Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 09. říj 2021 8:14:28

petr vostál píše:To snad nemyslíš vážně, tvá ageresivita spočívá v tom, jak tlačíš na pilu a meleš jedno a to samý furt dokola,


Odpovíš na moje otázky z toho delšího postu? Zajímá mě, jak vysvětlíš ten rozpor v tom co říkáš.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » sob 09. říj 2021 8:19:30

Vari píše:
Veil píše:Hele Veile, děláš si z nás stradu?
Na jedné straně nikdo neexistuje.
A na jednou, píšeš Ty (který neexistuješ) mi (který neexistuju) opakovaně podstrkuješ nějaká...
(který neexistuji) ti (který neexistuješ) opakovaně říkám...

Dyť ty tu hru na já a ty taky hraješ rád.


Já nic nepíšu a žádnou hru nehraji. V řeči se užívají zájmena.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Petra. » sob 09. říj 2021 8:51:12

Veil píše:
petr vostál píše:To snad nemyslíš vážně, tvá ageresivita spočívá v tom, jak tlačíš na pilu a meleš jedno a to samý furt dokola,


Odpovíš na moje otázky z toho delšího postu? Zajímá mě, jak vysvětlíš ten rozpor v tom co říkáš.


Koho to zajímá? Určitě nikoho :D , takže není důvod , aby vostálpetr odpovídal.
Petra.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vari » sob 09. říj 2021 9:02:42

Veil píše:
Vari píše:
Veil píše:Hele Veile, děláš si z nás stradu?
Na jedné straně nikdo neexistuje.
A na jednou, píšeš Ty (který neexistuješ) mi (který neexistuju) opakovaně podstrkuješ nějaká...
(který neexistuji) ti (který neexistuješ) opakovaně říkám...

Dyť ty tu hru na já a ty taky hraješ rád.


Já nic nepíšu a žádnou hru nehraji. V řeči se užívají zájmena.

To nebylo o zájmenách. Je to rozlišení. Je to o zájmu sledovat, co je na jedné hromádce a co na druhé. Ten zájem tu je, možná není skutečný, je to jako s těma upírama.
Vari
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod lklknml » sob 09. říj 2021 9:26:27

Jana píše:Těším se, až mě na to své fórum pozveš, jen si tam podle všeho už moc spolu nepopovídáme, protože ve Tvých pravidlech fóra jistě bude to, že ženy tam smí jen mlčet.

Apoštol Pavel zakazuje ženám mluvit toliko v církvi, tedy o Bohu, a já na to mohu poukazovat, nikoli to exekutivně vymáhat, je jiná doba, jiná církev, a věci se mnohdy vybarvují lépe samy od sebe (poradnuzdarma a její vývoj nevyjímaje).

Ale jinak pochopitelně jsou ženy způsobilejší zase v jiných věcech (jako třeba dělat ťuťuňu na dětičky, uklízet a tak :-).
A samozřejmě existují výjimky moudrosti ženského typu (a ty jsou tak pro svůj úhel pohledu velmi cenné). Ale jsou to výjimky.

Byl jsi povolán jako otrok? Netrap se tím. Byla jsi povolána jako žena? Nedělej ze sebe muže.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 09. říj 2021 9:37:27

Nikdy žádný člověk nevyplní myslí, intuicí, rozšířeným vědomím, samadhi atp.Prázdnotu tak jak ve skutečnosti je Prázdnota plná.
Proto nahližíte jenom střípky potencionálu Prázdnoty, vejdou se tam pohodlně hladovějící dětí, Hitlerové, láska, meče, všechna náboženství, představy a děje.
Prázdnota je nekonečný potencionál všeho co jest.
salmo1cz.
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » sob 09. říj 2021 10:00:01

salmo1cz. píše:Nikdy žádný člověk nevyplní myslí, intuicí, rozšířeným vědomím, samadhi atp.Prázdnotu tak jak ve skutečnosti je Prázdnota plná.
Proto nahližíte jenom střípky potencionálu Prázdnoty, vejdou se tam pohodlně hladovějící dětí, Hitlerové, láska, meče, všechna náboženství, představy a děje.
Prázdnota je nekonečný potencionál všeho co jest.


Ano, samadhi je bez subjektu a objektu, bez mysli, proto je Prázdnotou, ale zároveň je plností toho, čemu říkám Láska, někdo tomu říká neprojevená realita božské podstaty bytí, Brahman, Átma, Kristus, Pravda...

Zakoušení obojího - Prázdnoty i Plnosti proto nádherně vystihují slova mudrců:

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 8:52:54

Petra. píše:
Veil píše:
petr vostál píše:To snad nemyslíš vážně, tvá ageresivita spočívá v tom, jak tlačíš na pilu a meleš jedno a to samý furt dokola,


Odpovíš na moje otázky z toho delšího postu? Zajímá mě, jak vysvětlíš ten rozpor v tom co říkáš.


Koho to zajímá? Určitě nikoho :D , takže není důvod , aby vostálpetr odpovídal.


Důvod není, jen je to vtipné, když je na jeho straně tolik křiku a sprostých slov a pak se bojí odpovědět na jednoduchou otázku aby vysvětlil, proč si protiřečí.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 9:01:59

Důvod není, jen je to vtipné, když je na jeho straně tolik křiku a sprostých slov a pak se bojí odpovědět na jednoduchou otázku aby vysvětlil, proč si protiřečí.



Vůbec nevím na co ti mám vodpovídat a vůbec nevím v čem si protiřečím,

neschledávám problém v tom že bych si protiřečil,

a vůbec si nepamatuji vo čem jsme tady psali a co jsem kde psal,

takže se nebojím, jak si myslíš,

jen jsem tady tomu nějak nevěnoval pozornost,

to je vše...

Takže vo co go. ???
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 9:12:54

[quote]Za sebe můžu říct, že když nejsi osobní a píšeš bez agresivity s nadhledem a humorem, tak mě baví číst Tvé postřehy, ve skutečnosti jsem ráda, že tu jsi.[/quote


Já jsem vždy osobní,

jen někdy tlačím (když někdo tlačí) a jindy netlačím (když ani druhý netlačí)

a to dle situace,

což platí i na to žvanění mistrů...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 9:18:17

Netuším, jestli můžu slíbit, že nikdy nebudu reagovat na to, co napíšeš. Na druhou stranu můžeš mít téměř stoprocentní jistotu, že budu psát jen o tom, co poznávám, a tím pádem se ode mě nedočkáš ničeho jiného, než že budu psát pořád dokolečka o tom samém, čemu říkáš "sraní pravdy". Zlepšovat se možná může jen způsob vyjadřování.



No jo, zacyklovaná mysl musí psát furt dokolečka to samý,

tak už to chodí....

Snad si nemyslíš že si sednu na prdel že něco poznáváš, vždy to tvý poznávání je poznávání hovadin a blábolení nesmyslů...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 11. říj 2021 10:12:10

vostalpetr píše:Uvědomění čehokoliv je vždy omezené


Je opravdu uvědomění sat-čit-ánandy omezené? A jestli ano, tak čím?


Vostálník píše:
Netuším, jestli můžu slíbit, že nikdy nebudu reagovat na to, co napíšeš. Na druhou stranu můžeš mít téměř stoprocentní jistotu, že budu psát jen o tom, co poznávám, a tím pádem se ode mě nedočkáš ničeho jiného, než že budu psát pořád dokolečka o tom samém, čemu říkáš "sraní pravdy". Zlepšovat se možná může jen způsob vyjadřování.



No jo, zacyklovaná mysl musí psát furt dokolečka to samý,

tak už to chodí....

Snad si nemyslíš že si sednu na prdel že něco poznáváš, vždy to tvý poznávání je poznávání hovadin a blábolení nesmyslů...


Z toho si nic nedělej, to je známá věc, že jakmile je mysl v koncích, tak mnohdy aby zakryla svou slabost, vytáhne agresivitu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 10:20:21

Z toho si nic nedělej, to je známá věc, že jakmile je mysl v koncích, tak mnohdy aby zakryla svou slabost, vytáhne agresivitu.


No ty v koncích rozhodně nejsi, tvoje mysl cykluje pitominy jak na běžícím pásu,

s agresivitou jsi začala a stále v ní pokračuješ,

a jinak to nejde než to furt do blba vopak dokud se z toho nevyblbneš...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod dodo » pon 11. říj 2021 10:21:31

Vostálník píše:
Netuším, jestli můžu slíbit, že nikdy nebudu reagovat na to, co napíšeš. Na druhou stranu můžeš mít téměř stoprocentní jistotu, že budu psát jen o tom, co poznávám, a tím pádem se ode mě nedočkáš ničeho jiného, než že budu psát pořád dokolečka o tom samém, čemu říkáš "sraní pravdy". Zlepšovat se možná může jen způsob vyjadřování.



No jo, zacyklovaná mysl musí psát furt dokolečka to samý,

tak už to chodí....

Snad si nemyslíš že si sednu na prdel že něco poznáváš, vždy to tvý poznávání je poznávání hovadin a blábolení nesmyslů...


Máš tu tiež priestor na to, aby si nám napísal čo poznávaš, ak nejaké poznanie máš.

Ak to má byť ale namiesto toho zas len tvoje vyrývanie do kdekoho, tak sa s tým vôbec neunúvaj.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 10:30:41

Vostálník píše:Vůbec nevím na co ti mám vodpovídat a vůbec nevím v čem si protiřečím,

neschledávám problém v tom že bych si protiřečil,

a vůbec si nepamatuji vo čem jsme tady psali a co jsem kde psal,

takže se nebojím, jak si myslíš,

jen jsem tady tomu nějak nevěnoval pozornost,

to je vše...

Takže vo co go. ???


Zde:

Veil píše:
petr vostál píše:
Takže když jsou to tlachy pro začátečníky, tak to není pravda? Je tu tedy nějaký jedinec, kterému se říká, že neexistuje, ale ve skutečnosti existuje a má se někam vcítit do nějakého vědomí?


No není


Tak jak vysvětlíš tohle?

petr vostál píše:pouze existující ego může poznávat, že ego neexistuje


a tohle?

petr vostál píše:něco jasného může být jenom egu, je to ego, které poznává že je Vědomí...


a tohle?

petr vostál píše:Hezký ego je takové, které se neopírá vo nějaký koncepty, takže já mám hezký ego, já umím psát různé koncepty a tlačit je jako nejvyšší pravdu, to je taková hra, kdo tlačí tomu se to vrátí...


A kdo pak má tu karmu?

petr vostál píše:To vůbec nevadí, jeho průvodcem života je karma, takovej dáreček do života, to tě vede, tedy pokud si to "svoje" nenecháš narušit tím "kolektivním"


Jako kdybys nechápal důsledky toho, že tu nikdo není.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 11:13:08

Ne že tu nikdo není, to je holý nesmysl,

je zde totiž Vědomí,

to je to co je zde,

ego není nic jiného než ((ztotožněné )) Vědomí


Nikdo, nic, prázdnota jsou holý nesmysl pomatenců, kteří nejsou schopni si uvědomit že je zde Vědomí a že vše je Vědomí,

a tak uvázli v těchto nesmyslech...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 12:19:16

Vostálník píše:Ne že tu nikdo není, to je holý nesmysl,

je zde totiž Vědomí,

to je to co je zde,

ego není nic jiného než ((ztotožněné )) Vědomí


Nikdo, nic, prázdnota jsou holý nesmysl pomatenců, kteří nejsou schopni si uvědomit že je zde Vědomí a že vše je Vědomí,

a tak uvázli v těchto nesmyslech...


Tak je tu ten jedinec, nebo není? Říkal jsi, že není, že to je jasné, že to je přece filosofie pro začátečníky. Takže jedinec nemůže jít žádnou cestou, nemůže se nijak uvolňovat, nemůže prostě nic. Tak komu tu sprostě nadáváš, že něco dělá blbě? Komu tlačíš ty svoje názory, že jeho cesta není správná, že něco nepochopil, něco dělá špatně, atd.? Kdo má jakou karmu, o které mluvíš?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 12:36:17

Já jsem říkal, že filozofie pro začátečníky tvrdí, že zde není,

já to ovšem netvrdím....

To bych pak byl za hlupáka, kdybych nikomu nadával do debilů,

a navíc by to pak těm debilům co tady nejsou mohlo ještě šíleně vadit,

ještě že tady nejsi a vůbec ti to nevadí...

Takže tě klidně mohu poslat do prdele, páč tu nejsi a já tu taky nejsem a nejspíš dle tvý filozofie tady není ani poslání do prdele...


Tak je tu ten jedinec, nebo není?



Je i není (což je ovšem něco jiného než tvrdíš ty)
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vostálník » pon 11. říj 2021 12:40:07

Tak komu tu sprostě nadáváš, že něco dělá blbě?


No přece tobě, úplně zpitomnělému Vědomí co o sobě tvrdí že zde není....

Ale nejspíš se jedná o sebeobranný mechanismus. páč ti šíleně vadí že jsi blb, tak potřebuješ popřít sám sebe...
Vostálník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 11. říj 2021 12:50:11

Vostálník píše:Je i není (což je ovšem něco jiného než tvrdíš ty)


Je tu jen zdánlivě. Ve skutečnosti tu není. Protože se snažíš vyhnout odpovědi tím, že říkáš, že tu je i není, tak se tedy zeptám konkrétněji: Může ten tvůj jedinec, který tu je, něco dělat? Může se nějak rozhodovat, mít nějaké vlastní myšlenky, někam ze své vůle směřovat, něco dělat nebo nedělat?
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron