tedy od Boha, Krista, pravého Já, neboli naše smrt, náš konec Ježíše na kříži, kterého Bůh opustil.


A to se ti nechce.


Je jedno, jestli je to jakoby naladění nebo odladění, něco zemře. Ať už ten, kdo se nalaďuje nebo tem, kdo se odlaďuje. Proč se tedy někomu, ať už do nalaďování nebo odlaďování (s těmito vyhlídkami), chce, je mystérium. Ale dostáváme i dobré zprávy:

Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. (Matouš 16)
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

Re: Světlo

Nový příspěvekod miroslav » ned 24. led 2021 15:14:03

Tohle co teď píše Makak a Zdeněk je mi velmi blízké.

Pozoruji dva druhy duchovnosti.
Jedna je "ženská", tj pozemská - různé duchovní síly, zdraví, harmonie, ladění, frekvence, čakry, světla atd. atd.
a pak "mužská", tj. zanechání toho všeho, smrt, neřešení, zanechání, odvrácení se od toho všeho.

TUŠÍM ŽE BUDDHA KDYŽ DOŠEL TOHO OSVOBOZENÍ ŘEKL:
"NIC VÍCE PO TOMTO ZDE"

A tohle "mužské" zde s námi zůstává a působí vnitřně na všechny "pozůstalé", kteří se tomu vznětu, impulzu otevřou.
To odvrácení se, zanechání, které není přirozené egu ani zvířatům, je ale to jediné co překračuje lidskou existenci do neznáma.

Netřeba být originální, podobně jako nemusí každý znovu vynaleznout žárovku, když si chce doma večer svítit.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Světlo

Nový příspěvekod Makak » ned 24. led 2021 16:30:08

No chtěl jsem spíš nějaké koncepty rozbít, než posílit.
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

Re: Světlo

Nový příspěvekod Makak » ned 24. led 2021 16:38:48

Je spousta žen, co duchovní cestu berou vážně a spousta mužů zabývajících se povrchní esoterou.

A těm, co se zabývají jakoby povrchními duchovními záležitostmi, se najednou mohou otevřít nevídané hloubky
a ti, kteří to berou od počátku vážně, mohou najednou někde uvíznout. Uvěřit myšlence: "už jsem tam", nebo "Nikdy nebudu tam" nebo někde jinde na té široké škále. Začnou se zabývat malichernostni jako např: rozdíly mezi jednotlivými budhistickými stezkami (se skrytou myšlenkou zaplať pánbu, že nejsem budhista) nebo rozdílností mužské a ženské esotery (se skrytou myšlenkou zaplať pánbu, že nejsem žena).
...
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. led 2021 16:59:50

Makak píše:Uvěřit myšlence: "už jsem tam", nebo "Nikdy nebudu tam"
...

Tohle je zatemňující šalba mysli, protože nejsem tím, co by mohlo nebo nemohlo být tam.
Návštěvník
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Makak » ned 24. led 2021 17:44:45

Návštěvník píše:
Makak píše:Uvěřit myšlence: "už jsem tam", nebo "Nikdy nebudu tam"
...

Tohle je zatemňující šalba mysli, protože nejsem tím, co by mohlo nebo nemohlo být tam.

Díky za doplnění, asi to z toho, co jsem psal nebylo jasné dost.


Ano díky tomu, že tím nejsi můžeš vidět, že to je šalba mysli. Ale díky tomu čím jsi, tu šalbu nepoznáš. :D
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků