Co mě napadá II

Re: Svoboda

Nový příspěvekod salmo1cz » pon 08. bře 2021 19:48:13

Můj zákon to určitě není. To je Váš zákon a zákon duchovních mistrů.A kde berou jistotu to netuším to mi bylo vždy záhadou, ale tu jistotu potřebují proti strachu...pokud jim to funguje pak je vše v pořádku.Já volím raději přijetí, myslím že pozice brambory ani nic jiného smysluplně neumožňuje.
salmo1cz
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Jana » úte 09. bře 2021 6:35:37

miroslav píše:
Zdeněk píše:
salmo1cz píše:Vědomí Já plane jako svíčka na dobře chráněném místě v srdci vždy a navždy.Není tedy třeba aby Duch něco nadále anebo znovu ovanoval .

To je nějaký Salmův zákon, který jsi na Realitu uvalil, aby se jím řídila?

Mám dojem, že Salmo je podobně namyšlenej magor a duchovňáckej fantasta a slekulant jako Vostál.
Zkrátka duchovní ego a jeho sebepotvrzení je to, o co takovým a podobným duchovňáckým machrům jde.

Nic lepšího v životě nedosáhli, tak alespoň ta "duchovnost"
:D

Ráda bych, Miroslave, věřila, že si děláš legraci především ze sebe sama. Když už nic jiného, tak je to takové sympatičtější.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » úte 09. bře 2021 7:57:53

salmo1cz píše:Můj zákon to určitě není. To je Váš zákon a zákon duchovních mistrů.A kde berou jistotu to netuším to mi bylo vždy záhadou, ale tu jistotu potřebují proti strachu...pokud jim to funguje pak je vše v pořádku.Já volím raději přijetí, myslím že pozice brambory ani nic jiného smysluplně neumožňuje.

Tak nejdřív rozliješ mléko, a pak "já nic, já muzikant, to je vaše mlíko".
Tak to děkujeme teda.:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod miroslav » úte 09. bře 2021 9:30:31

salmo1cz píše:A kde berou jistotu to netuším to mi bylo vždy záhadou, ale tu jistotu potřebují proti strachu..

Tou jistotou asi myslíš slepou víru a naději
To provozují (žijí) hlavně duchovňáci, nikoliv Mistři.

Prost strachu a vší naděje....
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod salmo1cz » úte 09. bře 2021 11:54:34

Ono Zdeňku ani ten Mooji to nevymyslel.Ta jeho cesta má nějaké milníky a on se jích drží .Kdo jsme abychom mohli říct že jde dobře, špatně.Vždycky to je účet bez hostinského.
C.G.Jung popsal příhodu, kdy se ptal mistra jak se dostat k osvícení.Mistr mu řekl ...pokud budete Boha milovat pak Vám stačí sedm vtělení a dojdete ke spáse, pokud budete Boha nanávidět stačí vtělení tři a dojdete ke spáse.
Ono zastavit se u prvního domečku je fajn a pohodlné, ale védy nejsou jediným učením.
salmo1cz
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod miroslav » úte 09. bře 2021 12:48:34

salmo1cz píše:Kdo jsme abychom mohli říct že jde dobře, špatně.


Nehodnoťte a nebudete hodnoceni.
Nesuďte a nebudete souzeni.
Neposuzujte a nebudete posuzováni.

Kdo se bojí, nesmí do lesa.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. bře 2021 14:14:23

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:"Amen, amen, pravím tobě, že mluvíme o tom, co známe, a svědčíme o tom, co jsme viděli, ale vy naše svědectví nepřijímáte."

Já ho přijímám, jako svědectví o události minulé. Co bylo, už není.

Jestli je to svědectvím o minulém, tak proč s tím ztrácíš čas? Co je minulé, už nemáš šanci najít a ani blíž poznat. Co bylo, už není.
Svědectví těch, co svědčí o tom, co znají, nepřijímáš, a tak je ti k ničemu.
Návštěvník
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » úte 09. bře 2021 15:06:59

Návštěvník píše:Jestli je to svědectvím o minulém, tak proč s tím ztrácíš čas?

Protože to minulé na Moojiho působí aktuálně. Je jako mrtvý muž který si neuvědomuje, že je mrtev. Tak sní o životě. Tak jako my tady.

Návštěvník píše:Svědectví těch, co svědčí o tom, co znají, nepřijímáš, a tak je ti k ničemu.

Lépe bych to nenapsal, tak si to přečti, po sobě, o sobě. Soudíme zároveň i sebe. Tak já bych se tedy na Moojiho díval laskavě, s láskou/soucitem. On opravdu není v lehké situaci - vždyť podívej na sebe, jak na něm lpíš. Ty stovky ostatních psích očí. Mě by z toho hráblo.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. bře 2021 18:02:13

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Jestli je to svědectvím o minulém, tak proč s tím ztrácíš čas?

Protože to minulé na Moojiho působí aktuálně. Je jako mrtvý muž který si neuvědomuje, že je mrtev. Tak sní o životě. Tak jako my tady.

Jestli tím soudíš sebe, tak:
Lépe bych to nenapsal, tak si to přečti, po sobě, o sobě.

Třeba jsi to jen ty sám, kdo má tenhle pocit mrtvosti a protože nic jiného neznáš, tak se domníváš, že ostatní jsou na tom stejně.

Návštěvník píše:Svědectví těch, co svědčí o tom, co znají, nepřijímáš, a tak je ti k ničemu.

Lépe bych to nenapsal, tak si to přečti, po sobě, o sobě. Soudíme zároveň i sebe. Tak já bych se tedy na Moojiho díval laskavě, s láskou/soucitem. On opravdu není v lehké situaci - vždyť podívej na sebe, jak na něm lpíš. Ty stovky ostatních psích očí. Mě by z toho hráblo.

Psí oči máš nejspíš jen ty, nebo spíš oči slepého, který vidí jen to, co si představuje a věří, že vidí.
Návštěvník
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » stř 10. bře 2021 6:36:22

Návštěvník píše:Třeba jsi to jen ty sám, kdo má tenhle pocit mrtvosti a protože nic jiného neznáš
To bych v Moojim přeci Ducha (tj. život) nepoznal, ale já ho v něm poznal. A tak také poznám jeho absenci. Pro mě je ta Moojiho změna tak evidentní, že v podstatě nechápu, jak to můžete nevidět.
Zajímavé je, jakého druhu jsou Moojiho obdivovatelé. Já bych tipoval osoby s nedostatkem tělesného magnetizmu (submisívní ženy & muži). To by mohl být klíč k porozumění té situace:
Břetislav Kafka ve svých knihách píše:Sbližování osob nemagnetických s magnetickými nastává často nevědomky. Nemagnetické osoby lnou k osobám magnetickým, u kterých se cítí spokojeny, posíleny na duchu, a nevědí, proč je to k nim táhne. Ale může to být i na úkor zdraví dotyčné magnetické osoby, může jí to přivodit nemoc i smrt.
...
U charakterních magnetických osob je nemagnetické osobě velmi dobře, neboť její magnetismus nevědomky mechanicky přebírá a tím se posiluje. Zde nacházíme ona velká přátelství a hluboké pocity lásky. Odpudíme-li nemagnetickou osobu, stává se, že steskem i zahyne či ukončí svůj život.

Mooji jistě má silný tělesný magnetizmus, a vysvětlovalo by to jeho takový až znechucený výraz v kontrastu s blaženým nadšením jeho uctívačů.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda,

Nový příspěvekod miroslav » stř 10. bře 2021 17:31:42

salmo1cz píše:Kdo jsme abychom mohli říct že jde dobře, špatně.


K tomuhle se ještě vrátím.

Kdo jsme? to je dobrá otázka.

Myšleno to bylo ale asi trochu jinak.
Jaksi v duchu - "Můžeme o někom něco říci? Můžeme snad posoudit jak na tom druhý je, kam došel atd.?"

Jak kdo.
Ono totiž těch rozdílů mezi duchovními cestami a poznáním na cestě není zas tak mnoho. Nakonec se scházejí všechny do jedné cesty.
A kdo je na cestě dále, vidí ty potácející se vzadu od jedné strany cesty ke druhé, případně padající do příkopu nebo do okolních polí. Vidí je, poznává jejich problémy, překážky, závislosti, svody atd.
Podobně moudrý dospělý vidí, chápe ty batolata a malé děti jak se postupně vyvíjejí k dospělosti.

Čili ty, kteří jsou obrazně řečeno za námi vidíme dobře, ty kteří jsou před námi nevidíme, vidíme jen svoje představy, projekce podle sebe.
Podobně jako děti "vidí", chápou dospělé. Nebo třeba pes člověka. Po svém.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod lklknml » stř 10. bře 2021 18:31:32

salmo1cz píše:Kdo jsme abychom mohli říct že jde dobře, špatně.

Jsme poutníci. A tak se dohadujeme, kudy vede cesta. Na tom není nic špatného. Špatné je mít z takové diskuze obavy. Neboť odrážejí lpění, čili špatnou cestu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Svoboda

Nový příspěvekod miroslav » čtv 11. bře 2021 9:48:14

Zdeněk píše:
salmo1cz píše:Kdo jsme abychom mohli říct že jde dobře, špatně.

Jsme poutníci. A tak se dohadujeme, kudy vede cesta. Na tom není nic špatného. Špatné je mít z takové diskuze obavy. Neboť odrážejí lpění, čili špatnou cestu.


"Víc hlav víc ví, meditoval Bobš nad hromadou hlávek zelí ..."

To napsal Vodňanský, který právě zemřel na Covid.

Ba ne, Máš pravdu a pokud se někdo bojí hodnotit či posuzovat druhé (i když třeba chybně) tak čeho se to bojí? Toho, že by někdo mohl posuzovat jeho? A třeba nedej bože pravdivě? Že by potrefil některou z jeho neuvědomělých hus? Že by se porušil pracně vybudovaný a udržovaný obraz o sobě, o své správnosti a dosažení něčeho?

Budem kolem sebe chodit s úctou a respektem k omylům druhých i svých, budem jen tak neosobně klábosit a směřovat ke smrti v nevědomosti a bude nám tak dobře?

Co bychom byli bez našich problémů a omylů?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svoboda

Nový příspěvekod salmo1cz » čtv 11. bře 2021 18:37:34

Tak jistěže diskutovat může ledaskdo o ledasčem.Mi šlo hlavně aby zůstala zachována bohatá diverzifikace bez nějakých osobních přání a cest.Inspirativní myšlenka může být prvním dotykem neosobního vědomí kdy z věcí se stává To.V tento první moment mi připadalo hodnocení nějakých očí spíše kontraproduktivní a hodnocení zásluh či úspěchů jsem nepochopil ani za mák. A tím bych to za sebe uzavřel.Poděkování Návštěvníkovi za inspirativní myšlenky ať je to kdo chce.
salmo1cz
 

Re: Mysl

Nový příspěvekod lklknml » sob 13. bře 2021 19:53:52

Návštěvník píše:

Myšlenky není dobré aktivně popírat (např. nahlas říkat "To není pravda!"), protože tím jim nevědomě udělujeme energii.

"Buďte kolemjdoucími", nabádá nás Ježíš, tj. všímejme si bez hodnocení, neboli neuvízněme mezi místními, dualita není náš domov.
abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Mysl

Nový příspěvekod dodo » sob 13. bře 2021 22:31:37

Zdeněk píše:Myšlenky není dobré aktivně popírat (např. nahlas říkat "To není pravda!"), protože tím jim nevědomě udělujeme energii.

"Buďte kolemjdoucími", nabádá nás Ježíš, tj. všímejme si bez hodnocení, neboli neuvízněme mezi místními, dualita není náš domov.
abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé.


Mooji v priloženom videu vyššie, zjavne hovorí o jednej z mnohých metód duchovnej praxe, o tzv. praxi vylučovacou metódou.
Túto je ale potrebné pochopiť v celkovom kontexte, s ostatnými Moojiho poukazmi k praxi, aby nevzniklo nesprávne pochopenie.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Mysl

Nový příspěvekod salmo1cz » ned 14. bře 2021 0:34:57

No já bych řekl že Mooji řeší vnitřní projev, tedy myšlenku která se manifestuje z podvědomí a samskár. Neřekl bych že řeší vnější pozorování nějakých objektů.Kontext ale přesně neznám tolik to zase nesleduju.
salmo1cz
 

Re: Mysl

Nový příspěvekod dodo » ned 14. bře 2021 6:32:16

salmo1cz píše:No já bych řekl že Mooji řeší vnitřní projev, tedy myšlenku která se manifestuje z podvědomí a samskár. Neřekl bych že řeší vnější pozorování nějakých objektů....



Áno, súhlasím. Považoval som to asi za tak samozrejmé, že som sa nad tým ani nepozastavoval ako nad niečím, čo treba upresniť.
Dobre, že si to zmienil a upresnil.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Mysl

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 14. bře 2021 7:25:15

Zdeněk píše:Myšlenky není dobré aktivně popírat (např. nahlas říkat "To není pravda!"), protože tím jim nevědomě udělujeme energii.

Tohle platí v dimenzi duality, kdy máš na výběr mezi tím, co chceš a nechceš. Myšlenky například typu: "Nejsem dost dobrý, schopný.. abych mohl být osvícený, nejsem na dost vysoké duchovní úrovni, abych mohl poznávat pravdu, nezasloužím si to," jsou těmi negativnímy myšlenkami, které díky víře v ně, v podvědomí posilují pozici osoby, která osvícení nemůže dosáhnout. Podvědomě jim uděluješ energii, aby se stávaly realitou. Stejným způsobem působí i na druhé. Když totéž budeš tvrdit o druhém, a on tomu uvěří, tak vytváříš negativní karmu pro druhé a ta karma se ti vrací.

Něco jiného je však přímé nazírání pravdy bez přítomnosti mysli, tak jak to učí Mooji. Přímo si uvědomuješ, co je skutečnost a co je klam. A to, co je klam, nazveš klamem, nahlas řekneš "To není pravda!" Tím posílíš osvobození od nevědomosti.
Návštěvník
 

Re: Mysl

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. bře 2021 9:20:18

dodo píše:Mooji v priloženom videu vyššie, zjavne hovorí o jednej z mnohých metód duchovnej praxe, o tzv. praxi vylučovacou metódou.
Túto je ale potrebné pochopiť v celkovom kontexte, s ostatnými Moojiho poukazmi k praxi, aby nevzniklo nesprávne pochopenie.

Otázka po kontextu je místě.

Pokud poznání určuje vůle ("Toto není pravda!"), pak jinou pravdu, než tu předem danou, potlačuje (dle mého odhadu je tato metoda jen expresí, výsledkem současné Moojiho duchovní stagnace).

Duchovní vývoj nemusí být přímočarý, cesta je úzká, srázy vysoké, vskutku se pádům nelze divit (píšu z vlastní bohaté pádové zkušenosti). Moojiho metoda uvědomit si situaci/kontext pádu neumožňuje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků