Volby 2021

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 13:08:17

Réza píše:Čím jsi myslíš, že bude svoboda ohrožena?


..


Např. že bude podniknuto všechno, aby bylo lidem znemožněno volit toho, koho chtějí.
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod miroslav » sob 02. říj 2021 14:48:20

Réza píše:
Miroslave, Petro to jako vážně? Ne, teď ne rýpu. Je to jen údiv. Každý žijeme v jiné interpretaci tohoto světa. Ale takto odlišné vidění? Jsem vážně překvapena. A zajímá mě, čím to. Budu ráda, když k tomu něco napíšete.


Já jsem se po revoluci pohyboval ve velkém businessu - hlavně jako odborník. Viděl jsem, jak nezkušení Češi, kteří řídili firmy snadno naletěli ve výběrových řízeních a já měl jsem možnost se podílet na výběrovém řízení nového systému od IBM, pod vedením zkušeného Francouzského managera. Ten bral minimálně desetkrát tolik než my ale firmě se to vysoce vyplatilo. Podařilo se s IBM uzavřít smlouvu fix time, fix price, tedy ne jako u Blanky, že nakonec stála mnohem více a byla zprovozněna mnohem později. Tady IBM platila penále za nedodržení času a vícenáklady šli za ní. A ve výsledku na zakázce hluboce prodělala.
A jednalo se řádově o miliardu Kč.
Takže mne zatím Babiš přijde jako takový správný manager, který se nenechá ani oblbnout ani podplatit - a to i na mezinárodní úrovni. Jinak by se nestal miliardářem.
V USA, což je silná úspěšná demokracie, nějaké střety zájmu neřeší. Tam naopak presidenti jsou ti ekonomicky nejúspěšnější, pokud vůbec se tou politickou oblastí chtějí zabývat.
U nás je to u ostatních stran politikaření, útočení, nespolupráce, boj o preference.
Doufám že se těm našim přizdisráčům a moralistům nepodaří Babiše nakonec společnými silami uštvat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 15:02:28

Petra. píše:
Réza píše:Čím jsi myslíš, že bude svoboda ohrožena?


..


Např. že bude podniknuto všechno, aby bylo lidem znemožněno volit toho, koho chtějí.
,

Proč si myslíš, že bude znemožněno svobodně volit?
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 15:23:37

miroslav píše:
Réza píše:
Miroslave, Petro to jako vážně? Ne, teď ne rýpu. Je to jen údiv. Každý žijeme v jiné interpretaci tohoto světa. Ale takto odlišné vidění? Jsem vážně překvapena. A zajímá mě, čím to. Budu ráda, když k tomu něco napíšete.


Já jsem se po revoluci pohyboval ve velkém businessu - hlavně jako odborník. Viděl jsem, jak nezkušení Češi, kteří řídili firmy snadno naletěli ve výběrových řízeních a já měl jsem možnost se podílet na výběrovém řízení nového systému od IBM, pod vedením zkušeného Francouzského managera. Ten bral minimálně desetkrát tolik než my ale firmě se to vysoce vyplatilo. Podařilo se s IBM uzavřít smlouvu fix time, fix price, tedy ne jako u Blanky, že nakonec stála mnohem více a byla zprovozněna mnohem později. Tady IBM platila penále za nedodržení času a vícenáklady šli za ní. A ve výsledku na zakázce hluboce prodělala.
A jednalo se řádově o miliardu Kč.
Takže mne zatím Babiš přijde jako takový správný manager, který se nenechá ani oblbnout ani podplatit - a to i na mezinárodní úrovni. Jinak by se nestal miliardářem.
V USA, což je silná úspěšná demokracie, nějaké střety zájmu neřeší. Tam naopak presidenti jsou ti ekonomicky nejúspěšnější, pokud vůbec se tou politickou oblastí chtějí zabývat.
U nás je to u ostatních stran politikaření, útočení, nespolupráce, boj o preference.
Doufám že se těm našim přizdisráčům a moralistům nepodaří Babiše nakonec společnými silami uštvat.


Podle čeho soudíš, že je Babiš správný manažer?
Podle toho, že pro svou firmu dokáže sehnat tolik dotací?
Obdivuješ projekt Čapí hnízdo? Je to Babišův projekt nebo projekt jeho nadaných dětí?
To bereš taky jako správný podnikatelský tak, napsat svůj projekt na své děti, získat tak podporu z EU pro malé podniky?
A nebo ta Bečva. Já z toho kraje pocházím, vím kde je Deza a vím kde je Rožnov. Den před úhynem ryb, se v Deze řeší havárie s kianidem, nenahlášení inspekci živ. prostředí včas. Vyšetřovatelé prohlásí, že není problém zjistit, co do řeky uniklo. Nakonec nikdo neodebral vzorky, dnes se zpochybňuje i ten kyanid. Obviněná je firma Energoaqua z Rožnova, i když výpusť do Bečvy má několik kilometrů nad místem úhynu a znalecký posudek tvrdí, že ten jed plul ty 3km u břehu, a pak až se rozptýlil. Zatím, co výpusť z Dezy je těsně nad místem úhynu ryb.
Na YT je k tomu dost materiálů.
Třeba i tento rozhovor - nejsou důkazy, nic se nedošetří - nedbalost? Nebo zámě a ovlivnění šikovného manažera.


A víš něco o tom, jak Babiš přišel ke svému majetku? Po roce 1989, neměl nic jako my všichni.


No a ještě něco k řízení státu za kovidu: https://neschopnostzabiji.cz
[/url]
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. říj 2021 15:31:36

Réza píše:
Petra. píše:
Réza píše:Čím jsi myslíš, že bude svoboda ohrožena?


..


Např. že bude podniknuto všechno, aby bylo lidem znemožněno volit toho, koho chtějí.
,

Proč si myslíš, že bude znemožněno svobodně volit?


Myslíš si, že lidé mají právo volit Babiše nebo nemají?
Návštěvník
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod miroslav » sob 02. říj 2021 17:07:11

Réza píše: Po roce 1989, neměl nic jako my všichni.

No právě. On z toho ničeho něco dokázal.
Třeba jako Baťa.
Proto je dobrý manager.
Na rozdíl od těch, kteří furt nic nemají, jenom závidí a "vědí" jak by se to mělo správně dělat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. říj 2021 19:29:18

Návštěvník píše:
Myslíš si, že lidé mají právo volit Babiše nebo nemají?

Mají to právo.
Proč by neměli mít právo ho volit?
Já toto právo nezpochybňuji. Jen tu ventiluji svůj údiv.
Návštěvník
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 19:30:19

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Myslíš si, že lidé mají právo volit Babiše nebo nemají?

Mají to právo.
Proč by neměli mít právo ho volit?
Já toto právo nezpochybňuji. Jen tu ventiluji svůj údiv.


to jsem psala já, Réza.
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 19:38:19

miroslav píše:
Réza píše: Po roce 1989, neměl nic jako my všichni.

No právě. On z toho ničeho něco dokázal.
Třeba jako Baťa.
Proto je dobrý manager.
Na rozdíl od těch, kteří furt nic nemají, jenom závidí a "vědí" jak by se to mělo správně dělat.


Můj údiv se stupňuje, srovnávat Babiše s Baťou. :what:

Teda, že je to tady dost bizár, to už vím, ale stejně vždy překvapí.

Tak třeba tady je popsaný ten příběh, který mě ten baťovský nijak nepřipomíná.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/21 ... l-agrofert
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod miroslav » sob 02. říj 2021 19:54:20

Réza píše:
miroslav píše:
Réza píše: Po roce 1989, neměl nic jako my všichni.

No právě. On z toho ničeho něco dokázal.
Třeba jako Baťa.
Proto je dobrý manager.
Na rozdíl od těch, kteří furt nic nemají, jenom závidí a "vědí" jak by se to mělo správně dělat.


Můj údiv se stupňuje, srovnávat Babiše s Baťou. :what:

Teda, že je to tady dost bizár, to už vím, ale stejně vždy překvapí.

Tak třeba tady je popsaný ten příběh, který mě ten baťovský nijak nepřipomíná.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/21 ... l-agrofert


Zkrátka kdo umí, ten umí.
A mít za premiera někoho kdo neumí a nechá se převálcovat těmi co umí (nebo podplatit šedými eminencemi v pozadí), to by pro náš stát nebylo podle mne to nejlepší.
Tak to vidím já a jiným jejich pohled neberu.
:)
O tom je demokracie.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Tara » sob 02. říj 2021 20:14:30

Tak to vidím já ....


Zajímavý názor na tři nejsilnější kandidáty letošních voleb do PS od Martina Fendrycha:

Klidný Fiala poráží vzteklého Babiše. Byl by lepší premiér. Bartoš taky
Babiše mohou chtít lidé toužící po agresivním vůdci a brutální (třeba orbánovské) politice. Fialu budou volit ti, kdo by chtěli klidnější politiku. Bartoše pak ti mladší.


Podrobnější charakteristika těchto tří pánů v pokračování zde:

https://nazory.aktualne.cz/komentare/kl ... DzqEGndXY0
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. říj 2021 21:00:46

Je to bizár 8)
Návštěvník
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. říj 2021 21:19:43

Návštěvník
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. říj 2021 10:00:31

Ten KOVY sestřih je dobrý.
Návštěvník
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » ned 03. říj 2021 13:28:21

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vo ... o-40373713
Bez koalic: Drtivé vítězství ANO, SPD druhá

Agentura zpracovala taktéž model, který nezohledňuje koalice, ale odhaduje možný volební výsledek, pokud by strany kandidovaly samostatně.

V tomto modelu by drtivě vyhrálo hnutí ANO, kterému bylo dalo svůj hlas 28,2 procenta voličů. Druhou nejsilnější partají ve Sněmovně by se pak stalo hnutí SPD Tomia Okamury s třinácti procenty.

S mizivým rozdílem tří desetin by se na třetím a čtvrtém místě umístili Piráti (10,6) a ODS (10,3). Do složení dolní komory parlamentu by pak promluvili také komunisté s výsledkem 6,8 procenta, hnutí STAN s šesti procenty, Přísaha s 5,9 procenta a těsně na pětiprocentní hranicí by se dostali také lidovci (5,1 procenta).

Naopak TOP 09, která usiluje o zvolení do Sněmovny v koalici Spolu, by skončila pod pětiprocentní hranicí, chyběly by jí dvě desetiny. Před branami by skončila stejně jako v modelu zohledňujícím koalice, ČSSD.

Průzkum se uskutečnil v době od 24. do 30. září. Zúčastnilo se ho 1247 respondentů starších 18 let.

Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. říj 2021 10:30:52

Za chvíli máme volby. Téma pandemický zákon, stav pandemické pohotovosti a vyvození odpovědnosti za to všechno abyste pohledali. Proto jsem ráda, že existuje silná skupina odborníků mimo politiku, která už více jak rok funguje, sílí a mobilizuje lidi, a která začne po volbách tlačit na ty zvolené, aby se tady těm neuvěřitelným věcem udělal konec. Co to znamená? Aby se ihned zrušil stav pandemické pohotovosti, protože tu žádná pandemie dávno není. Aby se ihned zrušil pandemický zákon, kterého se hrubě zneuživá k potlačování ústavních práv a svobod. Aby se zveřejnilo vše, co se tají. Aby se skončilo se segregací a karanténami ve školách a všude. Abybychom odložili ponižující roušky. A tak dále.

A pokud se mne ptáte, koho máte volit, pak tak, abychom měli ve sněmovně pro zastavení covid diktatury, i kdyby to muselo být tlakem zvenčí, spojence. I menšinová skupina poslanců, kteří ví, co chtějí, a "nedají pokoj, dokud to nedostanou", může dosáhnout mnoho - zvláště bude-li mít k dispozici naše týmy odborníků (Zdravé fórum), a masovou podporu lidí (Zlatý špendlík).

Máme to v rukou. Vyveďme ty odpovědné z omylu, že oni mají v rukou nás. Medicína i právo jsou dnes na naší straně.

Jana Hamplová

https://blog.aktualne.cz/blogy/jana-ham ... 3xrqrvPGnw
Návštěvník
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod petr vostál » pon 04. říj 2021 13:33:12

No to je nápad,

není snad lepší nikoho nevolit,

páč pak vám nikdo nemůže nic vnucovat, podobně jako jiným nikdo nemůže vnucovat třeba to co nechtějí, ale co chcte vy...


Kdepak svoboda, to pro vopice není,

ty potřebují vůdce,

nejlépe osvíceného jako jsou ony samy...
petr vostál
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod miroslav » pon 04. říj 2021 19:15:45

petr vostál píše:No to je nápad,

není snad lepší nikoho nevolit,

páč pak vám nikdo nemůže nic vnucovat, podobně jako jiným nikdo nemůže vnucovat třeba to co nechtějí, ale co chcte vy...



To je tvoje naivní představa, že když nebudeš volit, že ti nikdo nebude nic vnucovat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » úte 05. říj 2021 8:53:14

Tohle nejsou ti naši obtížní novináři,
Babiš umí přehlížet i reportéry z BBC.

Réza
 

Re: Volby 2021 - vtípek z FB

Nový příspěvekod Réza » úte 05. říj 2021 9:01:51

Pan premiér to asi nepochopil.
"Sedmého dne si vyperete roucha a budete čisti..." Numeri 31,24

https://www.facebook.com/pastoralbrothe ... 553383978/


...
No nevím jestli z Bati si dělali srandu i kněží. ;)
Réza
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků