Co mě napadá II

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod Absolutno » pát 16. říj 2020 22:14:21

Čo ma napadá...


No pokračuj, každej začátek je těžkej tak se nedej vodradit..
Absolutno
 

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod dodo » sob 17. říj 2020 11:11:31

Absolutno píše:Dodo,

osvícení je od slova světlo nikoliv paradox (aspon u nás v čechách to tak máme)

Proto taky osvícení se nedá měřit pomocí blábolení ale pomocí světla

a Jana o světle ví totéž co vo paradoxu,

tedy hovno...


Je to tak trochu zábavné a možno si to nepostrehol, ale môj príspevok, bol ironickým nadnesením toho, že osvietenie sa nedá merať blábolením paradoxov. Takže si mi v odpovedi napísal vlastne to isté, o čom som písal ja.

K tomu čo vie, alebo nevie Jana (a nie iba ona)...
V takýchto a podobných hodnoteniach a záveroch by som bol opatrný už len preto, lebo byť nezaujatým pozorovateľom, znamená nevedieť ani to, čo kto vie, či nevie a to až do doby osvietenia.
Až potom je možné vidieť veci skutočne také také aké sú, lebo už nie sú deformované rôznymi predsudkami, ani žiadnymi inými bytostnými sklonmi.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod vostal petr » stř 21. říj 2020 21:08:04

Až potom je možné vidieť veci skutočne také také aké sú, lebo už nie sú deformované rôznymi predsudkami, ani žiadnymi inými bytostnými sklonmi.


No a právě k tomu složej ty paradoxy,

a ne hnupská "pravda" co si někdo vysmrká z nosu...
vostal petr
 

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod vostal petr » stř 21. říj 2020 21:15:17

V takýchto a podobných hodnoteniach a záveroch by som bol opatrný už len preto, lebo byť nezaujatým pozorovateľom, znamená nevedieť ani to, čo kto vie, či nevie a to až do doby osvietenia.


Ale já nejsem žádnej nezaujatej pozorovatel,

kdybych byl, tak bych tý blbce nevěnoval žádnou pozornost,

prostě mě ty její idocie fakt zaujaly...

Ale zas až tak moc ne, jen natolik abych ji poslal do prdele a případně (ovšem zcela marně) ji vysvětlil její vomyly...
vostal petr
 

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod dodo » čtv 22. říj 2020 0:39:41

vostal petr píše:
Až potom je možné vidieť veci skutočne také také aké sú, lebo už nie sú deformované rôznymi predsudkami, ani žiadnymi inými bytostnými sklonmi.


No a právě k tomu složej ty paradoxy,

a ne hnupská "pravda" co si někdo vysmrká z nosu...



Ak chceš „stavať“ na paradoxoch, tak si predsa treba uvedomiť aj paradoxnú hodnotu vlastnej „pravdy“, nie iba vysmrkanej „pravdy“ u iných.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod dodo » čtv 22. říj 2020 0:55:39

vostal petr píše:
V takýchto a podobných hodnoteniach a záveroch by som bol opatrný už len preto, lebo byť nezaujatým pozorovateľom, znamená nevedieť ani to, čo kto vie, či nevie a to až do doby osvietenia.


Ale já nejsem žádnej nezaujatej pozorovatel,

kdybych byl, tak bych tý blbce nevěnoval žádnou pozornost,

prostě mě ty její idocie fakt zaujaly...

Ale zas až tak moc ne, jen natolik abych ji poslal do prdele a případně (ovšem zcela marně) ji vysvětlil její vomyly...


Hmm... zaujali ťa jej omyly...

Je vraj najlepšie zaujímať sa prednostne o vlastné omyly ...
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod Jana » čtv 22. říj 2020 5:52:38

Co byste udělali, kdybyste měli tu moc snít v noci jakýkoli sen, který jste chtěli snít? Mohli změnit své vnímání času a sklouznout, řekněme, do 75 let subjektivního trvání času během osmi hodin spánku?

Předpokládejme, že byste začali tím, že byste si splnili všechna svá přání. Mohli byste si stvořit cokoliv, co by pro vás bylo nejvíce vzrušujícím životem – milostné aféry, bankety, tanečnice, úžasné cesty, zahrady, hudbu přesahující hranice představivosti. A pak, po mnoha měsících takového způsobu žití, během 75 let v rámci jediné noci, by se vám zachtělo něčeho jiného.

Přesunuli byste se do dobrodružné dimenze, ve které by vyvstávala náhlá nebezpečí, a přicházela by vzrušení při řešení těchto nebezpečí. Mohli byste zachraňovat princezny ze spár draků a vydávat se na nebezpečné cesty. Provádět senzační výbuchy a všechno vyhodit do povětří. Nakonec se dostat do potyčky s nepřáteli.

.....jako děti, které se vzájemně hecují, jak daleko byste mohli zajít?
viewtopic.php?f=60&t=3577&p=155765#p155765


Dalo by se říci, že existuje cesta k "Probuzení", osvobození od iluze snu, poznání jednoty Bytí, poznání, kdo ve skutečnosti jsem, poznání, že má snová postava není vůbec ničím, poznání, že celá existence se vším všudy je jen Láskou, tudíž i blahem, svobodnou krásou, Božím královstvím, Nirvánou.

A existuje cesta k nejzazší iluzi oddělenosti, kde jsme jako děti, které se hecují, jak daleko dokážou zajít. Je to rohatá cesta do pekel, totálního zapomnění na to, kdo jsme, kdo jsem, kdo jsi. Je to oddělenost od jednoty Bytí, kdy namísto Lásky potkáváme blby, idioty, prudiče...

A občas si tyhle dvě cesty mohou zdánlivě překážet.

Ale i tohle je součástí té hry iluze oddělenosti, kdy Probuzení pomáhají k probuzení, a ti, co se hecují, jak daleko mohou zajít, zacházejí co možno nejdál.

S poznáním, kdo jsi, kdo jsem, čím tohle všechno je, je to zajímavá podívaná, ve které ve skutečnosti vůbec o nic nejde.
A nebo naopak jde úplně o všechno.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 18:34:14

A existuje cesta k nejzazší iluzi oddělenosti, kde jsme jako děti, které se hecují, jak daleko dokážou zajít. Je to rohatá cesta do pekel, totálního zapomnění na to, kdo jsme, kdo jsem, kdo jsi. Je to oddělenost od jednoty Bytí, kdy namísto Lásky potkáváme blby, idioty, prudiče...


A to sis nevšimla ty mravokárkyně že Krišna učil Ardžunu na bitevním poli ???

Proti tomu jsou ty mý "prdele" jen jen dětskou prdýlkou

Věc se má tak, že rozhodně nezáleží na činnosti ale pozornosti,

a ty jsi dost nepozorná páč se furt hovnousíš v nějakých vulgaritách...
vostal petr
 

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod Jana » stř 04. lis 2020 18:48:37

vostal petr píše:
A existuje cesta k nejzazší iluzi oddělenosti, kde jsme jako děti, které se hecují, jak daleko dokážou zajít. Je to rohatá cesta do pekel, totálního zapomnění na to, kdo jsme, kdo jsem, kdo jsi. Je to oddělenost od jednoty Bytí, kdy namísto Lásky potkáváme blby, idioty, prudiče...


A to sis nevšimla ty mravokárkyně že Krišna učil Ardžunu na bitevním poli ???...


Nerada to říkám, ale jsi geniální, s prominutím celej Já.

:D

Ardžuna říká: podle čeho se pozná ten, kdo se povznesl nad tyto tři guny? Jak jedná ten, kdo přemohl tyto tři guny, ó vznešený pane. Kršna vysvětluje: ten, kdo neodmítá osvícení, činnost ani sebeklam když povstanou, ani po nich netouží, když zaniknou, ó Pándavo. Ten, kdo je upevněn v sama sobě, gun si nevšímá, neruší ho a je jimi nedotčen. Ví, že jsou to guny, které jednají. Ten, kdo pohlíží stejně na radost a bolest, stejně na kámen a zlato, stejně na chválu a hanu a ten, kdo je stejný ve štěstí a neštěstí. Ten, kdo je stejný ve cti a potupě, stejný k příteli a nepříteli a jedná bez závislosti na výsledku. Věz, že ten se vyprostil z vlivu gun. Ten, kdo je mi neochvějně oddán se vyprostil z vlivu těchto gun a je hoden toho, aby splynul s brahma.

Neboť já jsem příbytek brahma, nesmrtelná, neměnná a věčná dharma, nesrovnatelná blaženost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 19:07:55

Nerada to říkám, ale jsi geniální


No jo, já vím,

to je holt už takovej osud a tudíž nemohu jinak než právě tak...
vostal petr
 

Re: Mysl

Nový příspěvekod lklknml » pát 22. led 2021 19:47:13

Návštěvník píše:Obrázek

To, co nazýváme myslí, je vědomí zformované do myšlenek, a to je hmotné. Mysl je částí vnějšího světa a je ovládána jeho mechanismem. Proto cokoli myslí činíme, je materialistické a patří sem i hledání osvícení.

Abychom opravdu odkryli to, co je duchovní, musíme vystoupit nad mysl a podmíněnost. Své myšlenky musíme rozpustit v úrovni podvědomí. Abychom zklidnili mysl tak, aby mohla jasně odrážet světlo Pravdy, pak k tomu jsou nutné důkladné meditace.

Spiritualita nemůže vyvstat když rozšíříme mysl, ale pouze, když se podrobíme vnitřnímu „zření“. Opravdové hledání osvícení proto nemá nic společného s touhou mysli po informacích a zkušenostech. Tyto jen krmí mysl a posilují naši připoutanost k hmotnému světu a k naší osobnosti.

Duchovní práce, jakou představuje meditace, je svízelným úsilím s cílem osvobodit se od reakcí mysli. To na nás vyžaduje, abychom opravdu vysušili bažiny našeho nevědomí, jeho zvyky a zlozvyky. Musíme poznat, čím naše impulsy opravdu jsou – totiž poznat je jako tlaky hmotnosti, kterým podléháme pro nedostatek pozornosti. Zde můžeme použít starý mytologický slogan, že meditace na nás požaduje, abychom zabili draka destruktivní energie našeho myšlení, který probíhá v procesu naší duchovní nevědomosti.

Chceme-li objevit přímou cestu toho, co spiritualita opravdu je, pak musíme jít nad mysl, která je hmotným mechanismem. To znamená poznat, že mysl není pravou inteligencí, ale podvědomým procesem, do kterého padáme, když zanedbáme výzvu života po pravém uvědomování. Mysl je naší vazbou k minulosti, kterou je hmotnost, čas a smrt. Není schopná nám poskytnout svobodu a drží nás v omezeném kruhu obav, tužeb a nejistot.

Mimo myšlenky není žádná entita podobná mysli. Mysl je svazkem myšlenek, které jsou zmatené a navzájem si často odporují. Když přestaneme mysl krmit zmatenými myšlenkami, pak vstoupí do klidu. Všechny naše individuální a společenské problémy skončí, jakmile náš myšlenkový proud vplyne do oceánu vědomí.

Dr. David Frawley

Jaký vplynutí do oceánu vědomí, jaký zabíjení draka, to jsou jen tahy štětcem do prázdna při malování imaginárního obrazu, aby ses nezbláznil doktore.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » pon 08. bře 2021 8:27:53

Návštěvník píše:
SVOBODA NA VĚKY

Je naprosto možné realizovat své Já a být svobodný vždy a navždy je Moojiho poselství, které nám ukazuje a kvůli kterému žije.

Jenomže je to právě aktuální Mooji a právě jeho vědomí, které to nevědomě neguje.

Jak to? Vítr vane, kam chce, jeho zvuk slyšíš, ale nevíš, odkud přichází a kam směřuje. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha.

Duch není v naší moci. Moojiho ovanul, ale Mooji jej chtěl zadržet, udržet si. To žádná snaha nedokáže, neboť vůle to učinit z Ducha nepochází, pochází z já a pro něj je naprosto nemožné být Já a být svobodný vždy a navždy.

Kdy Mooji ovane Duch znovu? Až veškerou svoji snahu nás zachraňovat opustí. Pak nebude mít důvod, kvůli kterému žije, a tak nebude, kdo by nás zachraňoval. Tím nás ale zachrání, tipuji.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. bře 2021 11:18:16

Zdeněk píše:Je naprosto možné realizovat své Já a být svobodný vždy a navždy je Moojiho poselství, které nám ukazuje a kvůli kterému žije.

Jenomže je to právě aktuální Mooji a právě jeho vědomí, které to nevědomě neguje.

Jak to? Vítr vane, kam chce, jeho zvuk slyšíš, ale nevíš, odkud přichází a kam směřuje. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha.

Duch není v naší moci. Moojiho ovanul, ale Mooji jej chtěl zadržet, udržet si. To žádná snaha nedokáže, neboť vůle to učinit z Ducha nepochází, pochází z já a pro něj je naprosto nemožné být Já a být svobodný vždy a navždy.

Kdy Mooji ovane Duch znovu? Až veškerou svoji snahu nás zachraňovat opustí. Pak nebude mít důvod, kvůli kterému žije, a tak nebude, kdo by nás zachraňoval. Tím nás ale zachrání, tipuji.


"Amen, amen, pravím tobě, že mluvíme o tom, co známe, a svědčíme o tom, co jsme viděli, ale vy naše svědectví nepřijímáte."
http://www.biblenet.cz/b/John/3#v8
Návštěvník
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. bře 2021 17:28:05

salmo1cz píše:Vědomí Já plane jako svíčka na dobře chráněném místě v srdci vždy a navždy.Není tedy třeba aby Duch něco nadále anebo znovu ovanoval .Pro Mojiho je Pravda vyjevena a on pak může sloužit ostatním.. to je velmi svobodné.On tak činí s pokorou a s poděkováním.

Mně na tom (Moojim) přijde zavádějící, jak on to "potvrzuje", že to je ono.
Ano, je to dobré, dobrá zkušenost. Ale zvláště u žen takové vžití se a potvrzení toho vžití od milovaného mistra může být kontraproduktivní z pohledu duchovní cesty, překážka cesty k opravdovému osvobození od mentálních zlozvyků, závislostí a následně opravdové Poznání.
Tohle zadrhnutí pozoruji třeba u Jany, Trini i u některých mužů.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Jana » pon 08. bře 2021 17:52:03

miroslav píše:Mně na tom (Moojim) přijde zavádějící, jak on to "potvrzuje", že to je ono.
Ano, je to dobré, dobrá zkušenost. Ale zvláště u žen takové vžití se a potvrzení toho vžití od milovaného mistra může být kontraproduktivní z pohledu duchovní cesty, překážka cesty k opravdovému osvobození od mentálních zlozvyků, závislostí a následně opravdové Poznání.
Tohle zadrhnutí pozoruji třeba u Jany, Trini i u některých mužů.


Můžeš popsat nějak přesněji, co konkrétně se Ti jeví jako zadrhnutí u druhých? A můžeš nejak popsat, v čem se to odlišuje od Tvého "nezadrhnutí" ?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » pon 08. bře 2021 18:12:33

Návštěvník píše:"Amen, amen, pravím tobě, že mluvíme o tom, co známe, a svědčíme o tom, co jsme viděli, ale vy naše svědectví nepřijímáte."

Já ho přijímám, jako svědectví o události minulé. Co bylo, už není.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » pon 08. bře 2021 18:14:06

salmo1cz píše:Vědomí Já plane jako svíčka na dobře chráněném místě v srdci vždy a navždy.Není tedy třeba aby Duch něco nadále anebo znovu ovanoval .

To je nějaký Salmův zákon, který jsi na Realitu uvalil, aby se jím řídila?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. bře 2021 18:16:20

Jana píše:
Můžeš popsat nějak přesněji, co konkrétně se Ti jeví jako zadrhnutí u druhých? A můžeš nejak popsat, v čem se to odlišuje od Tvého "nezadrhnutí" ?

Obávám se, že "zadrhnutý" to nemůže (protože to nechce) pochopit. To je typické pro duchovní zadrhnutí.

To je ale jen můj pohled, pro tebe třeba indicie, ale nemám ambici ti cokoliv, co nevidíš a neuvědoměle ani nechceš vidět, ukázat.
Prostě ber, nebo nech ležet.

Pokud bys to chtěla opravdu poznat (což úplně nevylučuji), pak na místě je naprostá otevřenost a pokora a nevědění.

A to pro toho kdo "ví, čím ve skutečnosti je" je bohužel nemyslitelné.

Já například tohle nevím...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. bře 2021 18:22:56

Zdeněk píše:
salmo1cz píše:Vědomí Já plane jako svíčka na dobře chráněném místě v srdci vždy a navždy.Není tedy třeba aby Duch něco nadále anebo znovu ovanoval .

To je nějaký Salmův zákon, který jsi na Realitu uvalil, aby se jím řídila?

Mám dojem, že Salmo je podobně namyšlenej magor a duchovňáckej fantasta a slekulant jako Vostál.
Zkrátka duchovní ego a jeho sebepotvrzení je to, o co takovým a podobným duchovňáckým machrům jde.

Nic lepšího v životě nedosáhli, tak alespoň ta "duchovnost"
:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Jana » pon 08. bře 2021 19:19:06

miroslav píše:
Já například tohle nevím...


Tak to jsi mě uklidnil, už jsem se lekla, že víš.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků