Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 9:58:04

Zdenku, co vlastně přesně hledáš? O co Ti doopravdy jde? Kdy budeš moci prohlásit, že jsi nalezl to, cos hledal, to o co jsi usiloval? Co se musí stát, abys to bylo to ONO?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 11:45:04

Jana píše:Zdenku, co vlastně přesně hledáš? O co Ti doopravdy jde? Kdy budeš moci prohlásit, že jsi nalezl to, cos hledal, to o co jsi usiloval? Co se musí stát, abys to bylo to ONO?

Já svojí aktivitu zde nemám spojenou s těmito otázkami (proč, už jsem několikrát implicitně zmiňoval, třeba tady).

Prostě si hraju.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 12:08:06

Zdeněk píše:
Jana píše:Zdenku, co vlastně přesně hledáš? O co Ti doopravdy jde? Kdy budeš moci prohlásit, že jsi nalezl to, cos hledal, to o co jsi usiloval? Co se musí stát, abys to bylo to ONO?

Já svojí aktivitu zde nemám spojenou s těmito otázkami (proč, už jsem několikrát implicitně zmiňoval, třeba tady).


Zdeněk píše:Pamatuji se na dobu, kdy jsem byl na pokraji sebevraždy a cestoval Indií. Měl jsem nastudovaný mahájánový i vadžrajánový buddhizmus, skvělé, hluboké texty. Ale všichni učitelé, které jsem tam osobně měl možnost poznat, mě nijak vnitřně neoslovili. Kolikrát ani nemuseli nic říkat, prostě jsem věděl, že mi nepomohou. Zdrcen jsem se tedy dobelhal k možnosti poslední, k hínajáně, což je takový podřadný buddhizmus, pro blbé, pro sobce. Zkusit by se ale měly všechny možnosti, než se člověk zabije. A v Barmě jsem shodou náhod krátce rozmlouval s jedním starším mnichem. Nebyl ze mě nijak nadšen, ale já jsem poprvé ve svém životě poznal (nikoli ale ze slov), že ten člověk ví a že ví jak mi pomoci. To bylo pro mě jako voda živá. Ubytoval jsem se v tom jeho klášteře a po asi dvou dnech jsem se k němu odhodlal přijít, rozrušen, k zásadní osvětlující rozmluvě. Smůla, právě odjel, přijede za dva měsíce. Myslel jsem si, že mě jebne. Protože 14 hod. meditace denně, to bylo už skutečně za hranicí mých fyzických možností. Ale přece nebudu někam utíkat. Tak jsem to tam vydržel (šidil jsem to, jak se dalo). A když konečně přijel, tak jsem zjistil, že vůbec nechápe, o čem mluvím. Jakoby to ani nebylo v jeho možnostech. Zlobit jsem se na něj nemohl (prostě to nešlo) a zjevně to byla moje chyba. Takže jsem se zase spletl a odjel jsem.
Až později mi začalo docházet, že už se nepotřebuji zabít, ani zchlastat do němoty. Nechápal jsem užaslé pohledy mých blízkých či známých. Lidi se na mě na ulici usmívali. To už dávno neplatí :-), ta atmosféra mě znovu semlela, byť už nikoli na tu samou původní úroveň.

Chápeš? Kdyby kuriózní okolnosti moji mysl neoklamaly, tak by mě ta moje mysl, úžasnými texty o projekcích, oddělenosti, jednotě bytí atd. kojená, zabila.

Chtěl ses zabít. Proč? Tvá existence Ti připadala tak nepřijatelná, že jsi ztratil chuť dál žít?

Až později mi začalo docházet, že už se nepotřebuji zabít, ani zchlastat do němoty. Nechápal jsem užaslé pohledy mých blízkých či známých. Lidi se na mě na ulici usmívali.

Začala být Tvá existence přijatelná pro Tebe, a proto byla přijatelná pro druhé? Nebo to bylo obráceně?

Zdeněk píše:Prostě si hraju.

Jeví se Ti, že tímhle stylem hry, kdy pro svůj pocit moci děláš druhým to nejhorší, co můžeš, získá Tvá existence na větší přijatelnosti, nebo nepřijatelnosti?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 12:30:16

Jana píše:Chtěl ses zabít. Proč? Tvá existence Ti připadala tak nepřijatelná, že jsi ztratil chuť dál žít?

Ano.

Jana píše:Začala být Tvá existence přijatelná pro Tebe

Jano, už jsem se snažil ti tu zkušenost vysvětlit několikrát, ale je to zřejmě nevysvětlitelné, pokud nemáš zkušenost podobnou (ta pak může být sdílena, ale nikoli slovy nově vytvořena).

Jana píše:Jeví se Ti, že tímhle stylem hry, kdy pro svůj pocit moci děláš druhým to nejhorší, co můžeš, získá Tvá existence na větší přijatelnosti, nebo nepřijatelnosti?

Vždyť vůbec nechápeš ty okolnosti, ten kocour si chce hrát (byť časem a opakováním to vykrystalizovalo do zlosti), a ten hoch ho schválně nechává vyhrát, aby kocour měl pocit moci nad ním. A tím se baví. Je to prostě takové kočkování (byť tady už to vyústilo do extrému).
Vždyť ty tu situaci zase nechápeš správně a projektuješ do ní své, řekněme, nesprávnosti (vidíš jak jsem na tebe hodnej). :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 12:56:59

Máš pravdu, Zdenku, v tom, že jsem to video nedokoukala do konce, protože zacházení s kočkou na videu mi připadalo tak necitlivé, že jsem se na to nemohla ani dívat. A máš pravdu i v tom, že některé bytosti mohou tyhle mocenské hrátky na dominanci a submisivitu bavit. Ale musí s tím zúčastnění souhlasit, jinak by se dalo mluvit o týrání a zneužívání moci.

Mě něco takového nebaví. Takže proto mě nejspíš ani nebaví bavit se s Tebou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 13:24:15

Jana píše:některé bytosti mohou tyhle mocenské hrátky na dominanci a submisivitu bavit. Ale musí s tím zúčastnění souhlasit

A co jiného kočkování je? Je to hraní si na dominanci a submisivitu, vtip, legrace. Někdy to některá kočka přežene a ta druhá se naštve. A pak je s kočkováním konec, protože pak by šlo už o obyčejný zápas o dominanci/submisivitu, a o to mezi spřátelenými kočkami nejde.

Ten mladík to postupem času přehnal v tom smyslu, že setřel rozdíl mezi naštvaností a hrou (a tak se naštvanost stala zvykem). Nicméně mladíkovo "hej" na konci videa dává tušit, že je konec legrace a kocour se "vzpamatoval" (ale to už není tak zábavné natáčet jako když kočka loví člověka).

No ale na tom můžeme vidět, jak situace kolem sebe vidíš zkresleně (v provazu v tmavé chodbě vidíš hada). Tak jak je to možné, ty, takovej SČA guru. Byl don Quijote de la Mancha při svých zápasech s větrnými mlýny ponořen do SČA? Vždyť o osvícení/SČA (tedy i o identifikaci jejich nepravých verzí) nám přeci jde.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 13:54:51

O tom, kdo, co vidí zkresleně, Zdenku, by se dalo polemizovat. Ve mně je jasno, že s vědomou láskou a moudrostí něco takového, co dělá onen chlapec kočce ve videu, se živé bytosti nedá dělat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 14:07:44

A jestli Ti podobné chování připadá normální, tak se nediv, že se chováš jako hovado nejen ke druhým, ale i k sobě. Nediv se, že máš pak tendenci se chtít upít nebo zabít.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 23. zář 2021 14:08:24

Jo to je tak když si někdo něco myslí.
Ten kocour je mainský mývalí kříženec, tyto kočky jsou šlechteny na lov a zabíjení.Určitě vám neuniklo, že kocour nejde po chňapce ale po člověku.
Je velmi pravděpodobné že blbec co si ,,hraje,, dříve či později skončí na chirurgii.Když to skončí šítím tak OK, pokud přijde o oko...pravda zbude mu ještě jedno.
Mainský mývalí útočí hlavně v noci na hlavu oběti... nezapomíná.
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 14:59:37

salmo1cz. píše:Jo to je tak když si někdo něco myslí.
Ten kocour je mainský mývalí kříženec, tyto kočky jsou šlechteny na lov a zabíjení.Určitě vám neuniklo, že kocour nejde po chňapce ale po člověku.
Je velmi pravděpodobné že blbec co si ,,hraje,, dříve či později skončí na chirurgii.Když to skončí šítím tak OK, pokud přijde o oko...pravda zbude mu ještě jedno.
Mainský mývalí útočí hlavně v noci na hlavu oběti... nezapomíná.

No nevím salmo, neznám tohle plemeno, ale tady píšou, že "mají andělskou duši", "zbožňují mazlení", "jsou velmi hravé a téměř psí připoutanost k člověku jim dodává na půvabu".

Vy dva vůbec nechápete tu situaci. Ten kocour je vztekloun, to jo, ale kdyby (jako průměrná kočka) vytasil drábky, tak by ten mladík měl při takto vážně míněném útoku celý stehna poškrábaný a tekla by krev. Rovněž je vidět, jak se na začátku naučeně chytne té chňapky a s gustem do ní kouše a kope. Zkrátka zná tu chňapku, zná ten pokoj, je dobře živený, česaný, a ten mladík ho má evidentně rád (vůbec Rusové asi mají nejvřelejší vztah ke kočkám, ale kupodivu i k medvědům).

Kdyby ten mladík takto otravoval normálně vychovanou (nikoli takto rozmazlenou) kočku, tak ta prostě uteče, protože takto výhružně a naštvaně prskat na člena domácnosti je prostě nepřijatelné, což by vychovaná kočka dobře věděla.

Vy dva jste ale mimoni... :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 16:00:38

Zdeněk píše:
Kdyby ten mladík takto otravoval ....


A Tobě, Zdenku, přijde normální mnohonásobně menšího tvora otravovat, omezovat jeho svobodu a nevnímat, jak ta bytost žalostně vříská?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. zář 2021 16:59:22

Zdeněk píše:
Vy dva vůbec nechápete tu situaci. Ten kocour je vztekloun, to jo, ale kdyby (jako průměrná kočka) vytasil drábky, tak by ten mladík měl při takto vážně míněném útoku celý stehna poškrábaný a tekla by krev. Rovněž je vidět, jak se na začátku naučeně chytne té chňapky a s gustem do ní kouše a kope.


Kdyby to tu kočku nebavilo, tak odejde. Nikdo ji nedržel násilím. Nakonec přesně věděla, kudy zmizet.
:)
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. zář 2021 17:17:39

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Vy dva vůbec nechápete tu situaci. Ten kocour je vztekloun, to jo, ale kdyby (jako průměrná kočka) vytasil drábky, tak by ten mladík měl při takto vážně míněném útoku celý stehna poškrábaný a tekla by krev. Rovněž je vidět, jak se na začátku naučeně chytne té chňapky a s gustem do ní kouše a kope.


Kdyby to tu kočku nebavilo, tak odejde. Nikdo ji nedržel násilím. Nakonec přesně věděla, kudy zmizet.
:)


0,16 kočka žalostně zařvala, protože se nemůže hýbat, zmizet v tu chvíli určitě nemůže, chlapce to otravování kočky očividně baví

k.png

Ale nakonec se snažil před kočkou zmizet ten chlapec.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 23. zář 2021 17:46:48

Zdeněk píše:
salmo1cz. píše:Jo to je tak když si někdo něco myslí.
Ten kocour je mainský mývalí kříženec, tyto kočky jsou šlechteny na lov a zabíjení.Určitě vám neuniklo, že kocour nejde po chňapce ale po člověku.
Je velmi pravděpodobné že blbec co si ,,hraje,, dříve či později skončí na chirurgii.Když to skončí šítím tak OK, pokud přijde o oko...pravda zbude mu ještě jedno.
Mainský mývalí útočí hlavně v noci na hlavu oběti... nezapomíná.

No nevím salmo, neznám tohle plemeno, ale tady píšou, že "mají andělskou duši", "zbožňují mazlení", "jsou velmi hravé a téměř psí připoutanost k člověku jim dodává na půvabu".

Vy dva vůbec nechápete tu situaci. Ten kocour je vztekloun, to jo, ale kdyby (jako průměrná kočka) vytasil drábky, tak by ten mladík měl při takto vážně míněném útoku celý stehna poškrábaný a tekla by krev. Rovněž je vidět, jak se na začátku naučeně chytne té chňapky a s gustem do ní kouše a kope. Zkrátka zná tu chňapku, zná ten pokoj, je dobře živený, česaný, a ten mladík ho má evidentně rád (vůbec Rusové asi mají nejvřelejší vztah ke kočkám, ale kupodivu i k medvědům).

Kdyby ten mladík takto otravoval normálně vychovanou (nikoli takto rozmazlenou) kočku, tak ta prostě uteče, protože takto výhružně a naštvaně prskat na člena domácnosti je prostě nepřijatelné, což by vychovaná kočka dobře věděla.

Vy dva jste ale mimoni... :).

Já vím o čem píšu Mainská mývalí je fakt mazel a chování je podobné spíše psům než kočkám.Umí i bezvadně vrčet, takže zloděj nepozná že jde o kočku pokud ji nevidí.Tohle všechno +Wiki.platí u řádného plemene.Cena 1000-1200 USD.
Bohužel ta cena svádí k divokým chovům, kde si majitel myslí jak se napakuje a vznikají tito nepovedení kříženci.

Zachovají si pouze některé vlastnosti těch původních s PP.Zachovají si sílu, chytrost, ale přibude vzteklost a touha zabíjet.Ten kocour nikam nezdrhal, ale pronásledoval kořist.
Věř mi že nechceš potkat tohodle kocoura když bude v amoku.
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 19:31:26

salmo1cz. píše:Zachovají si sílu, chytrost, ale přibude vzteklost a touha zabíjet.Ten kocour nikam nezdrhal, ale pronásledoval kořist.
Věř mi že nechceš potkat tohodle kocoura když bude v amoku.

Věřím, pokud by onen amok vznikl v důsledku mého sevření a kocour si chtěl zachránit život.
Jinak se ale obávám Salmo, že máš příliš bujnou fantazii. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 19:41:26

Jana píše:0,16 kočka žalostně zařvala, protože se nemůže hýbat, zmizet v tu chvíli určitě nemůže, chlapce to otravování kočky očividně baví

Ale prosimtě, to je takový zaječení v rámci boje, mladík to dělá kvůli provokování zlosti kocoura, což se daří, neb v 0:25 kocour divoce "trhá" rukavici :-).

Na tomhle obrázku kočka "rdousí" psa (jak by to dělala velká šelma kočkovitá při lovu), aby ho vyprovokovala ke kočkování, nechápu, že se do toho nedokážeš vcítit:
Obrázek

V podobném duchu totiž jedná onen mladík, nedopouští se fyzického násilí/týrání, nicméně silně překračuje rozumné hranice. Neustále provokuje zlost kocoura a pak mu ustupuje, což nakonec ústí v jeho "lov", což je samozřejmě špatně, protože kocour jakoby se ztrácel v přirozeném rozlišování, kdy jde o hru, a tedy co si může dovolit a co už ne (což je vina toho mladíka, ne kocoura, a v tomto smyslu jde o špatné zacházení s domácím zvířetem).

Čili, ten mladík měl při chování kocoura na tom videu ihned na začátku hru přerušit, resp. praštit tou chňapkou kocoura přes hlavu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 23. zář 2021 20:47:45

Jasně :) všichni známe kočky jako milá chlupatá klubíčka.Já bych tomu pravděpodobně také nevěřil pokud by mi to někdo psal nebo říkal.Ty situace s těmito kříženci jsem zažil ale opakovaně a nevěřil jsem vlastním očím.Opakovaně ti lidé skončili na chirurgii na šití a kocouři na vyšetření na veterině.Asi to je nějaké nařízení.

Už jenom krátce, je dobré si pamatovat, že pokud vás kocour napadne tak, že se vám zasekne všema čtyřma nohama do ruky nebo nohy(obejme vás). Nejrychlejší pomoc je končetinu i s kocourem dostat pod vodu, nebo alespoň pod sprchu.Sami ho ze sebe neutrhnete v ten moment mají neuvěřitelnou sílu.
U jiných kříženců jsem toto chování neviděl.
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » čtv 23. zář 2021 21:49:42

salmo1cz. píše:Jasně :) všichni známe kočky jako milá chlupatá klubíčka.Já bych tomu pravděpodobně také nevěřil pokud by mi to někdo psal nebo říkal.Ty situace s těmito kříženci jsem zažil ale opakovaně a nevěřil jsem vlastním očím.Opakovaně ti lidé skončili na chirurgii na šití a kocouři na vyšetření na veterině.Asi to je nějaké nařízení.

Už jenom krátce, je dobré si pamatovat, že pokud vás kocour napadne tak, že se vám zasekne všema čtyřma nohama do ruky nebo nohy(obejme vás). Nejrychlejší pomoc je končetinu i s kocourem dostat pod vodu, nebo alespoň pod sprchu.Sami ho ze sebe neutrhnete v ten moment mají neuvěřitelnou sílu.
U jiných kříženců jsem toto chování neviděl.

No nevím Salmo, nejdřív tvrdíš, že "tyto kočky jsou šlechteny na lov a zabíjení". Pak se mnou souhlasíš, že "Mainská mývalí je fakt mazel". Tak prosím pěkně, skrze kterou kočičí rasu tedy u křížence "přibude vzteklost a touha zabíjet"? :-)
Já bych věděl skrze jakou rasu to bude Salmo, jmenuje se strach. Má velké oči.

Podívej, až se ti kočka přilepí na nohu, má fixované tělo, tedy i krk. Tak jí oběma rukama začni škrtit. Garantuji, že se pustí. A za 20sec. je po ní. A když ti při útoku skočí na ruku, tak to máš napůl vyhráno. S tou rukou, na které se kočka drží jako klíště, se ze zeširoka rozmáchni a vší silou jebni s tou kočkou na ruce o zem. A máš taky vyhráno.

Já se z vás picnu... :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 23. zář 2021 23:11:18

To plemeno je vyšlechtěné a docela staré.Pokud je rozmnožuje někdo kdo tomu rozumí tak problém není.Problém je když je množí amatér bez znalostí a kvalitního generačního materiálu.Problemy jsou i zdravotní, postižená zvířata mají různá degenerační onemocnění srdce ATP.
Zkoušet můžeš různé, toho idiota také napadlo jako první jebnout kocourem o futra a zem.Kocour se pustil až pod vodou.Zvíře, ale i člověk má ve stresu snížený práh bolesti.
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 24. zář 2021 0:37:38

A strach jako z čeho strach co to meleš.Právě je to znalost sociobiologie.První šlechtění těchto zvířat bylo ve Skotsku nebo Anglii a záměr byl ochrana hospodářství (zabíjení myš,krysa, potkan) a lov drobné zvěře (králík, zajíc, kuna atp.)
Další šlechtění proběhlo v USA, kde tedy vznikla oficiální plemenitba a značka Mainská mývalí.
A právě neodborným množením, kdy de facto dochází ke křížení vyplouvají v uvozovkách negativní geny a rodí se takto postižená zvířata.
Není to výchovou, ale je to v genech.Pak fungují různé spouštěče, kdy začne prakticky strojové chování.
Pochopitelně ta zvířata za to nemohou a může se vám to zdát nebo nezdát jak chce.
salmo1cz.
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků