Soucit

Soucit

Nový příspěvekod miroslav » ned 04. črc 2021 20:44:14

Návštěvník píše:Nikdy nežádejte soucit


Buďte jednoduše šťastní. Vztah není tak důležitý jako to, že jste šťastní. A jestliže jste šťastni, kdo by se trápil nějakým vztahem?

Osho, O lásce


Opravdový vztah není trápením, ten může být naopak skutečným neosobním štěstím, láskou, sjednocením, jenom vztah může být překročením ega, Poznáním, ochutnáním skutečné jednoty.
Nejen ideou, představou a vžíváním se do ideje Jednoty.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Soucit

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. črc 2021 5:13:55

miroslav píše:Opravdový vztah není trápením, ten může být naopak skutečným neosobním štěstím, láskou, sjednocením, jenom vztah může být překročením ega, Poznáním, ochutnáním skutečné jednoty.

A když vztah dozraje do skutečného neosobního štěstí, lásky, SJEDNOCENÍ, překročení ega,
do skutečné jednoty, která není jen nějakou ochutnávkou, ale je poznáním nekonečnosti a věčnosti Ducha toho, co JE,


je možné ještě mluvit o nějakém vztahu někoho k někomu?
Návštěvník
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod miroslav » pon 05. črc 2021 11:10:28

Návštěvník píše:
miroslav píše:Opravdový vztah není trápením, ten může být naopak skutečným neosobním štěstím, láskou, sjednocením, jenom vztah může být překročením ega, Poznáním, ochutnáním skutečné jednoty.

A když vztah dozraje do skutečného neosobního štěstí, lásky, SJEDNOCENÍ, překročení ega,
do skutečné jednoty, která není jen nějakou ochutnávkou, ale je poznáním nekonečnosti a věčnosti Ducha toho, co JE,


je možné ještě mluvit o nějakém vztahu někoho k někomu?


Hluboký, otevřený vztah s někým druhým je tvrdou cestou k vyčištění a překročení ega - sebestřednosti.

podrobněji zde:

INTIMNÍ VZTAH JAKO ZKOUŠKA OHNĚM

http://www.priznakytransformace.cz/index.php/prace-na-sobe-2/1201-shambhala-sun-intimni-vztah-jako-zkouska-ohnem
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Soucit

Nový příspěvekod miroslav » pon 05. črc 2021 11:43:00

Krásné vyjádření toho, co míním když píšu o sou-citu.

Krishnamurti: "Dotkl jsem se soucitu..."

https://www.youtube.com/watch?v=ebN2CnyZ2NY&t=1009s
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Soucit

Nový příspěvekod Jana » pon 05. črc 2021 12:38:28



Miroslave, zkoumám ten text, na který jsi dal odkaz:

Nehledej ve mně dokonalost. Přiznávám svoji nedokonalost a chápu ji jako součást mého nekonečného růstu. Na tomto stupni tvého života je absolutně zbytečné, se všemi nakupenými sračkami ve tvé skříni, chodit okolo a snažit se sám sebe klamat svojí dokonalostí. Z toho syrového materiálu, který jsi analyzoval (tady také hovoří o pohřebišti), rosteš a získáváš energii. Zpracuješ se sám skrz naskrz, trháním a ničením, a nalezneš prázdnotu. Ta dovolí, aby vstoupil bůh.

Rada: "Nehledejte ve mně dokonalost" tady vyznívá jako: "Ještě jsem se dost neroztrhal a nezničil, aby se mohla objevit prázdnota, do které by mohl vstoupit Bůh. Bůh do mě ještě nevstoupil a ani tuhle dokonalost neočekávejte, protože nejdřív je třeba do nekonečna růst."

Prohlédnutí a nalezení moudrosti, která říká: "Nejsem nic," může nastat různě, ale určitě ne věčným ulpěním na představě své nedokonalosti a potřeby nekonečného růstu, protože by Poznání tím pádem nemohlo nastat nikdy. Pořád by se nekonečně čekalo na onen nekonečný růst do nekonečna.

Tahle věc nepotřebuje čas, neprobíhá v čase. JE TO. Bůh je dokonalost sama. Proč nedovolit, aby byl vším, aby byl láskou, která je vším, právě teď?

Zatímco milující spojení přináší záblesky toho nejlepšího v nás, neustále to kazíme tím, že ho obracíme v komoditu, v magické okouzlení, které je nám tak příjemné.


Když čtu dál, co britský novinář George Orwell píše, tak se mi jeví pro jeho názory popis z wikipedie docela výstižný: "Jeho náboženské názory jsou složité, problematické."

Možná ještě lépe řečeno - nemají řešení.

Přesný opak radí E. Tomáš:
"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
Jste tou nejvyšší Pravdou, Dokonalostí, Božstvím, Láskou. Nemusí to být jen záblesk toho nejlepšího, může to být jasné Poznání.

Podobně mluví J. Vacek
vostal petr píše:Poslední článek pana Jiřího Vacka :
O naší božské podstatě mluví Ježíš jasně: „Pravím vám, bohové jste.“ Nejsme Bohem, ale božští a tato naše božská podstata trvá stále, ale není námi projevována a proto žijeme nebožsky a v nebožském světě.

Proto radí, abychom se vrátili do našeho prvotního božského stavu a zde dosáhli trvalého štěstí božského života.


A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

A jestliže si dovolím Boží dílo nehanět, nekritizovat, neopovrhovat tím, tak jak mohu nalézat nějakou skutečnou nedokonalost? Maximálně mohu vidět, že je něco iluzí, nepravdou, klamem, neúplným poznáním, ale na dokonalosti Dokonalého to nemá šanci nic ubrat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Soucit

Nový příspěvekod miroslav » pon 05. črc 2021 17:32:42

Jana píše:A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

A jestliže si dovolím Boží dílo nehanět, nekritizovat, neopovrhovat tím, tak jak mohu nalézat nějakou skutečnou nedokonalost? Maximálně mohu vidět, že je něco iluzí, nepravdou, klamem, neúplným poznáním, ale na dokonalosti Dokonalého to nemá šanci nic ubrat.


Ano to je dobrý začátek. Jak otupit to věčné hledání nejlepšího a obavy ze všeho možného, spřátelení se se světem, uklidnění.
Ale Pravda není takto jednoduchá, jednostranná.
Víš kdo nebo co je Bůh?
Víš kdo nebo co jsi ty?

Jsou různé koncepty, kterými se lidé snaží překlenout tuto nevědomost. A to je dobré si uvědomovat a více pozorovat co jsi ty a co je svět kolem tebe.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Soucit

Nový příspěvekod Jana » úte 06. črc 2021 5:46:52

miroslav píše:
Jana píše:A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

A jestliže si dovolím Boží dílo nehanět, nekritizovat, neopovrhovat tím, tak jak mohu nalézat nějakou skutečnou nedokonalost? Maximálně mohu vidět, že je něco iluzí, nepravdou, klamem, neúplným poznáním, ale na dokonalosti Dokonalého to nemá šanci nic ubrat.


Ano to je dobrý začátek. Jak otupit to věčné hledání nejlepšího a obavy ze všeho možného, spřátelení se se světem, uklidnění.

Všimni si, že k tomuhle Fráňa Drtikol dospěl po spoustě let meditací a efektem bylo samadhi, což je ve skutečnosti ne začátek, ale konec hledání.
V hluboké meditaci, která přesahuje mysl, není žádné ulpívání na myšlenkách, co je špatně, co kdo udělal špatně (tedy co Bůh udělal špatně, když to všechno stvořil).


Ale Pravda není takto jednoduchá, jednostranná.

Osobní pravdy jsou složité, z osobního pohledu se jeví něco jako dobré, něco jako zlé. Z pohledu Vesmíru takové dělení neexistuje. Život sám je zázračný a Jedno-Duchý.

Víš kdo nebo co je Bůh?

To se nedá vědět, to se dá jenom žít. Bůh je život. Nebo ještě lépe řečeno - z mého poznání - Bůh je Láska, nekonečná, věčná. Je absolutně celou existencí, Bytím, vším, co existuje.

Víš kdo nebo co jsi ty?

Taky se to nedá vědět, ale jen žít. Z výše napsaného může být jasno, že nejsem nic, co by bylo mimo to, co by mohlo být něčím dalším.

Jsou různé koncepty, kterými se lidé snaží překlenout tuto nevědomost. A to je dobré si uvědomovat a více pozorovat co jsi ty a co je svět kolem tebe.

Jednodušší, než vybírat si koncept, je sebrat odvahu a otevřít se Pravdě. Čím je mé tělo v porovnání s Vesmírem? V porovnání s nekonečnem prostoru? Čím je mé tělo, má osoba, v porovnání s věčností? Ničím. Nepostřehnutelným zábleskem světla.
Je možné poctivě prozkoumat každou myšlenku o sobě a dospět k závěru, že to není nic, co by mohlo být věčnou a nekonečnou neměnnou Boží Pravdou.

Nelze dospět k jiné moudrosti, než že "Nejsem nic".

Dívej se s tímhle poznáním na slova George Orwella:
Na tomto stupni tvého života je absolutně zbytečné, se všemi nakupenými sračkami ve tvé skříni, chodit okolo a snažit se sám sebe klamat svojí dokonalostí. Z toho syrového materiálu, který jsi analyzoval (tady také hovoří o pohřebišti), rosteš a získáváš energii. Zpracuješ se sám skrz naskrz, trháním a ničením, a nalezneš prázdnotu. Ta dovolí, aby vstoupil bůh.

Máš hotovo, není co řešit. Bůh nepotřeboval vstoupit, je tím vším. A tím že je Láskou, je naprosto dokonalý.

Ten, kdo se na Tebe dívá očima Lásky, nemůže tvrdit nic jiného, než že jsi Boží, Dokonalý.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Soucit

Nový příspěvekod Pedriito » úte 06. črc 2021 8:03:01

No hlavně aby ty oči nebyly Guru Járy.
Pedriito
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod miroslav » úte 06. črc 2021 11:41:06

Všechno jsou to "zvuky" toho Jediného.
Dokonce i ten Vostál.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Soucit

Nový příspěvekod Pedriito » úte 06. črc 2021 12:02:05

To jo, což ale neznamená že znějí čistě, tedy že každý nástroj je naladěn.

Čímž nemám na mysli Vostálníka, a že to tak není ok.

Vždy je tu možnost volby, čemu - koho prostřednictvím naslouchat.
Pedriito
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Jana » úte 06. črc 2021 16:43:40

Pedriito píše:No hlavně aby ty oči nebyly Guru Járy.


Bojíš se že by ses mohl dívat cizíma očima? Mohly by být vůbec oči Lásky nějaké cizí?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Soucit

Nový příspěvekod Pedriito » úte 06. črc 2021 18:08:20

No jasně třeba ježkovy voči, volský voči, voči na punčochách, vopilecký vočíčka, voko bere, chlípné járovi voči.... Ale předčím se třesu, je nepochybně kukuč medúzy.
Pedriito
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. črc 2021 18:19:10

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Pedriito » úte 06. črc 2021 18:33:05

.
Přílohy
S.jpg
Pedriito
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Vostálník » úte 06. črc 2021 19:43:40

Návštěvník píše:
věřte, že vše, co vysíláte do světa, se vrátí jako ozvěna


https://www.priznakytransformace.cz/ind ... IARaXpsm6w



Věřte, že vůbec nevíte co vysíláte do světa,

proto taky ani nemůžete vědět, co se vám vrátí,

vono to podvědomí je holt nevědomý, tedy není uvědomováno,

takže nějakej vědomej soucit vám může být docela dobře ku hovnu nebo dokonce ku škodě...

No hlavně že se pocitáři a dobroserou vyblbnou se svejma pitomostma...
Vostálník
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Vostálník » úte 06. črc 2021 19:51:31

Pedriito píše:To jo, což ale neznamená že znějí čistě, tedy že každý nástroj je naladěn.

Čímž nemám na mysli Vostálníka, a že to tak není ok.

Vždy je tu možnost volby, čemu - koho prostřednictvím naslouchat.



To ovšem tomu debilovi nevysvětlíš, zřejmě se domnívá, že když jeho ego je zmítáno vůlí a touhou a koncentracema,

záměrem, cílem a ziskem,

takže to jeho ego zní čistě a je vyladěno....

Je to prostě idiot stejně jak blbka Jana...



A protože mu mrdá v bedně soucit tak jej povýšil na nirvánu... :D
Vostálník
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Pedriito » úte 06. črc 2021 20:57:46

Tady těžko někomu někdo něco vysvětlí, ale holt je to asi ta naše kolektivní karma, to dělat :D
Pedriito
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Vostálník » úte 06. črc 2021 23:40:56

To nebude kolektivní karmou, ale tím, že je zde diskuzní forum,

kolektivní karmu já poznám podle smradu na sto honů...
Vostálník
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod Pedriito » stř 07. črc 2021 6:33:22

Mňo, tak to teda musí bejt ryze individuální fórovou karmou osudem vylosovaných individuí periodicky se zobrazujících na displejích komunikačních zařízení....
Pedriito
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod miroslav » stř 07. črc 2021 9:06:10

Vostálník píše:

To ovšem tomu debilovi nevysvětlíš, zřejmě se domnívá, že když jeho ego je zmítáno vůlí a touhou a koncentracema,

záměrem, cílem a ziskem,

takže to jeho ego zní čistě a je vyladěno....


To na tebe přesně pasuje, na to tvoje "krásný" ego.

To je ta nevědomá pravdivost, že když si člověk sám u sebe nechce něco připustit, tak si to promítá na druhé
Celé je to ale čistě tvůj vnitřní boj, kterým akorát otravuješ diskuze a druhé lidi.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků