Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » sob 20. bře 2021 19:30:02

Tak jak teď čtu Ra, tak on konstatuje, že se k Bohu lze prosouložit. A že prý tantrická jóga u nás má k tomu blízko.

Tak vidíš, měl by ses Ra poklonit, a né ho pomlouvat.

No jo, ale ty nemáš otevřenou srdeční čakru, čili přenos energie lze uskutečnit pouze skrze nižší čakry, čili skrze submisivně-dominantní interakci, neboli skrze službu sobě, jak to Ra nazývá. A podstatou těch tří nižších čaker je, že se nemohou krystalizovat (nevím co se tím myslí) a tudíž můžou přenášet jen slabé množství energie. Tak to máš smůlu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » sob 20. bře 2021 20:34:51

Zdeněk píše:No jo, ale ty nemáš otevřenou srdeční čakru

Jak jsi na tohle přišel?
Z čeho tak usuzuješ?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » sob 20. bře 2021 23:11:07

miroslav píše:
Zdeněk píše:No jo, ale ty nemáš otevřenou srdeční čakru

Jak jsi na tohle přišel?
Z čeho tak usuzuješ?

Ze způsobu myšlení & argumentace. Například, pojetí nemoci jako karmické zátěže/nápravy a tudíž neochotu (byť hypoteticky) pomoci nemocnému. Nebo ochota manipulovat se svobodnou vůlí druhého (viz tvé "hloupější kdo nebere"). A tak.
To je (v pojetí Ra) cesta služby sobě, což není morální odsudek, protože adept služby sobě (vers. služba druhým) vidí pošetilost v obětování Boha, kterého má v sobě, něčemu vnějšímu.

Nu a adept služby sobě má plně otevřené jen dolní tři čakry, čili nikoli srdeční.

Mě tato Ra interpretace pomohla osvětlit zkušenosti s velmi inteligentními duchovně vyspělými lidmi, jejichž chování bych jinak nedokázal uchopit.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. bře 2021 12:01:51

Zdeněk píše:Ze způsobu myšlení & argumentace. Například, pojetí nemoci jako karmické zátěže/nápravy a tudíž neochotu (byť hypoteticky) pomoci nemocnému. Nebo ochota manipulovat se svobodnou vůlí druhého (viz tvé "hloupější kdo nebere"). A tak.


Když mohu, tak pomohu. Ale nerozvíjím žádné aktivní siddhis, pokud se nějaké objevují. Mám pocit, že bych tím změnil směr cesty. Ani mí učitelé je nepoužívali.
A s tím manipulováním se svobodnou vůlí druhého tomu nerozumím co máš na mysli

Právě používáním siddhis by člověk zasahoval do svobodné vůle druhého. Do jeho osudu, procesu učení a vývoje. V dobrém úmyslu ale se špatným výsledkem.
Podobně jako rozmazlováním dětí v dobrém úmyslu je poškozujeme do budoucna.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » ned 21. bře 2021 13:18:38

miroslav píše:A s tím manipulováním se svobodnou vůlí druhého tomu nerozumím co máš na mysli

Tady jsme o tom přeci diskutovali, ale explicitně to tam teď nějak nemůžu najít :-)
Nicméně, tvůj oblíbený ženský vzor, zjevně (jak by řekl Ra) nevibruje v oblasti zeleného paprsku (srdeční čakra), to je snad jasné:



Tedy vám zbývají jen dolní tři čakry. Ty tudíž musí být velmi silné a vyvážené ("oddaně použité"), aby transfer energií mezi vámi způsobil kontakt s "inteligentním nekonečnem" (čili sex. extázi): Když dvě já vibrují v této oblasti, rodí se skrze sexuální interakci potenciál pro polarizaci, jedna entita zažívá potěšení z ponížení a zotročení nebo poddanství, druhá zažívá potěšení z nadvlády a ovládání druhé entity. Tímto způsobem je prožíván přesun sexuální energie negativní polarity.

miroslav píše:Když mohu, tak pomohu. Ale nerozvíjím žádné aktivní siddhis, pokud se nějaké objevují. Mám pocit, že bych tím změnil směr cesty. Ani mí učitelé je nepoužívali.

Viz Ra:
Úlohou léčitele je nabídnout příležitost k reorganizaci (nebo pomoci při reorganizaci) buď energetických center, nebo energetického spojení mezi myslí a tělem, duchem a myslí, nebo duchem a tělem. Posledně jmenované je velmi vzácné.
Hledající má pak naoplátku příležitost přijmout nový pohled na sebe, jiné uspořádání vzorců přílivu energie. Pokud entita, ať už na jakékoli úrovni, si přeje zůstat ve zkreslení, které si vyžádalo léčení, nechť je jí to dopřáno. Pokud naopak hledající zvolí novou konfiguraci, je tak učiněno na základě svobodné vůle.

Čili v tomto konceptu je vyléčení nabízeno jako dar, aniž by se žádalo něco zpět, čili s respektem ke svobodné vůli obdarovaného. Což jednak odporuje přesvědčení & paradigmatu adepta cesty sobě (neboť chce druhé - k jejich prospěchu - ovládat) a druhak takovéto léčení je možné jen skrze srdeční (a výše) čakru, což mu jeho konfigurace nedovoluje.

Je zřejmé, že nejsi 100% vzor adepta cesty služby sobě Miroslave, ale jde o tendenci.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. bře 2021 13:53:12

Zdeněk píše:Nicméně, tvůj oblíbený ženský vzor, zjevně (jak by řekl Ra) nevibruje v oblasti zeleného paprsku (srdeční čakra), to je snad jasné:


Abych pravdu řekl, tak vztahy se u mne vyvíjely napřed na úrovni (vibraci) horních čaker. Na úrovni platonické lásky. Pak se rozvinuly na úrovni srdeční čakry a postupně teď už vibrují na úrovni všech čaker.
Pro tebe jako theravádově zaměřeného připadají vibrace těch nižších čaker a proto asi v tvém vnímání u mne tak vynikají.

Jaký ženský vzor se ti jeví jako odpovídající zelenému paprsku?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » ned 21. bře 2021 14:20:30

miroslav píše:
Zdeněk píše:Nicméně, tvůj oblíbený ženský vzor, zjevně (jak by řekl Ra) nevibruje v oblasti zeleného paprsku (srdeční čakra), to je snad jasné:


Abych pravdu řekl, tak vztahy se u mne vyvíjely napřed na úrovni (vibraci) horních čaker. Na úrovni platonické lásky. Pak se rozvinuly na úrovni srdeční čakry a postupně teď už vibrují na úrovni všech čaker.
Pro tebe jako theravádově zaměřeného připadají vibrace těch nižších čaker a proto asi v tvém vnímání u mne tak vynikají.

Jaký ženský vzor se ti jeví jako odpovídající zelenému paprsku?

To se nevylučuje, to je inteligentní forma, platonicky milovat svého pána/otroka :-).

Já jsem v tomto poněkud rozpolcen, v mládí jsem byl angažován v těch dolních čakrách, ale pokud bych to měl brát nějak vážně (tedy nikoli jako škádlení/vtip), tak to ani náhodou (podobně jako mám rád černý humor protože je to humor, nikoli realita). Já mám slabost na ženy s vibrujícím zeleným paprskem, když jí to vidím na očích (tudíž o většinu missek bych si neopřel ani kolo). A tak jsem rád, že už mi tenhle druh vibrací dal konečně pokoj :-). Je to prostě svoboda. O čakry se zajímám protože potřebuju u meditace energii, jsem u toho takovej scíplej. A ten Ra se mi zdá těm čakrám fakt rozumí (však to taky cvičil miliony let). Věřím, že ta sexuálně čakrální výměna asi může nějak limitovaně duchovně povznést (jako třeba užití LSD), ale já tudy nepůjdu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pon 22. bře 2021 9:42:35

Jak jsi psal, že jsi byl před odjezdem do Barmy na sebevraždu, jaký byl důvod, co tě k tomu vedlo?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 22. bře 2021 13:08:13

miroslav píše:Jak jsi psal, že jsi byl před odjezdem do Barmy na sebevraždu, jaký byl důvod, co tě k tomu vedlo?

Neměl jsem žádný konkrétní důvod. Nejblíže to asi vystihuje dukkha.
Je to jako bys krvácel, ale nevíš kde ani proč.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pon 22. bře 2021 13:18:27

V dobrém klášteře evidentně panuje duchovní atmosféra, která evidentně ovlivňuje i ty, kteří tam pobývají.
Viděl jsem například v televizi klášter v Thajsku, kde mniši žijí spolu s tygry. Oni sedí, tygři se mezi nimi procházejí nebo také sedí. Mniši s nimi chodí na procházku po městě a tygři jsou klidní, jako beránci :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 22. bře 2021 14:41:15

Jo, Thajsko jsem taky zkoušel, moc se mi ten národ zamlouvá, ale v Barmě je spirituální atmosféra v klášterech lepší (zvláštní je, že se ty dva národy nijak extra v lásce nemají:). Ale asi jak kde, protože mnich Sarana má stále sexuální touhu za hlavní problém.

Tam kde jsem byl já, to prostě z nějakého záhadného důvodu nebyl žádný problém. Ale tam se muselo makat, předepsaných 14 hod. meditace denně, nějaký točení si videí & brouzdání na internetu to ani náhodou.

Tady jsem meditoval:
Obrázek

Nebo jsem si vylez na pochozí střechu, když to šlo:
Obrázek

A tady spal, tedy ne úplně tady, protože to bylo v suterénu, ale bylo to fajn:
Obrázek

Jo to byly časy :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 22. bře 2021 15:56:48

Zdeněk píše:Tam kde jsem byl já, to prostě z nějakého záhadného důvodu nebyl žádný problém.


A tam, kde jsi teď, nějaký problém je?
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 22. bře 2021 16:11:18

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Tam kde jsem byl já, to prostě z nějakého záhadného důvodu nebyl žádný problém.


A tam, kde jsi teď, nějaký problém je?

Kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pon 22. bře 2021 16:13:23

Buddha jednou odpověděl jednou svému žáku na otázku:

"Mistře, jaký máme mít postoj k ženám?"

"Nedívat se na ně"

"A co máme dělat, když už jsme na ně pohlédli?"

"Nemluvit na ně."

"A co když už jsme na ně promluvili?"

"Vybavit se největší obezřetností."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Pedriito » pon 22. bře 2021 16:53:54

miroslav píše:Buddha jednou odpověděl jednou svému žáku na otázku:

"Mistře, jaký máme mít postoj k ženám?"

"Nedívat se na ně"

"A co máme dělat, když už jsme na ně pohlédli?"

"Nemluvit na ně."

"A co když už jsme na ně promluvili?"

"Vybavit se největší obezřetností."

To jsou bláboly. Ženská se často chová jak chlap, chlap se často chová jak ženská. Levá (citová) a pravá (rozumová) strana, záleží jak v kom převládne.. Když ovšem v tobě převládne rovnováha, ač jsi muž či žena, tak se vybav obezřetností ke všemukoliv..
Pedriito
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 22. bře 2021 17:43:52

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Tam kde jsem byl já, to prostě z nějakého záhadného důvodu nebyl žádný problém.


A tam, kde jsi teď, nějaký problém je?

Kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :)

Tam ses nemusel identifikovat s egem, protože tam to nikdo nedělal. Tady také nemusíš, nikdo tě k tomu tady nenutí, ale tobě se ta představa pána líbí, no.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 22. bře 2021 20:35:26

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:A tam, kde jsi teď, nějaký problém je?

Kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :)

Tam ses nemusel identifikovat s egem, protože tam to nikdo nedělal. Tady také nemusíš, nikdo tě k tomu tady nenutí, ale tobě se ta představa pána líbí, no.

Musel, vždyť ego mě tam dovedlo, nepustilo (bylo toliko oklamáno), a i odtud odvedlo. I teď jsem ego, sekyra se nepřetne, kulka se nezastřelí. Akorát, že už jsem poučenější, zas takovej vůl nejsem, abych si nedokázal přiznat omyl.
Kdežto ty už jsi za vodou, gratuluji :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 22. bře 2021 21:34:07

Zdeněk píše:Musel, vždyť ego mě tam dovedlo, nepustilo (bylo toliko oklamáno), a i odtud odvedlo. I teď jsem ego, sekyra se nepřetne, kulka se nezastřelí. Akorát, že už jsem poučenější, zas takovej vůl nejsem, abych si nedokázal přiznat omyl.
Kdežto ty už jsi za vodou, gratuluji :).

Co když to, co tě tam táhlo, nebylo ego, ale něco vyššího? Co když to je milost, která tě vrací zpět k Sobě? Co když té milosti, která tě přivedla k tomu, co nechceš jinak, můžeš důvěřovat?
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 22. bře 2021 22:11:03

Otec jezuita William Johnston píše o tom, že když se zdržoval v japonském klášteře, mistr se ho zeptal na metodu, podle níž medituje. Johnston odpověděl, že tiše, beze slov, myšlenek, obrazů nebo idejí sedí v přítomnosti Boží. Mistr se ho zeptal, zda je jeho Bůh všude, a když Johnston odpověděl kladně, zeptal se ho mistr, zda je "zcela zahalen v Boha". Johnston řekl, že ano. "A to prožíváte?" zeptal se mistr. Johnston řekl, že ano. "Výborně, výborně," řekl mistr, "jen tak dál. Časem zjistíte, že Bůh zmizí a zůstane jenom Johnston." Johnstona tato poznámka šokovala, protože mu zněla jako popření všeho, co mu bylo svaté. Proto mistrovi odporoval a řekl: "Bůh nezmizí. Ale možná Johnston, a potom zůstane už jenom Bůh." "Ano, ano," opáčil mistr usmívaje se. "To je totéž. Tak jsem to myslel."
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 22. bře 2021 22:54:53

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Musel, vždyť ego mě tam dovedlo, nepustilo (bylo toliko oklamáno), a i odtud odvedlo. I teď jsem ego, sekyra se nepřetne, kulka se nezastřelí. Akorát, že už jsem poučenější, zas takovej vůl nejsem, abych si nedokázal přiznat omyl.
Kdežto ty už jsi za vodou, gratuluji :).

Co když to, co tě tam táhlo, nebylo ego, ale něco vyššího? Co když to je milost, která tě vrací zpět k Sobě? Co když té milosti, která tě přivedla k tomu, co nechceš jinak, můžeš důvěřovat?

A co když jsem si prostě jen zavzpomínal na staré dobré časy (však mi to taky změnilo život)?
Není třeba za tím vzpomínáním hledat aktuální drama zápasu ega se Sebou...

p.s.
"Kdo jednou zkusil, už nechce jinak" je přeci zlidovělá hláška homosexuální vězeňkyně při svádění nově příchozí z filmu Přítelkyně z domu smutku... tj. byl to vtip :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron