POZITIVNÍ MYŠLENÍ

POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod TICHO » stř 12. čer 2013 17:40:48

JAK ŘÍKAL SVÉHO ČASU MIREK DONUTIL: "FURT SE NĚCO DĚJE".
OPAKOVANÉ ZÁPLAVY JSOU TOHO DŮKAZEM. TĚM, KTERÉ ZÁPLAVY POSTIHLY JSOU FILOSOFICKÉ ÚVAHY K 2 VĚCEM. AŽ UKLIDÍ A UKLIDNÍ SE, MOHLI BY ZAUVAŽOVAT, ZDA SI POSTAVILI SVŮJ DOMOV NA SKUTEČNĚ BEZPEČNÉM MÍSTĚ, ZDA NÁSILÍM NAPŘÍMENÁ ŘEKA SI BUDE I NADÁLE HLEDAT SVÉ MEANDRY SKRZ ZAHRADY A ZÁKLADY DOMŮ A PODLOŽÍ ASFALTOVEK.
ZEMĚDĚLCI ZAČNOU OPĚT ORAT PO VRSTEVNICI A ROZDĚLÍ VELKOLÁNY NA MENŠÍ. LESÁCI OBNOVÍ REMÍZKY.....?
TICHO
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12. čer 2013 15:31:07

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2013 18:23:48

Jana píše:Co je podle Tebe skutečně bezpečné místo ?

Pokud jde o umístění obytných stavení, tak asi tam, kde je stavěli naši moudří předkové: mimo záplavové oblasti.
Návštěvník
 

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2013 18:49:37

Jestli mi něco neuniklo, jde o téma

OPAKOVANÉ ZÁPLAVY a FILOSOFICKÉ ÚVAHY K 2 VĚCEM...

a jaký význam má pozitivní myšlení. Jak může tahle zkušenost ovlivnit další rozhodování lidí, kteří byli záplavami postiženi, pokud to zpracují pozitivním způsobem. Když místo aby si jen zoufali a doufali, že příště tomu snad už nějak zabrání, vyvodí z té zkušenosti závěry a pochopí, že někdy se vyplácí respektovat přírodu a její zákonitosti.

Jana píše:A dál ? Jsou záplavy jediným možným nebezpečím ?

Což založit samostatné vlákno pro téma "nebezpečí všeho druhu"?
Návštěvník
 

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2013 19:40:43

Jana píše:No, řekla bych, že by bylo od věci vyvážit pozitivní myšlení negativním myšlením ...

Co vede k rozpoznání relativnosti všech jevů ve dvojnosti? Že se jich bojíme, odmítáme je (=negativní přístup), nebo že je přijímáme, což je pozitivní přístup, který umožňuje přistupovat ke všemu tvořivě, bez negativity?
Návštěvník
 

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2013 19:58:24

Ulpění na jakékoliv představě, jak by něco mělo být, v sobě obsahuje odmítání všeho, o čem si myslíme, že by být nemělo, a tak v sobě vždycky obsahuje nějakou negaci.

V pozitivním přístupu prostě přijímáme, co právě je. Můžeme tak bez předsudků zkoušet a objevovat, jak zacházet s tím, co se zrovna děje, aby to vedlo k užitečnému řešení, aniž bychom přitom cítili k něčemu odpor, nebo na něčem lpěli.
Návštěvník
 

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod rafael » stř 12. čer 2013 20:00:07

jakékoliv myšlení pozitivní nebo negativní je projevem ega..není ego není myšlení, není ego není nic pozitivní ani negativní
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. čer 2013 20:07:14

Spontánní přijímání toho, co je, znamená být v TADY a TEĎ. Dá se to nazvat pozitivním přístupem - není tu nikdo, kdo by něco chtěl nebo nechtěl, všechno se jen děje.

Oproti tomu negativní přístup se vždycky vztahuje k něčemu minulému nebo budoucímu a obsahuje něčí představu, jak by to podle něj mělo nebo naopak nemělo být.
Návštěvník
 

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod reseek » stř 12. čer 2013 20:13:25

Je mi blízké, jak to říká jeden mudrc :)

"já" se musí nakonec rozplynout, buď odevzdaností, nebo přijetím, což je v podstatě jedno a totéž.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod reseek » stř 12. čer 2013 20:22:51

Myslím že Balsekar
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod reseek » stř 12. čer 2013 20:29:40

Už jsem to našla, tady je to celé:

Jaký má tedy sebe-dotazování smysl?

Smyslem sebe-dotazování je pomocí otázky zabránit mysli v její neustálé činnosti, což je přesně totéž, co je smyslem pozorování. Na začátku si pokládáte otázku „Komu se to děje? Kdo je ten, kdo má na tom zájem? Kdo to chce vědět?“, velmi brzy ale objevíte, že jakmile tyto otázky kvůli nějaké myšlence nebo události vyvstanou, dojde k odpojení. Pak i tyto otázky začnou být zbytečné.

Takže sebe-dotazování je přechodná záležitost?

Každá cesta, kterou jdete, a všechny jsou teoretické, vede k procesu dezidentifikace. Nejslavnějším oddaným či bhaktou v Maharastře byl světec Tukaram. Napsal kolem pěti tisíc veršů. Zpočátku říká svému osobnímu Bohu, Vithobovi: „Těm, kdo tě chtějí poznat ve tvé neosobní podobě, se tak ukaž, mně se ale, prosím, ve všech životech ukazuj ve tvaru, ve kterém bych tě mohl vroucně milovat a uctívat.“ A později tentýž hluboký bhakta napsal následující verše: „Vithobo, jsi podvodník! Tys mě oklamal! Říkal jsi, že jsi Bůh a že tě mám uctívat. Teď objevuji, že žádné rozdíly neexistují! Žádná rozdílnost! Tys mě podvedl!“ Tak pokračuje dál a říká: „Oddanost je jen pro nevědomé“.

V Bhagavad Gítě Šrí Krišna říká něco pozoruhodného: „Když bhakta dosáhne jistého zanícení, dám mu vědění. Uzpůsobím ho, aby vědění přijal.“

Toto „já“, se tedy musí nakonec rozplynout, buď odevzdaností, nebo přijetím, což je v podstatě jedno a totéž.


je to z http://www.advaita.cz/upload.cs/6/69266 ... vedomi.pdf
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 12. čer 2013 20:57:16

jj ... pozitivni mysleni je fajn jobik co zivi spoustu lidi ... ovsem kde by bylo bez toho negativniho?
otazka je .. jestli kdyz premazu, nahradim, potlacim neg. myslenku ... jestli se mi neudela boule na hlave o 10cm vedle.

bude to jako z rekou ... kdyz ji postavim hraz, nebo narovnam ... tak si stejne nakonec udela co chce ... protoze tece furt a ma casu dost najit si zase svoji cestu ... nakonec to dopadne tak ze s tim nic nenadelame ...

je to jako s tou skolou kdesi v anglii co o ni psal De Mello ... deti tam dostanou uplnou svobodu a az budou chtit tak se prijdou treba i neco naucit ... nekdo hned ... nekdo za mesic ... nekdo za pul roku ... ale nakonec vsichni prijdou ... jen co se z nich dostane ten bordel co do nich naskladali dospelaci.

dat nekomu svobodu ... nemit ho pod kontrolou ... dat mu duveru ... na to moc lidi neni ochotno ani pomyslet, natoz to udelat ... ale vono to stejne funguje ... navzdory nekontrole a svobode.

kdyz prestanete do reky lejt svinstvo ... tak se do ni driv nebo pozdejc vrati pstruzi ...

s tohle vsechno plati i ve vztahu k sobe ... dat sobe volnej prubeh ... brat vsechno co prijde tak jak to je ... nemit nic pod kontrolou ... nejakou dobu to bude trvat ... a nebo ne ... ale nakonec ... :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 12. čer 2013 20:58:01

reseek píše:Myslím že Balsekar


:yes:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod reseek » stř 12. čer 2013 21:18:42

Josef píše:jj ... pozitivni mysleni je fajn jobik co zivi spoustu lidi ... ovsem kde by bylo bez toho negativniho?
otazka je .. jestli kdyz premazu, nahradim, potlacim neg. myslenku ... jestli se mi neudela boule na hlave o 10cm vedle.

Řekla bych že udělá, nejspíš proto, že potlačení v sobě obsahuje velkou porci negace, odpor k tomu, co chci potlačit :)

dat nekomu svobodu ... nemit ho pod kontrolou ... dat mu duveru ...

jj, a to jde se vším, ale jen když to přijímám, jaké to je...

přátelský postoj a neodmítání, souhlas je skutečně pozitivní přístup... respektuju, jaké to je

Velký rozdíl proti tomu, čemu se říká pozitivní přístup v receptech jak být rychle šťastný, kde se pod požadavek pozitivnosti nacpe všechno, co člověku nevyhovuje, tím se to překryje a potlačí
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod papadev » stř 12. čer 2013 22:03:32

pro mě pozitivní na těch opakovaných záplavách a opakovaném čištění je zjištění,že mnohdy sám sem cosi tropil a vůbec nevyhodnotil,jaké následky to nese a do jakého bahna se nořím....takže,jestliže sem nejdřív zůstal paf z prohlášení chlapíka,že už třikrát byli vytopeni a ted teprve se konečně pomalu rozhlíží po jiném domku...tak ted vidím,že sám sem ne třikrát,ale stokrát koukal na potopy z mé činnosti,aniž mě jen trochu napadlo,to změnit...
.......................
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod reseek » stř 12. čer 2013 23:25:21

Josef píše: i ve vztahu k sobe ... dat sobe volnej prubeh ...

brat vsechno co prijde tak jak to je ... ... :)

i svou neschopnost to tak brát, a všechna ta opakovaná

zjištění,že mnohdy sám sem cosi tropil a vůbec nevyhodnotil,jaké následky to nese a do jakého bahna se nořím... aniž mě jen trochu napadlo,to změnit...

Ne rezignace, ale pochopení, že z nějakého důvodu který neznám to nastalo... nemohlo to nenastat ... takže OK

tím se ty staré rezistence a zaseknutosti v navyklých reakcích pomalu rozpouštějí
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 21. čer 2013 9:27:09

rafael píše:jakékoliv myšlení pozitivní nebo negativní je projevem ega..není ego není myšlení, není ego není nic pozitivní ani negativní

ego je ztotoznena myslenka ... neni ztotozneni ... neni ego
mysleni a myslenky jsou ok. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod irulan » pát 21. čer 2013 11:18:48

vostalpetr píše:.....

:)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 21. čer 2013 11:39:25

:yes:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 21. čer 2013 11:44:35

noo ... telo to je vyzva ... zadna prca.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 21. čer 2013 12:21:42

vzpomnel jsem si na posledni satzang s Gaiou.

kdyz jsem tam prisel ... tak jsem byl nesvuj ... napjatej ... srdce busilo ... proste na prd jako vetsinu casu myho zivota.

buseni srdce ... knedlik v krku ... napeti vrcholi ...

na nic necekam a vyrazim jako prvni na zidli ... at to mam za sebou.

ja: ahoj ...
G: ahoj ...

klasika ...

G: tak co te trapi?
ja: ja ... bla bla bla ja
G: kde to citis?
ja: knedlik v krku ... tlak na hrudi
G: podivej se na to?
ja: hmmm ... lepsi, ale ...
bla
bla
bla
G: podivej se jaky to bylo v detstvi ... jeste pred narozenim ...
ja: hmmm ... noooo ... :D
G: no vidis ... nic nemusis a vsechno je v poradku ...
ja: no tohle!!
ja: :D :D :D :phew: :D :D :D

a bylo to.
vymalovano.
muzu jit domu, ale zustavam, Gaia je super, vsechno je super, tak proc nezustat ... je jedno kde sem ... vsude je super.
citim vdecnost.
zbytek vikendu v pohode ... telo uvolneny ... ruce jakoby pri chuzi vlaly ... hodne smichu ... hodne pohody ... fyzicke lehkosti ... super spanek ... proste baaaajo. :D :D
pohoda
pohoda
pohoda
pohoda
zbytek tydne pohoda a lehkost ... zivot plyne a plyne a ja si uzivam ... protoze ho neresim ... jsem uvolneny a vsichni kolem mne taky ... :D :D

ale navyk ztotozneni je sakramentska vec a tak se po tydnu vraci a ja se pomalu vracim do vyjetych koleji. :(
bo sou dobre vyjety ...
je to nic moc ... ale jediny co ted mam ... hmmm ...

s telem jsem s Gajou nic nedelal ... vlastne jo ... cely vikend sem sedel na zadku na plastovy spatne udelany zidly.
nevadilo to ... i tak jsem byl uvolneny.
uvolnit telo cviceni je fajn ... ale nepomaha to ... na dlouho ... mam nacviceno ... plnej nakladni vlak s peti lokomotivama a nic.

zato mysl ...

jasne si vzpominam ... ze ten klik byl v hlave ... a uplne fyzicky jsem citil jak se ta hlava uvolnila ... tak nejak uvnitr a s ni za chvili i cely telo.
stav tela sou predstavy ktery mam v hlave ... spousta ztotozneni ... spousta napeti v hlave ... spousta napeti v tele.
spousta napeti v tele ... co je furt ... spousta peknych zabavnych nemoci ...

nemoc ... je napeti ... v mysli!
napeti vznika ztotoznenim
ztotozneni je blbost .... protoze je vymysleny ... doslova.

aha ...

a prichazi dalsi ztotozneni ...
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků